Czy chrześcijanie powinni używać tytułów religijnych?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 sty 2015, 18:12

Fedorowicz pisze:
magda pisze:Doucz sie trochę i doczytuj wersety z kontekstem..

Jakie wersety? O czym mam się douczyć? :O

Rz 11:25 bw "A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą," Izrael nie jest odrzucony na stałe tylko do czasu jak czasy pogan przeminą i znów będzie wybranym narodem

Tam pisze, że "zatwardziałość" części Izraela przeminie, aż poganie w pełni wejdą. A nie o ponownym wybraniu jako narodu.
Masz rację nie będzie ponownego wybrania bo nie było odrzucenia, o czym mówi ap.Paweł :czy Bóg odrzucił naród który uprzednio wybrał- przenigdy, zostały wyłamane tylko niektóre gałęzie z powodu niewiary, gałęzie jednak nie oznaczają narodu lecz drzewo oliwne.I dalej mówi Paweł: jeśli wy wbrew naturze zostaliście wszczepieni w szlachetne drzewo oliwne o ileż bardziej mogą być wszczepieni ci którzy z natury do niego należą.
nieładnie tak manipulować tekstem biblijnym by postawić na swoim.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 02 sty 2015, 18:49

jon pisze:Masz rację nie będzie ponownego wybrania bo nie było odrzucenia, o czym mówi ap.Paweł :czy Bóg odrzucił naród który uprzednio wybrał- przenigdy, zostały wyłamane tylko niektóre gałęzie z powodu niewiary, gałęzie jednak nie oznaczają narodu lecz drzewo oliwne.I dalej mówi Paweł: jeśli wy wbrew naturze zostaliście wszczepieni w szlachetne drzewo oliwne o ileż bardziej mogą być wszczepieni ci którzy z natury do niego należą.
nieładnie tak manipulować tekstem biblijnym by postawić na swoim.

Nie zrozumiałeś. Biblia nie mówi, że cały naród izraelski został odrzucony. Mówi jedynie, że już nie jest narodem wybranym, gdyż nie dotrzymał Przymierza. A ja odniosłem się do słów Magdy, która napisała:
" i znów będzie wybranym narodem".
Otóż nie. Wybrany jest Izrael Boży. Wyrażenie to występuje w Piśmie Świętym tylko raz i odnosi się nie do cielesnych potomków Jakuba, któremu zmieniono imię na Izrael, lecz do Izraela duchowego (Rdz 32:22-28).


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 sty 2015, 20:11

Fedorowicz pisze:
jon pisze:Masz rację nie będzie ponownego wybrania bo nie było odrzucenia, o czym mówi ap.Paweł :czy Bóg odrzucił naród który uprzednio wybrał- przenigdy, zostały wyłamane tylko niektóre gałęzie z powodu niewiary, gałęzie jednak nie oznaczają narodu lecz drzewo oliwne.I dalej mówi Paweł: jeśli wy wbrew naturze zostaliście wszczepieni w szlachetne drzewo oliwne o ileż bardziej mogą być wszczepieni ci którzy z natury do niego należą.
nieładnie tak manipulować tekstem biblijnym by postawić na swoim.

Nie zrozumiałeś. Biblia nie mówi, że cały naród izraelski został odrzucony. Mówi jedynie, że już nie jest narodem wybranym, gdyż nie dotrzymał Przymierza. A ja odniosłem się do słów Magdy, która napisała:
" i znów będzie wybranym narodem".
Otóż nie. Wybrany jest Izrael Boży. Wyrażenie to występuje w Piśmie Świętym tylko raz i odnosi się nie do cielesnych potomków Jakuba, któremu zmieniono imię na Izrael, lecz do Izraela duchowego (Rdz 32:22-28).

a gdzie to wyczytałeś że Izrael jako naród przestał być narodem wybranym tylko nie mów że w Strażnicy, jeśli sam Bóg stwierdza że wybrał ich jako wyłaczną własność dla siebie spośród innych narodów to są narodem wybranym przez Boga a Paweł potwierdza ze niezmienne są powołania Boże i że nie odrzucił narodu który uprzednio sobie wybrał , mówiąc prosto naród wybrany nie może być odrzucony a ty probujesz udowadniac wbrew Pismu , czytaj dobrze stary testament
i będzie tak ze zamiast mowic do nich: wy nie jesteście Moim ludem, będzie się do nich mówiło Synami Boga Żywego jesteście.Oz.2.1


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 sty 2015, 20:14

Fedorowicz pisze:Tam pisze, że "zatwardziałość" części Izraela przeminie, aż poganie w pełni wejdą. A nie o ponownym wybraniu jako narodu.
Sorki, ale rozbawiłaś mnie.


Ja nie piszę o ponownym wybraniu a o tym samym, dlatego mówię doczytaj sobie konteksty wersetów bo nie będe wklejać wielkich fragmentów

Rz 11:28-29 bw "(28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże."

Nie mogą się stac jak widzisz zwykłym narodem bo to ze Bóg ich wybrał jest nieodwołalne na wieki.

Fedorowicz pisze:Sorki, ale rozbawiłaś mnie.


Nie rozbawiaj sie za wczasu bo głupawo to wygląda jak się okazuje że nie masz racji.

Fedorowicz pisze: Odkąd w 607 r. p.n.e. upadła Jerozolima, władzę nad całą ziemią dzierżyły mocarstwa pogańskie


Piszesz ze masz wyznanie inne charyzmatyczne a po tym co piszesz widać ze jestes Świadkiem bo tylko świadkowie podaja tą fałszywą datę najazdu Babilońskiego po to zeby im się zgadzało wyliczanka do 1914 roku, data 607 jest historycznie fałszywa a do tego to bajdurzenie że w 607 zaczęło się panowanie pogańskich mocarstw , to tez nieprawda bo Jerozolma została odbudowana wraz ze świątynią, Żydzi wrócili do domu i wiele wieków żyli bez Pogańskich okupacji dopiero Rzymianie zniszczyli znów Jerozolimę i światynię i teraz dopiero są czasy pogan co piszą apostołowie i prorokował Daniel

Łk 21:24 bw "i padną od ostrza miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodów, a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan."

T Jezs mówi o czasach pogan w czasie przyszłym . czyli że dopiero będą. Ale Straznica juz od czasów najazdu Babilońskiego widzi czasy pogan , a czy wiesz dlaczego, a ni dlatego że świadkami są tacy jak ty, wierzacy straznicy a nie Bogu i Apostolom i prorokom i niesprawdzający w Biblii co na prawde o tym mówi Pismo. Dlatego że wierzysz djabelskiej strażnicy i djabelskim ksiazeczkom śJ to sam widzisz jak śmieszna rzeczy niezgodne z tym co mówi Jezus wypisujesz. I nie ukrywaj się pod charyzmatycznym wyznaniem świadku bo to fałsz i kłamstwo a wiesz kto jest ojcem kłamastwa?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 02 sty 2015, 21:57

magda pisze:Nie mogą się stac jak widzisz zwykłym narodem bo to ze Bóg ich wybrał jest nieodwołalne na wieki.
Hebrajczyków 8:13:
Mówiąc: "nowe przymierze", sprawił, iż poprzednie stało się przedawnione. A to, co się przedawnia i starzeje, jest bliskie zaniku".
Nie rozbawiaj sie za wczasu bo głupawo to wygląda..

Chcąc właściwie zrozumieć Rzymian 11:25, 26, trzeba też wziąć pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi: "Nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks" (2:28, 29). "Nie wszyscy, którzy wywodzą się z Izraela, rzeczywiście są "Izraelem" (9:6).

..kłamastwa?

Poszczególni Żydzi, podobnie zresztą jak ludzie ze wszystkich narodów, mogą dostąpić wybawienia tylko przez Jezusa Mesjasza. Gal. 6:15, 16: "Ani obrzezanie nie jest czymś, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie. A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania — nad Izraelem Bożym — niech będzie pokój i miłosierdzie".

Hebr. 12:22: "Przystąpiliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, Jerozolimy niebiańskiej, i do miriadów aniołów". Tak więc prawdziwi chrześcijanie oczekują spełnienia się obietnic Bożych na "Jerozolimie niebiańskiej", a nie na ziemskiej .

Izaj. 2:2-4 (Bw): "I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody."


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 02 sty 2015, 23:31

Poszczególni Żydzi, podobnie zresztą jak ludzie ze wszystkich narodów, mogą dostąpić wybawienia tylko przez Jezusa Mesjasza. Gal. 6:15, 16: "Ani obrzezanie nie jest czymś, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie. A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania — nad Izraelem Bożym — niech będzie pokój i miłosierdzie".

Korzystasz ze slabego tlumaczenia powinno byc raczej :
A pokój i miłosierdzie nad wszystkimi którzy tej zasady trzymać się będą i nad Izraelem Bożym


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 sty 2015, 23:44

Fedorowicz pisze:Hebrajczyków 8:13:
Mówiąc: "nowe przymierze", sprawił, iż poprzednie stało się przedawnione. A to, co się przedawnia i starzeje, jest bliskie zaniku"


To o przymierz i zakonie o starym systemie ofiarniczym a ja mówie nie o przymierzu a o wybraniu . przymierze i wybranie to 2 zpelnie rózne słowa.

Fedorowicz pisze:Chcąc właściwie zrozumieć Rzymian 11:25, 26, trzeba też wziąć pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi: "Nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks" (2:28, 29). "Nie wszyscy, którzy wywodzą się z Izraela, rzeczywiście są "Izraelem" (9:6).


Oczywiście bedą potepieni niektórzy ale co to ma do rzeczy Izrael i tak jest na pierwszym miejscu bo zostal wybrany

Rz 1:16 bw "Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,"

Jak widzisz zbawia ona każdego ale Żyda najpierw i nie kłuć się o to bedziesz zbawiony jesli będziesz wierzył w Jezusa ale najpierw zbawiony będzie Żyd bo Bóg tak chciał i juz,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 03 sty 2015, 04:50

magda pisze:przymierze i wybranie to 2 zpelnie rózne słowa.

Warunkiem bycia wybranym miało być dokładne wypełnianie przez naród żydowski roli kapłana i dotrzymywanie Przymierza z Bogiem:

"Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu Mego i strzec Mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia. Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym".

.. jesli będziesz wierzył w Jezusa ale najpierw zbawiony będzie Żyd ..

Właśnie chodziło o to "jeśli". :-)

"Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."

Ani Izrael, ani odstępcze chrześcijaństwo nie wytrwało.
Dlatego ich miejsce zajmie kto inny.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 03 sty 2015, 08:18

"Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu Mego i strzec Mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia. Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym"

No właśnie i Bóg tego dokona, oczyści we właściwym czasie Izraela i obmyje tak by Jego słowa siė wypełniły. lzrael nawróci się i wtedy nazwany bedzie nie moj lud moim ludem
I stanie się w owym dniu dwie trzecie pomrą i poginą, tą trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał jak wytapia się złoto..Ja powiem moim jest ludem, ona odpowie Jahweh moim Bogiem Zach.13.9.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 03 sty 2015, 13:38

jon pisze:
"Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu Mego i strzec Mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia. Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym"

No właśnie i Bóg tego dokona, oczyści we właściwym czasie Izraela i obmyje tak by Jego słowa siė wypełniły. lzrael nawróci się i wtedy nazwany bedzie nie moj lud moim ludem
I stanie się w owym dniu dwie trzecie pomrą i poginą, tą trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał jak wytapia się złoto..Ja powiem moim jest ludem, ona odpowie Jahweh moim Bogiem Zach.13.9.

Nawrócą się jedynie niektórzy i przyjmą Jezusa jako swego osobistego (nie narodowego, nie plemiennego) Zbawiciela, a nie cały Izrael cielesny. Podobnie będzie z innymi narodami.

"Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie". Gal 3:28.

Chrześcijaństwo prawdziwe ma charakter ponadnarodowy, uniwersalistyczny kłóci się z egoizmem narodowym i wyolbrzymianiem zalet własnego narodu, jest przeciwne niechęci , agresji i wrogości wobec narodów innych. Nacjonalizm to trucizna.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2015, 15:30

Fedorowicz pisze:Ani Izrael, ani odstępcze chrześcijaństwo nie wytrwało.
Dlatego ich miejsce zajmie kto inn


Rz 11:25-26 bw "(25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba."
Jak widzisz nikt nie zajmie miejsca Izraela. Bardzo sie mylisz

Fedorowicz pisze: nie cały Izrael cielesny


(26) i w ten sposób[b] będzie zbawiony cały Izrael,[/b] jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba."

Jak widzisz cały Izrael


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2015, 15:32

Fedorowicz pisze: Nacjonalizm to trucizna.


I uwazasz ze Bóg wybierajac Uzraela wprowadził trciznę
?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 03 sty 2015, 16:18

Fedorowicz"
Nawrócą się jedynie niektórzy i przyjmą Jezusa jako swego osobistego (nie narodowego, nie plemiennego) Zbawiciela, a nie cały Izrael cielesny. Podobnie będzie z innymi narodami.

"Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie". Gal 3:28.

Ty juz nie potrafisz samodzielnie myslec lecz tylko straznicowo?, podalem ci tekst gdzie jest mowa o 1/3 a ty znowu swoje, trzecia częsc to nie jednostka,
A to wielkie nawrócenie opisane u Zachariasza zwiazane z wylaniem ducha na dom Izraela to tez ma dotyczyc bezmyslnie przez ciebie powtarzanych jednostek ?:
Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję ducha łaski i błagania wtedy spojrzą na Mnie na tego którego przebodli i będą opłakiwac jak opłakuje się jedynaka.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2015, 17:33

Człowieku czy chcesz czy nie chcesz i czy ci to do straznicy nie pasuje Izrael jest narodem wybranym i zawsze bedzie bo Bóg nie odwołal wybrania bo też sobie by przeczył bo wybrał na zawsze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 03 sty 2015, 18:45

magda pisze:I uwazasz ze Bóg wybierajac Uzraela wprowadził trciznę..
? ..Swiadkowie za wszelka cenę przedstawiaja innego Jezusa który jest równy aniołom i djabłu. Niech będą przeklęci.
:O Co ty bierzesz? :eek:
jon pisze:Ty juz nie potrafisz samodzielnie myslec lecz tylko straznicowo?

Jesteście razem z magdą wykluczeni? :S

cały..Izrael..
Ale chodzi o DUCHOWY, nie narodowy.
Świeckie rządy demokratyczne we współczesnym Izraelu wcale nie twierdzą, że opierają się na Bogu Biblii. Czy Izraelczycy w 1948 roku wiązali proklamowanie niepodległości z ingerencją Jehowy Boga? Nie. W oryginalnym tekście Deklaracji niepodległości nie występuje ani imię Boże, ani słowo "Bóg". Nowożytne państwo Izrael po dziś dzień utrzymuje, że powstało na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz na mocy tego, co nazywa naturalnym i historycznym prawem narodu żydowskiego. Nie przypisuje żadnych zasług Bogu Biblii.

Do narodu nazwanego w Biblii "Izraelem Bożym" mogą należeć tylko ci, którzy są „posłuszni i pokropieni krwią Jezusa Chrystusa” (1 Piotra 1:1, 2). O członkach „Izraela Bożego”, czyli duchowych Żydach, Paweł napisał: "Nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. Taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga" (Rzymian 2:28, 29).



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości