Dlaczego Bóg stwarza ludzi o których wie,że pójdą do piekła?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 gru 2014, 21:06

Zbyszekg4 pisze:fauxpas, rozmowa z Tobą pokazuje mi, jak trudno się dogadać kalwiniście z nie-kalwinistą... :-P

Ja tylko kalwinizuję z odrobiną fatalizacji, ale to ostatnie ograniczam jak mogę! :-)

Dla mnie to rzecz oczywista, że zbawieni nie będą grzeszyć bo nie będą chcieć tego robić, ani nic w nich i poza nimi do grzechu ich nie popchnie!

Dla mnie to też oczywiste, ale z Twojej teologii wcale to nie wynika i nie jest pewne, w moim odczuciu.

Ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że jakby oczekujesz iż zbawieni zostaną przez Boga fizycznie pozbawieni możliwości zgrzeszenia - takie ubezwłasnowolnienie ich/odgórne odebranie takiej możliwości.

Nazwij to ubezwłasnowolnieniem, ja to nazwę uleczeniem :-). Ale fakt, nie będę miał absolutnej wolności w tym sensie. Tak wierzę.

Ciekawe tylko, że w Edenie Bóg takiej "odgórności" nie zastosował i np. nie ogrodził płotem drzewa poznania dobra i zła...

No właśnie!
Zupełnie jakby... wszystkiego tego w jakimś sensie... chciał...

Dziękuję za dialog, ale czy warto go dalej prowadzić, skoro mówimy jakby różnymi językami...?

Pewnie nie, ale skoro tylu protestantów rozmawia z katolikami, choć różnią się już u podstaw i mają racje osobno na różnych założeniach, to chyba warto było chociaż spróbować?

Niemniej, dzięki wielkie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 gru 2014, 21:13

fauxpas pisze:to chyba warto było chociaż spróbować?

Niemniej, dzięki wielkie.

Ależ oczywiście. Chętnie znów możemy popisać (się)... :-D

fauxpas pisze:Dla mnie to też oczywiste, ale z Twojej teologii wcale to nie wynika i nie jest pewne, w moim odczuciu.

Jak dobrze, że to tylko odczucia- bywają mylne...

fauxpas pisze:No właśnie!
Zupełnie jakby... wszystkiego tego w jakimś sensie... chciał...

W jakimś sensie... tak to wygląda. I być może odnośnie zbawionych Bóg już nie "zaryzykuje" i pozbawi ich możliwości zgrzeszenia...
Biblia w pewnych sprawach milczy - ja się uczę ją naśladować.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 gru 2014, 21:26

Zbyszekg4 pisze: chyba się z tym zgodzisz


no chyba się zgodzę :-D

Zbyszekg4 pisze: rozmowa z Tobą pokazuje mi, jak trudno się dogadać kalwiniście z nie-kalwinistą.


Zdziwiłam się bo ja jakoś jestem za tym co fauxpas pisze a nie jestem kalwinistką

Zbyszekg4 pisze:Ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że jakby oczekujesz iż zbawieni zostaną przez Boga fizycznie pozbawieni możliwości zgrzeszenia - takie ubezwłasnowolnienie ich/odgórne odebranie takiej możliwości.

Ciekawe tylko, że w Edenie Bóg takiej "odgórności" nie zastosował i np. nie ogrodził płotem drzewa poznania dobra i zła...


Bo Bóg rzeczywiście cos zastosje żebyśmy nie grzeszyli np chociazby jak zmartwychwstaniemy to w takich ciałach co nie bedą chciałay grzesyć no i Duch Boży w człowieku . A dlaczego nie zastosował w Edenie bo to życie to czas próby.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 gru 2014, 22:42

Zbyszekg4 pisze:
fauxpas pisze:Dla mnie to też oczywiste, ale z Twojej teologii wcale to nie wynika i nie jest pewne, w moim odczuciu.

Jak dobrze, że to tylko odczucia- bywają mylne...

Napisałem to dla zmiękczenia mojego zdania, bo brzmiało zbyt autorytarnie :-P. Ale poważnie: uważam, że z Twojej teologii to nie wynika i poniekąd to pokazałem, ale mogę to uczynić jeszcze raz w jawnej formie. Tylko czy nie mieliśmy kończyć?
Ty zdecyduj :-).

fauxpas pisze:No właśnie!
Zupełnie jakby... wszystkiego tego w jakimś sensie... chciał...

W jakimś sensie... tak to wygląda.

:-)

I być może odnośnie zbawionych Bóg już nie "zaryzykuje" i pozbawi ich możliwości zgrzeszenia...

Ech... Bóg już nie "zaryzykuje"... Uważasz, że Bóg "ryzykował", serio?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 gru 2014, 05:49

fauxpas pisze:Ech... Bóg już nie "zaryzykuje"... Uważasz, że Bóg "ryzykował", serio?

Może niewłaściwe słowo (ryzyko), ale Miłość (a nią Bóg jest) to nie nakręcenie robota wg ustalonego odgórnie planu!... (mnie kalwinizm z tym się kojarzy: Bóg wszystko ustalił odgórnie i tylko w pewnym momencie wcisnął guzik uruchamiający działanie programu - i wszystko automatycznie się dzieje, tak jak zostało zaprogramowane... Miłość to nie automat!)
Ty (chyba) tak postrzegasz Boga, a ja inaczej.
Bóg zadba o to, aby grzech więcej nie powstał- i zrobi to z Miłością, a nie za pomocą ubezwłasnowolnienia (zbawione ludziki-robociki).

magda pisze:A dlaczego nie zastosował w Edenie bo to życie to czas próby.

Otóż to! Powstał w niebie grzeszny bunt wśród aniołów - i Ziemia stała się areną próby mającej pokazać co to za owoce ten bunt wyda (albo nie wyda)?
Wydał... ale nie wierzę, że tego Bóg chciał i że to On zaplanował zło i jego twórcą jest...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 gru 2014, 15:07

Zbyszekg4 pisze: ale nie wierzę, że tego Bóg chciał i że to On zaplanował zło i jego twórcą jest...


Bóg jest twórca wszystkiego i ma wiedzę o przyszłości . Wie że bedzie zło i tworzy to co powodje zło ala ma w tym swój cel kiedyś go poznamy. To że to zycie to próba to nie znaczy ze Bóg chce coś sprawdzić

Zbyszekg4 pisze:Powstał w niebie grzeszny bunt wśród aniołów - i Ziemia stała się areną próby mającej pokazać co to za owoce ten bunt wyda (albo nie wyda)?
To nie to źle mnie zrozumiałeś to próba dla człowieka , Bóg wie od dawna jak to wszystko się skończy wybrał wybranych , wybrał sposób ratunku juz zanim w ogóle swiat powstał wiedział że będzie bnt i na to pozwolił . Ma w tym swój wyższy cel , nie znamy go mozemy się domyślać ze chciał stworzyć istoty sobie podobne jak dzieci zeby je kochać. Niestety dajac takim istotom wolną wolę liczył się z tym ze nie wszystkie bedą godne zycia wiecznego i ze będą takie co odpadną ala mimo że mógł je od raz zlikwidować lub nie dopuścic do ich narodzenia dał im szansę zeby nie było na końcu gadania że szansy nie iały . bo mają .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 12 gru 2014, 01:14

Zbyszekg4 pisze:
fauxpas pisze:Ech... Bóg już nie "zaryzykuje"... Uważasz, że Bóg "ryzykował", serio?

Może niewłaściwe słowo (ryzyko), ale Miłość (a nią Bóg jest) to nie nakręcenie robota wg ustalonego odgórnie planu!... (mnie kalwinizm z tym się kojarzy: Bóg wszystko ustalił odgórnie i tylko w pewnym momencie wcisnął guzik uruchamiający działanie programu - i wszystko automatycznie się dzieje, tak jak zostało zaprogramowane... Miłość to nie automat!)

Czym w takim razie jest miłość? Z jednej strony przyznajesz, że jej jedynym źródłem i dostawcą jest Bóg, a z drugiej przypisujesz ją wszystkim stworzeniom "z natury" (zapominając chyba, skąd ta natura). To jak to jest, na jakiej podstawie decydujemy, że przyjmiemy Boga i Jego miłość?
Po drugie, pamiętasz analogię ze strażakiem? Nie ustaliliśmy, co prawda, kto podpalił dom, ale wiemy, że strażak uratował swoich najbliższych, ale sporo ludzi też zginęło (nie zostało uratowanych). Czy to znaczy, że strażak zaprogramował każdy dzień życia mieszkańców tego domu? Przypominam, że nie twierdzę, że człowiek nie jest odpowiedzialny za swoje czyny...

Ty (chyba) tak postrzegasz Boga, a ja inaczej.
Bóg zadba o to, aby grzech więcej nie powstał- i zrobi to z Miłością, a nie za pomocą ubezwłasnowolnienia (zbawione ludziki-robociki).

Dla Ciebie - przede wszystkim z wolnością, a więc ryzyko kolejnego upadku i grzechu wciąż będzie wisieć w powietrzu :-).


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 gru 2014, 16:08

fauxpas pisze:Czym w takim razie jest miłość? Z jednej strony przyznajesz, że jej jedynym źródłem i dostawcą jest Bóg, a z drugiej przypisujesz ją wszystkim stworzeniom "z natury" (zapominając chyba, skąd ta natura).

A to miłość nie może być jednocześnie i darem i częścią składową natury stworzonych istot?!?
Może odpowiedzmy sobie na pytanie: co to znaczy, że - jak czytamy - Bóg stworzył człowieka (Adama i Ewę) na obraz i podobieństwo Swoje?
Skoro Bóg jest miłością, to czy ten fakt miał jakieś odbicie w tym akcie stworzenia?
Ja wierzę, że miał i dlatego wierzę, że miłość jest i darem i stanowi element natury ludzkiej... (oczywiście po grzechu to się "zamazało", ale coś z tego pozostało...)

fauxpas pisze:Dla Ciebie - przede wszystkim z wolnością, a więc ryzyko kolejnego upadku i grzechu wciąż będzie wisieć w powietrzu :-) .

OK. Odbierzmy zbawionym wszelką dozę wolności i cieszmy się wizją zaprogramowanych ludzików-robocików...
A czy Adam i Ewa byli wolni?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 gru 2014, 16:22

fauxpas, już dawno miałem Cię o coś zapytać...
Jesteś młody i zapewne myślisz o ożenku... - co byś wolał?:
1. mieć żonę, która będzie Cię kochać bo z całego serca tego chce i nie wyobraża sobie by mogło być inaczej; spośród wielu, wybrała Ciebie i Tobie chce być wierna całe życie...

2. mieć żonę, która będzie Cię kochać bo nie będzie miała innego wyboru- po prostu wewnętrzny przymus ku Tobie ją popycha i musi być z Tobą...

Ef 5:31-32 bw "(31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. (32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła."

Jak widzisz, Paweł, więź Chrystusa z Kościołem opisuje relacją małżeńską...

Czy małżeństwo (ludzkie) z przymuszonej miłości jest szczytem osiągnięć w tej dziedzinie?... Na pewno nie, prawda?...
Chyba każdy, także i Ty, marzy o małżeństwie z miłości bez przymusu, prawda?...
Odnieś to do ilustracji Pawła.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2014, 19:29

Zbyszekg4 pisze:OK. Odbierzmy zbawionym wszelką dozę wolności i cieszmy się wizją zaprogramowanych ludzików-robocików...
A czy Adam i Ewa byli wolni?


Nie nie byli wolni.
Nie, nie mieli wolnej woli
I nie byli robocikami!

Byli zamknięci w Raju
Wolę mieli tylko do czynienia dobrze
posłuchali szatana co udowadnia że nie byli robotami :D
Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, 19:32 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2014, 19:30

Zbyszekg4 pisze:fauxpas, już dawno miałem Cię o coś zapytać...
Jesteś młody i zapewne myślisz o ożenku... - co byś wolał?:
1. mieć żonę, która będzie Cię kochać bo z całego serca tego chce i nie wyobraża sobie by mogło być inaczej; spośród wielu, wybrała Ciebie i Tobie chce być wierna całe życie...

2. mieć żonę, która będzie Cię kochać bo nie będzie miała innego wyboru- po prostu wewnętrzny przymus ku Tobie ją popycha i musi być z Tobą...

Ef 5:31-32 bw "(31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. (32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła."

Jak widzisz, Paweł, więź Chrystusa z Kościołem opisuje relacją małżeńską...

Czy małżeństwo (ludzkie) z przymuszonej miłości jest szczytem osiągnięć w tej dziedzinie?... Na pewno nie, prawda?...
Chyba każdy, także i Ty, marzy o małżeństwie z miłości bez przymusu, prawda?...
Odnieś to do ilustracji Pawła.


miłość ogranicza.
Wybór miłości jest jeden a nie każdy!
Bóg kocha tylko kościół szczególnie a nie wszystkich tak samo!

Czy ty kochałbyś swoją żone jak inne kobiety i robiłbyś z nimi to samo co z twoją żoną?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 12 gru 2014, 21:08

Zbyszekg4 pisze:OK. Odbierzmy zbawionym wszelką dozę wolności i cieszmy się wizją zaprogramowanych ludzików-robocików...


Zbyszek ludzie zbawieni są prawdziwie wolni. Ale ta wolność jest ograniczona w Chrystusie! Przecież wiesz co to oznacza, co się z tym wiąże i nie zaprzeczysz, że jest inaczej :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 gru 2014, 22:11

Lash pisze:Bóg kocha tylko kościół szczególnie a nie wszystkich tak samo!


Ale Lashu jak człowiek był grzeszny i nienawrócony to wtedy z miłości Jezs za nas oddał zycie nie dopiero nas pokochał jak się nawróciliśmy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 gru 2014, 08:16

Nick pisze:
Zbyszekg4 pisze:OK. Odbierzmy zbawionym wszelką dozę wolności i cieszmy się wizją zaprogramowanych ludzików-robocików...


Zbyszek ludzie zbawieni są prawdziwie wolni. Ale ta wolność jest ograniczona w Chrystusie! Przecież wiesz co to oznacza, co się z tym wiąże i nie zaprzeczysz, że jest inaczej :)

Tak. Pisałem to ironicznie bo dociekania fauxpas stworzyły ku temu atmosferę...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 gru 2014, 08:29

Lash pisze:Byli zamknięci w Raju

To, że zostali przez Boga umieszczeni w raju nie równa się temu, że zostali tam zamknięci!
Jak zostali zamknięci? Płotem? Głębokim rowem z wodą i krokodylami? Dziwne jest, to co oczy moje czytają u Ciebie...
Wolę czytać to:
Gen 1:26-28 bw "(26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!"

Eden/Raj był tylko ogrodem na Ziemi - takim domem dla Adama i Ewy.
Bożą wolą było, jak czytamy, aby CAŁA ZIEMIA została przez ludzi zajęta - a nie tylko jeden ogród!
Podobnie, gdy po potopie, ludzie chcieli tylko w jednym miejscu żyć, to Bóg pomieszał im języki, aby się rozproszyli po Ziemi i - już w grzesznym świecie - realizowali pierwotny plan zasiedlenia Ziemi i panowania nad nią!

Lash pisze:Wolę mieli tylko do czynienia dobrze

Bo zła nie znali zupełnie! Ale mogli je poznać, więc ich wola dawała taką opcję...

Lash pisze:posłuchali szatana co udowadnia że nie byli robotami

No właśnie o tym piszę - wybrali opcję zła, co sam przyznajesz, że dowodzi iż nie byli zaprogramowanymi cyborgami, zdolnymi robić tylko to, co Bóg im zadał jako program na życie...

Lash pisze:Nie nie byli wolni.
Nie, nie mieli wolnej woli
I nie byli robocikami!

Tylko z 3-cią wypowiedzią się zgadzam.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości