Dlaczego Trójca?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunieteMtl » 04 lip 2017, 06:37

Florian pisze: Ja cytuję oryginalny tekst grecki , Ty natomiast uciekasz się do sfałszowanych przekładów świadków Jehowy aby podeprzeć swoje herezje.



Oryginalny tekst grecki nie jest oryginalnym zapisem Slowa Bozego....a mistrzem w falszowaniu Biblii jest krk... I nie zmienisz tego , Florianie...Zarzucanie innym falszerstwa jest zwyklym swinstwem z twojej strony, tym bardziej, ze dobrze o tym wiesz, bo nie jestes przeciez "dzisiejszy".

Oryginalow nie ma...a wiec daruj sobie taaakie dowody, bo to jest kiepskie.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 07:31

Florian pisze:
Ix12 pisze:
Porównaj prolog Jana i Rodzaju gdzie Stwórca tworzy wszystko swoim literalnym słowem - wypowiadając każdorazowo słowa: Niech się stanie..Nie ma tam Jezusa. Jezus stał się Synem Boga dużo póżniej - Łukasza 1:35.


Przed stworzeniem czegokolwiek, Słowo było, natomiast wszystko "przez Nie się stało" (J 1,3), a więc wszelkie stworzenie swój początek zawdzięcza Słowu.

Ix12 pisze:Juzus jest początkiem nowego stworzenia, nie starego, pierwszym człowiekiem był Adam.


"bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone" (Kol 1:16)


Ix12 pisze:Bóg to tytuł, nazwano tak np. Mojżesza..


Rozumiem że nie zauważasz różnicy między bogami, a Jezusem Bogiem Prawdziwym (1J 5:20) ? Mojżesz nie jest "Panem panów i Królem królów" (Ap 19:16), "Zbawicielem" (Dz 5:31) "Pierwszym i Ostatnim" (Ap 1:17) Te tytuły przypisane są jedynie Ojcu i Synowi, przez co ukazują prawdziwe Bóstwo Chrystusa.

Ix12 pisze:Bóg Stwórca jest jeden - Jehovah..


Stwórcą jest Bóg czyli Ojciec , Syn i Duch święty.

Bóg Ojciec mówi że Syn stworzył świat :

"Do Syna zaś...
Oraz:
Tyś, Panie, na początku osadził ziemię,
dziełem też rąk Twoich są niebiosa.
11 One przeminą, ale Ty zostaniesz
i wszystko jak szata się zestarzeje,
12 i jak płaszcz je zwiniesz,
jak odzienie, i odmienią się."
(Hbr 1:10)


Ix12 pisze:Skoro twierdzisz że Jezus jest Bogiem, to po czyjej prawicy będzie siedzieć? Po swojej?


Po prawicy Ojca , gdybyś przestał notorycznie ignorować fakt że Bóg Ojciec i Jezus NIE są tą samą osobą , nie zadawał byś tak absurdalnych pytań.


Ix12 pisze:Kto go z martwych wskrzesił? Sam się wskrzesił? W biblii pisze co innego..



Chrystus zmartwychwstał swoją mocą "Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo» Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?»On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus." (J 2:19-22)

Człowiek sam siebie nie może wzbudzić z martwych, ale Chrystus Bóg-człowiek, TAK! Chrystus jest Osobą boską. Jest Synem Bożym.

Ix12 pisze:Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie..


"Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" (J 14:9)

Ix12 pisze:Ap 1:1 mówi że Jezus dostał objawienie od Boga, Jeśli uważasz że jest Bogiem coś nie pasuje..


Rozumując identycznie jak Ty dla Ap 1:1 dla Hbr 1:7-8 musiałbyś przyjąć, że Jezus jest wyższy od Ojca, bo Ojciec tytułuje Go Bogiem:
"(7) Do aniołów zaś mówi: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia.
Do Syna zaś: Tron Twój, Boże, na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. ."


Jak widzisz, podobna "egzegeza życzeniowa" się nie sprawdza. Dla Jezusa Ojciec jest źródłem Jego natury boskiej, a nawet Stwórcą natury ludzkiej. Jeśli tego nie zrozumiesz, nigdy nie pojmiesz dlaczego Biblia mówi zarówno o równości Jezusa i Ojca, jak i zawiera tego typu fragmenty, w których Jezus mówi o Ojcu jako o swoim Bogu. A także tego, że dokładnie te same tytuły biblia przypisuje Jezusowi, co Ojcu.

Ix12 pisze:Uważasz że Syn może być swoim Ojcem? O ilu osobach pisze w 1 Tym 2:5?


Może zacznij polemizować z tym co rzeczywiście Kościół naucza co ? Ojciec i Syn NIE są ta samą osobą , uświadom to sobie w końcu.

Ix12 pisze:Jezus powiedział że Ojciec większy jest od niego, ty piszesz ze on jest ojcem..



Dlaczego kłamiesz ? gdzie napisałem że Jezus jest Ojcem ? NIGDZIE , natomiast Ty cały czas tak twierdzisz nie rozumiejąc że Syn i Ojciec NIE są ta samą osobą.

Pierwsza sprawa ,to należy zastanowić się nad kontekstem historycznym tej wypowiedzi. Jezus wypowiedział te słowa w okresie kiedy był na ziemi człowiekiem i występował w postaci uniżonego sługi.Przypis z Biblii Tysiąclecia do wersetu J 14:28 bardzo fajnie to wyjaśnia: "Mówi to Bóg wcielony:chwała Syna równa chwale Ojca została w czasie ziemskiego bytowania przesłonięta ,Chrystus jako człowiek jest niższy od Ojca.

List do Hebrajczyków 2:9 stwierdza, że Jezus był na krótko uczynionym mniejszym od aniołów.Dlatego ten fragment fragment nie może być argumentem przeciwko równości Ojca i Syna,ponieważ wtedy Chrystus był również niższy od aniołów, a przecież Pismo wyraznie mówi o wyższości Chrystusa nad aniołami w pierwszym rozdziale Listu do Hebrajczyków.

Warto także pochylić się nad listem do Filipian 2:5, , aby zrozumieć słowa Jezusa z J 14:28

"On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej"

Tekst ten podobnie jak Hbr .2:9 pokazuje, że Chrystus, gdy był na ziemi, występował w roli uniżonego człowieka. Warto zwrócić uwagę na początkowe słowa tego wersetu mówiące że mimo tego iż Jezus był w postaci Bożej, to nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Jest to bardzo mocne stwierdzenie. Skoro Pismo mówi, że Chrystus nie skorzystał z tej okazji to znaczy, że mógł z niej skorzystać, bo inaczej to zdanie nie ma sensu.

Innymi słowy oznacza to, że mając wcześniej równość z Ojcem, dopiero w momencie wcielenia staje się On sługą Ojca, zwracającym się do Niego "Boże" ("Ty jesteś moim Bogiem od łona mojej matki" Ps 22:11) i jako człowiek wyzbywa się nawet wiedzy o "owym dniu i godzinie" Mk 13:32. Przyjęcie postaci sługi oznacza, że wcześniej nim nie był.

Wersety te, mówią o tym, że Chrystus będąc Bogiem, mając równość z Ojcem, przyjął dodatkowo naturę ludzką (zachowując naturę Boską, (Kol 2:9, J 20:28) (tu się kłania nauka Kościoła-Unia hipostatyczna ) Po prostu nie skorzystanie z bycia na równi z Ojcem (w momencie przyjęcia ciała ludzkiego), to wzięcie na siebie przypadłości ludzkich, takich jak głód, pragnienie, cierpienie, śmierć itp. Gdyby Jezus nie był równy Ojcu, to jaką zasługą było by to że nie skorzystał z prawa do niej?

Ix12 pisze:Teks który podałeś nie jest oryginałem, oryginału po prostu nie ma. Ty oczywiście nie masz pojęcia co to takiego oryginał, musisz poczytać, KONIECZNIE!!! Poza tym sam cytujesz przekłamane trynitarne teksty, to tak na marginesie..


Wiem że nie masz argumentów, ale swoim zaprzeczaniem słowom Biblii nie zmienisz faktu , że Jezus jest PRAWDZIWYM BOGIEM. Ja cytuję oryginalny tekst grecki , Ty natomiast uciekasz się do sfałszowanych przekładów świadków Jehowy aby podeprzeć swoje herezje.


Prolog Jana pisze o literalnym stworzeniu przez Słowo Boga, por z Rodzaju, Hebr 11:3.
Kolosan to nowe stworzenie w Jezusie Chrystusie, dlatego pisze tam w nim..Dlatego pisze tam o tronach, to niebiańskie Królestwo..

W Biblii pisze że Bóg Stwórca jest JEDEN, wiec skoro Jezus a Bóg Ojciec to nie ta sama osoba to dogmat trójcy odpada.Podobno trynitarianie to monoteiści, a wychodzi na te że tryteiści..

W innym przekładzie: Bóg Twoim tronem...Bóg nigdzie nie tytułuje syna Bogiem, chyba że sam zrobisz taki przekład..

Kłamiesz że Jezus sam siebie wzbudził z martwych, biblia mówi co innego - Dz.Ap. 17:31..

W Biblii pisze że Boga nie można zabić..

Cytujesz oryginalny tekst grecki..Bredzisz, masz tylko kolejny odpis. Nawet nie masz pojęcia co to oryginał..Poszukaj sobie definicji w necie..
Jezus zaprzecza że jest Bogiem (Marka 10:18), dla takich jak ty może to być herezja, bo za wami stoi diabeł..

Nie było czegos takiego jak wcielenie, Jezus stał się Synem Boga kiedy się urodził (Łuk 1:35) wcześniej był tylko w planie Boga (1 Piotra 1:20). Jezus przyszedł na świat w ciele jak każdy człowiek, gdyby istniał wcześniej przyszedłby do ciała..

Kol 2:9
W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała.. Każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, nie słyszałeś o tym? Przykro mi.. :mrgreen:

Jana 20:28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" - Tu Tomasz mówi o dwóch osobach, gdyby mówił o jednej nie byłoby literki "i"..To coś jak 1 Tym 2:5..Też dwie osoby..

Psalm 22:11 nie jest o Jezusie? Skąd taki głupi pomysł?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: KAAN » 04 lip 2017, 10:09

Motyl pisze:
Florian pisze: Ja cytuję oryginalny tekst grecki , Ty natomiast uciekasz się do sfałszowanych przekładów świadków Jehowy aby podeprzeć swoje herezje.



Oryginalny tekst grecki nie jest oryginalnym zapisem Slowa Bozego....a mistrzem w falszowaniu Biblii jest krk... I nie zmienisz tego , Florianie...Zarzucanie innym falszerstwa jest zwyklym swinstwem z twojej strony, tym bardziej, ze dobrze o tym wiesz, bo nie jestes przeciez "dzisiejszy".

Oryginalow nie ma...a wiec daruj sobie taaakie dowody, bo to jest kiepskie.
Tutaj będę bronił Floriana, bo ma rację; greka była językiem NT i próby dyskredytowania Biblii ze względu na rzekomą niewiedzę co do oryginału są bezzasadne. Dowody oparte o języki oryginalne są mocne i zasadne.

Biblia pokazuje Pana Jezusa jako Boga Stworzyciela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunieteMtl » 04 lip 2017, 12:20

KAAN pisze:
Biblia pokazuje Pana Jezusa jako Boga Stworzyciela.



...a Maryje jako matke Kosciola...?

...no i jeszcze Piotra jako pierwszego papieza...?

OK...nie mam wiecej pytan ;)


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 13:57

KAAN pisze:
Motyl pisze:
Florian pisze: Ja cytuję oryginalny tekst grecki , Ty natomiast uciekasz się do sfałszowanych przekładów świadków Jehowy aby podeprzeć swoje herezje.



Oryginalny tekst grecki nie jest oryginalnym zapisem Slowa Bozego....a mistrzem w falszowaniu Biblii jest krk... I nie zmienisz tego , Florianie...Zarzucanie innym falszerstwa jest zwyklym swinstwem z twojej strony, tym bardziej, ze dobrze o tym wiesz, bo nie jestes przeciez "dzisiejszy".

Oryginalow nie ma...a wiec daruj sobie taaakie dowody, bo to jest kiepskie.
Tutaj będę bronił Floriana, bo ma rację; greka była językiem NT i próby dyskredytowania Biblii ze względu na rzekomą niewiedzę co do oryginału są bezzasadne. Dowody oparte o języki oryginalne są mocne i zasadne.

Biblia pokazuje Pana Jezusa jako Boga Stworzyciela.


Bredzisz..

Rodz 1:1 fgt.

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

Łukasza 1:35

Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: KAAN » 04 lip 2017, 17:52

Ix12 pisze:Bredzisz..
Rodz 1:1 fgt.

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.
Bredzisz:

Hebr 1: 2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
....
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
Ix12 pisze:Łukasza 1:35
Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym
I znowu bredzisz, ten werset nie udowadnia twojej tezy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 04 lip 2017, 19:21

Ix12 pisze:
Prolog Jana pisze o literalnym stworzeniu przez Słowo Boga, por z Rodzaju, Hebr 11:3.
Kolosan to nowe stworzenie w Jezusie Chrystusie, dlatego pisze tam w nim..Dlatego pisze tam o tronach, to niebiańskie Królestwo..


Kiedy przestaniesz wykręcać słowo Boże ? i odbierać Panu Jezusowi chwałę ?

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, 2 a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat" (Hbr 1:1-2)

Świat został stworzony przez Chrystusa-Słowo

"Na początku było Słowo a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało."(J 1:1-3)

Wszystko stało się przez Jezusa.

Ix12 pisze:W Biblii pisze że Bóg Stwórca jest JEDEN, wiec skoro Jezus a Bóg Ojciec to nie ta sama osoba to dogmat trójcy odpada.Podobno trynitarianie to monoteiści, a wychodzi na te że tryteiści...



Po raz kolejny sprowadzasz sprawę do absurdu i myślisz , że będę z tym polemizował ? Bóg Ojciec i Syn NIE są tą samą osobą , SĄ natomiast JEDNYM Bogiem.Bóg istnieje w trzech osobach : Ojcu , Synu i Duchu świętym.

Ix12 pisze:W innym przekładzie: Bóg Twoim tronem...Bóg nigdzie nie tytułuje syna Bogiem, chyba że sam zrobisz taki przekład..



Nie w innym przekładzie , lecz SFAŁSZOWANYM "przekładzie" świadków Jehowy.Świadkowie w swoim "przekładzie" Nowego Świata, w wersecie 8 zamienili kolejność wyrazów, zmieniając w ten sposób sens zdania. Z Syna (bo do niego były kierowane słowa) zrobili Boga Ojca. Jednak według kolejności słów greckich i wcześniejszego kontekstu, to Bóg Ojciec mówi do Syna:

"Do Syna zaś:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego."
(Hbr 1:8)

Ojciec mówi do swego Syna: Boże! Autor Listu do Hebrajczyków ukazuje nam sposób równość Osób Bożych. Nazywa Jezusa Bogiem w sensie właściwym, ponieważ przypisuje mu panowanie wieczne.Świadkowie żeby ukryć ten fakt, musieli zmienić w swojej Biblii kolejność wyrazów.

Bóg nie jest niczym tronem.Tron nie może być Bogiem, podobnie jak Bóg nie może być czyimś tronem.


Ix12 pisze:Kłamiesz że Jezus sam siebie wzbudził z martwych, biblia mówi co innego - Dz.Ap. 17:31..



" Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim" (Dz 2:24)

W Bogu są trzy Osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. W tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa biorą udział trzy Osoby:

Bóg Ojciec : " Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim" (Dz 2:24)

Syn Boży: "Jezus dał im taką odpowiedź: "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo" (J 2:19)

Duch święty : " A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa <Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha." (Rz 8:11)


Ix12 pisze:W Biblii pisze że Boga nie można zabić..


Notorycznie ignorujesz fakt , że Jezus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem

Ix12 pisze:Cytujesz oryginalny tekst grecki..Bredzisz, masz tylko kolejny odpis. Nawet nie masz pojęcia co to oryginał..Poszukaj sobie definicji w necie..Jezus zaprzecza że jest Bogiem (Marka 10:18), dla takich jak ty może to być herezja, bo za wami stoi diabeł..



Daruj sobie personalne wycieczki , i zabierz się za udowadnianie swoich tez.

"Grecko-polski Nowy Testament – interlinearny przekład Nowego Testamentu, przygotowany przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB oraz prof. Michała Wojciechowskiego. Pierwsze wydanie ukazało się w 1994[1] nakładem Oficyny Wydawniczej „Vocatio”. Do dzisiaj ukazało się co najmniej 7 wydań przekładu.

Jest to wydanie dwujęzyczne, tekst prezentowany jest w trzech liniach:

oryginalny tekst grecki, udostępniony przez Niemieckie Towarzystwo Biblijne"




Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem (Marka 10:18), dla takich jak ty może to być herezja, bo za wami stoi diabeł..



Słaby "argument" Te słowa Jezusa dowodzą właśnie Jego Bóstwa. Można dowieść biblijnie, że Jezus jest dobry. "A wśród tłumów wiele mówiono o nim. Jedni powiadali: Dobry jest; inni zaś mówili: Przeciwnie, przecież lud zwodzi."

Ponadto , zobacz na dalsze słowa Jezusa "po czym przyjdź i naśladuj Mnie" Mk 10:21 . Gdyby Jezus nie uważał się za dobrego , to nie nakazałby siebie naśladować,a dobry jest tylko Bóg. Zresztą Jezus nie powiedział "naśladuj Ojca" ale powiedział naśladuj MNIE. "Jam jest Pasterz dobry. Dobry Pasterz życie swoje daje za owce" (J 10:11)


Ix12 pisze:Nie było czegos takiego jak wcielenie, Jezus stał się Synem Boga kiedy się urodził (Łuk 1:35) wcześniej był tylko w planie Boga (1 Piotra 1:20). Jezus przyszedł na świat w ciele jak każdy człowiek, gdyby istniał wcześniej przyszedłby do ciała..


Większych herezji sprzecznych z Biblią dawno nie słyszałem

" Na początku było Słowo a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo...A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy" (J 1:1-14)

"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju."
(Iz 9:5)

Skoro Jezus jest odwieczny, to oczywistym jest, że nie może mieć początku i że istniał zawsze.


Ix12 pisze:Kol 2:9
W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała.. Każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, nie słyszałeś o tym? Przykro mi.. :mrgreen:


W Jezusie mieszka cieleśnie CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI , od kiedy w każdym człowieku mieszka Bóstwo na sposób ciała :eek:

Ix12 pisze:Jana 20:28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" - Tu Tomasz mówi o dwóch osobach, gdyby mówił o jednej nie byłoby literki "i"..To coś jak 1 Tym 2:5..Też dwie osoby..


Ale kręcisz...Po pierwsze "Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!" (J 20:28) Po drugie ,Stary Testament zawiera podobne frazy jak w tekście J 20:28 i tam odnoszone są one do jednej osoby Boga:

Słowa Tomasza są podobne do wyznania psalmisty "mój Boże i Panie! "(Ps 35:23)

" Jeśli jednak w tym narodzie nie ma nieprawości, to niechaj odstąpi pan mój od nich, by przypadkiem ich nie bronił Pan i Bóg ich i abyśmy się nie stali pośmiewiskiem wobec całej ziemi»" (Jdt 5:21)

"I tam okazywał wam swoją wielkość, wynoście Go pochwałami przed wszystkim, co żyje, ponieważ On sam jest Panem i Bogiem naszym." (Tb 13:4)

Ix12 pisze:Psalm 22:11 nie jest o Jezusie? Skąd taki głupi pomysł?


Przeczytaj dokładnie co napisałem , bo po raz kolejny polemizujesz z własnymi wymysłami.


zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: zBiblia » 04 lip 2017, 21:58

Florian pisze:

W Bogu są trzy Osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. W tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa biorą udział trzy Osoby:

Bóg Ojciec : " Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim" (Dz 2:24)

Syn Boży: "Jezus dał im taką odpowiedź: "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo" (J 2:19)

Duch święty : " A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa <Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha." (Rz 8:11)



Brawo dla tego trynitariana. Jestem pod wrażeniem, że katolik lepiej od protestantów wykłada dogmat Trójcy. Co prawda cały wpis skupił się głównie na obronie tego, że Jezus jest Bogiem i podzielam tą linię obrony (pewnie tylko w dalszej charakterystyce byśmy się różnili, np. hierarchiczności, nierówności Ojca i Syna). Natomiast osoby Ducha tu nie udowodniłeś, jest wyraźnie napisane "Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych". Czyli duch Ojca, nie druga osoba Ojca. Ale nie mam nic przeciwko gdybyś się skupił z równym zaangażowaniem w obronę osoby Ducha Świętego.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 07:33

Florian pisze:
Ix12 pisze:
Prolog Jana pisze o literalnym stworzeniu przez Słowo Boga, por z Rodzaju, Hebr 11:3.
Kolosan to nowe stworzenie w Jezusie Chrystusie, dlatego pisze tam w nim..Dlatego pisze tam o tronach, to niebiańskie Królestwo..


Kiedy przestaniesz wykręcać słowo Boże ? i odbierać Panu Jezusowi chwałę ?

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, 2 a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat" (Hbr 1:1-2)

Świat został stworzony przez Chrystusa-Słowo

"Na początku było Słowo a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało."(J 1:1-3)

Wszystko stało się przez Jezusa.

Ix12 pisze:W Biblii pisze że Bóg Stwórca jest JEDEN, wiec skoro Jezus a Bóg Ojciec to nie ta sama osoba to dogmat trójcy odpada.Podobno trynitarianie to monoteiści, a wychodzi na te że tryteiści...



Po raz kolejny sprowadzasz sprawę do absurdu i myślisz , że będę z tym polemizował ? Bóg Ojciec i Syn NIE są tą samą osobą , SĄ natomiast JEDNYM Bogiem.Bóg istnieje w trzech osobach : Ojcu , Synu i Duchu świętym.

Ix12 pisze:W innym przekładzie: Bóg Twoim tronem...Bóg nigdzie nie tytułuje syna Bogiem, chyba że sam zrobisz taki przekład..



Nie w innym przekładzie , lecz SFAŁSZOWANYM "przekładzie" świadków Jehowy.Świadkowie w swoim "przekładzie" Nowego Świata, w wersecie 8 zamienili kolejność wyrazów, zmieniając w ten sposób sens zdania. Z Syna (bo do niego były kierowane słowa) zrobili Boga Ojca. Jednak według kolejności słów greckich i wcześniejszego kontekstu, to Bóg Ojciec mówi do Syna:

"Do Syna zaś:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego."
(Hbr 1:8)

Ojciec mówi do swego Syna: Boże! Autor Listu do Hebrajczyków ukazuje nam sposób równość Osób Bożych. Nazywa Jezusa Bogiem w sensie właściwym, ponieważ przypisuje mu panowanie wieczne.Świadkowie żeby ukryć ten fakt, musieli zmienić w swojej Biblii kolejność wyrazów.

Bóg nie jest niczym tronem.Tron nie może być Bogiem, podobnie jak Bóg nie może być czyimś tronem.


Ix12 pisze:Kłamiesz że Jezus sam siebie wzbudził z martwych, biblia mówi co innego - Dz.Ap. 17:31..



" Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim" (Dz 2:24)

W Bogu są trzy Osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. W tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa biorą udział trzy Osoby:

Bóg Ojciec : " Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim" (Dz 2:24)

Syn Boży: "Jezus dał im taką odpowiedź: "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo" (J 2:19)

Duch święty : " A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa <Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha." (Rz 8:11)


Ix12 pisze:W Biblii pisze że Boga nie można zabić..


Notorycznie ignorujesz fakt , że Jezus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem

Ix12 pisze:Cytujesz oryginalny tekst grecki..Bredzisz, masz tylko kolejny odpis. Nawet nie masz pojęcia co to oryginał..Poszukaj sobie definicji w necie..Jezus zaprzecza że jest Bogiem (Marka 10:18), dla takich jak ty może to być herezja, bo za wami stoi diabeł..



Daruj sobie personalne wycieczki , i zabierz się za udowadnianie swoich tez.

"Grecko-polski Nowy Testament – interlinearny przekład Nowego Testamentu, przygotowany przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB oraz prof. Michała Wojciechowskiego. Pierwsze wydanie ukazało się w 1994[1] nakładem Oficyny Wydawniczej „Vocatio”. Do dzisiaj ukazało się co najmniej 7 wydań przekładu.

Jest to wydanie dwujęzyczne, tekst prezentowany jest w trzech liniach:

oryginalny tekst grecki, udostępniony przez Niemieckie Towarzystwo Biblijne"




Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem (Marka 10:18), dla takich jak ty może to być herezja, bo za wami stoi diabeł..



Słaby "argument" Te słowa Jezusa dowodzą właśnie Jego Bóstwa. Można dowieść biblijnie, że Jezus jest dobry. "A wśród tłumów wiele mówiono o nim. Jedni powiadali: Dobry jest; inni zaś mówili: Przeciwnie, przecież lud zwodzi."

Ponadto , zobacz na dalsze słowa Jezusa "po czym przyjdź i naśladuj Mnie" Mk 10:21 . Gdyby Jezus nie uważał się za dobrego , to nie nakazałby siebie naśladować,a dobry jest tylko Bóg. Zresztą Jezus nie powiedział "naśladuj Ojca" ale powiedział naśladuj MNIE. "Jam jest Pasterz dobry. Dobry Pasterz życie swoje daje za owce" (J 10:11)


Ix12 pisze:Nie było czegos takiego jak wcielenie, Jezus stał się Synem Boga kiedy się urodził (Łuk 1:35) wcześniej był tylko w planie Boga (1 Piotra 1:20). Jezus przyszedł na świat w ciele jak każdy człowiek, gdyby istniał wcześniej przyszedłby do ciała..


Większych herezji sprzecznych z Biblią dawno nie słyszałem

" Na początku było Słowo a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo...A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy" (J 1:1-14)

"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju."
(Iz 9:5)

Skoro Jezus jest odwieczny, to oczywistym jest, że nie może mieć początku i że istniał zawsze.


Ix12 pisze:Kol 2:9
W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała.. Każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, nie słyszałeś o tym? Przykro mi.. :mrgreen:


W Jezusie mieszka cieleśnie CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI , od kiedy w każdym człowieku mieszka Bóstwo na sposób ciała :eek:

Ix12 pisze:Jana 20:28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" - Tu Tomasz mówi o dwóch osobach, gdyby mówił o jednej nie byłoby literki "i"..To coś jak 1 Tym 2:5..Też dwie osoby..


Ale kręcisz...Po pierwsze "Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!" (J 20:28) Po drugie ,Stary Testament zawiera podobne frazy jak w tekście J 20:28 i tam odnoszone są one do jednej osoby Boga:

Słowa Tomasza są podobne do wyznania psalmisty "mój Boże i Panie! "(Ps 35:23)

" Jeśli jednak w tym narodzie nie ma nieprawości, to niechaj odstąpi pan mój od nich, by przypadkiem ich nie bronił Pan i Bóg ich i abyśmy się nie stali pośmiewiskiem wobec całej ziemi»" (Jdt 5:21)

"I tam okazywał wam swoją wielkość, wynoście Go pochwałami przed wszystkim, co żyje, ponieważ On sam jest Panem i Bogiem naszym." (Tb 13:4)

Ix12 pisze:Psalm 22:11 nie jest o Jezusie? Skąd taki głupi pomysł?


Przeczytaj dokładnie co napisałem , bo po raz kolejny polemizujesz z własnymi wymysłami.


Robiłeś porównanie? Jakieś samodzielne wnioski?

Dajesz przekłamany werset, w innym pisze - Bóg twoim tronem..


Bóg jest ECHAD, to znaczy pojedyńczy, nie wiem czy rozumiesz to słowo. Nie wiem czy rozumiesz definicje słowa osoba, Jeden pojedyńczy Bóg nie może się składać z trzech osób. Nie ma czegoś takiego jak trójjedyny, to określenie wewnętrznie sprzeczne.
Jezus został poczęty za sprawa Ducha Swiętego, gdyby Dych Swięty był osoba to do niego Jezus mówiłby ojcze, a tak nie jest.
Człowik został stworzony na obraz Boga, czy duch człowieka to też odrębna osoba?

To ze dowiedziesz ze Jezus jest dobry niczego nie dowodzi, nie zaprzecza słowom Jezusa. Czy ktoś kto stara się udowodnić że Jezus mówi nieprawdę nie stoi po stronie diabła, jak ty?

Odwieczny nie znaczy że ktoś istniał zawsze, to tylko twoje gdybanie. Skoro jest czyimś synem musiał mieć początek, to logiczne w przeciwieństwie do tego co piszesz.

Jezus ma przymioty boga i tylko tyle, jest jednym z synów Boga, człowiekiem..1 Tym 2:5 :mrgreen:

Wcześniej w J;20 pisze ze posłał go Ojciec, że wstępuje do Ojca..Czyli wersja że jest owym Bogiem odpada, bo pisało by ze idzie do siebie, ze sam siebie posłał..Tu widać że Jezus jest pośrednikiem, nie można być pośrednikiem miedzy sobą a kimś innym..Pomyśl nad tym..
Absolutnie nie jest to jedna osoba..Przy okazji gdzie była trójca jak nie było Jezusa?

Tak, Psalm 22 nie jest o Jezusie, widać nie masz bladego pojęcia co tam pisze.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: zBiblia » 05 lip 2017, 09:29

Ix12, a dlaczego ludzie czcili Jezusa jak Boga, i Jezus na to pozwalał? Podczas gdy apostołowie i aniołowie zabraniali...


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 05 lip 2017, 18:03

Ix12 pisze:
Dajesz przekłamany werset, w innym pisze - Bóg twoim tronem..


Teraz UDOWODNIJ że daje "przekłamany" werset , bo ja udowodniłem że to TY dajesz przekłamany werset wzięty z przekładu świadków Jehowy.Zobaczmy jak ten werset Hbr 1:8 oddają inne przekłady w tym tekst grecki :

Biblia Tysiąclecia : "(8) Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego."

Biblia Warszawska : "(8) lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego"

Biblia Warszawsko-Praska : "(8) O swoim Synu powiedział: Tron Twój, Boże, został usta-nowiony na wieki oraz berło sprawiedliwości [pozo-stanie na zawsze] berłem Twego królestwa."

Biblia Gdańska : "(8) Ale do Syna mówi: Stolica twoja, o Boże! na wieki wieków; laska sprawiedliwości jest laska królestwa twego."

Biblia Poznańska : " (8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania."

Nowy Testament Grecko-Polski wydanie interlinearne :

Obrazek

Ix12 pisze:Bóg jest ECHAD, to znaczy pojedyńczy, nie wiem czy rozumiesz to słowo. Nie wiem czy rozumiesz definicje słowa osoba, Jeden pojedyńczy Bóg nie może się składać z trzech osób. Nie ma czegoś takiego jak trójjedyny, to określenie wewnętrznie sprzeczne.


Hebrajskie słowo hebrajskie echad może oznaczać "jeden", "jedyny" a także "pierwszy" na przykład:

"Prorok Elizeusz wezwał jednego z uczniów prorockich i powiedział mu: Przepasz biodra, weź z sobą to naczyńko z oliwą i idź do Ramot w Gileadzie."(2Krl 9,1)

"I owi mężowie do pierwszego dnia miesiąca pierwszego dokonali wszystkiego w sprawie tych, którzy wzięli za żony kobiety cudzoziemskie."(Ezd 10,17)

Słowo to bywa używane również w innych, z naszego punktu widzenia bardzo ciekawych znaczeniach. Oto one:

1.Znaczenie jedności złożonej z wielu składowych, jak choćby kiść winogron:"I przybyli aż do doliny Eszkol, i ucięli tam gałąź krzewu winnego z jedną kiścią winogron, i nieśli ją we dwóch na drążku; nabrali także nieco jabłek granatu i fig."(Lb 13,23)

Kiść winogron jest jednością złożoną z wielu gron.A tutaj jeszcze inny , dobitniejszy przykład :

"Pan skierował do mnie te słowa: Synu człowieczy, weź sobie kawałek drewna i napisz na nim: Juda i Izraelici jego sprzymierzeńcami. Potem weź sobie inny kawałek drewna i napisz na nim: Józef, drewno Efraima i cały dom Izraela jego sprzymierzeńcami. Złącz je z sobą jedno z drugim w jeden kawałek drewna, tak by w ręku twoim stanowiły jedną całość. A jeśli potem mówić będą do ciebie rodacy: Czyż nam nie powiesz, co przez to masz na myśli? Wtedy powiedz im: Tak mówi Pan Bóg: Oto biorę drewno Józefa, które jest w ręce Efraima oraz plemion Izraela, jego sprzymierzeńców, i przykładam je do drewna Judy, i czynię je jednym drewnem po to, by w ręku moim byli jedno." (Ez 37,15-19)

Inne przykłady mówiące o jednej całości, złożonej z wielu elementów: "Ponadto przyszyjesz pięćdziesiąt kółek z brązu i nałożysz kółka na wstążki, i w ten sposób zwiążesz nakrycia przybytku ze sobą, że utworzą jedną całość." (Wj 26,11)

"zatrzymały się wody płynące z góry i utworzyły jakby jeden wał na znacznej przestrzeni od miasta Adam leżącego w pobliżu Sartan, podczas gdy wody spływające do morza Araby, czyli Morza Słonego, oddzieliły się zupełnie, a lud przechodził naprzeciw Jerycha." (Joz 3,16)

Warto też wspomnieć (bardzo ważne w kontekście obrazu tego, czym jest Trójca) że echad użyto także w wersecie "Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem." (Rdz 2,24)


2.Znaczenie wielu, będących jak jeden: "Dam im jedno serce i jedną zasadę postępowania, by się Mnie zawsze bali dla swego dobra i swych potomków." (Jr 32,39)

"wtedy zgromadził się cały lud, jak jeden mąż, na placu przed Bramą Wodną. I domagali się od pisarza Ezdrasza, by przyniósł księgę Prawa Mojżeszowego, które Pan nadał Izraelowi." (Ne 8,1)

3.Znaczenie jednakowe, takie same"Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa."(Rdz 11,1)

"i rzekł: Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić."(Rdz 11,6)

4.Znaczenie jednomyślnie: "Wystąpili wszyscy jednomyślnie, mówiąc: Nikt z nas nie odejdzie do swego namiotu ani nie uda się do domu!" (Sdz 20,8)

"Wrócił Mojżesz i obwieścił ludowi wszystkie słowa Pana i wszystkie Jego zlecenia. Wtedy cały lud odpowiedział jednogłośnie: Wszystkie słowa, jakie powiedział Pan, wypełnimy." (Wj 24,3)

To co napisałem powyżej jest o tyle istotne, że język hebrajski posiada słowo, które zawsze i bezwzględnie oznacza "jedyność" i to w sposób nie złożony np. "powiedział: weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę." (Rdz 22,2). Tym słowem jest jachid.

Występuje ono w Starym Testamencie 12 razy , ani razu jednak nie użyto go do jedyności Boga. Ten fakt jest tak dobitny dla ludzi posługujących się hebrajskim, że przeciwny idei Trójcy słynny XII wieczny teolog żydowski Majmonides , żeby usunąć wątpliwości swoich współwyznawców, zastąpił w Księdze Powtórzonego Prawa 6:4 słowo echad, słowem jachid.

Ix12 pisze:Jezus został poczęty za sprawa Ducha Swiętego, gdyby Dych Swięty był osoba to do niego Jezus mówiłby ojcze, a tak nie jest.
Człowik został stworzony na obraz Boga, czy duch człowieka to też odrębna osoba?


Notorycznie mylisz osoby boskie Duch święty nie jest Ojcem ani na odwrót.Mylisz Ducha świętego z duchem ludzkim.

Ix12 pisze:To ze dowiedziesz ze Jezus jest dobry niczego nie dowodzi, nie zaprzecza słowom Jezusa. Czy ktoś kto stara się udowodnić że Jezus mówi nieprawdę nie stoi po stronie diabła, jak ty?


Po stronie diabła stoisz Ty.Nie dość że manipulujesz i wykręcasz słowo Boże pod swoje nauki , to jeszcze odbierasz Jezusowi Jego chwałę, jesteś zwykłym zwodzicielem.

Ix12 pisze:Odwieczny nie znaczy że ktoś istniał zawsze, to tylko twoje gdybanie. Skoro jest czyimś synem musiał mieć początek, to logiczne w przeciwieństwie do tego co piszesz.


Ty tak na serio teraz ? Odwieczny to ktoś kto istnieje od zawsze.W Heb.7:3 czytamy o królu Melchisedeku którego rodowodu nigdzie nie ma w Biblii. Pojawia się nagle bez ojca, bez matki, bez rodowodu. Autor Listu do Hebrajczyków piszę że owa postać jest podobna do Syna Bożego w tym, że właśnie jest przedstawiona tak jakby była bez początku dni i końca życia:

"(1) Ten to Melchizedek, król Szalemu, kapłan Boga Najwyższego, wyszedł na spotkanie Abrahama, wracającego po rozgromieniu królów, i udzielił mu błogosławieństwa.
( 2 )Jemu Abraham także wydzielił dziesięcinę z całego [łupu]. Imię jego najpierw oznacza króla sprawiedliwości, a następnie także króla Szalemu, to jest Króla Pokoju.
(3) Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze"
(Hbr 7:1-3)

Notorycznie kłamiesz i przekręcasz Biblię , Syn nie miał początku. W Iz 43:10 czytamy o Bogu Ojcu, że "Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie". Widać z tego, że Jezus jako Bóg (J 20:28) nie mógł zaistnieć ani przed Ojcem, ani po Nim, nie mógł być też stworzony. Świadczy to o Jego ciągłym współistnieniu z Ojcem: "A Słowo było u Boga" (J 1:1), "który jest w łonie Ojca" (J 1:18.)

Ix12 pisze:Jezus ma przymioty boga i tylko tyle, jest jednym z synów Boga, człowiekiem..1 Tym 2:5 :mrgreen:


1.Pismo przypisuje Jezusowi czyny Boga Jahwe ze Starego Testamentu.

2.Pismo nadaje Jezusowi tytuły Boga.

3.Biblia przypisuje Jezusowi cechy Boga.

Ix12 pisze:Wcześniej w J;20 pisze ze posłał go Ojciec, że wstępuje do Ojca..Czyli wersja że jest owym Bogiem odpada, bo pisało by ze idzie do siebie, ze sam siebie posłał..Tu widać że Jezus jest pośrednikiem, nie można być pośrednikiem miedzy sobą a kimś innym..Pomyśl nad tym..
Absolutnie nie jest to jedna osoba..Przy okazji gdzie była trójca jak nie było Jezusa?


Grochem o ścianę...Słuchaj , nie zamierzam powtarzać Ci dziesiątki razy że Jezus i Ojciec NIE SĄ tą samą osobą , są natomiast JEDNYM Bogiem.Polemizujesz z własnym wymysłami a nie z rzeczywistą nauką o Trójcy.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 08:27

Piszesz bezpośrednio pod postem, do którego się odnosisz więc nie ma potrzeby go w całości cytować.
Kruszynka


Mam pytanie...Czy ktos z was moglby jakos uzasadnic, dlaczego w chrzescijanstwie opartym na nauce o Trojcy, ktora to nauka nie wynika jasno i konkretnie z Biblii ...dlaczego jest to warunkiem bycia chrzescijaninem...?

Przeciez chrzescijaninem , czyli wyznawca Chrystusa, jest ten, kto tak jak Piotr wyznaje: " Ty jestes Chrystus Syn Boga Zywego"...Taka wiara jest rowniez podstawa i warunkiem zbawienia oraz przynaleznosci do Kosciola Chrystusa...

Do czego potrzebna jest wiara w Trojce...?...Jezus nigdzie o tym nie uczy ...a wiec wyciagam wniosek, ze nauka o Trojcy nie wynika z tresci Biblii, lecz jest filozofia, dorobiona do Objawienia Bozego w Chrystusie...

Czy ktos z was moglby uzasadnic biblijnie koniecznosc wiary w Trojce, jako warunek zbawienia...?

Bo na moj "chlopski rozum" rozumienie Boga w postaci tajemniczejTrojcy nie jest zadnym warunkiem stawianym przez Boga...lecz przez ludzi, ktorzy uzurpowali sobie prawo do ...manipulowania Bozym Planem, dotyczacym zbawienia.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunięte1 » 06 lip 2017, 10:03

Zaciekawiło mnie twoje pytanie, Motyl.
To jest jedna z takich spraw (Trójca-mam na myśli), które są do uzasadnienia w jedną i w drugą stronę.
Kiedy czytam (nie tylko chodzi o tą dyskusję) lub słucham materiałów o Trójcy osobowej "na tak" - to rozumiem i zgadzam się. W taki sam sposób można czytać i słuchać argumentów na Trójcę osobową "na nie" i też niby wszystko gra.
Istotne jest właśnie to - czy od tego faktu zależy zbawienie, czy nazwanie kogoś chrześcijaninem i przyjęcie do widzialnej społeczności można od tego uzalezniać.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: diedmaroz » 06 lip 2017, 11:51

@kontousuniete.
Duch Święty doprowadza do prawdy, kiedy rodzisz się na nowo z Ducha Świętego objawia Ci prawdę o Bogu. Jeśli ktoś mówi, że Bóg jest Jehową albo jest dwóch bogów to prawdy nie poznał.

Paweł widział trójjedność.
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 12:34

diedmaroz pisze:@kontousuniete.
Duch Święty doprowadza do prawdy, kiedy rodzisz się na nowo z Ducha Świętego objawia Ci prawdę o Bogu. Jeśli ktoś mówi, że Bóg jest Jehową albo jest dwóch bogów to prawdy nie poznał.

Paweł widział trójjedność.
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined



Ale klucze do Krolestwa Bozego dostal jednak Piotr, ktory wyznal: " Ty jestes Chrystus Syn Boga Zywego"...Ja tez tak wyznaje z glebi serca i czuje sie dzieckiem Bozym...i to jest dzialanie Ducha Sw. we mnie, ktory prowadzi mnie do calej Prawdy...poki co nie bylo w tym dzialaniu nic o Trojcy...Ale jesli bedzie, to ok...nie zamykam sie na Prawde ...



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości