Strona 1 z 1

Przeklęty z wyboru

: 05 mar 2016, 07:51
autor: Zbyszekg4
Klątwa! Słowo, które brzmi strasznie... Jest ono zapisane w Biblii, co niektórych sprowokowało do odwrócenia się od Boga objawionego w Biblii bo nie mogli pogodzić się, że Bóg Jahwe nakazał obłożyć klątwą narody Kanaanu - czyli wybić do nogi ludzi (wszystkich, łącznie z niemowlętami i staruszkami), a nawet zwierzęta!
Jak to pogodzić z obrazem Boga opisanym w Nowym Testamencie?...

O tych trudnych zagadnieniach traktuje ta audycja: https://www.youtube.com/watch?v=8pnLprs ... bqCGSZzjkh zawierająca (po muzycznej przerwie) odpowiedzi na pytania zadane na czacie.
Polecam! (ale uwaga, na skutek usterki - początek nagrania nie ma dźwięku, przez moment. Jest też nie taki tytuł programu podany na ekranie. Właściwy jest: Przeklęty z wyboru).

Re: Przeklęty z wyboru

: 05 mar 2016, 13:13
autor: Zbyszekg4
Zapomniałem zachęcić do podzielenia się ewentualnymi myślami po wysłuchaniu w/w nagrania.
Pada tam ciekawe tezy, o powód obkładania wszystkiego w Kanaanie klątwą!
Po co taka klątwa, a w efekcie całkowite zgładzenie nie tylko ludzi, ale i zwierząt, oraz ogólna "demolka" siedliska, które zostało obłożone klątwą? Czy nie szkoda było zabijać zwierząt?...

Mówca stawia 3 tezy w tej sprawie i je kolejno omawia. Pierwsza jest może zaskakująca, ale naprawdę sensowna - aby Izraelitom nie przyszło do głowy, by na okładaniu klątwą, się... [piiiii, piiii - przerwa w dalszej relacji; sami zobaczcie].

pytania pomoc randka