Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 06 lis 2017, 19:06

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:Czy w protestanckim PŚ w ST jest mowa o Jezusie?
Cała Biblia jest historią zbawienia skupioną na Panu Jezusie w ST jest wiele o Zbawicielu. Cytowałem ci fragment w którym Pan Jezus na podstawie ST uczył dwóch ludzi na drodze do Emaus. Uczył ich na podstawie ST bo NT jeszcze nie było.
Mój drogi KAAN, możesz mi przypomnieć ten fragment który mi cytowałeś. Kompletnie nie kojarzę że była miedzy nami mowa o Emaus.


Ewangelia św. Łukasza 24:13 I oto tego samego dnia dwaj z nich szli do miasteczka zwanego Emaus, które było oddalone o sześćdziesiąt stadiów od Jerozolimy.
14 I rozmawiali z sobą o tych wszystkich wydarzeniach.
15 A gdy tak rozmawiali i nawzajem się pytali, sam Jezus, przybliżywszy się szedł z nimi.
16 Lecz oczy ich były zasłonięte, tak że go poznać nie mogli.
17 I rzekł do nich: Cóż to za rozmowy, idąc, prowadzicie z sobą? I przystanęli przygnębieni.
18 A odpowiadając jeden, imieniem Kleopas, rzekł do niego: Czyś Ty jedyny pątnik w Jerozolimie, który nie wie, co się w niej w tych dniach stało?
19 Rzekł im: Co? Oni zaś odpowiedzieli mu: Z Jezusem Nazareńskim, który był mężem, prorokiem mocarnym w czynie i w słowie przed Bogiem i wszystkim ludem,
20 Jak arcykapłani i zwierzchnicy nasi wydali na niego wyrok śmierci i ukrzyżowali go.
21 A myśmy się spodziewali, że On odkupi Izraela, lecz po tym wszystkim już dziś trzeci dzień, jak się to stało.
22 Lecz i niektóre nasze niewiasty, które były wczesnym rankiem u grobu, wprawiły nas w zdumienie,
23 Bo nie znalazłszy jego ciała, przyszły mówiąc, że miały widzenie aniołów, powiadających, iż On żyje.
24 Toteż niektórzy z tych, który byli z nami, poszli do grobu i zastali to tak, jak mówiły niewiasty, lecz jego nie widzieli.
25 A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy.
26 Czyż Chrystus nie musiał tego wycierpieć, by wejść do swojej chwały?
27 I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach.


Maria-Magdalena pisze:Co do Darów Ducha św. Uważasz, że od razu możesz widzieć i rozumieć Jego działanie?
Nie od razu i nie do końca można zrozumieć działanie Ducha Świętego, bo Bóg działa suwerennie i dziwny dla nas sposób. Ale pewne rzeczy są przez Ducha objawione i w tym wierzący moze mieć pewność.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 06 lis 2017, 19:39

KAAN, z całą pewnością są różnice między Biblią protestancką, a katolicką w Ew. Mt 24,13.

27 I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach.

Nie ma u was żadnej wzmianki, że apostołowie poznali Go po łamaniu chleba.
35 Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba.

źródło:http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=339

KAAN pisze:Nie od razu i nie do końca można zrozumieć działanie Ducha Świętego, bo Bóg działa suwerennie i dziwny dla nas sposób. Ale pewne rzeczy są przez Ducha objawione i w tym wierzący moze mieć pewność.

Czy widziałeś w swoim życiu jak Duch Św, trudzi się byś pojął co jest ci objawione, do czego cię uzdalnia, jak prowadzi byś mógł wypełnić wolę Boga?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Sebek » 06 lis 2017, 19:47

Przekład EIB Łk 24:35 "Ci z kolei dokładnie opisali, co zaszło w drodze i jak Go rozpoznali po łamaniu chleba"


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: diedmaroz » 06 lis 2017, 20:11

Co ciekawe, łamanie chleba, a nie ciała.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 06 lis 2017, 20:13

Maria Magdalena. Lubię, Obejrzałem wiele tytułów

Tzn. Raz mam silną wiarę, Raz słabą. Jak sinusoida


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 09:28

Maria-Magdalena pisze:KAAN, z całą pewnością są różnice między Biblią protestancką, a katolicką w Ew. Mt 24,13.
27 I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach.

Nie ma u was żadnej wzmianki, że apostołowie poznali Go po łamaniu chleba.
35 Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba.
Jest ten werset w naszych Bibliach, masz nieprawdziwe informacje.
KAAN pisze:Nie od razu i nie do końca można zrozumieć działanie Ducha Świętego, bo Bóg działa suwerennie i dziwny dla nas sposób. Ale pewne rzeczy są przez Ducha objawione i w tym wierzący moze mieć pewność.
Czy widziałeś w swoim życiu jak Duch Św, trudzi się byś pojął co jest ci objawione, do czego cię uzdalnia, jak prowadzi byś mógł wypełnić wolę Boga?
Widzę efekt działania Ducha Świętego, Bóg zmienia mnie przez cały czas.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 07 lis 2017, 21:13

Suzuja pisze:Maria Magdalena. Lubię, Obejrzałem wiele tytułów

Masz ulubiony?
Mój to Ergo Proxy.

Suzuja pisze:Tzn. Raz mam silną wiarę, Raz słabą. Jak sinusoida

To normalne.
Słyszałeś o rekolekcjach ignacjańskich?

KAAN
KAAN pisze:Widzę efekt działania Ducha Świętego, Bóg zmienia mnie przez cały czas.

Masz rację. Nawet jeśli myślę, że już nic nie mogę więcej zrobić, to On wie co robi :)

Pamiętam, jak w święto Zesłania Ducha Św w 2011 r podeszłam do biblioteczki, wzięłam brewiarz który przywiozła moja córka z Lednicy i zaczęłam się modlić.
Pamiętam moje zmagania na rekolekcjach ignacjańskich. Zwłaszcza na pierwszym tygodniu. Jak ja się buntowałam...

Pewnie i Ty masz podobne przeżycia.
Czy kiedykolwiek miałeś chwile zwątpienia?

KAAN pisze:Jest ten werset w naszych Bibliach, masz nieprawdziwe informacje.

To nie jest kwestia informacji czy dezinformacji.
Po prosty nie zacytowałeś całej Ewangelii. O, co.

diedmaroz
diedmaroz pisze:Co ciekawe, łamanie chleba, a nie ciała.

Słuszne spostrzeżenie. W życiu nie wpadłabym na to. Jednak to fakt, któremu trudno przeczyć.

Czasami chciałabym aby ktoś to za mnie poukładał w mojej głowie, w moim sercu.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 07 lis 2017, 21:17

Sebek pisze:Przekład EIB Łk 24:35 "Ci z kolei dokładnie opisali, co zaszło w drodze i jak Go rozpoznali po łamaniu chleba"

EIB co oznacza?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: diedmaroz » 07 lis 2017, 21:45



17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 21:55

Maria-Magdalena pisze:
Suzuja pisze:Maria Magdalena. Lubię, Obejrzałem wiele tytułów

Masz ulubiony?
Mój to Ergo Proxy.


Nie mam. ale lubię kilka tytułów. Psycho-Pass, Ajin-demi human, Steins Gate, kaji i jeszcze parę by się znalazło ale teraz nie pamiętam

Suzuja pisze:Tzn. Raz mam silną wiarę, Raz słabą. Jak sinusoida

To normalne.
Słyszałeś o rekolekcjach ignacjańskich?


Z moją przypadłością to raczej nic mi nie pomoże

Nie umiem cytować. Także tego :c


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 09:34

Maria-Magdalena pisze:KAAN
KAAN pisze:Widzę efekt działania Ducha Świętego, Bóg zmienia mnie przez cały czas.

Masz rację. Nawet jeśli myślę, że już nic nie mogę więcej zrobić, to On wie co robi :)

Pamiętam, jak w święto Zesłania Ducha Św w 2011 r podeszłam do biblioteczki, wzięłam brewiarz który przywiozła moja córka z Lednicy i zaczęłam się modlić.
Pamiętam moje zmagania na rekolekcjach ignacjańskich. Zwłaszcza na pierwszym tygodniu. Jak ja się buntowałam...

Pewnie i Ty masz podobne przeżycia.
Czy kiedykolwiek miałeś chwile zwątpienia?
Od kiedy zaufałem Bogu nie miałem wątpliwości w mojej wierze w zbawienie z łaski na podstawie wiary. Rekolekcje ignacjańskie nic ci nie pomogą, może pomóc tylko Bóg przez swoje Słowo i Ducha.
KAAN pisze:Jest ten werset w naszych Bibliach, masz nieprawdziwe informacje.

To nie jest kwestia informacji czy dezinformacji.
Po prosty nie zacytowałeś całej Ewangelii. O, co.
Trudno wklejać całą biblię do posta, nie sądzisz? Wypadałoby żebyś znała Słowo skoro się wypowiadasz na tematy wiary chrześcijańskiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 09:44

@up to kiepsko mu idzie. Mnie Bóg już dawno temu opuścił. Jak większość ludzi na tym parszywym świecie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 10:10

Suzuja pisze:@up to kiepsko mu idzie. Mnie Bóg już dawno temu opuścił. Jak większość ludzi na tym parszywym świecie
To ludzie opuścili Boga. On pragnie aby ludzie się nawrócili, ale każdy chce chodzić swoimi drogami w buncie przeciwko Bogu. Ten świat walczy z Bogiem i z jego sługami, nienawidzi wierzących, kocha grzech i odstępstwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 10:25

Nie prawda. Kiedyś oglądałem program "w poszukiwaniu prawdy" mężczyzna(nie pamiętam jak się nazywał). Chciał uwierzyć w Boga. Rozmawiał z Księżami, Pastorami, filozofami, naukowcami, nawet buddystami i ateistami. Nie wiem w końcu czy uwierzył czy nie. Czemu Bóg mu nie zesłał "łaski wiary"?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 10:34

Suzuja pisze:Nie prawda.
Prawda, taka jest geneza grzechu, to człowiek odszedł od Boga a nie Bóg od człowieka, to człowiek się zbuntował (i buntuje) przeciwko Bogu.
Suzuja pisze: Kiedyś oglądałem program "w poszukiwaniu prawdy" mężczyzna(nie pamiętam jak się nazywał). Chciał uwierzyć w Boga. Rozmawiał z Księżami, Pastorami, filozofami, naukowcami, nawet buddystami i ateistami. Nie wiem w końcu czy uwierzył czy nie. Czemu Bóg mu nie zesłał "łaski wiary"?
Wiara chrześcijańska to nie jest tylko poszukiwanie wiedzy, to przede wszystkim zaufanie Bogu. Wiara intelektualna niczego nie rozwiązuje, jak pisał Jakub: " demony również wierzą i drżą". sama świadomość istnienia Boga, albo znajomość Ewangelii nie zbawia człowieka. Grzesznik musi się nawrócić i ukorzyć przed Bogiem, osądzić swój grzech i błagać o zbawienie, wtedy będzie zbawiony.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości