Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 18 sie 2017, 16:25

zBiblia pisze: Tak, był 100% człowiekiem, ale nie był 100% Bogiem, chociaż Bogiem nadal był.
Logika się kłania; był ale nie był, bez sensu piszesz.

Tak na marginesie, gdzie ty chodzisz słuchać takich bredni? Jaki to "kościół".


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: zBiblia » 18 sie 2017, 23:27

Kaan, widzę, że nie rozumiesz co napisano w Biblii. Przedłożę jeszcze raz.
"Moje jest srebro i moje jest złoto, mówi PAN zastępów" Hag 2:8
"Znacie bowiem łaskę naszego Pana Jezusa Chrystusa, że będąc bogatym, dla was stał się ubogim, abyście wy zostali ubogaceni jego ubóstwem" 2Kor 8:9
Jakieś pierwsze wnioski, Kaan? Mnie się nasunęły od razu, ale idźmy dalej:
"Niech będzie w was takie nastawienie umysłu, jakie też było w Chrystusie Jezusie; Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież; Lecz ogołocił samego siebie, przyjmując postać sługi i stając się podobny do ludzi; A z postawy uznany za człowieka, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i darował mu imię, które jest ponad wszelkie imię; Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie, na ziemi i pod ziemią. I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca" Flp 2:5-8.
Ten fragment jest ewidentnym dowodem na to, że Jezus był i jest Bogiem. A jaki jest Bóg, Kaan? Nieśmiertelny, tak, czy nie? Jezus umarł, czy nie umarł? Umarł na krzyżu, jest wyraźnie napisane! Przeczytaj raz jeszcze. Jeśli Bóg umarł, to wierzysz w śmiertelnego Boga! A co jest napisane? Że Jezus uniżył się, stał się ubogim, stracił pewne cechy Boga, stał się m.in. śmiertelny, nie mógł czynić wszystkich cudów (np. Mk 6:5), nie był wszechwiedzący (np. Mk 13:32), nie sam z siebie zmartwychwstał, ale zrobił to nieśmiertelny Bóg Ojciec (np. Rz 10:9). I napisane jest, że znany był jako człowiek. To prawda, Bóg uniżył się w śmiertelne ciało i pokazał jak żyć. Mało tego, inne ciekawe porównanie, które obala twoją wiarę w to, że Jezus jako człowiek był 100% Bogiem. "Niech nikt, gdy jest kuszony, nie mówi: Jestem kuszony przez Boga. Bóg bowiem nie może być kuszony do złego ani sam nikogo nie kusi" Jk 1:13. Boga nie da się kusić do złego, rozumiesz?! A Jezus był kuszony: "Nie mamy bowiem najwyższego kapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz kuszonego we wszystkim podobnie jak my, ale bez grzechu" Hbr 4:15, czy dobrze każdemu znane Mt 4. Te słowa też nie są bez znaczenia w rozpoznaniu tego o czym tobie piszę: "Ale widzimy Jezusa, który stał się niewiele mniejszy od aniołów, ukoronowanego chwałą i czcią za cierpienia śmierci, aby z łaski Boga zakosztował śmierci za wszystkich" Hbr 2:9. Jezus nie miał pełni władzy do śmierci, np.: "Dlatego Jezus powiedział do nich: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że ja jestem, a nie czynię nic sam od siebie, ale mówię to, czego mnie nauczył mój Ojciec, A ten, który mnie posłał, jest ze mną. Ojciec nie zostawił mnie samego, bo ja zawsze czynię to, co mu się podoba" J 8:28-29. Teraz ma pełnię władzy, Mt 28:18. Jakże znamienite są słowa Tomasza, gdy dopiero po zmartwychwstaniu do Jezusa zwraca się: "mój Pan i mój Bóg".
Ten kto wierzy, że Jezus był w pełni Bogiem jako człowiek, uśmierca Boga, to jest logiczna konsekwencja wymienionych cytatów.
To ty jesteś nielogiczny, Kaan. Biblia nie pokazuje, że uśmiercono Boga, ale człowieka, jedynego człowieka bez grzechu. Ten śmiertelny Jezus miał Boże cechy, oczywiście (uzdrawiał, wskrzeszał, wypędzał demony itd.), ale jak zauważyłeś, Biblii nie złamiesz swoimi własnymi wyobrażeniami. Jezus opróżnił się w znacznym stopniu z bycia Bogiem, rozumiesz jak bardzo "stał się ubogim", abyśmy byli "ubogaceni"? Ciesz się, J 10:35!


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 19 sie 2017, 08:25

nesto pisze:Toż to całkowity intelektualny bełkot. Sam sobie przeczysz.


zBiblia pisze:z którym miejscu



TUTAJ:
zBiblia pisze:Tak, był 100% człowiekiem, ale nie był 100% Bogiem, chociaż Bogiem nadal był.



Tak więc nie był Bogiem, ale był Bogiem :lol:

Oczywiście "inna wersja" - tj. wersja mądrych chrześcijan, że Jezus był "prawdziwym człowiekiem i JEDNOCZEŚNIE prawdziwym Bogiem" jest również całkowicie bez sensu.
Albo jest się człowiekiem i wtedy nie jest się biblijnym Bogiem, albo jest się Bogiem (o którym podobno sami mówicie, że jest Duchem nieskończonym) i wtedy nie może on być ograniczonym człowiekiem.
Nie można być i jednym i drugim jednocześnie, tak jak nie można być jednocześnie prawdziwą śrubą okręgową i koszykiem z grzybami.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 19 sie 2017, 08:39

zBiblia pisze:Bóg bowiem nie może być kuszony do złego ani sam nikogo nie kusi" Jk 1:13.


(20) Wówczas Pan rzekł: Kto zwiedzie Achaba, aby poszedł i poległ w Ramot w Gileadzie? Gdy zaś jeden rzekł tak, a drugi mówił inaczej, (21) wystąpił pewien duch i stanąwszy przed Panem, powiedział: Ja go zwiodę. Wtedy Pan rzekł do niego: Jak? (22) On zaś odrzekł: Wyjdę i stanę się duchem kłamstwa w ustach wszystkich jego proroków. Wówczas rzekł: Możesz zwieść, to ci się uda. Idź i tak uczyń!
(1 Ks. Królewska 22:20-22, Biblia Tysiąclecia)

Czyli Bóg chciał, aby Achab poległ, Kusił przez swojego wysłannika Achaba, aby ten poszedł z wojskiem i poległ.
Razem z Achabem pewnie tysiące niewinnych jego wojowników i tysiące tych, na których napadli.
Kusił do złego, czy nie kusił?


Inna sprawa:

(17) Gdyż klątwą obłożysz (wyrżniesz wszystkich i wszystko w pień, kobiety dzieci i bydło - dopisek mój, abyś zrozumiał, co to znaczy "obłozyć klątwą wg miłującego Boga) Chetytę, Amorytę, Kananejczyka, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę, jak ci rozkazał Pan, Bóg twój,
(Ks. Powt. Prawa 20:17, Biblia Tysiąclecia)

W polskim prawie to się nazywa "podżeganie do popełnienie przestępstwa".
Takich wersetów w Biblii są dziesiątki.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 19 sie 2017, 09:12

zBiblia pisze:Kaan, widzę, że nie rozumiesz co napisano w Biblii. Przedłożę jeszcze raz.
Nie dasz rady niczego wyłożyć, bo nie rozumiesz Biblii i wypisujesz fantastyczne historyjki. Słowo Boże mówi o Panu Jezusie:

List do Kolosan 1:19 Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
List do Kolosan 2:9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Rozumiesz co to jest pełnia? Znaczy że nic jej nie brakuje, jest kompletna.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: zBiblia » 23 sie 2017, 19:34

Nesto, zdarzało sie, że Bóg wymierzał sąd :) Nie interesuje mnie, czy 100% cżłowiek i 100% Bóg lub 100% człowiek i nie 100% Bóg są dla ciebie śmieszne, czy nie są, ważne, że biblijne, co wykładałem.

Kaan, czyli znalazłeś sprzeczność? Z jednej strony twierdzisz, że był 100% Bogiem na Ziemi, gdy tymczasem podałem mnóstwo fragmentów przeczących Jego Boskiej natury i wszechmocy. To co ja przybliżam nie powoduje żadnych sprzeczności w Piśmie. Wierzysz w śmiertelnego Boga, to twój problem, ale modlę się byś zrozumiał.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 20 paź 2017, 13:05

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:
Dragonar pisze:Rozumiem, że według Ciebie Jezus w Mk 10:18 zaprzecza zarówno temu, że jest Bogiem, jak i temu, że jest dobry?


Myślę że Jezus za źródło wszelkiego dobra uważa swego Ojca, on zaś jest tylko wykonawcą jego woli i pośrednikiem.

Jeżeli uważasz, że myśl wyrażoną przez Jezusa w Mk 10:18 można podsumować jako stwierdzenie: Nie jestem Bogiem, to aby pozostać wewnętrznie spójny w swoich wnioskach, powinieneś uznać również, że można ją podsumować także jako stwierdzenie: Nie jestem dobry. Z pozostałych ksiąg Nowego Testamentu wiemy jednak, że Chrystus był bez grzechu i był dobry (m.in. 2 Kor 5:21, Hbr 4:15, 1 P 2:22, 1 J 3:5), dlatego Twoje rozumowanie nie może być poprawne.


Zaprzeczasz słowom Jezusa, aby bronić swoich fałszywych dogmatów. Jezus zaprzecza że jest Bogiem i to jest fakt. Dobry w sensie absolutnym jest tylko Stwórca.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 20 paź 2017, 13:07

KAAN pisze:
zBiblia pisze:Kaan, widzę, że nie rozumiesz co napisano w Biblii. Przedłożę jeszcze raz.
Nie dasz rady niczego wyłożyć, bo nie rozumiesz Biblii i wypisujesz fantastyczne historyjki. Słowo Boże mówi o Panu Jezusie:

List do Kolosan 1:19 Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
List do Kolosan 2:9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Rozumiesz co to jest pełnia? Znaczy że nic jej nie brakuje, jest kompletna.


Chodzi o przymioty a nie o cechy fizyczne..Boga nikt nigdy nie widział, czy można to powiedzieć o Jezusie? Wiesz kiedy Jezus otrzymał od Ojca Ducha Świętego? Kiedy stał się Synem Boga?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 20 paź 2017, 15:26

Ix12 pisze:Chodzi o przymioty a nie o cechy fizyczne..Boga nikt nigdy nie widział, czy można to powiedzieć o Jezusie? Wiesz kiedy Jezus otrzymał od Ojca Ducha Świętego? Kiedy stał się Synem Boga?
Zawsze był tym kim jest - Bogiem wszechmogącym.

List do Hebrajczyków 13:8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 27 paź 2017, 07:54

Brakuje słów, aby polemizować z szaleństwem.
Można śmiało jednak z nim współzawodniczyć.
Otóż to ja "jestem Bogiem".
Jest to prawda, bo to napisałem.
Pozdrawiam "wierzących".

ps
Wyjaśniając mój wpis..
Jeśli ktoś napisze, że jest odważnikiem o gramaturze 5g to nie znaczy, że staje się on odważnikiem, ale znaczy, że zwariował.
Na dodatek (z innej strony) nie ma sensu twierdzenie, że ktoś kto umarł, a wcześniej został pobity itp. oraz wskazywał na swojego Boga, aby się do niego modlić, że ten ktoś jest tym Bogiem, do którego sam się modlił.
To jest tak głupie, że zabiera mi tlen sprzed ekranu komputera.
Życzę zdrowia.

Chrześcijanie.
Na podstawie waszej świętej księgi twierdzenie, że Jezus jest Bogiem jest szaleństwem.
Tam jest wyraźnie napisane, że jest TYLKO i JEDYNIE człowiekiem.
Nikim innym.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 27 paź 2017, 10:48

nesto pisze:Brakuje słów, aby polemizować z szaleństwem.
Można śmiało jednak z nim współzawodniczyć.
Otóż to ja "jestem Bogiem".
Jest to prawda, bo to napisałem.
Pozdrawiam "wierzących"..
W zakładach dla obłąkanych, szaleńców jest wielu chrystusów, Napoleonów, prezydentów, bogów... Czyżbyś chciał dołączyć do tego towarzystwa?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 27 paź 2017, 14:21

KAAN pisze:W zakładach dla obłąkanych, szaleńców jest wielu chrystusów, Napoleonów, prezydentów, bogów... Czyżbyś chciał dołączyć do tego towarzystwa?


Zastanawiające jest to, że obecnie leczy się ludzi, gdy twierdzą, że są Bogiem.
Ciekawe dlaczego?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 27 paź 2017, 14:44

Z Kaanem nie przeprowadzisz dyskusji na jakimś sensownym poziomie, gdyż nie posiada elementarnych kwalifikacji w tym zakresie. Jego sądy mają charakter ogólnikowy. Traktuje Biblię jak książkę kucharską a współczesna biblistyka stanowi dla niego niepoznaną egzotykę. Oczywiście w kontekscie Biblii możemy mówić o bóstwie Jezusa, ale jedynie w kategoriach apoteozy, która była znana Żydom podatnym na wpływy hellenistyczne. Nikt go w tamtym okresie nie identyfikował z Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba czy Stwórcą Wszechrzeczy. Natomiast dosyć wcześnie część etnochrześcijan zaczęła w nim widzieć demiurga, którym posłużył się Bóg chociażby w akcie kreacji uniwersum min. Justyn, który również twierdził, że Jezus jest Duchem świętym. Cześć zaś judeochrzescijan stała na stanowisku ścisłego monoteizmu znanego chociażby w Judaizmie i Islamie.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 27 paź 2017, 15:34

Realista pisze:Z Kaanem nie przeprowadzisz dyskusji na jakimś sensownym poziomie, gdyż nie posiada elementarnych kwalifikacji w tym zakresie. Jego sądy mają charakter ogólnikowy.
Z Realistą nie przeprowadzisz rozmowy na jakimś sensownym poziomie, bo nie zna Biblii i jej nauki. Jego sądy mają charakter filozofujący.
Traktuje Biblię jak książkę kucharską a współczesna biblistyka stanowi dla niego niepoznaną egzotykę.
Traktuje Biblię jak zwykłą literaturę i nie zna Ducha który jest autorem tego dzieła.
Oczywiście w kontekscie Biblii możemy mówić o bóstwie Jezusa, ale jedynie w kategoriach apoteozy, która była znana Żydom podatnym na wpływy hellenistyczne.
Oczywiste jest ze Biblia uczy o boskości Pana Jezusa, to nie jest jakiś elemet filozoficzny zapożyczony z pogańskich religii ale objawienie Boże dla wierzących.
Nikt go w tamtym okresie nie identyfikował z Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba czy Stwórcą Wszechrzeczy.
Wszyscy zbawieni wiedzieli że Pan Jezus jest Bogiem tym samym co Ojciec i tym samym co Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba. Słowo uczy że świat jest stworzony rękami Pana Jezusa.
Natomiast dosyć wcześnie część etnochrześcijan zaczęła w nim widzieć demiurga, którym posłużył się Bóg chociażby w akcie kreacji uniwersum min. Justyn, który również twierdził, że Jezus jest Duchem świętym. Cześć zaś judeochrzescijan stała na stanowisku ścisłego monoteizmu znanego chociażby w Judaizmie i Islamie.
Dla Realisty i innych tzw biblistów których on uznaje Pan Jezus jest teraz sędzią, zostaną osądzeni według ich niewiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 27 paź 2017, 16:30

Zamieściłem już ten link w innym temacie, ale w tym chyba lepiej pasuje:
https://vod.pl/programy-tv/sekrety-bibl ... ne/bm96j53

Odnosi się bezpośrednio do boskości Jezusa np.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości