Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 10:06

Według Magdy każdy kto nie jest protestantem jest wyznawcą antychrysta. Ciekawe czy Kalwinizm(swoją drogą, chory odłamy który powinien być nielegalny bo jest niebezpieczny) popiera?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lis 2017, 10:13

diedmaroz pisze:Kościół to też społeczność z innymi wierzącymi.



Kosciol to spolecznosc duchowa....a zbory tworzone fizycznie to zgromadzenia ludzi probujacych podazac droga Prawdy na miare swoich mozliwosci i aktualnego stanu ducha.....niestety, bardzo czesto w sklad tych ziemskich spolecznosci zborowych wchodza osoby martwe duchowo....co widac po "owocach"jakie wydaja....

Takie sa moje obserwacje.

Kosciol Chrystusa to ideal, do ktorego dazymy.....

Mysle, ze zadna z dominacji protestanckich ani katolickich...ani SJ...ani zadne inne ugrupowania nie sa Kosciolem....

Kosciol Chrystusa nie nalezy do swiata. :->


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 10:20

ŚJ uważają że to nieba idzie 144tyś wyznawców. Ciekawe czy tego nauczał Jezus?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 10:24

Zbór Boży - ἐκκλησία - eklezja nieprawidłowo nazywany Kościołem, choć nazwa ta jest akceptowalna w naszej kulturze, jest społecznością ludzi zbawionych z łaski na podstawie wiary od pięćdziesiątnicy do porwania na obłoki i zmartwychwstania tych co zasnęli w Panu. Ta społeczność opiera się o Pana Jezusa, jego przelaną krew, to święta społeczność duchowa budowana przez Pana Jezusa.
Czym innym jest lokalny zbór, w konkretnym miejscu. W zborze mogą być ludzie zbawieni i niezbawieni i zwykle tak jest, ale ci którzy nie są zbawieni są na pewnym poziomie uświęceni przez obecność Ducha Świętego w zborze i mają przywilej obserwowania i uczestniczenia w działalności Ducha i zboru. Mają przywilej bycia blisko zbawienia i prawdy. Czy się nawrócą i zostaną zbawieni? Tylko Bóg wie, ale przebywają w społeczności świętych i mają blisko do prawdy i zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 12 lis 2017, 10:27

KAAN pisze:Owocem jezuitów jest utrwalenie władzy katolickiej i ideologiczne oszustwo milionów ludzi. Znałem generała jezuitów w Krakowie, okazał się TW ps. Anteusz, to on ogłupiał wielu , młodych ludzi wpychając ich w kult maryjny i oszukując co do peawdy objawionej.

Skąd masz tą informację? Czyżbyś sam założył mu teczkę?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 12 lis 2017, 10:30

Suzuja pisze:Katolicy i Protestanci siebie są warci

Też tak uważam.
Jednak warto się zastanowić, i pomyśleć, a nie wybierać mniejsze zło.
Dlatego myślę, że religie są dziełem szatana, gdy dzielą wyznawców Jezusa, sieją między nimi nienawiść, manipulują dla własnych korzyści materialnych i niematerialnych.

Bogu dziękuję za rekolekcje ignacjańskie, bowiem miłość i miłosierdzie Boga jakiego doznałam jest ponad wszelkimi religiami. I jest mi światłem, lampą i oliwą w tych mrocznych czasach inkwizycji.

Protestanci w swym zacietrzewieniu, manipulacji i są szalenie podobny do katolickiego duchowieństwa diecezjalnego. Tylko w ich kościołach i zborach jest zbawienie.
Wystarczy posłuchać.

Zakonnicy to inna bajka. Zwłaszcza jezuici i franciszkanie.
Oni mówią o Bogu, żyją Bogiem i są Jemu posłuszni.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 10:33 przez Maria-Magdalena, łącznie zmieniany 2 razy.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 10:31

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Owocem jezuitów jest utrwalenie władzy katolickiej i ideologiczne oszustwo milionów ludzi. Znałem generała jezuitów w Krakowie, okazał się TW ps. Anteusz, to on ogłupiał wielu , młodych ludzi wpychając ich w kult maryjny i oszukując co do peawdy objawionej.
Skąd masz tą informację? Czyżbyś sam założył mu teczkę?
Dostępne to jest w internecie, a Ludwik Piechnik był moim mentorem w sodalicji mariańskiej.
Maria-Magdalena pisze:Bogu dziękuję za rekolekcje ignacjańskie, bowiem miłość i miłosierdzie Boga jakiego doznałam jest ponad wszelkimi religiami. I jest mi światłem lampą i oliwą w tych mrocznych czasach inkwizycji.
Światłem i lampą jest Słowo Boże i ci którzy podążają za Słowem idą w świetle:

Księga Psalmów 119:105 Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim.

Katolickie rekolekcje są co najwyżej zaciemnianiem Bożej prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lis 2017, 10:32

Suzuja pisze:ŚJ uważają że to nieba idzie 144tyś wyznawców. Ciekawe czy tego nauczał Jezus?




W Biblii jest rzeczywiscie fragment mowiacy o 144000 wybranych....Kazda z denominacji chrzescijanskich interpretuje (albo ignoruje) ten tekst po swojemu....A Prawda lezy w Kosciele Chrystusa, w ktorym dziala Pocieszyciel...Duch Prawdy...ktory prowadzi nas do "calej Prawdy".... :)


1 Potem ujrzałem czterech aniołów
stojących na czterech narożnikach ziemi1,
powstrzymujących cztery wiatry ziemi,
aby wiatr nie wiał po ziemi
ani po morzu, ani na żadne drzewo.
2 I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca,
mającego pieczęć Boga żywego.
Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów,
którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu:
3 «Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom,
aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego»2.
4 3 I usłyszałem liczbę opieczętowanych:
sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych
ze wszystkich pokoleń synów Izraela
4:
5 z pokolenia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych,
z pokolenia Rubena dwanaście tysięcy,
z pokolenia Gada dwanaście tysięcy,
6 z pokolenia Asera dwanaście tysięcy,
z pokolenia Neftalego dwanaście tysięcy,
z pokolenia Manassesa dwanaście tysięcy,
7 z pokolenia Symeona dwanaście tysięcy,
z pokolenia Lewiego dwanaście tysięcy,
z pokolenia Issachara dwanaście tysięcy,
8 z pokolenia Zabulona dwanaście tysięcy,
z pokolenia Józefa dwanaście tysięcy,
z pokolenia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.

Apokalipsa Sw. Jana, 7, 1-8, BT


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 10:42

Maria-Magdalena pisze:
Suzuja pisze:Katolicy i Protestanci siebie są warci

Też tak uważam.
Jednak warto się zastanowić, i pomyśleć, a nie wybierać mniejsze zło.
Dlatego myślę, że religie są dziełem szatana, gdy dzielą wyznawców Jezusa, sieją między nimi nienawiść, manipulują dla własnych korzyści materialnych i niematerialnych.

Bogu dziękuję za rekolekcje ignacjańskie, bowiem miłość i miłosierdzie Boga jakiego doznałam jest ponad wszelkimi religiami. I jest mi światłem, lampą i oliwą w tych mrocznych czasach inkwizycji.

Protestanci w swym zacietrzewieniu, manipulacji i są szalenie podobny do katolickiego duchowieństwa diecezjalnego. Tylko w ich kościołach i zborach jest zbawienie.
Wystarczy posłuchać.

Zakonnicy to inna bajka. Zwłaszcza jezuici i franciszkanie.
Oni mówią o Bogu, żyją Bogiem i są Jemu posłuszni.


Ponoć religie powstały dlatego że są korzystne społecznie. Można je uznawać za atawizm ale w takim wypadku miłość, zazdrość, empatię również

Motyl, ale Biblia to nie nie słowo Jezusa ;). Poza tym jeżeli by brać Biblię dosłownie to czy wybaczać należy 77 razy? Czy Judasz zmarł z upadku czy przez powieszenie? Dlatego min. Uważam że Bibli nie należy czytać literalnie. I nie tylko ja bo pierwsi chrześcijanie również, patrz na Orygenesa czy Św. Pawła
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 10:49 przez Suzuja, łącznie zmieniany 1 raz.


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 12 lis 2017, 10:48

KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Owocem jezuitów jest utrwalenie władzy katolickiej i ideologiczne oszustwo milionów ludzi. Znałem generała jezuitów w Krakowie, okazał się TW ps. Anteusz, to on ogłupiał wielu , młodych ludzi wpychając ich w kult maryjny i oszukując co do peawdy objawionej.
Skąd masz tą informację? Czyżbyś sam założył mu teczkę?
Dostępne to jest w internecie, a Ludwik Piechnik był moim mentorem w sodalicji mariańskiej.

W internecie jest wiele informacji, także szkalujących pomówień.
Teraz jednak zaczynam rozumieć, skąd twoja nienawiść do jezuitów. Postawili ci poprzeczkę a ty wolałeś przejść pod nią, niż zdobyć się na wysiłek by móc przeskoczyć.

Co do Ks.profesora o tym samym imieniu i nazwisku, którego dane podałeś to są zgoła inne informacje.
https://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=47069

To był twój błąd czy manipulacja?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 10:54

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:Skąd masz tą informację? Czyżbyś sam założył mu teczkę?
Dostępne to jest w internecie, a Ludwik Piechnik był moim mentorem w sodalicji mariańskiej.

W internecie jest wiele informacji, także szkalujących pomówień.
Teraz jednak zaczynam rozumieć, skąd twoja nienawiść do jezuitów. Postawili ci poprzeczkę a ty wolałeś przejść pod nią, niż zdobyć się na wysiłek by móc przeskoczyć.

Co do Ks.profesora o tym samym imieniu i nazwisku, którego dane podałeś to są zgoła inne informacje.
https://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=47069

To był twój błąd czy manipulacja?
Czytasz takie informacje, bo Anteusz jest przez kogoś mocno kryty, poczytaj tu
http://isakowicz.pl/archiwum/index.php? ... =8&nid=166

Anteusz niszczył ludzi niewygodnych.
Poczytaj np. tu:
https://portal.tezeusz.pl/blog/jak-tw-a ... powolania/

Mnie też wywalił z sodalicji, bo zacząłem czytać Biblię i zadawałem pytania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 12 lis 2017, 10:59

Suzuja pisze:Ponoć religie powstały dlatego że są korzystne społecznie.

Ponoć :)
Dla kogo są korzystne społecznie?
A naprawdę, jak myślisz, dlaczego religie powstały?

Suzuja pisze:Można je uznawać za atawizm ale w takim wypadku miłość, zazdrość, empatię również

Religia nie jest uczuciem, jak miłość, zazdrość, empatia.
Religia często się do nich odwołuje, ale nie jest nam dana jak uczucia, lecz wpojona przez tradycję, kulturę, wychowanie.
Uczucia miłości czy zazdrości towarzyszą ludziom na całym świecie wywołując takie same zachowania. Religie zaś nie.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 11:01

Bardziej chodziło mi o wiarę w Boga jako całokształt


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lis 2017, 11:08

Maria-Magdalena pisze:Religia często się do nich odwołuje, ale nie jest nam dana jak uczucia, lecz wpojona przez tradycję, kulturę, wychowanie.
Uczucia miłości czy zazdrości towarzyszą ludziom na całym świecie wywołując takie same zachowania. Religie zaś nie.



M-M....strzal w dziesiatke.... :) ...w jednym zdaniu podsumowalas najwiekszy problem religii....potwierdzajac tym samym moje przekonanie, ze PRAWDA znajduje sie ponad religiami....w innej perspektywie, do ktorej niewielu ma wstep....Jezus nazywal to "waska, kamienista sciezka".... :->


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 12 lis 2017, 11:17

KAAN pisze:Czytasz takie informacje, bo Anteusz jest przez kogoś mocno kryty, poczytaj tu
http://isakowicz.pl/archiwum/index.php? ... =8&nid=166


Początkowo nie wiedziałem o jakie lobby chodzi, ale po miesiącach się zorientowałem, że chodzi o osoby blisko związane z nieżyjącym już zakonnikiem, występującym w aktach jako TW "Anteusz". Nie był on nigdy prowincjałem, ale przez dziesiątki lat jako szara eminencja zakonu ustawiał prowincję krakowską jak tylko chciał. Dzięki niemu zrobili ogromne kariery, choć niektórzy wiedzieli o jego kontaktach z SB lub się ich domyślali. Paradoksem był fakt, że znałem go osobiście; był moim profesorem w seminarium duchownym oraz znanym działaczem społecznym i charytatywnym. Przez pewien czas z nim współpracowałem. Zawsze miałem o nim jak najlepsze zdanie, ale jego drugą twarz poznałem dopiero z akt.

źródło: http://isakowicz.pl/archiwum/index.php? ... =8&nid=166
pogrubienie: M-M

KAAN, umarli nie mają prawa głosu. Nie mogą się obronić.
Akta można spreparować..
Zastanów się nad słowami, które napisał ks Isakowicz-Zalewski - "Zawsze miałem o nim jak najlepsze zdanie, ale jego drugą twarz poznałem dopiero z akt".

KAAN pisze:Mnie też wywalił z sodalicji

Chciałeś zostać jezuitą?

Motyl pisze:M-M....strzal w dziesiatke.... :) ...w jednym zdaniu podsumowalas najwiekszy problem religii....potwierdzajac tym samym moje przekonanie, ze PRAWDA znajduje sie ponad religiami....w innej perspektywie, do ktorej niewielu ma wstep....Jezus nazywal to "waska, kamienista sciezka".... :->

Cieszy mnie, że podobnie czujemy i myślimy :)


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości