Dlaczego Bóg stwarza ludzi o których wie,że pójdą do piekła?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 gru 2014, 14:34

filius dei pisze:
Jefte pisze:A piekło to wymysł ludzi-nauka niebiblijna



To musze Cię zmartwić masz złą Biblią ponieważ w piekło jest nauką Pana Jezusa i trafi tam każdy kto się nie narodzi na nowo.

Z terminem "piekło" jest ciekawa sprawa: w językach oryginalnych jest kilka słów, które przeważnie (nie zawsze) w polskich przekładach widnieją jako "piekło" - a tymczasem ich pierwotna wymowa nie raz odbiega od tego, co my, polscy czytelnicy Biblii, rozumiemy, gdy czytamy: "piekło"...
Czy wiesz, jakie to słowa? Czy znasz ich oryginalne znaczenie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 gru 2014, 15:11

Jefte pisze:Bóg nie zakładał z góry stwarzając pierwszych ludzi, że zgrzeszą.
Wówczas nie byłby ani mądry ani miłosierny, oczywiście mógł brać pod uwagę taką okoliczność.


Mie zapominaj że Bóg zna przyszłość u wiedział zanim stwożył ze to zło bedzie. i wiedzial co bedzie

Ef 1:4 bw "w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"
1P 1:20 bw "Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,"

Nie chcę cię martwić ale większość jż jest z góry ustalona co ma być


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 gru 2014, 17:13

filius dei pisze:Nie interesuje mnie to specjalnie

A szkoda... Powinno!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 09 gru 2014, 17:18

magda pisze:
Jefte pisze:Bóg nie zakładał z góry stwarzając pierwszych ludzi, że zgrzeszą.
Wówczas nie byłby ani mądry ani miłosierny, oczywiście mógł brać pod uwagę taką okoliczność.


Mie zapominaj że Bóg zna przyszłość u wiedział zanim stwożył ze to zło bedzie. i wiedzial co bedzie

Ef 1:4 bw "w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"
1P 1:20 bw "Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,"

Nie chcę cię martwić ale większość jż jest z góry ustalona co ma być



Czy w takim razie Bóg jest winny za wszelkie zło, ponieważ wiedział co uczynią ludzie?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 gru 2014, 17:26

filius dei pisze: heretycka strażnica ja polecam Tobie byś odstawił fałszywe pisemka

A czemu mylisz mnie ze świadkami Jehowy?!... :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 gru 2014, 17:37

filius dei pisze: inetersuje mnie biblia w niej piekło jest opisane jako miejsce wiecznych cierpień.

A wiesz, że są w Biblii wersety, które słowu "wieczny/na wieki" nadają inny sens niż się to od razu kojarzy, gdy się słyszy/czyta to słowo?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 gru 2014, 17:39

filius dei pisze:Sorry, pomyliłam Cię z Jefte i to jego miałam na myśli.

Mam szczęście, żeś mnie nie pomyliła z jakimś islamskim terrorystą!... :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 09 gru 2014, 18:27

Ap 20:10 bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."

1.Jeżeli diabeł jest osobą duchową- czy może się spalić w jakimś jeziorze ognia i siarki? ( Absurd)

2.Czy jakieś zwierzę (słoń,koń, żyrafa) będzie dręczone dniem i nocą? Za co to zwierzątko będzie tak cierpieć?

Myślcie trochę - jak zaczniemy wersety brać dosłownie, to głosić będziemy niedorzeczności :-D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 gru 2014, 18:33

Jefte pisze:Ap 20:10 bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."

1.Jeżeli diabeł jest osobą duchową- czy może się spalić w jakimś jeziorze ognia i siarki? ( Absurd)
A gdzie napisane że się spali i gdzie napisano jaki to będzie ogień?
2.Czy jakieś zwierzę (słoń,koń, żyrafa) będzie dręczone dniem i nocą? Za co to zwierzątko będzie tak cierpieć?
A gdzie to jest w Biblii?
Jefte pisze:Myślcie trochę - jak zaczniemy wersety brać dosłownie, to głosić będziemy niedorzeczności :-D
Pomyśl trochę zanim zaczniesz pisać bezsensowne tezy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 09 gru 2014, 18:58

KAAN pisze:
Jefte pisze:Ap 20:10 bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."

1.Jeżeli diabeł jest osobą duchową- czy może się spalić w jakimś jeziorze ognia i siarki? ( Absurd)
A gdzie napisane że się spali i gdzie napisano jaki to będzie ogień?
2.Czy jakieś zwierzę (słoń,koń, żyrafa) będzie dręczone dniem i nocą? Za co to zwierzątko będzie tak cierpieć?
A gdzie to jest w Biblii?
Jefte pisze:Myślcie trochę - jak zaczniemy wersety brać dosłownie, to głosić będziemy niedorzeczności :-D
Pomyśl trochę zanim zaczniesz pisać bezsensowne tezy.



Nawet jeżeli się nie spali (diabeł) to co mu ogień zrobi?
Przecież jest duchowym bytem...
W tym wersecie nie ma mowy o (duchowym ogniu) który mógłby zaszkodzić Szatanowi

Jeżeli jest to niemożliwe żeby ogień dręczył na wieki Diabła, to jest również logiczne że i zwierzę jest symbolem...

Branie tego wersetu dosłownie jest absolutnie nielogiczne



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości