Dlaczego Trójca?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 11:00

Nie znam się. Mnie tą kwestię jednoznacznie wyjaśniły książki Martina LLoyd-Jonsa "Bóg Ojciec", "Bóg Syn, "Bóg Duch Święty", ale nigdy nie miałam zawirowań myślowych w tej kwestii. Pomocne mogą być też wykłady Szymona Matusiaka, byłego ŚJ. Są dostępne na YT i na innych stronach.


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: derko » 16 mar 2017, 11:44

ariel pisze:Nikt nie kwestionuje istnienia Ducha Świętego. Zwłaszcza ci, którzy mieli okazję dostrzec jego działanie w swoim życiu. Istotą sporu jest to, czy ów Duch jest trzecią osobą w Bogu, odrębną od Ojca i Syna.

Dlaczego Duch ma być odrębny, co przez to rozumiesz?
Jest jeden Bóg. Nie trzech odrębnych Bogów. No ja rozumiem, ze człowiek ze swoim małym rozumkiem próbujący rozkminić jak to możliwe ze jest ten jeden Bóg i jest to Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty.

:)


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 11:59

derko pisze:
ariel pisze:Nikt nie kwestionuje istnienia Ducha Świętego. Zwłaszcza ci, którzy mieli okazję dostrzec jego działanie w swoim życiu. Istotą sporu jest to, czy ów Duch jest trzecią osobą w Bogu, odrębną od Ojca i Syna.

Dlaczego Duch ma być odrębny, co przez to rozumiesz?
Jest jeden Bóg. Nie trzech odrębnych Bogów. No ja rozumiem, ze człowiek ze swoim małym rozumkiem próbujący rozkminić jak to możliwe ze jest ten jeden Bóg i jest to Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty.

:)


Przecież biblia o tym nie wspomina a i logiki w tym nie ma.

1 Tym 2:5
Albowiem Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Tu np. pisze jak byk że Jezus jest pośrednikiem..

Ap.1:1

Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg,..

Jak Jezus może być Bogiem i otrzymać cos od Boga skoro wiadomo ze jest JEDEN Bóg?

Marka 10:18 Sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem.

Reasumując - świadome kłamanie, to stawianie się po stronie diabła. To opozycja do Jezusa.

Aha, nie ma czegoś takiego jak trójjedyny..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 12:03

świadome kłamanie, to stawianie się po stronie diabła.

Hamuj sie z takimi oskarżeniami. To, że ty nie rozumiesz nie oznacza, że inni kłamią.
Tak, to my rozmawiać nie będziemy. Podałam ci materiały do rozważenia. Już poznałeś?
Może jednak warto czasami otworzyć umysł i sprawdzić, czy inni nie mają racji.


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: derko » 16 mar 2017, 12:32

Ix12 pisze:
Reasumując - świadome kłamanie, to stawianie się po stronie diabła. To opozycja do Jezusa.
Aha, nie ma czegoś takiego jak trójjedyny..


Reasumując to byłbym ostrożny z tym rzucaniem oskarżeń i występowania w roli sędziego.
Oczywiście ze nie ma czegoś takiego jak trójca, w Piśmie, to tylko teologiczne określenie Boga.
Proste zadanie dla ciebie.
Wymień atrybuty Boga. Pomogę, a co mi tam. Bóg jest wszechmocny, wszechobecny, wszechwiedzący, tak?
Sprawdź teraz, ale zrób to uczciwe, kto ma takie atrybuty, najlepiej w Piśmie Świętym (skorzystaj z kilku przekładów dla pewności). Mnie wyszło że takie atrybuty ma Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty.
Co do twoich odnośników do fragmentów Pisma.
Mało, ze wyrywane z kontekstu to do tego mieszanka.

:)


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 16 mar 2017, 12:56

Ix12 pisze:

1 Tym 2:5
Albowiem Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Tu np. pisze jak byk że Jezus jest pośrednikiem..


Ten werset podkreśla prawdziwość człowieczeństwa Jezusa , Chrystus jest prawdziwym Bogiem i człowiekiem.

W innych zaś wersetach , Paweł stwierdza Bóstwo Chrystusa


"Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy. Oraz: Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa. One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje, i jak płaszcz je zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się. Ty zaś jesteś Ten sam, a Twoje lata się nie skończą" (Hbr 1:8-12) Jak widać z tekstu , Ojciec zwraca się do Syna tytułem "Boże" Oraz stwierdza , że Jezus stworzył świat.

" Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim,Bóg błogosławiony na wieki. Amen." (Rz 9:5)

"On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej."
(Flp 2:6-8)

Ix12 pisze:
Ap.1:1

Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg,..

Jak Jezus może być Bogiem i otrzymać cos od Boga skoro wiadomo ze jest JEDEN Bóg?


Zrozum to że Jezus nie jest tą samą osobą co Ojciec ,jest z nim jednym Bogiem dlatego mógł coś od niego otrzymać.

Ix12 pisze:
Marka 10:18 Sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem.


Słaby "argument" Te słowa Jezusa dowodzą właśnie Jego Bóstwa. Można dowieść biblijnie, że Jezus jest dobry. "A wśród tłumów wiele mówiono o nim. Jedni powiadali: Dobry jest; inni zaś mówili: Przeciwnie, przecież lud zwodzi."

Ponadto , zobacz na dalsze słowa Jezusa "po czym przyjdź i naśladuj Mnie" Mk 10:21 . Gdyby Jezus nie uważał się za dobrego , to nie nakazałby siebie naśladować,a dobry jest tylko Bóg. Zresztą Jezus nie powiedział "naśladuj Ojca" ale powiedział naśladuj MNIE. "Jam jest Pasterz dobry. Dobry Pasterz życie swoje daje za owce" (J 10:11)


ariel
Posty: 85
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Proud to be an Arian...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: ariel » 16 mar 2017, 13:03

kontousunięte1 pisze:Nie znam się. Mnie tą kwestię jednoznacznie wyjaśniły książki Martina LLoyd-Jonsa "Bóg Ojciec", "Bóg Syn, "Bóg Duch Święty", ale nigdy nie miałam zawirowań myślowych w tej kwestii. Pomocne mogą być też wykłady Szymona Matusiaka, byłego ŚJ. Są dostępne na YT i na innych stronach.


Niestety, wykłady Szymona na ten temat nie są najwyższego lotu. Natomiast bardzo symptomatyczne jest to, że nie potrafisz podać ani jednego tekstu Pisma, które wprost nauczałoby o Trójcy. Szczerze mówiąc, myślę, że takiego nie znajdziesz. Skoro czytałaś trochę na temat pro-trynitarny, może warto byłoby zapoznać się z argumentami strony przeciwnej. Przepraszam za autoreklamę, ale na mojej stronie http://www.thaleia.pl znajdziesz trochę argumentacji z nietrynitarnego punktu widzenia. Warto sprawdzać.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 13:10 przez ariel, łącznie zmieniany 1 raz.


One God, the Father and one Lord, Jesus Christ...
http://thaleia.pl/ - unitariański serwis apologetyczny.
Since 1999...
ariel
Posty: 85
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Proud to be an Arian...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: ariel » 16 mar 2017, 13:08

derko pisze:
ariel pisze:Nikt nie kwestionuje istnienia Ducha Świętego. Zwłaszcza ci, którzy mieli okazję dostrzec jego działanie w swoim życiu. Istotą sporu jest to, czy ów Duch jest trzecią osobą w Bogu, odrębną od Ojca i Syna.

Dlaczego Duch ma być odrębny, co przez to rozumiesz?


Zadałem pytanie.

Jest jeden Bóg. Nie trzech odrębnych Bogów.


Też tak wierzę. Ale jeśli Bogiem JHWH jest Ojciec, Bogiem JHWH jest Syn i Bogiem JHWH jest Duch, to jest trzech Bogów JHWH.

No ja rozumiem, ze człowiek ze swoim małym rozumkiem próbujący rozkminić jak to możliwe ze jest ten jeden Bóg i jest to Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty.
:)


Gdzie jest napisane, że jest "jeden Bóg i jest to Bóg Ojciec, Bóg Syn i Duch Święty"?


One God, the Father and one Lord, Jesus Christ...
http://thaleia.pl/ - unitariański serwis apologetyczny.
Since 1999...
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 13:10

Florian pisze:
Ix12 pisze:

1 Tym 2:5
Albowiem Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Tu np. pisze jak byk że Jezus jest pośrednikiem..


Ten werset podkreśla prawdziwość człowieczeństwa Jezusa , Chrystus jest prawdziwym Bogiem i człowiekiem.

W innych zaś wersetach , Paweł stwierdza Bóstwo Chrystusa


"Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy. Oraz: Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa. One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje, i jak płaszcz je zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się. Ty zaś jesteś Ten sam, a Twoje lata się nie skończą" (Hbr 1:8-12) Jak widać z tekstu , Ojciec zwraca się do Syna tytułem "Boże" Oraz stwierdza , że Jezus stworzył świat.

" Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim,Bóg błogosławiony na wieki. Amen." (Rz 9:5)

"On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej."
(Flp 2:6-8)

Ix12 pisze:
Ap.1:1

Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg,..

Jak Jezus może być Bogiem i otrzymać cos od Boga skoro wiadomo ze jest JEDEN Bóg?


Zrozum to że Jezus nie jest tą samą osobą co Ojciec ,jest z nim jednym Bogiem dlatego mógł coś od niego otrzymać.

Ix12 pisze:
Marka 10:18 Sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem.


Słaby "argument" Te słowa Jezusa dowodzą właśnie Jego Bóstwa. Można dowieść biblijnie, że Jezus jest dobry. "A wśród tłumów wiele mówiono o nim. Jedni powiadali: Dobry jest; inni zaś mówili: Przeciwnie, przecież lud zwodzi."

Ponadto , zobacz na dalsze słowa Jezusa "po czym przyjdź i naśladuj Mnie" Mk 10:21 . Gdyby Jezus nie uważał się za dobrego , to nie nakazałby siebie naśladować,a dobry jest tylko Bóg. Zresztą Jezus nie powiedział "naśladuj Ojca" ale powiedział naśladuj MNIE. "Jam jest Pasterz dobry. Dobry Pasterz życie swoje daje za owce" (J 10:11)


Prawdziwym Bogiem jest kto inny. Jezus jest człowiekiem, synem Boga..1 Tym 2:5.
Werset pisze o dwóch róznych osobach, pośrednik nie może być bogiem, syn nie może byc swoim ojcem.
Marka 10:18 nie dowodzi Bóstwa Jezusa, bredzisz.
Werset z filipian mówi tylko o uniżonej postawie Jezusa. Każdy człowie4k jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga.
Powtórzę kolejny raz, Jezus za dobrego w sensie absolutnym uważa TYLKO SWEGO Ojca, dlatego tak a nie inaczej brzmi Marka 10:18.

W innym przekładzie: Hebr 1:8

Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.

Tak poprawnie brzmi ten werset..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 16 mar 2017, 13:50

Ix12 pisze:Prawdziwym Bogiem jest kto inny. Jezus jest człowiekiem, synem Boga..1 Tym 2:5.
Werset pisze o dwóch róznych osobach, pośrednik nie może być bogiem, syn nie może byc swoim ojcem..


Jezus jest prawdziwym Bogiem " Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego.Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym." (1 Jana 5:20)

Jezus jest Bogiem-człowiekiem .Jezus i Ojciec nie są ta samą osobą,polemizujesz z własnymi wymysłami, pisałem Ci to już, są jednym Bogiem , Bóg jest w trzech osobach.

Ix12 pisze:Marka 10:18 nie dowodzi Bóstwa Jezusa, bredzisz.


Owszem , dowidzi , co już wykazałem.

Ix12 pisze:Werset z filipian mówi tylko o uniżonej postawie Jezusa. Każdy człowie4k jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga.
Powtórzę kolejny raz, Jezus za dobrego w sensie absolutnym uważa TYLKO SWEGO Ojca, dlatego tak a nie inaczej brzmi Marka 10:18.


Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? "On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej"

Tekst ten podobnie jak Hbr .2:9 pokazuje, że Chrystus, gdy był na ziemi, występował w roli uniżonego człowieka.Zwrócić uwagę na początkowe słowa tego wersetu mówiące że mimo tego iż Jezus był w postaci Bożej, to nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Jest to bardzo mocne stwierdzenie. Skoro Pismo mówi, że Chrystus nie skorzystał z tej okazji to znaczy, że mógł z niej skorzystać, bo inaczej to zdanie nie ma sensu.

To jest Twoje zdanie , nie Pisma , Jezus jest mniej dobry od Ojca skoro Mu Go przeciwstawiasz ? Dobry jest tylko sam Bóg, a Jezus jest Bogiem (J 20:28), jest więc dobrym.

Ix12 pisze:W innym przekładzie: Hebr 1:8

Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.

Tak poprawnie brzmi ten werset..



Nie w "innym"przekładzie Pisma , a w zafałszowanym przekładzie Świadków Jehowy , i nie jest to poprawne brzmienie.Świadkowie w wersecie 8 zamienili kolejność wyrazów, zmieniając w ten sposób sens zdania. Z Syna ,bo do niego były kierowane słowa zrobili Boga Ojca. Jednak według kolejności słów greckich i wcześniejszego kontekstu, to Bóg Ojciec mówi do Syna: "Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego" (Hbr 1:8)

Bóg Ojciec mówi do swego Syna: Boże! Świadkowie Jehowy, żeby ukryć ten fakt, musieli zmienić w swojej Biblii kolejność wyrazów.Bóg nie jest niczym tronem. Tron nie może być Bogiem, podobnie jak Bóg nie może być czyimś tronem.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 14:01

Florian pisze:
Ix12 pisze:Prawdziwym Bogiem jest kto inny. Jezus jest człowiekiem, synem Boga..1 Tym 2:5.
Werset pisze o dwóch róznych osobach, pośrednik nie może być bogiem, syn nie może byc swoim ojcem..


Jezus jest prawdziwym Bogiem " Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego.Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym." (1 Jana 5:20)

Jezus jest Bogiem-człowiekiem .Jezus i Ojciec nie są ta samą osobą,polemizujesz z własnymi wymysłami, pisałem Ci to już, są jednym Bogiem , Bóg jest w trzech osobach.

Ix12 pisze:Marka 10:18 nie dowodzi Bóstwa Jezusa, bredzisz.


Owszem , dowidzi , co już wykazałem.

Ix12 pisze:Werset z filipian mówi tylko o uniżonej postawie Jezusa. Każdy człowie4k jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga.
Powtórzę kolejny raz, Jezus za dobrego w sensie absolutnym uważa TYLKO SWEGO Ojca, dlatego tak a nie inaczej brzmi Marka 10:18.


Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? "On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej"

Tekst ten podobnie jak Hbr .2:9 pokazuje, że Chrystus, gdy był na ziemi, występował w roli uniżonego człowieka.Zwrócić uwagę na początkowe słowa tego wersetu mówiące że mimo tego iż Jezus był w postaci Bożej, to nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Jest to bardzo mocne stwierdzenie. Skoro Pismo mówi, że Chrystus nie skorzystał z tej okazji to znaczy, że mógł z niej skorzystać, bo inaczej to zdanie nie ma sensu.

To jest Twoje zdanie , nie Pisma , Jezus jest mniej dobry od Ojca skoro Mu Go przeciwstawiasz ? Dobry jest tylko sam Bóg, a Jezus jest Bogiem (J 20:28), jest więc dobrym.

Ix12 pisze:W innym przekładzie: Hebr 1:8

Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.

Tak poprawnie brzmi ten werset..



Nie w "innym"przekładzie Pisma , a w zafałszowanym przekładzie Świadków Jehowy , i nie jest to poprawne brzmienie.Świadkowie w wersecie 8 zamienili kolejność wyrazów, zmieniając w ten sposób sens zdania. Z Syna (bo do niego były kierowane słowa) zrobili Boga Ojca. Jednak według kolejności słów greckich i wcześniejszego kontekstu, to Bóg Ojciec mówi do Syna: "Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego" (Hbr 1:8)

Bóg Ojciec mówi do swego Syna: Boże! Świadkowie Jehowy, żeby ukryć ten fakt, musieli zmienić w swojej Biblii kolejność wyrazów?Wygląda na to, że tak.Bóg nie jest niczym tronem. Tron nie może być Bogiem, podobnie jak Bóg nie może być czyimś tronem.


Dowodzi czy dowidzi?

W postaci bożej..Każdy człowiek jest stworzony na obraz Boga, nie tylko Jezus. Czy to nie Jezus powiedział że Ojciec większy jest od niego? Czy to nie od Ojca Jezus otrzymał moc? Czy to nie od Ojca otrzymał Ducha Świętego? Czy to nie Ojciec go wskrzesił z martwych..Mam dalej wyliczać?

Czy to nie Biblię Tysiąclecia eksperci nazywają biblia tysiąca błędów? Ciekawe dlaczego?
Wiesz ze jest wielu bogów? Nawet Mojżesz miał być Bogiem dla faraona..

Po czyjej prawicy ma zasiadać Jezus, swojej własnej czy niekoniecznie?
Wiesz że biblię fałszowano powszechnie od samego początku, dlatego jej treść dobrze weryfikować biblią..Oczywiście innymi fragmentami mówiącymi o tym samym zdarzeniu.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2017, 14:05

Gdy młodzieniec nazwał Jezusa nauczycielem dobrym...a Pan powiedział, że dobry jest tylko Bóg, to tak jak gdyby Jezus chciał temu człowiekowi rzec: skoro nazywasz Mnie dobrym, a dobry jest tylko Bóg, to to, co ci powiem, będzie od Boga...
Czasem, jak to mówią, między wierszami trzeba czytać; a inteligentny mówca - z pewnością Jezus nim był - umie tak się wysławiać, że właśnie to, co między wierszami jest (nie)dopowiedziane, jest dla inteligentnych odbiorców...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 14:09

@Ix12 "Prawdziwym Bogiem jest kto inny. Jezus jest człowiekiem, synem Boga.."
A to jest herezja.
@ariel
Ty masz takie poznanie i zrozumienie, ja inne. Mam głębokie przekonanie takie a nie inne. Nic na to nie poradzę. Poleciłam wykłady Szymona, bo są zrozumiałe i przejrzyste, oparte na wielu cytatach z Pisma. Nie wiem przecież, kto to czyta. Może uczony, jak ty, który uważa je za zbyt łatwe, a może prostaczek, jak ja, który wysłuchał je swego czasu z zainteresowaniem...Skoro dobrze wiesz, że nie ma stwierdzenia/cytatu w Biblii i ja też o tym wiem, więc po co takie zagrywki? Są liczne dowody pośrednie. Ja je rozumiem, ty rozumiesz je inaczej. Nic nie poradzimy na to.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 14:11

kontousunięte1 pisze:@Ix12 "Prawdziwym Bogiem jest kto inny. Jezus jest człowiekiem, synem Boga.."
A to jest herezja.
@ariel
Ty masz takie poznanie i zrozumienie, ja inne. Mam głębokie przekonanie takie a nie inne. Nic na to nie poradzę. Poleciłam wykłady Szymona, bo są zrozumiałe i przejrzyste, oparte na wielu cytatach z Pisma. Nie wiem przecież, kto to czyta. Może uczony, jak ty, który uważa je za zbyt łatwe, a może prostaczek, jak ja, który wysłuchał je swego czasu z zainteresowaniem...Skoro dobrze wiesz, że nie ma stwierdzenia/cytatu w Biblii i ja też o tym wiem, więc po co takie zagrywki? Są liczne dowody pośrednie. Ja je rozumiem, ty rozumiesz je inaczej. Nic nie poradzimy na to.


Herezja? Co pisze w 1 Tym 2:5, Marka 10:18, Ap. 1:1, Łuk 1:35 itd..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 14:14

Zbyszekg4 pisze:Gdy młodzieniec nazwał Jezusa nauczycielem dobrym...a Pan powiedział, że dobry jest tylko Bóg, to tak jak gdyby Jezus chciał temu człowiekowi rzec: skoro nazywasz Mnie dobrym, a dobry jest tylko Bóg, to to, co ci powiem, będzie od Boga...
Czasem, jak to mówią, między wierszami trzeba czytać; a inteligentny mówca - z pewnością Jezus nim był - umie tak się wysławiać, że właśnie to, co między wierszami jest (nie)dopowiedziane, jest dla inteligentnych odbiorców...


Uważasz że Jezus ma się za Boga, tego który go posłał? Że ma się za swego Ojca? Przecież jest pośrednikiem miedzy Nim a ludźmi..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości