Czy Bóg zabija?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 11:20

Zbyszekg4 pisze:To jeszcze za mało, aby przyznać Ci rację, że dobrze nauczasz.
A kto ci nawciskał, że ja tutaj nauczam...nie rozróżniasz dyskusji na argumenty od nauczania...???
Czy bardziej oficjalnych cytatów - z Katechizmu albo od papieży nie masz?
Kościół naucza, że Pismo święte należy odczytywać w takim duchu, w jakim zostało spisane zatem dosłowne/literalne odczytywanie wszystkich wersetów Pisma jest niezgodne z tym, co Kościół naucza...
Pan Mirosław cytował papieży oraz świętych, którzy inaczej niż Ty mówili. Chyba nie uważasz, że głos jakiegoś księdza jest ważniejszy niż głos papieża?!
Pan Mirosław(i papieże) nigdzie nie napisał tego, co ty twierdzisz, tzn iż to Bóg zabija zatem nie powołuj się na ww gdyż żaden z nich nie potwierdza tego, co ty twierdzisz w stosunku do JEDYNEGO I PRAWDZIWEGO Boga objawionego w Chrystusie...
A przede wszystkim zastanów się: Na ile możesz zaufać treści Pisma Świętego, jeśli raz po raz natrafiasz w nim na nieprawdziwe zdania?! Skąd wiesz, skąd pewność, że zdanie, które akurat Ci się podoba w Biblii jest tym prawdziwym, a nie fałszywym?!
Nie ma w Biblii nieprawdziwych zdań...wszystko co jest w Biblii zostało spisane z natchnienia Ducha Świętego w jakimś celu ale to Kościół został powołany do wyjaśniania słów Pisma gdyż nie jest ono do prywatnej interpretacji...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 13:30

sahcim pisze:Pan Mirosław(i papieże) nigdzie nie napisał tego, co ty twierdzisz, tzn iż to Bóg zabija

Cytuję z publikacji pana Mirosława: "Za przewiny te Bóg sprawiedliwie karze ludy i narody zsyłając na nie kataklizmy, wojny, głód i zarazę (…)" – św. Pius V, bulla "Cum primum".
Czy podczas kataklizmów, wojen, głodów i zaraz umierają ludzie? Niewątpliwie! Zatem, skoro papież w bulli (bardzo oficjalny dokument kościelny) pisze, że te nieszczęścia są Bożą sprawiedliwą karą i są przez Boga zsyłane, to jakże Ty nadal możesz twierdzić, że Bóg nie zabija i że nikt tak nie naucza?!? :eek:

Sahcim, a możemy werset po wersecie przyjrzeć się temu, co podałem, gdy chciałeś, abym zacytował (szczególnie NT) wersety mówiące,że Bóg zabija?
Podałem kilka takich miejsc - do żadnego się nie odniosłeś.
Cytuje raz jeszcze (ale już bez podkreśleń):
Hbr 11:28 bw "Przez wiarę obchodził Paschę i dokonał pokropienia krwią, aby ten, który zabijał pierworodne, nie dotknął się ich."
[Autor Listu nie protestuje i nie mówi (co Ty mówisz!): Ależ to nie Bóg zabił pierworodnych w Egipcie!]

2Tes 1:8-9 bw
(8) w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
(9) Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
10) gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
[Czy zatracenie=zabicie? Powracający Chrystus tego dokona!]

Ap 16:3 bt5
(3) Drugi wylał swą czaszę na morze: i stało się ono jakby krwią zmarłego, i wszystko, co żyje, poniosło śmierć - co znajduje się w morzu.
[7 plag ostatecznych z woli Boga spadnie na Ziemię - ta plaga uśmierci stworzenia morskie; inne dotykając ludzi na pewno nie będą im długiego życia zapowiadać...]

Ap 19:21 bt5 "A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, mieczem, który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta."
[Siedzący na koniu to Jezus Chrystus; tak! - Ten sam, który trzciny nadłamanej nie dołamał i knota tlejącego się, nie dogasił...]

Ap 20:9 bt5
(9) Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich.
[Czy pochłonięcie przez ogień od Boga=zabicie?]

Proszę, pod każdym wersetem napisz jak Ty go rozumiesz i dlaczego moje zrozumienie odrzucasz, ok? Myślę, że to będzie uczciwe podejście do tematu...

Wiem, że ST nie jest zbyt serio traktowany przez Ciebie, ale już raz Ci pokazałem (cytując opis śmierci synów Aarona - Kpł 10,1-3), że nie ma sprzeczności między Świętym Bogiem, a tym, że On zabija winnych ludzi. Tak uczynił synom Aarona!
Mam coś jeszcze:
Kpł 20:1-9 bt5
(1) Dalej mówił Pan do Mojżesza:
(2) Przemów do Izraelitów: Ktokolwiek spośród synów Izraela albo spośród przybyszów osiadłych w Izraelu da jedno ze swoich dzieci Molochowi, będzie ukarany śmiercią. Miejscowa ludność ukamienuje go.
(3) Ja sam zwrócę oblicze moje przeciwko takiemu człowiekowi i wyłączę go spośród jego ludu, ponieważ dał jedno ze swoich dzieci Molochowi, splugawił mój święty przybytek, zbezcześcił moje święte imię.
(4) Jeżeli miejscowa ludność przymknie oczy na takiego człowieka, który dał jedno ze swoich dzieci Molochowi, i nie zabije go,
(5) to Ja sam zwrócę oblicze moje przeciwko takiemu człowiekowi i przeciwko jego rodzinie i wyłączę go spośród jego ludu, jak również i tych wszystkich, którzy go naśladują, którzy uprawiają nierząd z Molochem.
(6) Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu.
(7) Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty: Ja, Pan, Bóg wasz!
(8) Będziecie strzec ustaw moich i wykonywać je. Ja jestem Pan, który was uświęca!
(9) Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, jego krew [spadnie] na niego.


Czy widzisz, że Boża świętość i sam Święty Bóg nie ponoszą szwanku, gdy Bóg NAKAZUJE ZABIJAĆ winowajców konkretnych grzechów (spalanie dzieci, złorzeczenie rodzicom...), a gdyby społeczność tego nie chciała zrobić, to On sam się tym zajmie?!
Widzisz to czy nie widzisz??!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 16:29

Zbyszekg4 pisze: Zatem, skoro papież w bulli (bardzo oficjalny dokument kościelny) pisze, że te nieszczęścia są Bożą sprawiedliwą karą i są przez Boga zsyłane, to jakże Ty nadal możesz twierdzić, że Bóg nie zabija i że nikt tak nie naucza?!?
Oczywiście, że mogę tak twierdzić ponieważ raz, że nie jest to nauczanie dogmatyczne, dwa, straszenie Bogiem wykrzywia Jego obraz i powoduje, że tworzy się teksty typu: "kiedy Ojciec rozgniewany siecze, szczęśliwy kto się do Matki uciecze", a trzy, z Biblii wynika, że Bóg jest był, jest i pozostaje taki sam, tzn jest niezmienny w swojej naturze zatem jeśli wierzyć Pismu, że śmierć nie pochodzi od Niego, to logicznym jest, że to nie Bóg zabija(ani nie nakazuje zabijać - patrz nauczanie Pana Jezusa nt. nieprzyjaciół)...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 16:51

Czyli, sahcim, wbrew oficjalnemu nauczaniu Magisterium występujesz (nie musi coś być dogmatem, aby nosiło znamiona oficjalnej nauki). Czyli potwierdza się teza, że jesteś odstępcą od katolickich nauk i głosisz tylko SWOJE WIDZIMISIE...
Muszę Cię unikać, aby się nie gorszyć. Żegnaj zatem [nie pisz do mnie bo wirus nieposłuszeństwa mógłby się przenieść...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 17:06

Zbyszekg4 pisze:Czyli, sahcim, wbrew oficjalnemu nauczaniu Magisterium występujesz (nie musi coś być dogmatem, aby nosiło znamiona oficjalnej nauki).
Żeby występować przeciwko oficjalnej nauce, to potrzeba aby istniała oficjalna nauka potwierdzająca tezę, że to niezmienny w swej naturze, a objawiony w PEŁNI przez Chrystusa, Bóg zabija, a nie jakieś teksty, które Zbyszek zinterpretował jakoby potwierdzały jego tezę, i które posiadają jedynie znamiona oficjalnej nauki, tzn nie są nauczaniem dogmatycznym...
Czyli potwierdza się teza, że jesteś odstępcą od katolickich nauk i głosisz tylko SWOJE WIDZIMISIE...
Ty Zbyszek chyba nawet nie wiesz co znaczy słowo odstępca jeśli ze zwykłej rozmowy ze mną na protestanckim Forum wnosisz takie idiotyzmy, że ja w rozmowie z tobą coś głoszę... :roll:

A już ten tekst o unikaniu mnie, aby się nie gorszyć jest tak infantylny, że szczęka opada... :rotfl:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 17:38

Przytoczę jeszcze dla Zbyszka(i innych moich oskarzycieli) cytat z KKK

Człowiek ma być w swoim postępowaniu podobny do Stwórcy, gdyż został stworzony na Jego obraz i podobieństwo. Jest zatem powołany przez Stwórcę do przekazywania i podtrzymywania życia ludzkiego. Ten nakaz Boży – jak przypomina Sobór Watykański II – wyklucza wszystko, co godzi w życie człowieka, jak wszelkiego rodzaju zabójstwa, ludobójstwa, spędzanie płodu, eutanazję i dobrowolne samobójstwo (por. KDK 27).

oraz mój wpis w tym temacie

Oficjalnym nauczaniem Kościoła powszechnego w tej kwestii są boskie słowa "Nie będziesz zabijał/mordował" dane tym, którzy zostali powołani do tego aby byli świętymi jak Bóg jest Święty...
Przypisywanie Bogu, który nawołuje powołanych do stawania się na Jego obraz i podobieństwo tego, co sam im zabrania, jest czynieniem z Boga kogoś zmiennego jak człowiek grzeszny, który co innego uczy innych, a co innego sam czyni...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 18:18

sahcim, nadal chcesz czegoś dowodzić... Masz prawo. A skoro chcesz dowodzić, to czy mógłbyś [po raz n-ty oto proszę] odnieść się do wersetów, które Ci zapodałem? Jesli już nie chcesz ruszać ST, to chociaż z NT podane testy omów:
# jak je rozumiesz
# jakie jest ich przesłanie
# czy potwierdzają Twoje poglądy?
Możesz to dla mnie zrobić bo jestem tego ciekawy... Jakoś o wszystkim piszesz, tylko nie o treści Biblii... To niepojące!!

O świętości wyżej piszesz... A zauważyłeś, że aż 2 razy (tyle rzuciło mi się w oczy bo akurat studiuję Kapłańską) Bóg w kontekście Swej świętości - podałem Ci wersety (Kpł 10 i 20 rozdz.) - robi coś, czego nie przyjmujesz do wiadomości, że mógłby zrobić:
# osobiście zabija synów Aarona bo złamali prawo świątynne;
# nakazuje ludowi swemu karać śmiercią winnych ciężkich grzechów, a jeśli oni by tego nie zrobili, to obiecuje sam to uczynić.
I co Ty na to?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 18:35

Zbyszekg4 pisze:sahcim, nadal chcesz czegoś dowodzić... Masz prawo. A skoro chcesz dowodzić, to czy mógłbyś [po raz n-ty oto proszę] odnieść się do wersetów, które Ci zapodałem? Jesli już nie chcesz ruszać ST, to chociaż z NT podane testy omów:
# jak je rozumiesz
# jakie jest ich przesłanie
# czy potwierdzają Twoje poglądy?
Możesz to dla mnie zrobić bo jestem tego ciekawy... Jakoś o wszystkim piszesz, tylko nie o treści Biblii... To niepojące!!
Powtarzam to kolejny raz...to, że w Piśmie ST jest opisane wiele wydarzeń, które przywołują autorzy NT w celu dydaktycznym nie oznacza, że wydarzenia te opisują dosłownie rzeczywiste fakty historyczne z udziałem Boga...dotrze do ciebie w końcu katolickie nauczanie na temat odczytywania Biblii, tzn iż Pismo należy odczytywać w takim duchu w jakim zostało spisane (a nie wg prywatnego widzimisię Zbyszka)...??? Chrześcijanin czyta przecież Stary Testament już w duchu Ewangelii. Wydarzenia z czasów np wchodzenia ludu Bożego do ziemi Kanaan są jedynie niedoskonałym obrazem rzeczy przyszłych: wejścia do ziemi łaski Chrystusowej, a ostatecznie -- do ziemi obiecanej życia wiecznego. Bóg jest naszym Wodzem przede wszystkim w tym zwycięskim pochodzie. Toteż w klątwie na ludy Kanaanu Ojcowie Kościoła dopatrywali się klątwy na nasze grzechy: ta klątwa jest nieodwołalnie słuszna. Mowy nie ma o wejściu do ziemi obiecanej, jeśli tej klątwy nie będziemy się starali wypełnić do końca. I choćby nasze grzechy i jakiekolwiek ciemne siły były siedmiokrotnie potężniejsze od naszego dobra, przecież za sprawą takiego Wodza niewątpliwie zwyciężymy...(cytat z http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_14.htm)
O świętości wyżej piszesz... A zauważyłeś, że aż 2 razy (tyle rzuciło mi się w oczy bo akurat studiuję Kapłańską) Bóg w kontekście Swej świętości - podałem Ci wersety (Kpł 10 i 20 rozdz.) - robi coś, czego nie przyjmujesz do wiadomości, że mógłby zrobić:
# osobiście zabija synów Aarona bo złamali prawo świątynne;
# nakazuje ludowi swemu karać śmiercią winnych ciężkich grzechów, a jeśli oni by tego nie zrobili, to obiecuje sam to uczynić.
I co Ty na to?!?
A ja na to przypominam ci kolejny
raz, że albo Bóg był, jest i pozostaje ten sam, tzn taki jak objawił Go w PEŁNI nasz Pan, Jezus Chrystus, albo jest taki jak opisywali Boga nie znający Go jeszcze w PEŁNI ludzcy autorzy ST...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 19:21

sahcim pisze:Powtarzam to kolejny raz...to, że w Piśmie ST jest opisane wiele wydarzeń, które przywołują autorzy NT w celu dydaktycznym nie oznacza, że wydarzenia te opisują dosłownie rzeczywiste fakty historyczne z udziałem Boga

Ależ ja Cię prosiłem do odniesienia sie do słów Pawła, Jana [już ST nie ruszaj, napisz co czytasz w NT].
sahcim pisze:A ja na to przypominam ci kolejny
raz, że albo Bóg był, jest i pozostaje ten sam, tzn taki jak objawił Go w PEŁNI nasz Pan, Jezus Chrystus, albo jest taki jak opisywali Boga nie znający Go jeszcze w PEŁNI ludzcy autorzy ST...

Właśnie po to proszę, abyś do wskazanych wersetów z NT się odniósł bo z nich wynika, że powracający Chrystus (zawsze Ten sam i na wieki) dokona sporego uśmiercenia Swych i Kościoła wrogów! Pozabija ich!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 19:33

Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Powtarzam to kolejny raz...to, że w Piśmie ST jest opisane wiele wydarzeń, które przywołują autorzy NT w celu dydaktycznym nie oznacza, że wydarzenia te opisują dosłownie rzeczywiste fakty historyczne z udziałem Boga

Ależ ja Cię prosiłem do odniesienia sie do słów Pawła, Jana [już ST nie ruszaj, napisz co czytasz w NT].
To już nie mój problem, Zbyszek, że z mojego wpisu pominąłeś słowa o przywoływaniu przez autorów NT wydarzeń ze ST w określonym celu...
Właśnie po to proszę, abyś do wskazanych wersetów z NT się odniósł bo z nich wynika, że powracający Chrystus (zawsze Ten sam i na wieki) dokona sporego uśmiercenia Swych i Kościoła wrogów! Pozabija ich!
To Twoja interpretacja o jakimś tam uśmiercaniu przez Chrystusa tych, w których przecież i tak nie ma Jego duch życia...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 19:39

Sahcim, wszelkim sposobem unikasz stanięcia w świetle wersetów, jakie z NT podałem. Pisarze - Paweł, Jan - nie cytowali ST (co sugerujesz). Pisali pod natchnieniem Bożym NT.

Jak możesz mówić o rzekomym uśmiercaniu przez Chrystusa, skoro czytamy, że to nie coś rzekomego, ale prawdziwego!!

Wiesz co, jak w takim stylu masz dalej wywracać Biblię do góry nogami, to już: Kończ waść, wstydu oszczędź!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 19:50

Zbyszekg4 pisze:Sahcim, wszelkim sposobem unikasz stanięcia w świetle wersetów, jakie z NT podałem. Pisarze - Paweł, Jan - nie cytowali ST (co sugerujesz). Pisali pod natchnieniem Bożym NT.
Pierwszy cytat z Pawła mówi o wydarzeniu starotestamentalnym, a w drugim zatracenie nie równa się zabicie...
Co do Apokalipsy, to są wizje będące obrazami innej niż ty sugerujesz rzeczywistości...ot i wsio...
Jak możesz mówić o rzekomym uśmiercaniu przez Chrystusa, skoro czytamy, że to nie coś rzekomego, ale prawdziwego!!
Jeszcze raz powtarzam...wizje prorocze nie zostały spisane do prywatnej interpretacji...nawet Zbyszka.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 19:58

No pewnie.... :rotfl: ktoś zatracony wcale nie jest zabity!
Sahcim, czy możemy już zakończyć to kiepskie widowisko odrzucania przez Ciebie Bożego Słowa? Przekonałem się, że nic w ludzkich możliwościach nie jest w stanie poruszyć Twojego toku myślenia, który odbiega nie tylko od Biblii, ale i Magisterium KRK [nawet słowa papieża negujesz!].
Teraz coś na pewno napiszesz, ale nie zdziw się jeśli już to zignoruję bo lepiej się pomodlić o Bożą interwencję w Tobie, niż dalej się wysilać ludzkimi siłami...
Chciałem dobrze, abyś na drodze odstępstwa nie trwał; czasu na to nie żałowałem... Ale cóż poradzić! Nawet sam Pan Jezus bywał bezradny, i kiedyś powiedział do Swoich oponentów:
J 8:25 bw "Wtedy pytali go: Kimże Ty jesteś? Jezus odpowiedział im: Po co Ja w ogóle mówię do was?"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 20:04

Zbyszekg4 pisze:No pewnie.... :rotfl: ktoś zatracony wcale nie jest zabity!
Oczywiście, że ktoś zatracony nie oznacza, że jest zabity(nieistniejący dla Boga)...to tylko Zbyszkowe wymysły...

ps...resztę twojego wpisu pozostawiam bez komentarza, bo nie ma z czym dyskutować...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: fauxpas » 14 maja 2016, 23:37

sahcim pisze:
fauxpas pisze:sahcim,

(1) Moim zdaniem ograniczasz wiedzę i moc Boga. Naprawdę nie spotkałem się jeszcze z nikim, kto by stwierdził, że Bóg czegoś nie wie, dopóki tego nie sprawdzi.
Wskaż gdzie tak napisałem albo przeprosić, to będę kontynuował z tobą rozmowę dalej, bo nie mam ochoty ani przyjemności rozmawiać z kimś takim kto wciska w moje posty swoje wymysły...
ps...jest jeszcze kilka innych miejsc w twoim wpisie gdzie zinterpretowałeś moje słowa w sposób co najmniej wykrzywiony ale o tym później...

Przepraszam, jeśli przypisałem Ci nie-Twoje poglądy. Tak zrozumiałem ten Twój wpis:

sahcim pisze:Fauxpas

@ - Czy Bóg nie był świadomy, że tworząc Lucyfera, stanie się on szatanem?

Nikt tego poza Bogiem nie wie, ale można się tylko domyślać, że jeśli coś NIGDZIE nie istnieje przed powołaniem tego czegoś do istnienia, to logicznym jest, że NIGDZIE także nie istnieje wiedza o tym czymś...


Czy mógłbyś - w takim razie - wyjaśnić powyższe?


PS
W czasie mojej nieobecności na forum narobiło się sporo stron wątku. Jeśli gdzieś jeszcze mi odpisywałeś, to daj znać, bo ja, jedynie przeglądając te posty, niczego nie zauważyłem.



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości