Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: saracen » 07 paź 2017, 22:55

I... Zero zapytań?

W jaki sposób Pan rzekł?
Z nieba rozległ się głos, czy przemówił w myślach piszącego?

Jaki wpływ na zapis w biblii miały te kamienie, tzn.na zapis "Pan Bóg rzekł"?
http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Sl ... M-I-TUMMIM
Ostatnio zmieniony 07 paź 2017, 23:01 przez saracen, łącznie zmieniany 1 raz.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 07 paź 2017, 23:00

diedmaroz pisze:Jeśli jest napisane "Tak mówi Pan" to znaczy, że dokładnie tak powiedział Pan.

14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. 19 A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie7.

Pan Jezus to Słowo, które stało się ciałem. Wcześniej Bóg mówił przez proroków.




No no...Rembov, wyloz nam tutaj, jaki twoim zdaniem udzial w zapisie tych swietych dla nas slow mial czlowiek....?....czy piszacy mogl tego nie napisac, jesli Bog postanowil sie nim posluzyc....?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 07 paź 2017, 23:01

„Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom” (Ks. Amosa 3:7)

Czy to istotne czy widzieli posłańca, mieli sen, widzieli mówiący obłok czy słyszeli głos w głowie? Jeśli Biblia jest natchniona to nawet oślica może przemawiać, a jeśli nie jest i to bajka to nie zmartwychwstaniesz, bo to niemożliwe dla fizyki, przemyśl to.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 07 paź 2017, 23:07

diedmaroz pisze:@saracen dziwi mnie, że jako luteranin tak piszesz..


Niech cie nie dziwi Luteranie to kościół całkiem upadły, ordynują kobiety , podali rękę papiestwu, w szwecji biskupem jest czynna Lesbijka a w Danii udzielaja slubów pedziom. To nie jest kosciół protestancki bo protestanci jak sama nazwa wskazuje protestują przeciwko odejsciu od zasad Pisma Świetego , Oni Lutra maja tylko w nazwie , gdyby on zmartwychwstał i sobaczył lesbę jako biskupa to by sie załamał i rwał włosy z głowy z rozpaczy jak zniszczono jego dzieł,kalaja imię Jezusa i Lutra. Są na drodze do zagłady, wiec niech ce nie dziwi to co piszą luteranie.

diedmaroz pisze:Na szczęście Pan Jezus nie jest taki jak Ty żeby się nie zniżać do pewnych poziomów.
„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11, 25)
Dziękuję Ci Boże.


Amen!

diedmaroz pisze: o których @Kaan pisał
Hej moderacja ja proponuję zeby znieśc tą małpe przed imieniem bo wychodzi to głupio w tekście " małpa KAAN" no jednak jakos nie teges z ta małpą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 07 paź 2017, 23:12

Yyy tę małpę to ja napisałam, to chyba taki znaczek, że kogoś przywołujesz w dyskusji z użytkowników? Jak na czacie? Może to nie działa, tzn. Kaan nie ma info, że "ktoś Go wołał"?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 07 paź 2017, 23:14

diedmaroz pisze:„Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom” (Ks. Amosa 3:7)

Czy to istotne czy widzieli posłańca, mieli sen, widzieli mówiący obłok czy słyszeli głos w głowie? Jeśli Biblia jest natchniona to nawet oślica może przemawiać, a jeśli nie jest i to bajka to nie zmartwychwstaniesz, bo to niemożliwe dla fizyki, przemyśl to.




Pieknie to ujelas.... :->


Ja ze swej strony dodam jeszcze jeden biblijny klejnocik do wybranych przez ciebie :


37 Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów poczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. 38 I wołali głośno:
«Błogosławiony Król,
który przychodzi w imię Pańskie6.
Pokój w niebie
i chwała na wysokościach».
39 Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: «Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!» 40 Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą»7.

Luk. 19, 37-40



:)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: Rembov » 07 paź 2017, 23:17

diedmaroz pisze:Twierdzisz, że Bóg jest autorem Pisma. Też tak twierdzę. Tylko On, więc nie ludzie są odpowiedzialni za treść Pisma.

Mam prośbę: Porównaj ze sobą opisy tych samych wydarzeń w Ewangeliach Synoptycznych i wynotuj różnice pomiędzy nimi. Wtedy pogadamy o udziale ludzi w tworzeniu Pisma Świętego. Przeczytaj również dokładnie opis Potopu i zwróć uwagę na różnice pomiędzy powtórzeniami.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 07 paź 2017, 23:21

Ale o co chodzi, przecież oboje zgadzamy się, że to Bóg jest autorem Pisma Świętego.. Myślisz, że się pomylił czy jak?

Rembov pisze:

105 Bóg jest Autorem Pisma świętego. "Prawdy przez Boga objawione, które są zawarte i wyrażone w Piśmie świętym, spisane zostały pod natchnieniem Ducha Świętego.
Święta Matka Kościół uważa, na podstawie wiary apostolskiej, księgi tak Starego, jak Nowego Testamentu w całości, ze wszystkimi ich częściami za święte i kanoniczne, dlatego że, spisane pod natchnieniem Ducha Świętego, Boga mają za Autora i jako takie zostały Kościołowi przekazane" 75.

106 Bóg natchnął ludzkich autorów ksiąg świętych. "Do sporządzenia ksiąg świętych Bóg wybrał ludzi, którymi posłużył się jako używającymi swoich zdolności i sił, by dzięki Jego działaniu w nich i przez nich oni sami jako prawdziwi autorzy przekazali na piśmie to wszystko, i tylko to, czego On chciał" 76.

107 Księgi natchnione nauczają prawdy. "Ponieważ wszystko, co twierdzą autorzy natchnieni, czyli hagiografowie, powinno być uważane za stwierdzone przez Ducha Świętego, należy zatem uznawać, że księgi biblijne w sposób pewny, wiernie i bez błędu uczą prawdy, jaka z woli Bożej miała być przez Pismo święte utrwalona dla naszego zbawienia" 77.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: saracen » 08 paź 2017, 00:45

Do wszystkich, którzy kategoryzują ludzi na podstawie tego, kto z kim idzie do łóżka.

Żadna księga spisana przez ludzi, a przez innych orzeknięta jako natchniona przez samego Boga nie dała wam i nigdy nie da prawa do decydowania o ludzkim życiu.

Człowiek, homoseksualista, hetero, bi, czy każdy inny który nikomu nic nie zrobił jest tak samo ważny i wartościowy, jak każdy inny i nic wam do osądzania tego czy innego.
Pisanie pogardliwie o innych tylko dlatego, że nie są podobni do was jest ohydne i prymitywne.

Jeśli zaś dalej tkwisz jeden, czy druga w swoim uporze, to zamiast pogardliwego określenia, wstaw swoje imię do każdego w ten sposób napisanego zdania, by choć spróbować sobie wyobrazić jak to jest być wartościowanym za to, że jest się najogólniej rzecz biorąc "innym".

W dalszym ciągu podkreślam, że Bóg, który jest miłością nie może być tak jak to z pism wynika tyranem.
Nie może skazywać na śmierć kogokolwiek.

To ludzie pisali, że "tak Bóg powiedział/nakazał".
Cóż by to był za bóg, który by zabijał?

Cóż by to był za bóg, który swoje stworzenie by nienawidził i np. skazywał na "piekło", za to że nie jest hetero?

Czyż nienawiść do inności, pogardą dla TYCH innych nie jest uwarunkowana takim, a nie innym wpływem środowiska, wychowania, czy fundamentalistycznym ekstremizmem religijnym?

Jedni w imię "boga" się wysadzają zbijając innych by przez to pójść do "raju"... Inni pogardzają innymi za to, że nie mają (bo nie mogą) pociągu do płci przeciwnej...

Jedno i drugie jest niczym innym jak fundamentalizmem religijnym.
Krótko: ZŁEM, które niejednokrotnie prowadziło w przeszłości, ba prowadzi nadal do mordowania milionów niewinnych ludzi w imię czego?

Pism natchnionych, boga?

Nie!!!!!

Precz z pogardą i nienawiścią do innych za to, że mają inny kolor skóry, są homoseksualni, biseksualni, czy aseksualni, wyznają inną religię, czy pochodzą z takiego, a nie innego kraju.

Stop takiemu ohydnemu wartościowaniu!!!


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: Rembov » 08 paź 2017, 09:26

diedmaroz pisze:Ale o co chodzi, ]

Przeczytaj i porównaj to, co ci wskazałem, a wtedy pogadamy o tym, o co mi chodzi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 08 paź 2017, 11:06

saracen pisze:Człowiek, homoseksualista, hetero, bi, czy każdy inny który nikomu nic nie zrobił jest tak samo ważny i wartościowy, jak każdy inny i nic wam do osądzania tego czy innego.
Pisanie pogardliwie o innych tylko dlatego, że nie są podobni do was jest ohydne i prymitywne.

Jeśli zaś dalej tkwisz jeden, czy druga w swoim uporze, to zamiast pogardliwego określenia, wstaw swoje imię do każdego w ten sposób napisanego zdania, by choć spróbować sobie wyobrazić jak to jest być wartościowanym za to, że jest się najogólniej rzecz biorąc "innym".

W dalszym ciągu podkreślam, że Bóg, który jest miłością nie może być tak jak to z pism wynika tyranem.
Nie może skazywać na śmierć kogokolwiek.

To ludzie pisali, że "tak Bóg powiedział/nakazał".
Cóż by to był za bóg, który by zabijał?


Czy wiesz saracenie jak mozna poznać ż przez kogoś mówi djabeł a no w taki sposób ze jego słowa są w sprzecznosci ze Słowem Bożym , piszesz ze osądzać nie mamy tych którzy grzeszą no to jest niezgodne z Pismem swietym bo mamy wręcz nakaz osądzania i wykluczania sposród chrzescijan tak postępujących

1Kor 5:12 bw "Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze?"

1Kor 5:2 bw "A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił."

gdyby osądzili tych ludzi i wykluczyli nie mieliby teraz zboczeńca za biskupa ale nie słuchali Biblijnych nauk i postąpili po swojemu. A ty co głosisz o nieosądzaniu zła to co napisałes jest sprzeczne z Pismem i jego nauką dlatego pochodzi od djabła do tego jest jeszcze inne kryterium nauk pochodzących od djabła to brinienie zła i nazywanie zła dobrem a dobra i rzeczy zgodnych z Bibią złem i właśnie też to robisz , nazywasz zboczenie tylko innością chociaż Pismo nazywa to zboczeniem i grzechem podlegającym karze .

Rz 1:27 bw "podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę."

jak widzisz Słowo Boze nie nazywa tego niewinną innościa a grzechem i zboczeniem ty głosisz cos niezgodnego z pismem czyli niezgodne ze Słowim Bozym rzeczy pochodza od djabła.

saracen pisze:Człowiek, homoseksualista, hetero, bi, czy każdy inny który nikomu nic nie zrobił jest tak samo ważny i wartościowy, jak każdy inny i nic wam do osądzania tego czy innego.
Pisanie pogardliwie o innych tylko dlatego, że nie są podobni do was jest ohydne i prymitywne.


I tu sie mylisz że taki nic złego nie zrobił nikomu bo chociażby Boga obraża , żyje nie w zwizku małzeńskim a uorawia rozpustę i czy jest jak kazdy inny jak świete nowonarodzone dziecko Boze no chyba raczej nie cały kościół plugawi będąc biskupem czy pastorem lub księdzem . Prymitywne jest pisanie rzeczy niezgodnych ze Słowem Bozym i bronienie zła , nazywanie złem dobra a dobra złem

Iz 5:20 bw "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz."

Ty to zrobiłeś w tym poście a do tego w nastepnym poście saracen Obrazasz Boga

Nawet jak dyskusja jest na tak zły temat , bo juz sam temat jest kretyński i obrazajacy Boga to ty wyraźnie tego Boga obrażasz a przypomnij sobie regulamin że tego robić nie wolno


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 08 paź 2017, 11:54

saracen pisze:Żadna księga spisana przez ludzi, a przez innych orzeknięta jako natchniona przez samego Boga nie dała wam i nigdy nie da prawa do decydowania o ludzkim życiu.
Jeśli ten człowiek jest pod dyscypliną zborową to jak najbardziej podlega osądowi zboru.
Człowiek, homoseksualista, hetero, bi, czy każdy inny który nikomu nic nie zrobił jest tak samo ważny i wartościowy, jak każdy inny i nic wam do osądzania tego czy innego.
Nie jest tak samo ważny i wartościowy, obrażasz ludzi wierzących, moralnych i prawych. Jeśli popełnia grzech sodomii to musi być ten grzech osądzony, nie wolno pozostawiać grzechu beż osądu, bo zło się rozlewa. Uprawianie homoseksualizmu jest grzechem, jest złem.
Pisanie pogardliwie o innych tylko dlatego, że nie są podobni do was jest ohydne i prymitywne.
Bardziej ohydne i prymitywne jest mówienie o grzechu jako o czymś normalnym i dobrym.
W dalszym ciągu podkreślam, że Bóg, który jest miłością nie może być tak jak to z pism wynika tyranem.
Nie może skazywać na śmierć kogokolwiek.
Skazał już wszystkich ludzi na śmierć, niektórzy bywają zbawieni od śmierci wiecznej tj. ci, którzy się nawrócą i uwierzą.
To ludzie pisali, że "tak Bóg powiedział/nakazał".
Cóż by to był za bóg, który by zabijał?
Piszesz o Biblii?
Cóż by to był za bóg, który swoje stworzenie by nienawidził i np. skazywał na "piekło", za to że nie jest hetero?
Pan Bóg nienawidzi grzechu i grzech został już osądzony, jak się nie nawrócisz to czeka cię wieczna śmierć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: saracen » 08 paź 2017, 13:09

Piszesz o Biblii?

oczywiście.
Nie jest tak samo ważny i wartościowy, obrażasz ludzi wierzących, moralnych i prawych. Jeśli popełnia grzech sodomii to musi być ten grzech osądzony, nie wolno pozostawiać grzechu beż osądu, bo zło się rozlewa. Uprawianie homoseksualizmu jest grzechem, jest złem.

To jest fundamentalizm religijny oparty na wiedzy o naturze ludzkiej sprzed dwóch, czy więcej tysięcy lat.
Idąc tą drogą, powinieneś stosować ponad 600 przykazań katalogu kultowego judaizmu...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 08 paź 2017, 13:12

saracen pisze:
Piszesz o Biblii?
oczywiście.
Znaczy że piszesz fałszywie, bo Biblia jest Słowem Bożym.
Nie jest tak samo ważny i wartościowy, obrażasz ludzi wierzących, moralnych i prawych. Jeśli popełnia grzech sodomii to musi być ten grzech osądzony, nie wolno pozostawiać grzechu beż osądu, bo zło się rozlewa. Uprawianie homoseksualizmu jest grzechem, jest złem.

To jest fundamentalizm religijny oparty na wiedzy o naturze ludzkiej sprzed dwóch, czy więcej tysięcy lat.
Idąc tą drogą, powinieneś stosować ponad 600 przykazań katalogu kultowego judaizmu...
Możesz sobie nazywać jak chcesz, nie zmienia to faktu, że grzech pozostaje grzechem, należy go osądzić i wyrzucić z pomiędzy zbawionych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: saracen » 08 paź 2017, 13:13

Znaczy że piszesz fałszywie, bo Biblia jest Słowem Bożym.

Jeśli tak, to co oznaczają nakazy Boga, by zabijać ludzi?



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości