Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 14:02

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18..Kto mówi co innego stoi w opozycji do nauka Jezusa, stoi po stronie diabła.

Gdzie Jezus mówi tutaj: Nie jestem Bogiem? Niczego takiego nie możemy zaobserwować w poniższym fragmencie:

A gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny? A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg. (Mk 10:17-18 BW)

Człowiek, którzy przychodzi do Chrystusa nie jest świadomy Jego tożsamości - zwraca się do Niego jako do wyjątkowego człowieka, jako do nauczyciela, nie jako do Boga czy nawet Mesjasza. Jezus - znając intencje młodzieńca - mówi, że nikt, tj. żaden człowiek nie jest dobry. Dobrym może być nazwany wyłącznie Bóg.

Poza tym, jeżeli twierdzisz, że w tym ustępie biblijnym Jezus wyrzeka się swojego bóstwa, musisz również uznać, że Jezus wyrzeka się również swojej dobroci oraz prawa do nazywania siebie dobrym. Implikuje to, że Chrystus posiadał zepsutą przez grzech naturę, tymczasem Biblia mówi, że nie był On winny grzechu (m.in. 2 Kor 5:21, Hbr 4:15, 1 P 2:22, 1 J 3:5)


Po prostu Jezus twierdzi tam że dobry w sensie absolutnym jest tylko Bóg, czyli absolut..Uważasz że jest dwóch absolutów?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 14:04

Wściekłakoza pisze:Byłam jakoś 2 miesiące temu na mszy w moim kościele Katolickim. Ksiądz wyraźnie powiedział Jezus jest Bogiem.



A Jezus temu zaprzecza.. :mrgreen: :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Dragonar » 05 lip 2017, 13:56

Ix12 pisze:Po prostu Jezus twierdzi tam że dobry w sensie absolutnym jest tylko Bóg, czyli absolut..

Zgadza się.

Ix12 pisze:Uważasz że jest dwóch absolutów?

Nie, jest jeden.

Ix12 pisze:A Jezus temu zaprzecza.. :mrgreen: :mrgreen:

Gdzie?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 14:05

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:Po prostu Jezus twierdzi tam że dobry w sensie absolutnym jest tylko Bóg, czyli absolut..

Zgadza się.

Ix12 pisze:Uważasz że jest dwóch absolutów?

Nie, jest jeden.

Ix12 pisze:A Jezus temu zaprzecza.. :mrgreen: :mrgreen:

Gdzie?


Marka 10:18 :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Dragonar » 05 lip 2017, 14:07

Ix12 pisze:Marka 10:18 :mrgreen:

Przecież właśnie odpowiedziałem na Twoją interpretację tego fragmentu biblijnego. Nigdzie w Mk 10:18 nie padają z ust Chrystusa słowa: Nie jestem Bogiem. Nie ma w nich zaprzeczenia bóstwa Chrystusa. Jest jedynie Jego afirmacja dobroci Boga.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 14:22

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:Marka 10:18 :mrgreen:

Przecież właśnie odpowiedziałem na Twoją interpretację tego fragmentu biblijnego. Nigdzie w Mk 10:18 nie padają z ust Chrystusa słowa: Nie jestem Bogiem. Nie ma w nich zaprzeczenia bóstwa Chrystusa. Jest jedynie Jego afirmacja dobroci Boga.


Czytasz a nie widzisz..

A czy wg. tych wersetów też wynika że Jezus jest Bogiem?


„Ojciec większy jest niż Ja” – Jana 14:28
„nie może Syn sam od siebie nic czynić” – Jana 5:19
„zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał„ – Jana 6:38
„a głową Chrystusa Bóg – 1 Koryntian 11:3
„… wskrzesił Bóg Sługę swego …„ Dzieje Apostolskie 3:26
„Bo Ja nie z siebie samego mówiłem, ale Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć i co mam mówić.„ Jana 12:49
"... które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi." Apok 1:1
"„Duch Wszechmocnego, Pana nade – mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie„ Łukasza 4:18
itd..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Dragonar » 05 lip 2017, 14:26

Ix12 pisze:Czytasz a nie widzisz..

W Mk 10:17-18 nie padają z ust Jezusa słowa: Nie jestem Bogiem. Jeżeli je tam widzisz, możesz je wskazać. Ale mam do Ciebie pytanie - jeżeli uważasz, że w Mk 10:18 Chrystus zaprzecza swojemu bóstwu, to czy uznajesz także, że zaprzecza tam swojej dobroci?

Ix12 pisze:A czy wg. tych wersetów też wynika że Jezus jest Bogiem?

[...]

O tych wersetach również jestem w stanie z Tobą porozmawiać, jednak wolałbym się w tej chwili skupić na Mk 10:17-18.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 14:30

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:Czytasz a nie widzisz..

W Mk 10:17-18 nie padają z ust Jezusa słowa: Nie jestem Bogiem. Jeżeli je tam widzisz, możesz je wskazać. Ale mam do Ciebie pytanie - jeżeli uważasz, że w Mk 10:18 Chrystus zaprzecza swojemu bóstwu, to czy uznajesz także, że zaprzecza tam swojej dobroci?

Ix12 pisze:A czy wg. tych wersetów też wynika że Jezus jest Bogiem?

[...]

O tych wersetach również jestem w stanie z Tobą porozmawiać, jednak wolałbym się w tej chwili skupić na Mk 10:17-18.


Nie musi padać taki zwrot aby było wiadomo że zaprzecza. :mrgreen:
Równie dobrze mógłbym napisać że skoro nie przytaknął to zaprzecza..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Dragonar » 05 lip 2017, 14:32

Ix12 pisze:Nie musi padać taki zwrot aby było wiadomo że zaprzecza. :mrgreen:
Równie dobrze mógłbym napisać że skoro nie przytaknął to zaprzecza..

Rozumiem, że według Ciebie Jezus w Mk 10:18 zaprzecza zarówno temu, że jest Bogiem, jak i temu, że jest dobry?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 14:37

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:Nie musi padać taki zwrot aby było wiadomo że zaprzecza. :mrgreen:
Równie dobrze mógłbym napisać że skoro nie przytaknął to zaprzecza..

Rozumiem, że według Ciebie Jezus w Mk 10:18 zaprzecza zarówno temu, że jest Bogiem, jak i temu, że jest dobry?


Myślę że Jezus za źródło wszelkiego dobra uważa swego Ojca, on zaś jest tylko wykonawcą jego woli i pośrednikiem.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: zBiblia » 05 lip 2017, 15:15

Co nie zmienia faktu, że może być Bogiem. Dragonar słusznie zauważył, że swoją logiką chcesz pozbawić dobroci Jezusa... Jezus na ziemi był uniżonym Bogiem, co już Tobie i innym wykładałem. Zaś w hierararchii jest poniżej Ojca, zawsze


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Dragonar » 07 lip 2017, 15:52

Ix12 pisze:
Dragonar pisze:Rozumiem, że według Ciebie Jezus w Mk 10:18 zaprzecza zarówno temu, że jest Bogiem, jak i temu, że jest dobry?


Myślę że Jezus za źródło wszelkiego dobra uważa swego Ojca, on zaś jest tylko wykonawcą jego woli i pośrednikiem.

Jeżeli uważasz, że myśl wyrażoną przez Jezusa w Mk 10:18 można podsumować jako stwierdzenie: Nie jestem Bogiem, to aby pozostać wewnętrznie spójny w swoich wnioskach, powinieneś uznać również, że można ją podsumować także jako stwierdzenie: Nie jestem dobry. Z pozostałych ksiąg Nowego Testamentu wiemy jednak, że Chrystus był bez grzechu i był dobry (m.in. 2 Kor 5:21, Hbr 4:15, 1 P 2:22, 1 J 3:5), dlatego Twoje rozumowanie nie może być poprawne.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 16 sie 2017, 13:51

Dragonarze chętnie zastąpię Twojego rozmówcę. Jako preludium proponuję słynny fragment dotyczący niewiedzy Syna. Jak się zdecydujesz przedstawię argument.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: zBiblia » 16 sie 2017, 14:07

Realista pisze:Dragonarze chętnie zastąpię Twojego rozmówcę. Jako preludium proponuję słynny fragment dotyczący niewiedzy Syna. Jak się zdecydujesz przedstawię argument.


Dlatego to potwierdza fakt, że Jezus był uniżony, bowiem przyjął postać sługi, w życiu ziemskim nie był w 100% Bogiem, jak twierdzą trynirarianie, ale nadal Bogiem (nie w pełni). Fakt ograniczonej wówczas wiedzy potwierdza także to hierachię Bóstwa, Ojciec jest zawsze nad Synem.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 16 sie 2017, 22:38

A od wtedy, gdy Jezus jest w niebie, to już wszystko wie?
Jest w pełni wszechwiedzącym Bogiem?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości