Czy chrześcijanie powinni używać tytułów religijnych?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 27 gru 2014, 11:14

dzordan pisze:
Mówia też Ojciec świety.... ale to dziwne jest... bo tak samo mówi sie do Boga Ojca. wiec tego to czaje.


A mało to innych tytułów, imion i określeń ma Bóg które też mają ludzie?
Choćby pan, sędzia, władca, lekarz, pasterz, prawdziwy, słońce, święty, tarcza, budowniczy, nauczyciel, mistrz, oblubieniec, małżonek, pocieszyciel, stróż, sprawiedliwy.
Wymieniać dalej?
Czyli "święty" oddzielnie i "ojciec" oddzielnie można, a razem już nie mozna?

Zakazu dla "ojciec święty" nie ma w Biblii.
Zakaz jest niby dla "ojciec", ale w Biblii nazwano tez wiele osób "ojcami", choćby Jezusa, szatana, Abrahama, itd.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 27 gru 2014, 11:30

dzordan pisze:A sam tytuł papież jest w Biblii ?


Pewnie że jest. To oznacza ojciec.

Towarzystwo Strażnica pomimo iż wie, że słowo „papież” wywodzi się od terminu „ojciec”, to jednak bardzo często go używa:

„(...) kościół, rządzony przez swego »papieża«, czyli »ojca«” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 2 s. 4).

„Przez pierwsze dwa stulecia nie znano tytułu »papież« (z greckiego pa′pas – ojciec)” (Człowiek poszukuje Boga 1994 s. 271).

„(...) »Papieża« (od łacińskiego papa, zdrobniałej formy odpowiednika wyrazu »ojciec«)” (Strażnica Nr 20, 1991 s. 8).


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 27 gru 2014, 15:00

Ja nie mam problemu. Jakoś za często się z papieżem nie spotykam. :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 gru 2014, 15:11

dzordan pisze:Pontifex Maximus (łac. najwyższy kapłan; dosłownie: najwyższy budowniczy mostów) – najwyższy w hierarchii kapłan w starożytnym Rzymie, przełożony kolegium kapłańskiego, tzw. pontyfików.


W r. 376 n.e. cesarz Gratian jako pierwszy z rzymskich cesarzy odmówił przyjęcia bałwochwalczego tytułu ‚Pontifex Maximus’. W takiej sytuacji w r. 378 n.e. tytuł „Ponifex Maximus” dostał się w ręce rzymskiego biskupa Damazego I i tym samym papieże stali się oficjalnymi kapłanami pogańskiej religii, której założycielem był Nimrod. Od tamtej pory wszyscy papieże przyjmują tytuł „Pontifex maximus”. To jest tytuł boga słońca, którego numerem jest liczba 666. Tak więc głowa chrześcijańskiego Kościoła w Rzymie stał się głową w swej istocie pogańskiej, bo babilońskiej religii i zarazem głową całej plejady pogańskich bogów.

To jest tytuł antychrysta i nosi go papież


cytat
Nawet Katolicka Encyklopedia nazywa Rzym „Babilonem”. „Babilon musi być zidentyfikowany z Rzymem, ponieważ ten Babilon, który był nad Eufratem, legł w gruzach. Nie może również oznaczać Nowego Babilonu (Seleucia) na Tygrysie, albo egipskiego Babilonu koło Memphis, albo Jerozolimy. Ta nazwa musi odnosić się do Rzymu, jedynego miasta które zostało nazwane Babilonem w starożytnej chrześcijańskiej literaturze.”


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 27 gru 2014, 15:38

magda pisze:cytat
Nawet Katolicka Encyklopedia nazywa Rzym „Babilonem”. „Babilon musi być zidentyfikowany z Rzymem, ponieważ ten Babilon, który był nad Eufratem, legł w gruzach. Nie może również oznaczać Nowego Babilonu (Seleucia) na Tygrysie, albo egipskiego Babilonu koło Memphis, albo Jerozolimy. Ta nazwa musi odnosić się do Rzymu, jedynego miasta które zostało nazwane Babilonem w starożytnej chrześcijańskiej literaturze.”


Masz rację. Bo niektórzy wątpią w to.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 27 gru 2014, 15:40

magda pisze:W r. 376 n.e. cesarz Gratian jako pierwszy z rzymskich cesarzy odmówił przyjęcia bałwochwalczego tytułu ‚Pontifex Maximus’. W takiej sytuacji w r. 378 n.e. tytuł „Ponifex Maximus” dostał się w ręce rzymskiego biskupa Damazego I i tym samym papieże stali się oficjalnymi kapłanami pogańskiej religii, której założycielem był Nimrod. Od tamtej pory wszyscy papieże przyjmują tytuł „Pontifex maximus”. [b]To jest tytuł boga słońca, którego numerem jest liczba 666.[/b] Tak więc głowa chrześcijańskiego Kościoła w Rzymie stał się głową w swej istocie pogańskiej, bo babilońskiej religii i zarazem głową całej plejady pogańskich bogów.


A ty tak na serio wierzysz w tego boga słońca?
Politeistką jesteś?


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 27 gru 2014, 15:42

magda pisze:W r. 376 n.e. cesarz Gratian jako pierwszy z rzymskich cesarzy odmówił przyjęcia bałwochwalczego tytułu ‚Pontifex Maximus’. W takiej sytuacji w r. 378 n.e. tytuł „Ponifex Maximus” dostał się w ręce rzymskiego biskupa Damazego I i tym samym papieże stali się oficjalnymi kapłanami pogańskiej religii, której założycielem był Nimrod. Od tamtej pory wszyscy papieże przyjmują tytuł „Pontifex maximus”. To jest tytuł boga słońca, którego numerem jest liczba 666. Tak więc głowa chrześcijańskiego Kościoła w Rzymie stał się głową w swej istocie pogańskiej, bo babilońskiej religii i zarazem głową całej plejady pogańskich bogów.


Za mojego życia było już kilku papieży, ale żaden mi się nie przedstawił jako Pontifex Maximus. No ale rozumiem ty znasz lepiej papieży i tobie się przedstawiają osobiście tym tytułem do dziś.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 gru 2014, 17:09

dzordan pisze:woja droga skoro od reformacji ? Papiez jest kandydatem ba antycrysta nr1..... to chyba malo peawdopodobne by przebiegly kusiciel ten scenariysz wykorzystal ? Chociaz kto go tam wie....


A co to przeszkadzaprzebiegłemu kusicielowi że juz wiadomo kto tym antychrystem jest i tak sa miliony obserwarorków czy artrków co chcą żeby to ten antychryst panował a że tam parę osób wie i zna prawde to co mu to przeszkadza. Nic


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 gru 2014, 17:43

No jak bys chciał głosić słowo Boże tak np na ulicy czy chodzić po domach to ani chybi wezmą cię za świadka. W afryce tak protestanci z ameryki łazili po domach i zawsze barali ich za świadków.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 27 gru 2014, 19:52

magda pisze:No jak bys chciał głosić słowo Boże tak np na ulicy czy chodzić po domach to ani chybi wezmą cię za świadka. W afryce tak protestanci z ameryki łazili po domach i zawsze barali ich za świadków.

Sam Jezus również jest w Biblii nazwany Świadkiem:

Ap 3:14 Bg „A Aniołowi zboru Laodyceńskiego napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy.."

Świadkami zostali nazwani także Izraelici:

„Wy jesteście moimi świadkami (...)moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam." Izajasz 43:10-12

Świadkami mają być też chrześcijanie:

Dz 1:8 "ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. "

Zarówno świadkami Boga Ojca jak i Jego Syna-Jezusa Chrystusa ! :-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 gru 2014, 21:48

Ale tu nie o nazwe chodzi, a o fałszywą religię świadków Jehowy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości