Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 13 paź 2017, 19:23

KAAN pisze:
wybrana pisze: Bóg jest w nas, z nami i przy nas zawsze.
Pod warunkiem ze się nawrócisz i zostaniesz zbawiona.
[


Tym razem to ty głosisz herezję.
Bóg jest zawsze z nami i zawsze przy nas. Z każdym człowiekiem do ostatniego oddechu - nawet z tym grzesznym .Robi wszystko, by nas nawrócić, dlatego upomina, wspomaga a czasem karci. Bóg również może zamieszkać w nas, jeżeli my tego pragniemy i otworzymy swoje serce na Boga. Boża miłość dla nas jest bezwarunkowa.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 13 paź 2017, 19:25

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze: Bóg jest w nas, z nami i przy nas zawsze.
Pod warunkiem ze się nawrócisz i zostaniesz zbawiona.
[
Tym razem to ty głosisz herezję.
Bóg jest zawsze z nami i zawsze przy nas.
A gdzie taka nauka jest w Biblii?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 13 paź 2017, 19:38

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:Pod warunkiem ze się nawrócisz i zostaniesz zbawiona.
[
Tym razem to ty głosisz herezję.
Bóg jest zawsze z nami i zawsze przy nas.
A gdzie taka nauka jest w Biblii?


BW.1List św.Jana

4:7Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.
4:8Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.
4:9W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.
4:10Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.
4:11Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować.
4:12Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.
4:13Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił.
4:14A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.
4:15Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.
4:16A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.
4:17W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie.
4:18W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
4:19Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował

Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy grzesznikami. Tu na ziemi nigdy nie staniemy się dostatecznie dobrzy i dostatecznie święci.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 15 paź 2017, 10:39

Kazetha pisze:Z całym szacunkiem, ale nagle Ci tutaj wszyscy ewangelicznie i biblijnie wierzący gdy idzie o kontrowersyjne tematy ze Starego Testamentu (z których większość da się wyjaśnić, czy po prostu przyjąć do wiadomości) nagle zaczynają Pismo traktować wybiórczo. Wytłumaczenie typu "tu to było z natchnienia Boga, a to nie było" prowadzi do nonsensów i dyskredytuje Biblię jako całość w kwestii wiary w jej natchnienie.

Ja z pewnością nie każdy z osobna niuans jestem w stanie wytłumaczyć, czy też obronić. Jako chrześcijanin nie jestem jednak hipokrytą. Jeżeli ktoś zna Pismo to na pewno posługiwanie się zarzutami, że Bóg jest wojującym okrutnikiem pozostaje jałowe bo całościowo ta teza się nie broni. Jednakże nie szukam na siłę jakiegoś prostego klucza wedle którego możnaby skrzętnie ominąć wszelkie trudności, jakie niektóre wersety przysparzają.

Czasami naprawdę mądrzej jest powiedzieć: nie wiem. Chrześcijanie mają większe problemy ze sobą w dzisiejszym świecie niż dyskusje na temat tego co zrobić z wojennym klimatem Izraela sprzed dziesiątek wieków.



Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie.
Posila się nią, bo ona jest celem jego życia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 15 paź 2017, 10:42

Kazetha pisze:Z całym szacunkiem, ale nagle Ci tutaj wszyscy ewangelicznie i biblijnie wierzący gdy idzie o kontrowersyjne tematy ze Starego Testamentu (z których większość da się wyjaśnić, czy po prostu przyjąć do wiadomości) nagle zaczynają Pismo traktować wybiórczo. Wytłumaczenie typu "tu to było z natchnienia Boga, a to nie było" prowadzi do nonsensów i dyskredytuje Biblię jako całość w kwestii wiary w jej natchnienie.

Ja z pewnością nie każdy z osobna niuans jestem w stanie wytłumaczyć, czy też obronić. Jako chrześcijanin nie jestem jednak hipokrytą. Jeżeli ktoś zna Pismo to na pewno posługiwanie się zarzutami, że Bóg jest wojującym okrutnikiem pozostaje jałowe bo całościowo ta teza się nie broni. Jednakże nie szukam na siłę jakiegoś prostego klucza wedle którego możnaby skrzętnie ominąć wszelkie trudności, jakie niektóre wersety przysparzają.

Czasami naprawdę mądrzej jest powiedzieć: nie wiem. Chrześcijanie mają większe problemy ze sobą w dzisiejszym świecie niż dyskusje na temat tego co zrobić z wojennym klimatem Izraela sprzed dziesiątek wieków.



Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie.
Posila się nią, bo ona jest celem jego życia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 15 paź 2017, 11:58

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Tym razem to ty głosisz herezję.
Bóg jest zawsze z nami i zawsze przy nas.
A gdzie taka nauka jest w Biblii?


BW.1List św.Jana....

Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy grzesznikami. Tu na ziemi nigdy nie staniemy się dostatecznie dobrzy i dostatecznie święci.
Ale nie wszyscy jesteśmy ze swiata, niektórzy są zbawieni z łaski przez wiarę i ci mogą czerpać radość z tych wersetów, które cytowałaś. Ci którzy sa nienawróceni nie mogą liczyć, ze trzymają cokolwiek z tego co zawarte jest w obietnicach Bożych prócz sądu. Bóg jest z tymi którzy go miłują, a nie ze wszystkimi.

I List do Koryntian 2:9 Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 15 paź 2017, 14:02

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:A gdzie taka nauka jest w Biblii?


BW.1List św.Jana....

Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy grzesznikami. Tu na ziemi nigdy nie staniemy się dostatecznie dobrzy i dostatecznie święci.
Ale nie wszyscy jesteśmy ze swiata, niektórzy są zbawieni z łaski przez wiarę i ci mogą czerpać radość z tych wersetów, które cytowałaś. Ci którzy sa nienawróceni nie mogą liczyć, ze trzymają cokolwiek z tego co zawarte jest w obietnicach Bożych prócz sądu. Bóg jest z tymi którzy go miłują, a nie ze wszystkimi.

I List do Koryntian 2:9 Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują.


Masz zupełną rację i dlatego te słowa powyżej napisałam -
Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie.
Posila się nią, bo ona jest celem jego życia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 16 paź 2017, 00:17

Wybrana wrzuć tu tą swoją bajkę o Janie i aniele. pasuje do tematu .
Nam jest trudno cokolwiek ocenic a jz Boga i jego motywy to na pewno nie jesteśmy do tego kompetentni. Weźmy dla przukładu tego zwyrodnialca co to oskórował studentkę straszne nikt nie ma wątpliwiości ale moze nie znamy wszystkich faktów , na przykład tego ze studentka robi sobie 2 razy w roku skrobankę i te jej dzieci są zywcem rozrywane na strzepy a Bóg to zna i moze działa tu zasada kto mieczem wojuje od miecza ginie? nie wiadomo. Nie znamy ani wszystkich faktów ani przyszłowsci "co by było gdyby....." a Bóg zna dlatego chociaż Boga nie oceniajmy bo jeśli ocenimy mordercę jako zwyrodnialca i nie wiemy dlaczego tak sie stało to nie oceniajmy Boga bo dochodzimy do apsurdów takich ze Pismo świete nie jest całe Świete , chociaż ani Jezus nie nedował Pisma i jak KAAN zacytował jest napisane ze całe pismo jest natchnione. Uwierzny Bogu ze to co on decyduje jest najlepsze .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Kazetha
Posty: 118
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: Kazetha » 16 paź 2017, 15:31

magda pisze:Wybrana wrzuć tu tą swoją bajkę o Janie i aniele. pasuje do tematu .
Nam jest trudno cokolwiek ocenic a jz Boga i jego motywy to na pewno nie jesteśmy do tego kompetentni. Weźmy dla przukładu tego zwyrodnialca co to oskórował studentkę straszne nikt nie ma wątpliwiości ale moze nie znamy wszystkich faktów , na przykład tego ze studentka robi sobie 2 razy w roku skrobankę i te jej dzieci są zywcem rozrywane na strzepy a Bóg to zna i moze działa tu zasada kto mieczem wojuje od miecza ginie? nie wiadomo. Nie znamy ani wszystkich faktów ani przyszłowsci "co by było gdyby....." a Bóg zna dlatego chociaż Boga nie oceniajmy bo jeśli ocenimy mordercę jako zwyrodnialca i nie wiemy dlaczego tak sie stało to nie oceniajmy Boga bo dochodzimy do apsurdów takich ze Pismo świete nie jest całe Świete , chociaż ani Jezus nie nedował Pisma i jak KAAN zacytował jest napisane ze całe pismo jest natchnione. Uwierzny Bogu ze to co on decyduje jest najlepsze .


Wyznajesz pogańską teologię retrybucji, czyli potocznie mówiąc zasadę "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". Takie myślenie też jest bezsensowne. Bóg używa jakiegoś zwyrodnialca i psychopaty żeby obdarł ze skóry kobietę która dokonała aborcji... Pozostawię to bez większego komentarza.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 16 paź 2017, 17:01

magda pisze:Wybrana wrzuć tu tą swoją bajkę o Janie i aniele. pasuje do tematu .
Nam jest trudno cokolwiek ocenic a jz Boga i jego motywy to na pewno nie jesteśmy do tego kompetentni. Weźmy dla przukładu tego zwyrodnialca co to oskórował studentkę straszne nikt nie ma wątpliwiości ale moze nie znamy wszystkich faktów , na przykład tego ze studentka robi sobie 2 razy w roku skrobankę i te jej dzieci są zywcem rozrywane na strzepy a Bóg to zna i moze działa tu zasada kto mieczem wojuje od miecza ginie? nie wiadomo. Nie znamy ani wszystkich faktów ani przyszłowsci "co by było gdyby....." a Bóg zna dlatego chociaż Boga nie oceniajmy bo jeśli ocenimy mordercę jako zwyrodnialca i nie wiemy dlaczego tak sie stało to nie oceniajmy Boga bo dochodzimy do apsurdów takich ze Pismo świete nie jest całe Świete , chociaż ani Jezus nie nedował Pisma i jak KAAN zacytował jest napisane ze całe pismo jest natchnione. Uwierzny Bogu ze to co on decyduje jest najlepsze .


@Magda,ja nie będę rozpatrywała treści Starego Testamentu, bo ten temat dotyczy biblistów i historyków, a i oni na ten temat wyrażają wiele sprzeczności odnośnie autentyczności wielu treści tam zawartych.
Natomiast przedstawię ci opinię największego krytyka w sprawie wypełniania Prawa Bożego przez Izraelitów.
BW.E.św.Mateusza

22:36Nauczycielu, które przykazanie jest największe?
22:37A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
22:38To jest największe i pierwsze przykazanie.
22:39A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
22:40Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.

23:13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze
,obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:23Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 16 paź 2017, 20:39

Kazetha pisze:Wyznajesz pogańską teologię retrybucji, czyli potocznie mówiąc zasadę "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". Takie myślenie też jest bezsensowne. Bóg używa jakiegoś zwyrodnialca i psychopaty żeby obdarł ze skóry kobietę która dokonała aborcji... Pozostawię to bez większego komentarza.


Wyznaję zasadę inną , kto mieczem wojuje ,od miecza ginie a to zasada Biblijna , skoro ktoś morduje wielokrotnie w bestielski sposób to moze mu sie przytrafic to samo jeśli sie nie nawrócił i nie pokutował . bardzo ci sie wydaje okropne zdzieranie skóry z kbiety a zupełnie małym pryszczem jest rozrywanie dziecka na kawałki na żywca najpierw nózke potem rączkę potem rozpruć brzuszek , no a w następnej ciąży znowu takie drobne nic nie znaczące ro0zrywanie dziecka chyba sobie nie zdajesz sprawy czym jest aborcja . ja nie napisałam ze tak zawsze bedzie ze dostajesz to co robisz innym ale często tak sie dzieje to co napisałam to tylko przykład ze tak być mogło i nie wiemy powodów dlaczego niektóre rzeczy sie zdarzają , Bóg zna powody i kiedyś sie o nich dowiemy. Dlatego nie mozna w ogóle osądzac postępowania Boga bo po pierwsze nie jesteśmy do tego powołani a po drugie to nie znamy powodów róznych jego decyzji.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 16 paź 2017, 22:11

magda pisze:
Kazetha pisze:Wyznajesz pogańską teologię retrybucji, czyli potocznie mówiąc zasadę "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". Takie myślenie też jest bezsensowne. Bóg używa jakiegoś zwyrodnialca i psychopaty żeby obdarł ze skóry kobietę która dokonała aborcji... Pozostawię to bez większego komentarza.


Wyznaję zasadę inną , kto mieczem wojuje ,od miecza ginie a to zasada Biblijna , skoro ktoś morduje wielokrotnie w bestielski sposób to moze mu sie przytrafic to samo jeśli sie nie nawrócił i nie pokutował . bardzo ci sie wydaje okropne zdzieranie skóry z kbiety a zupełnie małym pryszczem jest rozrywanie dziecka na kawałki na żywca najpierw nózke potem rączkę potem rozpruć brzuszek , no a w następnej ciąży znowu takie drobne nic nie znaczące ro0zrywanie dziecka chyba sobie nie zdajesz sprawy czym jest aborcja . ja nie napisałam ze tak zawsze bedzie ze dostajesz to co robisz innym ale często tak sie dzieje to co napisałam to tylko przykład ze tak być mogło i nie wiemy powodów dlaczego niektóre rzeczy sie zdarzają , Bóg zna powody i kiedyś sie o nich dowiemy. Dlatego nie mozna w ogóle osądzac postępowania Boga bo po pierwsze nie jesteśmy do tego powołani a po drugie to nie znamy powodów róznych jego decyzji.


A co ma wspólnego Bóg z tymi okropieństwami bestialskimi, które czynią ludzie sobie wzajemnie.
Ludzie czynią te rzeczy, bo są pod władzą szatana. Zło opanowało ziemię, bo szatan przejął w większości władzę nad duszami ludzkimi.
Bóg nie ingeruje w życie na ziemi, bo stał by się naszym ochroniarzem dla ludzi , a wręcz nawet niewolnikiem na potrzeby ludzi.
Bardzo ludzie pragnęli by zniewolić Boga, by spełniał ich życzenia i był na ludzkich usługach.
Mamy daną wolną wolę. Nie jesteśmy niewolnikami, dlatego Bóg nie ingeruje w nasze życie. Czas żniw również jeszcze nie nadszedł, więc plewy nie są jeszcze oddzielone od ziarna. Bóg pragnie jedynie pomagać nam, byśmy wzrastali w wierze.Jak dobry kochający Ojciec - poucza nas, napomina nas, a czasem karci.Na nasze duże prośby może wspomóc nam w szczególny sposób - przedłużając nasze życie i w w ten sposób daje nam czas na nawrócenie, -uleczając nas z choroby. Jest zawsze z nami i opiekuje się nami.
Jeżeli ktoś nie chce znać Boga, jeżeli człowiek czyni wielkie zło, to mamy nadzieję, że jeżeli nie na tym świecie, to po śmierci będzie przez Boga sprawiedliwie osądzony. Jeżeli jest zło, to i kara też musi być- bo sprawiedliwość tego wymaga.
Gdyby nie było kary, to bestialstwo i okrucieństwo by tylko rządziło, a człowiek sprawiedliwy nie miał by szans bytu i istnienia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 17 paź 2017, 00:35

Bóg nie jest oddzielony od tego co sie dzieje na ziemi i gdyby nie pozwolił na coś to by się to nie stało . Bóg ma swoje powody o których nie wiemy że pozwala na rózne rzeczy ,

Mt 10:29 bw "Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli? A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego."

Nawet wróbel nie zdechnie jeśli nie jest to wola Ojca a co dopiero śmierc człowieka tez każda śmierc jest z woli Ojca i my nie znamy dlaczego Bóg na rózne rzeczy pozwala , wyglądające dla nas na okropne , musi mieć jakiś powód bo skoro jest dobry , i skoro nas kocha to ma taki ważny powód ja go oceniać nie mogę bo tych powodów nie znam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 17 paź 2017, 08:16

magda pisze:Bóg zna powody i kiedyś sie o nich dowiemy

Magdo. Piszesz niesamowite głupoty. Powtarzam GŁUPOTY.
Najwięcej tych co poddali się aborcji było pewnie w Oświęcimiu.

ps.
Czy wiesz Magdo "od aborcji i skórowania", że nawet rabini tracili całkowicie wiarę w "dobrego Boga" (w jakiegokolwiek Boga) w Oświęcimiu?
No ale oni pewnie poddali się aborcji..
Tacy jak Ty powinni to widzieć. Byłaś w Oświęcimiu? Wiem, że byłaś w Afryce i wojowałaś z wredną małpą, a nawet chciałaś ją zastrzelić.. ale czy byłaś w Oświęcimiu?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 17 paź 2017, 14:57

nesto pisze:
magda pisze:Bóg zna powody i kiedyś sie o nich dowiemy

Magdo. Piszesz niesamowite głupoty. Powtarzam GŁUPOTY.
Najwięcej tych co poddali się aborcji było pewnie w Oświęcimiu.

ps.
Czy wiesz Magdo "od aborcji i skórowania", że nawet rabini tracili całkowicie wiarę w "dobrego Boga" (w jakiegokolwiek Boga) w Oświęcimiu?
No ale oni pewnie poddali się aborcji..
Tacy jak Ty powinni to widzieć. Byłaś w Oświęcimiu? Wiem, że byłaś w Afryce i wojowałaś z wredną małpą, a nawet chciałaś ją zastrzelić.. ale czy byłaś w Oświęcimiu?


Nesto, obraz okrucieństwa, które miało miejsca w Oświęcimiu, jeżeli dobrze rozumiem, podważył twój obraz dobrego i kochającego Boga. Jak napisałam wyżej, to nie Bóg był sprawcą tego okrucieństwa, ale ludzie, co działali będąc w mocy szatana. Za wszelkie zło i złe uczynki ludzi odpowiedzialny jest bezpośrednio szatan, a pośrednio człowiek, który jest pod jego wpływem. Szatan nie śpi, jest bardzo pracowity i i nie ma sekundy, by nie wpływał na nasze myśli i kusił nas pragnąc zniewolić. Człowiek może mu się oprzeć, ale musi tego chcieć. Na wybory człowieka ma duży wpływ wychowanie, środowisko i rozwinięta w nim wiara. Drugi człowiek ma również duży wpływ na nasze wybory. Drugi zły człowiek będący pod działaniem demonicznym może swoimi radami wyrządzić nam dużą krzywdę i wytworzyć mylną formę pojmowania i oceny.
W życiu człowieka zachodzi proces walki duchowej. Jesteśmy wypróbowani przez ogień i wodę. Musimy doświadczyć zła, byśmy mogli docenić istnienie dobra. To człowiek wybiera dobro bądź zło. Dobro - to znaczy, że żyje zgodnie z wolą Bożą, zgodnie z przykazaniami Bożymi. Zło - to znaczy, że odrzuca Boga i tak jak w przysłowiu"hulaj duszo-piekła nie ma"
Piekło jednak jest i jest kara za te wyrządzone zło - bo istnieje sprawiedliwość, która nas chroni.
Bóg nie może przeżyć życia za ludzi, to ludzie, jako, że mają wolną wolę dokonują wyborów.
Bóg pragnie nas wspomagać, ale gdy my bardzo tego pragniemy i prosimy o to.
W Oświęcimiu dużo istnień ludzkich straciło życie, ale oni nie umarli, oni żyją w innym pięknym świecie.
Oprawcy tych ludzi smażą się w wiecznym ogniu piekielnym i ich męka jest wieczna i niekończąca się.
Sprawiedliwość Boża zawsze zwycięża.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości