Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Airad
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: Airad » 30 lis 2019, 00:19

Pachamama, wyobrażenie Matki Ziemi rdzennych ludów Ameryk, pojawiła się w Ogrodach Watykańskich 4 października – w przeddzień otwarcia synodu – podczas uroczystości, jaka się odbyła w obecności papieża Franciszka, niektórych kardynałów i biskupów. Całe nagranie wideo można obejrzeć tutaj[4].

7 października bożka poniesiono w procesji do Bazyliki św. Piotra, gdzie spotkał się on z kolejnymi wyrazami hołdu ze strony papieża i ojców synodu. Niemiecko-brazylijski teolog Paolo Suess, jeden z głównych architektów synodu, oświadczył, że „nawet jeśli był to obrzęd pogański, to odbyło się nabożeństwo adoracji. Obrzęd zawsze ma coś wspólnego z adoracją, a pogaństwa nie można zlekceważyć tak, jakby nie istniało”[5].

Posążki Pachamamy zostały także umieszczone w kościele Santa Maria in Traspontina, gdzie każdego dnia odbywał się magiczny obrzęd nazwany Chwile amazońskiej duchowości. 19 października Pachamama pojawiła się ponownie na bluźnierczej amazońskiej drodze krzyżowej, która odbyła się w obecności m.in. kardynała Pedro Barreto, wiceprzewodnicząego Panamazońskiej Sieci Kościelnej, organizatora wszystkich tych niegodziwych wydarzeń.

Wreszcie 21 października jacyś dzielni katolicy weszli do sprofanowanego kościoła, wzięli pogańskie figurki Pachamamy i wyrzucili je do Tybru. „Wielkim błędem było wprowadzenie tych bożków do Kościoła” – powiedział kardynał Gerhard Müeller, a „nie akt wyrzucenia ich, ponieważ zgodnie z prawem Bożym – pierwszym przykazaniem Dekalogu – idolatria jest grzechem śmiertelnym i nie wolno jej mieszać z liturgią chrześcijańską”. „Wyrzucenie ich może być przeciwne prawu ludzkiemu, ale wniesienie tych bożków do Kościoła było grzechem ciężkim, przestępstwem przeciwko prawu Bożemu”[6].

Jednak 25 października, niemal jakby w odpowiedzi kardynałowi Müllerowi, papież Franciszek, interweniując na auli synodu, powiedział, że uraziła go nie profanacja, ale ci, którzy zdecydowali się tę profanację powstrzymać: „Dzień dobry, chciałbym powiedzieć kilka słów o posążkach Pachamamy usuniętych z kościoła Santa Maria in Traspontina, które znajdowały się tam bez bałwochwalczych zamiarów i zostały wrzucone do Tybru. Przede wszystkim wydarzyło się to w Rzymie i jako biskup diecezji proszę o przebaczenie ludzi, których ten akt obraził”.

Read more: https://www.pch24.pl/#ixzz66iBYGxwo

Awatar użytkownika
Airad
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek czcił pogańską boginię Pachamamę?

Postautor: Airad » 30 lis 2019, 00:20

https://www.m.pch24.pl/roberto-de-matte ... 837,i.html
Tutaj źródło. Ciekawa jestem co sądzą o tym katolicy?

Awatar użytkownika
Riddick
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 07 gru 2019, 22:56

Pogaństwo rzymu - to rzecz stara jak świat, obecne wydarzenia tylko potwierdzają tę prawdę.

Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
marioosh666
Kontaktowanie:

Postautor: marioosh666 » 08 gru 2019, 13:18

Airad pisze:Ciekawa jestem co sądzą o tym katolicy?

Uczciwi i ideowi katolicy są tym przerażeni i jeszcze nie za bardzo wiedzą co z tym zrobić. Na razie wolą nie dopuszczać do siebie skutków tego co robi Franciszek. Wolą wierzyć, że to moda, która przeminie, a po tym KK wróci na właściwe tory.

Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
Airad
Kontaktowanie:

Postautor: Airad » 10 gru 2019, 12:54

Szczerze mówiąc, od paru lat nie po drodze mi z KK. Ale to co robi ten papież sprawia, że włos jeży mi się na głowie. Kim on właściwie jest? :?:

Wróć do „Bóg”