"Współczesne fałszywe ewangelie" - bezpłatny PDF

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"Współczesne fałszywe ewangelie" - bezpłatny PDF

Postautor: Reformed_Pastor » 08 cze 2013, 13:02

Drodzy,

Po prawej strony menu mojego codziennego bloga pod adresem pbartosik.pl uruchomiłem, myślę, że ciekawą dla Was opcję. Dzięki niej będziecie mogli otrzymywać ode mnie bezpłatne publikacje w pliku PDF. Nie wszystko co piszę, nadaje się do publikacji w formie blogowego wpisu (pod względem długości). Wpisanie na listę czytelników umożliwi Wam regularne otrzymywanie artykułów, biuletynów, które planuję wysyłać zapisanym osobom 1-2 razy w miesiącu na adres mailowy.

Startujemy z mocną rzeczą i zarazem bardzo ważną w kontekście współczesnego zamieszania na temat tego czym jest "ewangelia". Wbrew pozorom problem dotyczy nie tylko środowiska katolickiego (jak mniemają protestanci), ale również protestanckiego w wydaniu nurtów charyzmatycznego i ewangelicznego chrześcijaństwa. Czy "ewangelia", którą głosimy jest ewangelią, którą głosili apostołowie? Na jakie "fałszywe ewangelie" musimy uważać dzieląc się z bliźnimi wiarą w Jezusa? Na czym polega "dodawanie", a na czym "ujmowanie" ewangelii?

Artykuł ma tytuł "Współczesne fałszywe ewangelie" i chętni czytelnicy otrzymają go na adres mailowy w najbliższy wtorek, 11 czerwca.

Zapraszam do lektury i subskrypcji.

Pozdrowienia,

pastor Paweł
Ewangeliczny Kościół Reformowany w Gdańsku
pbartosik.pl


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 58
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: świętokrzyskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Współczesne fałszywe ewangelie" - bezpłatny P

Postautor: Raf » 08 cze 2013, 14:53

Reformed_Pastor pisze:Czy "ewangelia", którą głosimy jest ewangelią, którą głosili apostołowie?

Drodzy!
Drogi reformowany pasterzu Pawle!
Oto jest pytanie.
A odpowiedź na nie zgodnie z zasadą Sola Scriptura jest bardzo prosta. Wystarczy zajrzeć do Nowgo Testamentu, a szczególnie do Dziejów Apostolskich i zbadać jaką ewangelię głosili Apostołowie, a następnie porównać do tej jaką my głosimy.


Wyznanie: Brak_demonizacji
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Współczesne fałszywe ewangelie" - bezpłatny P

Postautor: Piotrek. » 08 cze 2013, 17:25

Reformed_Pastor pisze:Wbrew pozorom problem dotyczy nie tylko środowiska katolickiego (jak mniemają protestanci), ale również protestanckiego w wydaniu nurtów charyzmatycznego i ewangelicznego chrześcijaństwa. Czy "ewangelia", którą głosimy jest ewangelią, którą głosili apostołowie? Na jakie "fałszywe ewangelie" musimy uważać dzieląc się z bliźnimi wiarą w Jezusa? Na czym polega "dodawanie", a na czym "ujmowanie" ewangelii?


Zabrzmiało jak dyskretna chęć oznajmienia "tylko moje nauki nie są fałszywe".


Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Reformed_Pastor » 08 cze 2013, 22:37

Nie taka jest intencja. Wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia będzie w opracowaniu. Już we wtorek :-)


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 08 cze 2013, 22:51

Piotrek. pisze:Zabrzmiało jak dyskretna chęć oznajmienia "tylko moje nauki nie są fałszywe".

Akurat większość deklaracji towarzysza Reformowanego Pastora tak brzmią.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 cze 2013, 05:07

Ja sie zapisalem na ten pdf - z dobrze poinformowanego zrodla dowiedzialem sie, ze beda to tezy z ktorymi pewnie bedzie mozna sie zgodzic.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości