Bóg Ojciec czy Jezus?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 lip 2015, 17:31

Realista pisze:
KAAN pisze:Jesteś kłamcą i jesteś winien.
A udowodniłeś mu, że kłamie? Jeżeli nie to stawia Ciebie w niezbyt korzystnym świetle.
Ciebie stawia w niekorzystnym świetle, bo podawanie kłamliwych informacji jest obrzydliwe i ty w tym maczasz palce, wtrącasz się w sprawę której nie rozumiesz. Niech poda choć jeden przykład, bez podawania personaliów, jedynie imię i zbór, jestem w stanie sprawdzić tą informację w każdym zborze w Polsce.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 29 lip 2015, 21:42

KAAN pisze:
Realista pisze:
KAAN pisze:Jesteś kłamcą i jesteś winien.
A udowodniłeś mu, że kłamie? Jeżeli nie to stawia Ciebie w niezbyt korzystnym świetle.
Ciebie stawia w niekorzystnym świetle, bo podawanie kłamliwych informacji jest obrzydliwe i ty w tym maczasz palce, wtrącasz się w sprawę której nie rozumiesz. Niech poda choć jeden przykład, bez podawania personaliów, jedynie imię i zbór, jestem w stanie sprawdzić tą informację w każdym zborze w Polsce.

Najwyraźniej masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej i pytam po raz trzeci jakie posiadasz uprawnienia do przetwarzania danych osobowych członków KWCh? Domagasz się od niego rzeczy, która jest sprzeczna z prawem chyba, że te osoby dobrowolnie wyrażą na to zgodę. Taka zgoda powinna być pisemna. Więc kończ waść i wstydu oszczędź (sobie).


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 29 lip 2015, 22:11

KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Jako gadam ja, agent. :)
Praca operacyjna agentów polega na kłamstwie i sianiu dezinformacji, podaj tylko imię i zbór człowieka który nie wierzy w troistą istotę Boga, na PW, to nie łamie prawa o informacji. Jestem w stanie sprawdzić to w każdym polskim zborze. Masz odwagę agencie (jakiej służby? ) ?

I dlatego ci nie powiem. Jeśli jesteś w stanie sobie sprawdzić, to sobie zrób własne śledztwo. :)
Ja ci nie mam zamiaru pomagać w żaden sposób.
Nie po to mam zielony nick i ksywę agent, żebym miał narażać na nieprzyjemności wierzących podobnie jak ja.
Jestem agent terenowy, a nie Judasz terenowy. :)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 30 lip 2015, 11:24

ten udowadnia ,kto ma w tym interes ^^"
a tu widać ,ze interes ma pan KAAN
bo broni swojego zdania
że zna serca i dusze wszystkich członków
:shy:
swego religijnego ugupowania


bzzz wśród opłotków
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 sie 2015, 12:17

agent terenowy pisze:Jestem agent terenowy, a nie Judasz terenowy. :)
Gorzej, kłamca terenowy. Diabeł jest ojcem kłamstwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 03 sie 2015, 12:19

KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Jestem agent terenowy, a nie Judasz terenowy. :)
Gorzej, kłamca terenowy. Diabeł jest ojcem kłamstwa.

Nie udowodniłeś mu kłamstwa. Jesteś zwykłym oszczercą i dziwi mnie brak reakcji ze strony moderatorów. Widać są równi i równiejsi.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 sie 2015, 12:21

Realista pisze:
KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Jestem agent terenowy, a nie Judasz terenowy. :)
Gorzej, kłamca terenowy. Diabeł jest ojcem kłamstwa.

Nie udowodniłeś mu kłamstwa. Jesteś zwykłym oszczercą i dziwi mnie brak reakcji ze strony moderatorów. Widać są równi i równiejsi.
Zmieniłeś zawód na adwokata?
Udowodniłem mu kłamstwo, ponieważ nie potrafi podać jednego członka KWCh który nie wierzy trynitarnie. A ty dostajesz punkt karny za trolowanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 03 sie 2015, 13:40

KAAN pisze:Zmieniłeś zawód na adwokata?
Udowodniłem mu kłamstwo, ponieważ nie potrafi podać jednego członka KWCh który nie wierzy trynitarnie. A ty dostajesz punkt karny za trolowanie.

Nakłaniasz go do złamania prawa i Ty się mienisz moderatorem? Powinieneś również sobie dać punkt karny za trolowanie ponieważ w tym temacie robisz to permanentnie. W dodatku nakłaniasz użytkownika do łamania ustawy o ochronie danych osobowych. Z przyjemnością przyjmę punkty karne za obronę prawdy. Po prostu traktuję to jako próbę emocjonalnego odreagowania bardzo słabego człowieka.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 03 sie 2015, 17:03

Realista pisze:
KAAN pisze:Zmieniłeś zawód na adwokata?
Udowodniłem mu kłamstwo, ponieważ nie potrafi podać jednego członka KWCh który nie wierzy trynitarnie. A ty dostajesz punkt karny za trolowanie.

Nakłaniasz go do złamania prawa i Ty się mienisz moderatorem? Powinieneś również sobie dać punkt karny za trolowanie ponieważ w tym temacie robisz to permanentnie. W dodatku nakłaniasz użytkownika do łamania ustawy o ochronie danych osobowych. Z przyjemnością przyjmę punkty karne za obronę prawdy. Po prostu traktuję to jako próbę emocjonalnego odreagowania bardzo słabego człowieka.

Jak się robi "pomógł"? Dzięki bracie za wsparcie. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 sie 2015, 17:05

agent terenowy pisze:ak się robi "pomógł"? Dzięki bracie za wsparcie.

"Pomóc" może jedynie autor tematu, czyli w tym przypadku Crussing. Napisz do niego, aby przyznał taki punkt Realiście.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 03 sie 2015, 17:07

Dzięki za info. Zdravim. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 sie 2015, 17:55

Realista pisze:
KAAN pisze:Nakłaniasz go do złamania prawa i Ty się mienisz moderatorem?


Nie wiem czy wiesz, ale pomowienie tez jest lamaniem prawa. Jezeli ktos oskarza kogos o cos bez podania dowodow, pomawia. Zawsze gdy ktos stawia jakas teze, musi poprzec ja dowodami, jesli takich nie ma, niech sie nie odzywa i nie zmysla. Rowniez dobrze moglabym tu napisac "Znam wielu antytrynitarianow z tego forum ktorzy uznaja Muhammeda za proroka". Jakbys zareagowal? Powiedzialbys: Ktorzy? Wymien imiona, a jak nie dysponujesz taka informacja to nie pomawiaj. Tak bys zareagowal.

Z reszta, jak ktos moze byc czlonkiem Kosciola Wolnych Chrzescijan jesli w ich wyznanie wiary wchodzi dogmat o Trojcy? Bez przyjecia tego dogmatu nie mozesz byc czlonkiem kosciola, chyba ze taka osoba zlozyla falszywe swiadectwo ubiegajac sie o czlonkostwo i podaje sie za kogos kim nie jest, bo nikt nie moze byc otwarcie antytrynitarianem w trynitarialnym kosciele, chyba ze po kryjomu. Nawet jesli to prawda, to swietnie ze to napisal i pokazal kim jestescie i komu tak naprawde sluzycie, wchodzac nie do waszych kosciolow podstepem (bo pzreciez nie otwarcie a po kryjomu i przy tym oklamujac zbor) i probujac zniszczyc je od srodka. Bardzo dobrze ze sie do tego chlopak przyznal. No ladnie, to o was swiadczy. To tak jakby chrzescijanie chodzili do arianskich i modalistycznych kosciolow podajac sie za jednych z was zeby podstepem narzucic wam trynitarianizm, ale my tak nie robimy, bo jestesmy dziecmi Chrystusa i w ukryciu nie dzialamy.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 03 sie 2015, 19:23

Ariela pisze:Nie wiem czy wiesz, ale pomowienie tez jest lamaniem prawa. Jezeli ktos oskarza kogos o cos bez podania dowodow, pomawia. Zawsze gdy ktos stawia jakas teze, musi poprzec ja dowodami, jesli takich nie ma, niech sie nie odzywa i nie zmysla.

Akurat podałem powody dla których uważam, iż KAAN przekracza swoje uprawnienia. Przetwarzanie danych osobowych bez posiadania do tego stosownych uprawnień jest łamaniem prawa. Agent nikogo nie pomówił.

Rowniez dobrze moglabym tu napisac "Znam wielu antytrynitarianow z tego forum ktorzy uznaja Muhammeda za proroka". Jakbys zareagowal? Powiedzialbys: Ktorzy? Wymien imiona, a jak nie dysponujesz taka informacja to nie pomawiaj. Tak bys zareagowal.

Nic z tych rzeczy powiedziałbym, że masz rację. Ba nawet powiem więcej uważam, że wszyscy uznajemy Mohameta za proroka tylko fałszywego.

Z reszta, jak ktos moze byc czlonkiem Kosciola Wolnych Chrzescijan jesli w ich wyznanie wiary wchodzi dogmat o Trojcy? Bez przyjecia tego dogmatu nie mozesz byc czlonkiem kosciola, chyba ze taka osoba zlozyla falszywe swiadectwo ubiegajac sie o czlonkostwo i podaje sie za kogos kim nie jest, bo nikt nie moze byc otwarcie antytrynitarianem w trynitarialnym kosciele, chyba ze po kryjomu.

Albo jest na rozdrożu, gdyż doszła do wniosku, że dogmat trynitarny nie został w sposób systematyczny opisany w Biblii i wiara w hipotezę trynitarną nie ma wpływu na zbawienie.


Nawet jesli to prawda, to swietnie ze to napisal i pokazal kim jestescie i komu tak naprawde sluzycie, wchodzac nie do waszych kosciolow podstepem (bo pzreciez nie otwarcie a po kryjomu i przy tym oklamujac zbor) i probujac zniszczyc je od srodka. Bardzo dobrze ze sie do tego chlopak przyznal. No ladnie, to o was swiadczy. To tak jakby chrzescijanie chodzili do arianskich i modalistycznych kosciolow podajac sie za jednych z was zeby podstepem narzucic wam trynitarianizm, ale my tak nie robimy, bo jestesmy dziecmi Chrystusa i w ukryciu nie dzialamy.

Znam zbory nietrynitarne, gdzie uczęszczają trynitarze np. Krańcowa.pl ludzie tam koncentrują się na kontemplacji Boga a nie rozliczaniu wiernych czy aby dobrze osoby w Bogu policzyli. Mój znajomy kiedyś prowadził zaawansowane rozmowy z Kościołem Reformowanym w W-wie na temat spotkań modlitewnych unitarian z bardzo pozytywnym skutkiem. Na Węgrzech unitarianie studiują teologię razem z luteranami. A na niegdyś słynnej Akademii Rakowskiej prowadzonej przez unitarian nikt uczniów o wyznanie nie pytał i pozwalał im swobodnie praktykować swoje wyznanie. Zbory od środka niszczy brak poszanowania dla wolności sumienia, ludzi knebluje się intelektualnie i wmawia, że zbawienie zależy od kryteriów wyssanych z palca. Ten kto zakosztował wolności w Chrystusie mało się przejmuje tym co mówią Ci którzy prześladując sługi pańskie mniemają, że w ten sposób oddają chwałę Panu.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 sie 2015, 20:10

Ja uwazam tak. Jesli ktos nie uznaje Trojcy, nie mam z tym problemu. Tylko nie pchajcie sie do naszych kosciolow i nie domagajcie sie akceptacji uzywajac emocjonalnego szantazu, a tym bardziej nie wdzierajcie sie do nas podstepem i w ukryciu, bo tak nie czynia sludzy Chrystusa. Jesli ja bym nagle uwierzyla w judaizm i byla na "rozdrozu" to nie siedzialabym dalej w kosciele tylko zawinela sie do synagogi. Gdybym zostala tam, bylabym wstretna klamczucha i wezem ktory przewrotnoscia probuje narzucic innym swoja wiare. Miejsce Swiadkow Jehowy jest w Sali Krolestwa, muzulmanow w meczecie, Zydow w synagodze, katolikow w KRK, a unitarianow w kosciolach wyznajacych unitarianizm.

Czego wy sie domagacie? Akceptacji? Nie bedzie nigdy zadnej akceptacji dla nauk niezgodnych z Ewangelia ktora my glosimy w naszych kosciolach. Nie podoba wam sie? To opuscie nasze koscioly Proste jak drut. Przeciez macie swoje koscioly wiec o co te sentymentalne dasy? Martin Luther chcial zmienic nauczanie KRK i wprowadzic swoje rozumienie Biblii i KRK go wyrzucil. Czy protestanci po kryjomu, siedzieli "na rozdrozu" w KRK? Nigdy! Otwarcie przedstawilismy nasza nauke w KRK, nie przyjeli jej, wiec otwarcie odeszlismy i otwarcie zaczelismy uczyc jej w naszych wlasnych kosciolach. Natomiast wy cichaczem chcieliscie wprowadzic wasza nauke do naszych kosciolow, nie udalo sie to po kryjomu dalej w nich siedzicie i probujecie obalic nasza wiare i to jeszcze bezczelnie w naszych wlasnych kosciolach.

Czemu unitarianie biora nasze koscioly za cel? Idzcie do katolikow i prawoslawnych, modlcie sie z nimi, czemu nie? Wazna jest wolnosc sumienia. Modlcie sie z gejami chzrescijanami albo wysluchujcie kazan kobiet ksiezy. Wolnosc sumienia bracie. Nie zwalczajcie slug Chrystusa. Prosze was modalisci, przestancie grac na emocjach i uzywac sie Biblia do wmanipulowywania nas w wasze herezje. Czemu kosciol protestancki ma wpuszczac wszystkich? Gejow, kobiety ksiezy, modalistow, araianow pod pretekstem "wolnosci sumienia"? To mnie utwierdza tylko w tym ze nasz kosciol ma prawdziwa Ewangelie bo tylko nasz kosciol jest celem atakow. To ekumenia z KRK i KP, to ordynowanie kobiet, to udzielanie slubow gejom, to uzanie antytrynitarianow za braci w wierze to dialog religijny z islamem. Tylko od protestantow wymaga sie tego. Do zadnego innego kosciola nie idzie sie z takimi rzadaniami, tylko do nas. Wszyscy maja prawo do obrony swojej nauki, tylko my nie.

Ja jako osoba wierzaca w Trojjedynego Boga nie postawilabym swojej nogi w kosciele anitytrynitarialnym, i mam gdzies akceptacje modalistow, binitarianow czy arianow i nie rozumiem czemu im zalezy na mojej? Prawda jest tylko jedna, nie ma dwoch prawd. Albo Bog jest w trzech osobach albo jest jedna osoba. Ja i ty nie mozemy wyznawac dwoch roznych dogmatow i oboje miec racji. Nie wierze dlatego, zebys ty jako modalista uwazal moj trynitarianizm za dozwolona prawde, jako ze sam wyznajesz modalizm. Czyli jaki jest twoj cel relacji z trynitarianami jak nie chec misji? Nie manipuluj Biblia zeby wbic nas w poczucie winy, bo na nikogo nie robi to wrazenia. Wolnosc sumienia haha... to czemu jeszcze dyskutujesz w tematach o Trojcy jak to nie gra zadnej roli? Wolnosc sumienia, powiedziales, to o co sie tak spinasz na tym forum? Nie graj ze mna w te gierki i nie bierz mnie na litosc bo sam dalbys uciac sobie reke za unitarianizm a chcesz zebymsmy my "wyluzowali" z Trojca.

PS: A co do KAAN'a to zgadzam sie z jego decyzja. Jesli ktos nie ma dowodow na cos to niech nie rozsiewa mitow i nie psuje czyjegos dobrego imienia.

A jeszcze dodam jedno. Niestety, kazdy religijny spor, a szczegolnie spor "Trynitarianizm- Antyrynitarianizm"jest jak przeciaganie liny. Nie da sie "poluzowac". Jesli jedna strona poluzuje" druga przeciagnie ja na swoja strone. Nie ma innej opcji.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 sie 2015, 21:00

Ariela pisze:Ja uwazam tak. Jesli ktos nie uznaje Trojcy, nie mam z tym problemu.

I bardzo źle uważasz, bo jeżeli ktoś odrzuca prawdę o Bóstwie Chrystusa, to buntuje się przeciwko Bogu, który nam to objawił.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości