Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 29 paź 2017, 14:30

nesto pisze:Wielu innym słowom nadano bzdurne znaczenia, a szaleńcy doprawili swoją ideologię, aby te znaczenia potwierdzać.


Szalenstwo ma miejsce wtedy, gdy ze zbawiennej nauki Jezusa robi sie intratny biznes w postaci systemu religijnego, a z narzedzia zbrodni na Jezusie robi sie kult....a pozniej to juz mozna do woli popuszczac wodze fantazji tworzac podstawy do niekonczacych sie dyskusji i " swietych" wojen ....


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 29 paź 2017, 14:35

KAAN pisze:Mylisz się

Nie uzurpuję sobie prawa do nieomylności, bo żaden człowiek nie jest nieomylnym.
Jedynie głęboko wierzę w to, że Bóg się nie myli, gdy Mówi tak, jak w Ewangelii głoszonej dziś w katolickich kościołach.

O czym Ty dziś KAAN głosiłeś w swoim zborze?
Idziesz w nim według jakiegoś klucza? Jeśli tak to według jakiego?
A może głosisz według własnego widzimisię?

Miedzy tobą a mną jest ogromna przepaść. Ty mówisz że zbawienie jest jedynie dla wyznawców pięciu zasad protestantyzmu. Ja, że dla tych którzy wierzą Jezusowi i w Jezusa.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 29 paź 2017, 15:04

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Mylisz się

Nie uzurpuję sobie prawa do nieomylności, bo żaden człowiek nie jest nieomylnym.
Jedynie głęboko wierzę w to, że Bóg się nie myli, gdy Mówi tak, jak w Ewangelii głoszonej dziś w katolickich kościołach.



M-M....Bog napewno sie nie myli w swojej ewangelii....

Problem polega na tym, ze krk wykorzystal te ewangelie, modyfikujac ja do dzisiejszej postaci, w celu wladzy i korzysci materialnych....Sw. Pawel nazwal to inna ewangelia i przeklal...

Dlatego osobiscie jestem na dzis przekonana o slusznosci pieciu sola, ktore- jak napisal KAAN- tylko w liczbie kojarza sie z piecioma filarami islamu.....ktore zdecydowanie bardziej kojarza mi sie z krk i jego doktryna.....po czesci przypominaja rowniez judaizm....

Nauka Objawienia w niczym nie kojarzy mi sie z fundamentalistycznym islamem....bo Objawienia opisanego w Biblii wraz z cala sfera doswiadczen duchowych nie da sie wcisnac w zaden system religiii....Ona, ta Nauka, jest po prostu ponad wszelkimi ziemskimi systemami....a wierzacy jej Autorowi to ludzie wolni.... :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 29 paź 2017, 18:39

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Mylisz się
Nie uzurpuję sobie prawa do nieomylności, bo żaden człowiek nie jest nieomylnym.
Jedynie głęboko wierzę w to, że Bóg się nie myli, gdy Mówi tak, jak w Ewangelii głoszonej dziś w katolickich kościołach..
Z tym jest problem, bo katolicyzm badzo odstąpił od prawdy Ewangelii.
O czym Ty dziś KAAN głosiłeś w swoim zborze?
O wskrzeszeniu Łazarza i pogańskich zwyczajach w związku z świętami wszystkich świętych.
Idziesz w nim według jakiegoś klucza? Jeśli tak to według jakiego?
Czasami idę systematycznym wykładem jakiejś ksiegi, albo czasami coś co jest istotne w danym czasie.
A może głosisz według własnego widzimisię?
Mam świadectwo w tym co robię, że prowadzi mnie Bóg.
Miedzy tobą a mną jest ogromna przepaść.
To prawda.
Ty mówisz że zbawienie jest jedynie dla wyznawców pięciu zasad protestantyzmu. Ja, że dla tych którzy wierzą Jezusowi i w Jezusa.
Tyle że żeby wierzyć w prawdę trzeba mieś poznanie takie które owocuje zrozumieniem zasad protestantyzmu, nie ma innej właściwej wiary niż ta która jest zgodna z pięcioma zasadami protestantyzmu. Zasady te są pewnym streszczeniem Ewangelii płynącej ze Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 29 paź 2017, 19:52

Motyl pisze:M-M....Bog napewno sie nie myli w swojej ewangelii....

Zawsze o tym pamiętaj. I trzymaj się Jezusa!
Nie pięciu zasad protestantyzmu, czy doktryn krk, czy filarów islamu. Bowiem to są jedynie religie, które każda na swój sposób wykorzystały i wykorzystują słowa Jezusa. Jego historię życia, śmierci i zmartwychwstania.

Motyl pisze:Nauka Objawienia w niczym nie kojarzy mi sie z fundamentalistycznym islamem

Och! Napisałam tak jedynie dlatego, by głębiej wyrazić religijne manipulacje. Nic więcej.

Motyl pisze:Dlatego osobiscie jestem na dzis przekonana o slusznosci pieciu sola

Jeśli te zasady wyrażone w pięciu sola sprawiają, że czujesz się bliżej Boga, czujesz głębszą relację z Nim to cóż w tym złego?
Natomiast, jeśli zasłoni Ci to istotę człowieczeństwa z nieodłącznym prawem do omylności to wtedy strzeż się, i uciekaj z wrzaskiem.
Wszechwiedzący i wszechmocny jest jedynie Bóg. Nie religie.

KAAN pisze:Z tym jest problem, bo katolicyzm badzo odstąpił od prawdy Ewangelii.

Uważasz, że katolicy nie myślą, nie czują, nie szukają, nie poznają tylko ślepo wierzą?
Jak myślisz, dlaczego tu jestem?

Ponadto uważam, że hasło katolicyzm znaczy tyle samo co protestantyzm.
Jedno i drugie mówi o Bogu. Tylko jak żyje?
Ufam, że rozumiesz, ten maleńki niuans jaki jest między teorią a praktyką.

KAAN pisze:O wskrzeszeniu Łazarza i pogańskich zwyczajach w związku z świętami wszystkich świętych.

Bardziej o wskrzeszeniu czy o pogańskich zwyczajach?
Bo to jednak robi różnicę.

Jeśli to możliwe, to chciałam Cię prosić byś przysłał mi fragment tej Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza, ale z waszego PŚ.
I Twoje "kazanie" jeśli pozwolisz bym poznała cię w ten sposób.

KAAN pisze:Czasami idę systematycznym wykładem jakiejś ksiegi, albo czasami coś co jest istotne w danym czasie.

Masz swoją ulubioną księgę?
Kiedyś bardzo wnikliwie rozważałam księgę Tobiasza.Teraz Rut.

KAAN pisze:Mam świadectwo w tym co robię, że prowadzi mnie Bóg.

I nikt tego nie neguje. Bóg prowadzi każdego z nas. Może jedynie na tobie spoczywa większa odpowiedzialność.

KAAN pisze:Tyle że żeby wierzyć w prawdę trzeba mieś poznanie takie które owocuje zrozumieniem zasad protestantyzmu

By wierzyć w prawdę trzeba mieć czyste, czułe, otwarte serce i słuchać, słuchać, słuchać tego co Bóg mówi do nas.
Shema Israel.
I wcale nie muszę rozumieć pięciu zasad protestantyzmu. Bowiem to do czego ty dochodzisz rozumem ja ma wlane poprzez łaskę Uwierz mi na słowo ;).

Znasz te słowa ...
"Zabierz Panie i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum i wolę mą całą. Cokolwiek mam i posiadam - Ty mi to Panie dałeś, Tobie to wszystko oddaję. Daj mi jedynie miłość Twą i łaskę, albowiem to mi wystarcza".


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 29 paź 2017, 20:08

KAAN pisze:Widać że nie umiesz odróżnić całkowitemu zaufaniu Bogu w jego Słowie od czci oddawanej przedmiotowi, lichy z ciebie prorok.
To nie proroctwo tylko stwierdzenie faktu. Traktujesz Biblie w sposób bałwochwalczy.

Tak wyjawia wszystkim, którzy mają Ducha Bożego, filozofowie tacy jak ty nie mogą poznać prawdy, bo zaciemnia ją bałwan tzw. nauki i filozofii.
I oczywiście Ty masz Ducha Bożego bo po prostu masz... kręć się przyjacielu do woli w błędnym kole. Dzisiaj co drugi szaleniec powołuje się na Ducha Bożego, dołączyłeś do znamienitego grona.

I List do Koryntian 1:21 Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.

Nie rozróżniasz pomiędzy rzeczą prostą a prostactwem. Niestety egzegeza to bardziej złożony proces, aniżeli bezmyślne przepisywanie tekstu w dodatku wygenerowanego w innej kulturze zarówno językowej jak i umysłowej.

Żarty sobie stroisz. Niby odwołujesz się do nauki, a takie głupoty piszesz.

Przyjacielu miły, gdybyś czasem wyściubił nos poza swój fundamentalistyczny grajdołek to może i horyzonty myślowe byłyby nieco szersze. Oczywiście, ze wielu znakomitych egzegetów przyznawało, że przez Pana można tam rozumieć Ojca m.in. Mathew Pool w Synopsis criticorum aliorumque Sacræ Scripturæ interpretum et commentatorum. Podobnie Tomasz z Akwinu Sciendum est autem circa primum, quod hoc potest dupliciter legi: uno modo, ut sit sermo prophetae directus ad patrem, ut sit sensus tu, domine, scilicet Deus pater / Odnośnie pierwszego należy zaś wiedzieć, że może to być czytane dwojako: w jeden sposób, że mowa proroka skierowana jest do Ojca, tak iż sens byłby: Ty, Panie, tzn. Boże Ojcze... Zresztą komentatorów odnoszących ten tekst do ojca było znacznie więcej.


Nie inne, takie jak jest rozumiane przez zbawionych. Wszystkie znane przekłady tworzone przez znawców tematu nie zgadzają się z twoim wyobrażeniem.

Przekłady nie rozstrzygają tej kwestii. Tekst należy interpretować odwołując się do źródła.

To ty tak twierdzisz, ci co się znają na grece mówią coś innego.

Tomasz z Akwinu jej nie znał? Mathew Pool też? Sebastian Castellio też nie? Nie wspominając autora tej dysertacji http://christianismirestitutio.pl/wp-co ... -Crell.pdf

Czy ty zdajesz sobie sprawę, że znaczenia Słowa się nie dowodzi? Słowo jest objawione i rozumiane tylko przez zbawionych, żaden filozof nie może zrozumieć Słowa, chyba że się nawróci i swoją filozofię wywali na śmietnik.

Litości takie głupoty wygadują Świadkowie Jehowy i rzesze niedouczonych fundamentalistów, którzy na szkołę rzucali kamieniami. Prawdę mówiąc, gdyby nie krytyka tekstu, mozolny wysiłek wykształconych tłumaczy nie miałbyś nawet Biblii w domu.

A co masz do powiedzenia na temat tego wersetu? To co napisałeś wyżej? Że nagle w tym wersecie zmienia się podmiot całego przekazu z Syna na Ojca? Karkołomna to operacja.

Do powiedzenia mam bardzo dużo. Niestety jakikolwiek sens ma jedynie dyskusja na ten temat w dziale polemiki, gdyż tutaj robi się śmietnik. Sygnalizując jednak zagadnienie, czasownik mówić w całym rozdziale odnosi się do Pisma, z którego autor listu cytuje poszczególne fragmenty na poparcie swojej tezy - w dodatku cytuje z LXX nie tekstu hebrajskiego. Dlatego moja propozycja jest wciąż aktualna, chyba, że kapitulujesz.

A co to takiego? Tego w Biblii nie ma.

To jest dowód na to, że ludzie bez minimalnej formacji teologicznej nie powinni czytać Biblii.

Kpisz czy o drogę pytasz? Tych pokręconych ludzi uważasz za protestantów? Wykazali się wielką głupotą porzucając wiarę w pełnię i świętość Słowa Bożego. Odwołując się do takich pseudo autorytetów jesteś całkiem niegroźny dla wiary chrześcijańskiej. Za tym mogą pójść tylko chore duchowo umysły. Czytałem trochę Pani Uty Heinemann, większych głupot to nawet na tym forum trudno znaleźć.

Wasz "kościół" może co najwyżej pomarzyć o biblistach tej klasy co Bultmann czy Heinemann. Zresztą dyletancka opinia o fachowcach tego formatu nie ma żadnego znaczenia.

Motyl pisze: Realisto, gdzie najszybciej moglabym o tym poczytac...?

Ich publikacje są dostępne zarówno w języku polskim, angielskim jak i niemieckim. Jeżeli chcesz namiar na konkretne pozycje pm. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 20:12 przez Realista, łącznie zmieniany 2 razy.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 29 paź 2017, 20:09

Maria-Magdalena pisze:Wszechwiedzący i wszechmocny jest jedynie Bóg. Nie religie.


M-M...z wielka radoscia przeczytalam ten post....Zgadzam sie z jego trescia...Wiem, ze jestes na wlasciwej drodze....i ze dojdziesz do celu.... :->

Pozdrawiam cie baaaaaaaaaaardzo serdecznie..... :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 29 paź 2017, 23:20

Realista pisze:
KAAN pisze:Widać że nie umiesz odróżnić całkowitemu zaufaniu Bogu w jego Słowie od czci oddawanej przedmiotowi, lichy z ciebie prorok.
To nie proroctwo tylko stwierdzenie faktu.
Akurat, fałszywie prorokujesz. Nie możesz znać faktu, to poza twoim zasięgiem. :)

Tak wyjawia wszystkim, którzy mają Ducha Bożego, filozofowie tacy jak ty nie mogą poznać prawdy, bo zaciemnia ją bałwan tzw. nauki i filozofii.
I oczywiście Ty masz Ducha Bożego bo po prostu masz..
No właśnie, gdybyś znał Słowo Boze to byś wiedział że:

List do Rzymian 8:16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.

kręć się przyjacielu do woli w błędnym kole. Dzisiaj co drugi szaleniec powołuje się na Ducha Bożego, dołączyłeś do znamienitego grona.
A za przypisywanie mi szaleństwa otrzymujesz punkt karny :) Brak argumentów skutkuje u ciebie agresywnym zachowaniem.
I List do Koryntian 1:21 Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.
Nie rozróżniasz pomiędzy rzeczą prostą a prostactwem.
Prostactwo ma być w tym wersecie?
Żarty sobie stroisz. Niby odwołujesz się do nauki, a takie głupoty piszesz.
Przyjacielu miły, gdybyś czasem wyściubił nos poza swój fundamentalistyczny grajdołek to może i horyzonty myślowe byłyby nieco szersze.
Masz szerokie horyzonty to po co piszesz o jakichś urojeniach ludzi jak jakiś Mateusz Pool, co to za osobnik? Albo co robi w tym gronie filozof Tomasz?

Odnośnie pierwszego należy zaś wiedzieć, że może to być czytane dwojako: w jeden sposób, że mowa proroka skierowana jest do Ojca, tak iż sens byłby: Ty, Panie, tzn. Boże Ojcze... Zresztą komentatorów odnoszących ten tekst do ojca było znacznie więcej.
Cały kontekst wyraźnie wskazuje że podmiotem wykładu proroctw starego przymierza jest Pan Jezus i pokazane są w tych proroctwach atrybuty Pana Jezusa, jest to prezentacja Pana Jezusa jako Boga wszechmogącego, Boga Zbawiciela, Syna Bożego. Jedyny prawdziwy przekład to ten odnoszący boskość do Syna. Tłumaczenie musi być kontekstowe, sztuka tłumaczenia polega na uwzględnieniu kontekstu zdania nie tylko czysto literackiego, ale doktrynalnego całej Biblii i konstrukcji narracyjnej w jakiej znajduje sie tłumaczona fraza.
Nie inne, takie jak jest rozumiane przez zbawionych. Wszystkie znane przekłady tworzone przez znawców tematu nie zgadzają się z twoim wyobrażeniem.
Przekłady nie rozstrzygają tej kwestii. Tekst należy interpretować odwołując się do źródła.
Nie ma takiej potrzeby, zrobiono to dla tego fragmentu wielokrotnie i przez wielu specjalistów. Ufam tym przekładom którymi dysponuję, nie ufam twoim mentorom, to ludzie ze spaczonym umysłem.
To ty tak twierdzisz, ci co się znają na grece mówią coś innego.
Tomasz z Akwinu jej nie znał? Mathew Pool też?
Widocznie za słabo znali. Kto to ten Mateusz Pool?
Czy ty zdajesz sobie sprawę, że znaczenia Słowa się nie dowodzi? Słowo jest objawione i rozumiane tylko przez zbawionych, żaden filozof nie może zrozumieć Słowa, chyba że się nawróci i swoją filozofię wywali na śmietnik.
Litości takie głupoty wygadują Świadkowie Jehowy...
Widocznie jesteś niżej w rozumieniu tematu niż Świadkowie Jehowy. Słowo świadczy o tym co pisałem, chcesz być nauczycielem Słowa a tego nie wiesz?
A co masz do powiedzenia na temat tego wersetu? To co napisałeś wyżej? Że nagle w tym wersecie zmienia się podmiot całego przekazu z Syna na Ojca? Karkołomna to operacja.
Do powiedzenia mam bardzo dużo. Niestety jakikolwiek sens ma jedynie dyskusja na ten temat w dziale polemiki, gdyż tutaj robi się śmietnik.
Ja jestem człowiekiem konkretnym, nie lubie filozoficznego wodolejstwa, napisz krótko i treściwie jakim prawem zmieniasz podmiot całego przekazu w jednym wersecie?
Sygnalizując jednak zagadnienie, czasownik mówić w całym rozdziale odnosi się do Pisma, z którego autor listu cytuje poszczególne fragmenty na poparcie swojej tezy
Jakiej tezy? Jaka jest w skrócie teza całego pierwszego rozdziału Hebr.?
Dlatego moja propozycja jest wciąż aktualna, chyba, że kapitulujesz.
Nie widzę potrzeby dyskusji na ten temat, twoje tezy są marginalne, wyznawane przez plankton teologiczny i ludzi upadłych w duchu. Nie mają żadnego autorytetu ludzie pokroju Bultmanna czy Heinemann.
A co to takiego? Tego w Biblii nie ma.
To jest dowód na to, że ludzie bez minimalnej formacji teologicznej nie powinni czytać Biblii.
Więc nie czytaj, twoja sprawa.
Kpisz czy o drogę pytasz? Tych pokręconych ludzi uważasz za protestantów? Wykazali się wielką głupotą porzucając wiarę w pełnię i świętość Słowa Bożego. Odwołując się do takich pseudo autorytetów jesteś całkiem niegroźny dla wiary chrześcijańskiej. Za tym mogą pójść tylko chore duchowo umysły. Czytałem trochę Pani Uty Heinemann, większych głupot to nawet na tym forum trudno znaleźć.
Wasz "kościół" może co najwyżej pomarzyć o biblistach tej klasy co Bultmann czy Heinemann.
To nie są bibliści, nie ma nawet określenia na to co sobą prezentują. Głupota pędzi za głupotą w ich teoriach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: konia_z_rzedem » 29 paź 2017, 23:33

diedmaroz pisze:
konia_z_rzedem pisze:
Powiem więcej, porównajcie sobie przekłady katolickie z przekładami protestanckimi w wersecie Flp 2, 6.


Przekład dosłowny:
który będąc w postaci Bożej, nie poczytywał sobie za zdobycz bycia równym Bogu,
Biblia Gdańska:
Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
Uwspółcześniona Biblia Gdańska:
Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież;
Biblia Warszawska:
Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
Biblia Tysiąclecia:
On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
New King James Verson:
who <3739>, being <5225> (5723) in <1722> the form <3444> of God <2316>, did not <3756> consider <2233> (5662) it robbery <725> to be <1511> (5750) equal <2470> with God <2316>,


Po pierwsze, bierzesz pod uwagę tylko jeden przekład katolicki, po drugie nie bierzesz pod uwagę oficjalnej wykładni.
Bądźmy już rzetelni i nie patrzmy tylko przez własne okulary:

Biblia Brzeska (1563)
Phi 2:6 bb "(6) Który będąc w kształcie Bożym, nie miałby był za drapiestwo równym być Bogu."

Biblia Ewangeliczna EIB (2016)
Phi 2:6 eib "(6) On, choć istniał w tej postaci, co Bóg, nie dbał wyłącznie o to, aby być Mu równym."

Biblia Gdańska (1632)
Phi 2:6 bg "(6) Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,"

Biblia Jakuba Wujka (1599)
Phi 2:6 wuj "(6) Który będąc w postaci Bożej, nie poczytał za drapieztwo, że był równym Bogu:"

Biblia Paulistów (2008)
Phi 2:6 pau "(6) On, mając naturę Boga, nie uznał za stosowne korzystać ze swojej równości z Bogiem,"

Biblia Poznańska (1974/75)
Phi 2:6 bp "(6) On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem,"

Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)
Phi 2:6 bt5 "(6) On to, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,"


Biblia Warszawska (1975)
Phi 2:6 bw "(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,"

Biblia Warszawsko-Praska (1997)
Phi 2:6 br "(6) On to, istniejąc [od wieków] w postaci Boga, nie uznał za stosowne korzys-tać ze swej równości z Bogiem,"

Nowa Biblia Gdańska (2011)
Phi 2:6 nbg-pl "(6) który będąc w postaci Boga, nie torował sobie rabunku, aby być równym Bogu,"

NT w przekł. Kowalskiego (1956)
Phi 2:6 kow "(6) On to, bytując w postaci Bożej, nie obstawał nieugięcie przy tym, by trwać w równości z Bogiem,"

Przekład Dosłowny (2002)
Phi 2:6 bpd "(6) który będąc w postaci Bożej, nie poczytywał sobie za zdobycz bycia równym Bogu,"

Przekład Ekumeniczny (2009) (kilka denominacji wspólnie tłumaczyło, włącznie z przedstawicielami KRK)
Phi 2:6 eku "(6) On, będąc w postaci Bożej, nie wykorzystał swojej równości z Bogiem,"

Przekład Nowego Świata (1997)
Phi 2:6 nwt-pl "(6) który chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu."

Słowo Życia (1989)
Phi 2:6 psz "(6) Chociaż zawsze był Bogiem, nie uważał, że za wszelką cenę musi zachować swoje boskie przywileje."

Uwspółcześniona Biblia Gdańska (2017)
Phi 2:6 ubg "(6) Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież;"

Współczesny Przekład (1991)
Phi 2:6 wsp "(6) który - choć w istocie swojej zawsze był równy Bogu - nie skorzystał w pełni z tej równości,"

Ja bym na prawdę nie patrzył na to, jak jest w danej Biblii napisane, bo to się mija z celem. Znacie przecież oficjalną naukę KRK, nie? A wiecie może, co jest przyczyną tego typu rozbieżności?


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 30 paź 2017, 06:20

To jest hipokryzja do kadratu. Dostałem ostrzeżenie za uwagę ogólną, że szalency powołują się na Ducha św, a nasz moderator przypisuje innym głupotę i oczywiście nie dostaje ostrzeżenia. H I P O K R Y Z J A i oczywiście etyka Kalego, ale to nie nowość, że niektórzy do pewnych ról po prostu nie dorośli. Oczywiście zrejterował z mojej propozycji bo po prostu woli lać wodę w komentarzach niż przedyskutować temat gruntownie. Po prostu wstyd uważać się za natchnionego Duchem św a postępować w sposób tak nieetyczny, ale cóż widać jakiego Ducha to owoc.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Noemi » 30 paź 2017, 08:09

Realisto wroc do swojego postu i zobacz co napisales odnosnie KAANa bo w tym powyzej klamiesz ,broniac sie przed karniakiem


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 30 paź 2017, 09:16

Realista pisze:To jest hipokryzja do kadratu. Dostałem ostrzeżenie za uwagę ogólną, że szalency powołują się na Ducha św, a nasz moderator przypisuje innym głupotę i oczywiście nie dostaje ostrzeżenia.
Przypisałeś to mnie napisałeś ze dołączyłem do ich grona, za hipokryzję możesz dostać jeszcze jeden punkt, nie potrafisz zachować się przyzwoicie na forum?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 30 paź 2017, 09:26

KAAN pisze:
Realista pisze:To jest hipokryzja do kadratu. Dostałem ostrzeżenie za uwagę ogólną, że szalency powołują się na Ducha św, a nasz moderator przypisuje innym głupotę i oczywiście nie dostaje ostrzeżenia.
Przypisałeś to mnie napisałeś ze dołączyłem do ich grona, za hipokryzję możesz dostać jeszcze jeden punkt, nie potrafisz zachować się przyzwoicie na forum?
Swoim zachowaniem tylko potwierdzasz to co napisałem. Hipokryzji jaką tutaj widzę i podwójne standardy spotkałem tylko u Świadków Jehowy. Widzę zatem jakie wzorce Cię inspirują. Rzadko tutaj zaglądam, ale to się nie zmieni bo przez taką moderację zostaną tu niebawem tylko twoi krewni. Ty mi przypisałeś inspirowanie sie ludźmi ze spaczonym umysłem i uważasz, że to fair? Oczywiście regulamin nalezy uzupełnić o etyke Kalego. Może zajrzę tu z nudów za kolejny rok, więc stawiaj sobie co tam chcesz skoro nie trzymasz żadnych standardów cywilizowanego świata. O uczciwości intelektualnej nie wspominając.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 30 paź 2017, 09:59

Realista pisze:
KAAN pisze:
Realista pisze:To jest hipokryzja do kadratu. Dostałem ostrzeżenie za uwagę ogólną, że szalency powołują się na Ducha św, a nasz moderator przypisuje innym głupotę i oczywiście nie dostaje ostrzeżenia.
Przypisałeś to mnie napisałeś ze dołączyłem do ich grona, za hipokryzję możesz dostać jeszcze jeden punkt, nie potrafisz zachować się przyzwoicie na forum?
Ty mi przypisałeś inspirowanie sie ludźmi ze spaczonym umysłem i uważasz, że to fair?
Oczywiście że fair, bo sam napisałeś że są dla ciebie autorytetami, to ludzie z głęboko upadłym duchem, nie mający nic wspólnego z wiarą chrześcijańską, to anty chrześcijanie. Jeśli takimi ludźmi podpierasz się w swoich twierdzeniach i w to wierzysz co oni to marny twój los przed Bogiem Wszechmogącym, a na tym forum nie możesz liczyć na przychylność i akceptację z powodu fałszu który głosisz.
Nie zależy nam na tym forum na ludziach, którzy nic nie wnoszą dobrego do naszej wiary i zrozumienia przesłania Biblii. Siewcy fałszu i herezji nie mogąc swobodnie obrażać Pana Boga i dzieci Boże odchodzą, i dobrze. Każdy kto poszukuje Boga i wiary może liczyć na przyjęcie i zrozumienie. Pomoc poszukującym z pewnością zostanie udzielona. Prześmiewcy i ci którzy drwią z wiary, dopóki zachowują się w miarę przyzwoicie sa tolerowani w działach dla nich przeznaczonych, a kiedy próbują obrażać Boga i ludzi są usuwani, inaczej nie będzie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 30 paź 2017, 10:34

To bardzo groteskowe, gdy ktoś postępujący nieuczciwie udaje moraliste. Po drugie bycie stroną w sprawie i sedzią dla kogos szanujacego logikę jest niedopuszczalne. Mam prosbe o usunięcie mojego konta bo poziom infantylnego sekciarstwa sięga tutaj apogeum.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości