Przeklęty z wyboru

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Przeklęty z wyboru

Postautor: Zbyszekg4 » 05 mar 2016, 07:51

Klątwa! Słowo, które brzmi strasznie... Jest ono zapisane w Biblii, co niektórych sprowokowało do odwrócenia się od Boga objawionego w Biblii bo nie mogli pogodzić się, że Bóg Jahwe nakazał obłożyć klątwą narody Kanaanu - czyli wybić do nogi ludzi (wszystkich, łącznie z niemowlętami i staruszkami), a nawet zwierzęta!
Jak to pogodzić z obrazem Boga opisanym w Nowym Testamencie?...

O tych trudnych zagadnieniach traktuje ta audycja: https://www.youtube.com/watch?v=8pnLprs ... bqCGSZzjkh zawierająca (po muzycznej przerwie) odpowiedzi na pytania zadane na czacie.
Polecam! (ale uwaga, na skutek usterki - początek nagrania nie ma dźwięku, przez moment. Jest też nie taki tytuł programu podany na ekranie. Właściwy jest: Przeklęty z wyboru).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przeklęty z wyboru

Postautor: Zbyszekg4 » 05 mar 2016, 13:13

Zapomniałem zachęcić do podzielenia się ewentualnymi myślami po wysłuchaniu w/w nagrania.
Pada tam ciekawe tezy, o powód obkładania wszystkiego w Kanaanie klątwą!
Po co taka klątwa, a w efekcie całkowite zgładzenie nie tylko ludzi, ale i zwierząt, oraz ogólna "demolka" siedliska, które zostało obłożone klątwą? Czy nie szkoda było zabijać zwierząt?...

Mówca stawia 3 tezy w tej sprawie i je kolejno omawia. Pierwsza jest może zaskakująca, ale naprawdę sensowna - aby Izraelitom nie przyszło do głowy, by na okładaniu klątwą, się... [piiiii, piiii - przerwa w dalszej relacji; sami zobaczcie].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości