Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 13 lis 2017, 00:24

Nie mąć w głowach maluczkim..


Pluralis maiestatis (lub pluralis maiestaticus; łac. „liczba mnoga majestatu”)[1][2] – użycie liczby mnogiej zamiast liczby pojedynczej, mające na celu podkreślenie godności, dostojeństwa władcy (także: biskupa, rektora itp.), stosowane przez władców w odniesieniu do siebie lub przez innych w odniesieniu do władców.

W dzisiejszej polszczyźnie pluralis maiestatis w zasadzie nie występuje, poza kontekstami humorystycznymi czy przykładami stylizacji.

Warto podkreślić, że nie każde użycie liczby mnogiej w stosunku do samego siebie jest przejawem pluralis maiestatis. Bywa także odwrotnie (pluralis modestiae), gdy piszący dąży do pomniejszenia znaczenia własnej osoby, własnych zasług w opisywanych wydarzeniach, wyprowadzanych wnioskach itp.
Przykład

Z aktu abdykacyjnego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego: My, Stanisław August, z Bożej Łaski Król Polski (...), byliśmy także tego zdania, iż opuścić należy tron w okolicznościach, w których rozumieliśmy, że oddalenie Nasze przyłoży się do powiększenia szczęścia współziomków Naszych lub też przynajmniej umniejsza ich nieszczęścia (...).[3]


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: magda » 13 lis 2017, 01:34

Mario Magdaleno tu sobie zobacz kim są Jezuici i jak działają https://www.youtube.com/watch?v=SVoa2vWFJt4


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 13 lis 2017, 11:21

Magda, jak nie przestaniesz się wyjęzyczać, to dostaniesz punkty za trolowanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 13 lis 2017, 18:59

nesto pisze:Nie mąć w głowach maluczkim..


Pluralis maiestatis (lub pluralis maiestaticus; łac. „liczba mnoga majestatu”)[1][2] – użycie liczby mnogiej zamiast liczby pojedynczej, mające na celu podkreślenie godności, dostojeństwa władcy (także: biskupa, rektora itp.), stosowane przez władców w odniesieniu do siebie lub przez innych w odniesieniu do władców.

Ach, to teraz już wiem, dlaczego sułtanka -matka Safija mówiła o sobie w liczbie mnogiej. Mam nadzieję że oglądałeś serial Sułtanka Kosem?

Co do maluczkich, skąd Ci to przyszło do głowy ;)


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 14 lis 2017, 22:38

Maria-Magdalena pisze:Co do maluczkich, skąd Ci to przyszło do głowy ;)

Malucczy, czyli łatwowierni, poczciwi ludzie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 15 lis 2017, 20:45

nesto pisze:Malucczy, czyli łatwowierni, poczciwi ludzie.

Jak ich spotkasz to daj znać ;)


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 15 lis 2017, 21:20

Spotkał. Są nim wyznawcy alogicznego deistycznego bożka. Albo innego naturalistycznego a zarazem panteistycznego boga Spinozy


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 16 lis 2017, 20:29

Suzuja pisze:Spotkał. Są nim wyznawcy alogicznego deistycznego bożka. Albo innego naturalistycznego a zarazem panteistycznego boga Spinozy

Siebie wykluczyłeś, w profilu masz zapisane wyznanie KRK.
A tak bardziej konkretnie, to kogo masz namyśli? I co w związku z tym?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 16 lis 2017, 22:38

Mam na myśli tych których napisałem

I co to znaczy "siebie wykluczyłeś"?


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 18 lis 2017, 20:25

A nie wykluczyłeś jako wyznawca KRK?
Napisałeś:
z wyznawcy alogicznego deistycznego bożka. Albo innego naturalistycznego a zarazem panteistycznego boga Spinozy


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
TEDI.
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2019, 13:18
wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
O mnie: przyiołem hrzest w kosciele Babtystów w grudniu 2016r-otrzymałem dar Ducha Bożego co do poznania i zrozumienia Słowa Bożego zapisanego w Biblii.Mam obowiązek podzielić sie z tymi,którzy nie znają prawdy o Słowie Bożym.Jestem emerytem mam 67 lat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: TEDI. » 11 paź 2021, 13:00

Autor TEDI.11.10.2021.Nie tylko katolicy uważają lecz cały tak zwany świat chrześcijański iż Jezus jest synem boga i jednocześnie je-
st bogiem z pewnością muszę stwierdzić iż Biblia to nie ksiażka z bajkami.Jeśli czytamy biblię to czytajmy od jej fundamentów a nie od za-
kończenia,bo wtym przypadku nie poznamy gdzie jest prawda a prawdę można odnależć tylko z całej histori zapisanej w Biblii.Kto twierdzi
o boskości Jezusa to ja przedstawię wersety które też piszą iż był On sługą i prorokiem nie tylko bogiem i synem boga ale tęż [Chrystusem]
z greckiej wersji,który nigdy niebył namaszczony przez żadnego proroka na Króla Izraela a niektórzy napisali iż Jezus utworzył własne król-
estwo:Łk.22.29-30.>A byście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz zasiadali na tronach sądząc dwanaście szczepów Izraela.Za-
przeczenie wersetu 30.Łk.22.18..albowiem powiadam wam odtąd nie będę pił z owocu winnego krzewu aż przyjdzie królestwo[boże].Ten a-
utor sam zaprzecza w tych dwóch wersetach,przykłady z tego samego autora Łukasza:Łk.22.27.Któż bowiem jest większy? Ten kto siedzi za stołem czy ten kto służy? Czyż nie ten kto siedzi za stołem? Otóż Ja jestem pośród was jako TEN KTO SŁUŻY! Prawda zależy też kto tą Biblię
napisał oto przykład:BT.WYD.5.łk.23.2-3.skrt.siebie podaje za Mesjasza-Króla.wr.3.Piłat zapytał go ;czy ty jesteś Królem żydowskim?Jezus>>
odpowiedział mu:TAK.>Teraz Łk.23.2-3.[Bi.ZTB W POLSCE]tak pisze:skrt.On sam jest chrystusem królem.wr.3.I zapytał go piłat mówiąc:To ty
jesteś królem żydowskim? A on odpowiadając rzekł mu: TO TY MÓWISZ!Więc gdzie jest prawda?Tutaj autor Ew.łk.24.17-19. pisze o Jezusie>>
jako proroku.wr.19.>Zapytał ich:Cóż takiego ?Odpowiedzieli Mu.To co się stało z Jezusem Nazarejczykiem który był Prorokiem potężnym w >
czynie i słowie wobec boga i ludu.odn.Dz.3.13.22-23.26;4.27.30;Iz.53.1-11;Mt.20.28;21.10-11.46;23.34.37;Ja.1.45;6.14;7.40-42.52.13.16.]

TEDI nie odświeżaj starych wątków, czytaj regulamin, łamiesz go nagminnie, będę ci przydzielał punkty karne jeśłi nie będziesz przestrzegał zasad forum.



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość