Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunięte1 » 08 lis 2017, 10:44

Wiara chrześcijańska to nie jest tylko poszukiwanie wiedzy, to przede wszystkim zaufanie Bogu. Wiara intelektualna niczego nie rozwiązuje, jak pisał Jakub: " demony również wierzą i drżą". sama świadomość istnienia Boga, albo znajomość Ewangelii nie zbawia człowieka. Grzesznik musi się nawrócić i ukorzyć przed Bogiem, osądzić swój grzech i błagać o zbawienie, wtedy będzie zbawiony.

Z tego, co rozumiem, to ten człowiek poszukiwał wiary (ten, o którym pisał przedmówca KAANa).

Jeśli chodzi o twoją wypowiedź, KAAN, to tak, zgadza się. Jednak, czy nie widzisz tu jakiegoś "dyskomfortu"? Nie wiem, jak to nazwać, ale wiem, że są ludzie, którzy CHCIELIBY uwierzyć, a nie jest im to dane. Taka zagwozdka męczy mnie czasami.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 10:49

Kaan, żeby tak sie stało ale najpierw trzeba uwierzyć. Można zrobić tak pod publiczkę i jaką to ma wartość. Demony nie wierzy tylko wiedzą


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 14:57

kontousunięte1 pisze:
Wiara chrześcijańska to nie jest tylko poszukiwanie wiedzy, to przede wszystkim zaufanie Bogu. Wiara intelektualna niczego nie rozwiązuje, jak pisał Jakub: " demony również wierzą i drżą". sama świadomość istnienia Boga, albo znajomość Ewangelii nie zbawia człowieka. Grzesznik musi się nawrócić i ukorzyć przed Bogiem, osądzić swój grzech i błagać o zbawienie, wtedy będzie zbawiony.

Z tego, co rozumiem, to ten człowiek poszukiwał wiary (ten, o którym pisał przedmówca KAANa).

Jeśli chodzi o twoją wypowiedź, KAAN, to tak, zgadza się. Jednak, czy nie widzisz tu jakiegoś "dyskomfortu"? Nie wiem, jak to nazwać, ale wiem, że są ludzie, którzy CHCIELIBY uwierzyć, a nie jest im to dane. Taka zagwozdka męczy mnie czasami.
Tacy ludzie chcą wierzyć na własnych warunkach, próbują się targować z Panem Bogiem, nie są gotowi całkowicie zawierzyć Bogu i swoje życie oddać w jego moc.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 15:06

Skąd wiesz co oni chcą? "Nie sądzcie a nie będziecie sądzeni"


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 08 lis 2017, 21:11

KAAN pisze:Od kiedy zaufałem Bogu nie miałem wątpliwości w mojej wierze w zbawienie z łaski na podstawie wiary. Rekolekcje ignacjańskie nic ci nie pomogą, może pomóc tylko Bóg przez swoje Słowo i Ducha.

Bardzo się mylisz KAAN. Rekolekcje ignacjańskie właśnie są takim osobistym, wręcz intymnym spotkaniem Boga z człowiekiem. Właśnie poprzez cisze, milczenie i wsłuchiwanie się w To co ON chce mi powiedzieć. To że Tobie się nie udało, że nie czułeś tej bliskość będąc na rekolekcjach ignacjańskich nie oznacza że Boga w nich nie ma. Czy atencji Ducha Św. To jedynie dowód na to, że Bóg ma dla każdego z nas indywidualną drogę. Ty masz swoją, ja swoją. Pychą jest postawa, w której negujesz obecność Boga gdziekolwiek indziej niż u protestantów.

Mogę mieć dylematy w kwestii takiej czy innej oprawy liturgii, mszy czy nabożeństwa i ewentualnym udziale.Ot co.
Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś miłości Boga, Jego miłosierdzia to nigdy od Niego się nie odwrócisz. Nie zwątpisz.
Tu nie mam albo-albo. Tu jest pewność, zaufanie, wiara, nadzieja, miłość.

Suzuja pisze:Nie prawda. Kiedyś oglądałem program "w poszukiwaniu prawdy" mężczyzna(nie pamiętam jak się nazywał). Chciał uwierzyć w Boga. Rozmawiał z Księżami, Pastorami, filozofami, naukowcami, nawet buddystami i ateistami. Nie wiem w końcu czy uwierzył czy nie. Czemu Bóg mu nie zesłał "łaski wiary"?

Dlaczego nie rozmawiał z Bogiem?

Widzisz, właśnie na rekolekcjach ignacjańskich nauczyli mnie że trzeba rozmawiać z Bogiem. Przede wszystkim z Nim.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 21:25

Może Rozmawiał? Może po tej drugiej stronie nikogo nie ma? Może nie słucha? A może to nie ma żadnego znaczenia? Nie wiem


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunięte1 » 08 lis 2017, 21:26

Widzisz, właśnie na rekolekcjach ignacjańskich nauczyli mnie że trzeba rozmawiać z Bogiem. Przede wszystkim z Nim.

"Szkoda", że to tylko dla wtajemniczonych :mrgreen: Mnie jakoś przez ponad 40 lat bytności w krk nikt (żaden kapłan) nie powiedział, że mogę bezpośrednio do Boga, a wręcz przeciwnie. Zawsze wciskano ludowi, że są niegodni, że przez masę pośredników, przez kupowanie mszy, ofiarowanie różańcowych modlitw, nowenny itp. bajdy być może dostaną się do czyśćca. Taka jest nauka twojego kościoła i nie wciskaj tu kitu, że jakieś ignacjańskie cuda niewida są takie super. Może i są, ale mnie to na kolejną manipulację laikatem wygląda i podpada pod techniki medytacyjne, a to już horror.
Weź wreszcie Biblię w garść i sama się przekonaj, czy takich wynalazków potrzebujesz, czy tak uczy Słowo Boże, czy jakiś zakonnik.
Prawdę mówiąc nudna jesteś z promowaniem takich "dziwów" na protestanckim forum.


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 08 lis 2017, 21:29

Suzuja pisze:Może Rozmawiał? Może po tej drugiej stronie nikogo nie ma? Może nie słucha? A może to nie ma żadnego znaczenia? Nie wiem

Za dużo może.
Może zwyczajnie robił to pod publiczkę?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 21:30

kontousunięte1, Przeczytam Biblię i co to zmieni? Przeczytasz Andrzeja Sapkowskiego i uwierzysz w Wiedżminów?

Maria Magdalena, nie wiem. Ja sam szukam prawdy.
Długi czas


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 08 lis 2017, 21:35

kontousunięte1 pisze:
Widzisz, właśnie na rekolekcjach ignacjańskich nauczyli mnie że trzeba rozmawiać z Bogiem. Przede wszystkim z Nim.

"Szkoda", że to tylko dla wtajemniczonych :mrgreen: Mnie jakoś przez ponad 40 lat bytności w krk nikt (żaden kapłan) nie powiedział, że mogę bezpośrednio do Boga, a wręcz przeciwnie. Zawsze wciskano ludowi, że są niegodni, że przez masę pośredników, przez kupowanie mszy, ofiarowanie różańcowych modlitw, nowenny itp. bajdy być może dostaną się do czyśćca. Taka jest nauka twojego kościoła i nie wciskaj tu kitu, że jakieś ignacjańskie cuda niewida są takie super. Może i są, ale mnie to na kolejną manipulację laikatem wygląda i podpada pod techniki medytacyjne, a to już horror.
Weź wreszcie Biblię w garść i sama się przekonaj, czy takich wynalazków potrzebujesz, czy tak uczy Słowo Boże, czy jakiś zakonnik.
Prawdę mówiąc nudna jesteś z promowaniem takich "dziwów" na protestanckim forum.


kontousunięte1, jak tak czytam co piszesz na temat swoich doświadczeń ze złością i gniewem, to bardzo Ci współczuję. I widzę że nawet konwersja na protestantyzm nie pomogła Ci ukoić bólu.
To może zrobić tylko Bóg.

Ja miałam to szczęście, że kiedyś w letni wieczór, ktoś powiedział mi że był na rekolekcjach ignacjańskich. I dodał, że jeśli kiedyś będę w swoim życiu na rozstaju dróg to warto skorzystać z ciszy, milczenia i zobaczyć, doświadczyć tego co Bóg robi z człowiekiem gdy ten całkowicie Jemu się odda.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 08 lis 2017, 21:39

Suzuja pisze:Maria Magdalena, nie wiem. Ja sam szukam prawdy.
Długi czas

Nie poddawaj się.

Może zechcesz przyjąć Psalm 127 ?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=960


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunięte1 » 08 lis 2017, 21:42

kontousunięte1, jak tak czytam co piszesz na temat swoich doświadczeń ze złością i gniewem, to bardzo Ci współczuję. I widzę że nawet konwersja na protestantyzm nie pomogła Ci ukoić bólu.
To może zrobić tylko Bóg.

Śmieszna jesteś. Ja piszę o krk,o twoim kościele, jego naukach i praktykach, co mogą potwierdzić wszyscy zainteresowani, a ty ... robisz osobiste wycieczki :eek: Nie znasz mnie i nie masz zielonego pojęcia o mojej "złości i gniewie" :rotfl: , i "kojeniu bólu" :rotfl: Daruj sobie wycieczki osobiste.


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 08 lis 2017, 21:55

kontousunięte1 pisze:
"Szkoda", że to tylko dla wtajemniczonych :mrgreen: Mnie jakoś przez ponad 40 lat bytności w krk nikt (żaden kapłan) nie powiedział, że mogę bezpośrednio do Boga, a wręcz przeciwnie. Zawsze wciskano ludowi, że są niegodni, że przez masę pośredników, przez kupowanie mszy, ofiarowanie różańcowych modlitw, nowenny itp. bajdy być może dostaną się do czyśćca. Taka jest nauka twojego kościoła i nie wciskaj tu kitu, że jakieś ignacjańskie cuda niewida są takie super. Może i są, ale mnie to na kolejną manipulację laikatem wygląda i podpada pod techniki medytacyjne, a to już horror.
Weź wreszcie Biblię w garść i sama się przekonaj, czy takich wynalazków potrzebujesz, czy tak uczy Słowo Boże, czy jakiś zakonnik.
Prawdę mówiąc nudna jesteś z promowaniem takich "dziwów" na protestanckim forum.


kontousunięte1, jak tak czytam co piszesz na temat swoich doświadczeń ze złością i gniewem, to bardzo Ci współczuję. I widzę że nawet konwersja na protestantyzm nie pomogła Ci ukoić bólu.
To może zrobić tylko Bóg.

Śmieszna jesteś. Ja piszę o krk,o twoim kościele, jego naukach i praktykach, co mogą potwierdzić wszyscy zainteresowani, a ty ... robisz osobiste wycieczki :eek: Nie znasz mnie i nie masz zielonego pojęcia o mojej "złości i gniewie" :rotfl: , i "kojeniu bólu" :rotfl: Daruj sobie wycieczki osobiste.


Mogę być śmieszna w twoich oczach. Myślisz że dbam o to jak ty mnie postrzegasz.
Jednak to w jaki sposób piszesz o moim kościele, jego naukach i praktykach jest niezbitym dowodem na to, że nadal cierpisz, nadal czujesz złość, gniew. Nadal żyjesz złą ewangelią o krk bardziej niż Dobrą Nowiną.

Nawet ten post świadczy o tym jak bardzo nie potrafisz przebaczyć tego co ludzie z krk Ci wyrządzili.

Porozmawiaj szczerze z Bogiem o tym co cię gryzie, wręcz zjada żywcem. I proś by cię uzdrowił.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunięte1 » 08 lis 2017, 22:03

awet ten post świadczy o tym jak bardzo nie potrafisz przebaczyć tego co ludzie z krk Ci wyrządzili.

Porozmawiaj szczerze z Bogiem o tym co cię gryzie, wręcz zjada żywcem. I proś by cię uzdrowił.

Dzięki za radę. Póki co - lądujesz w moich "ulubionych" :mrgreen:


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 08 lis 2017, 22:44

(49) Niebo jest moją stolicą, a ziemia podnóżkiem stóp moich. Jakiż dom zbudujecie Mi, mówi Pan, albo gdzież miejsce odpoczynku mego?

Bóg nie jest ograniczony do jakiegoś (nawet najwyższego i najgrubszego) człowieka, więc nie mógł się pomieścić w Jezusie w całości.

No ale logika tutaj nie obowiązuje, bo rzekomo Bóg może wszystko, tyle że z człowiekiem coś mu nie wyszło i musiał zaplanować misterny plan odkupienia, który jak i inne teorie chrześcijańskie jest alogiczny.

Oczywiście piszę głupoty, bo jestem ateistą.
Gdybym był "oblany łaską wiary" - wówczas rozumiałbym pewnie o co Bogu chodzi i co miał na myśli...
Sęk w tym, że nawet w to nie wierzę.. ;-)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości