FILMY EWANGELIZACYJNE

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: Lee » 04 gru 2015, 22:47

hmhmm pisze:Ludzie i wy się dziwicie, że to forum umiera? Jeden nadał 66 stron o świadkach Jehowy, drugi 16 o filmach ewangelizacyjnych, jakby sama Biblia była wybrakowana.

Możesz wyjaśnić z czym masz problem i do czego pijesz w tym temacie?


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: hmhmm » 05 gru 2015, 00:09

Lee pisze:
hmhmm pisze:Ludzie i wy się dziwicie, że to forum umiera? Jeden nadał 66 stron o świadkach Jehowy, drugi 16 o filmach ewangelizacyjnych, jakby sama Biblia była wybrakowana.

Możesz wyjaśnić z czym masz problem i do czego pijesz w tym temacie?

Mogę. Po prostu nie jestem w stanie pojąć po co kręcić i rozpowszechniać filmy ewangelizacyjne. Nie potrafię tego zrozumieć.

Jaki jest tego cel?


Po co tłumaczyć Ewangelie, skoro aby zrozumieć o co Bogu chodzi wystarczy Go kochać?

Czego ludzie nauczą się z tego, że jedna osoba wychodzi na mównicę/ambonę i mówi czasami przez kilkadziesiąt minut?

Proszę o odpowiedź. Zapytałeś z czym mam problem. Właśnie z tym o co pytam.


Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: Lee » 05 gru 2015, 09:29

hmhmm pisze:Mogę. Po prostu nie jestem w stanie pojąć po co kręcić i rozpowszechniać filmy ewangelizacyjne. Nie potrafię tego zrozumieć.
Jaki jest tego cel?
Po co tłumaczyć Ewangelie, skoro aby zrozumieć o co Bogu chodzi wystarczy Go kochać?

Twoje pytanie jest absurdalne, to jakby zapytać ratownik: ,,po co reanimujesz pan tego człowieka, w jakim celu ratujesz jemu życie?”
Celem jest przywrócenie człowiekowi życia. To takie oczywiste.
Wokoło giną ludzi. Idą szeroką drogą i wielką ławą zwalają się w przepaść. Dlatego twoim obowiązkiem i nakazem jest głoszenie ewangelii zgubionemu światu.
Jeżeli mówisz że kochasz Boga, a z tą miłością zamykasz się we własnym świecie, nie dbając o zbawienie innych, to zwodzisz sam siebie. Gdyż miłość okazana ludziom jest odzwierciedleniem miłości do Boga.

hmhmm pisze:Czego ludzie nauczą się z tego, że jedna osoba wychodzi na mównicę/ambonę i mówi czasami przez kilkadziesiąt minut?

To już zależy od ucznia, czy przekazane przez nauczyciela słowa będzie wdrażał w czyn.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: hmhmm » 05 gru 2015, 10:58

Lee pisze:To takie oczywiste.

Oczywiste, dla Ciebie. Co jeśli ja tego nie rozumiem?
Lee pisze:Dlatego twoim obowiązkiem i nakazem jest głoszenie ewangelii zgubionemu światu.

To zrób jak Jezus kazał i: "Wyjdź co prędzej na ulice i zaułki miasta i wprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych!"
A potem co z nimi zrobić?
I co z tym?
Czy może ślepy ślepego prowadzić? Oraz co z belką w oku?

Poza tym jak ja mam nawracać ludzi, skoro sam się nie nawróciłem i tak naprawdę tylko szukam dzień w dzień wymówek, żeby tego nie zrobić? Jak niby mam się pozbyć grzechu skoro go lubię i pozbywając się go czuję jakbym miał sobie wyrwać kawał mięsa z ciała?


Wklejanie filmów ewangelizacyjnych na forum chrześcijańskim, to głoszenie Ewangelii, jeśli w ogóle jest mowa o Ewangelii a nie o prywatnym zdaniu kaznodziei, osobom, które ją znają.

Czy jest w ogóle sens mówić o Jezusie skoro Jego historia i nauki są zawarte w nowym testamencie? Może najlepiej po prostu powiedzieć komuś żeby przeczytał NT i dodać jak "To" czytać?

Możemy mówić o nim niewierzącym, ale wiara podobno bierze się ze słuchania słowa Chrystusa. A co to w ogóle jest? Jak ja mówię, to ja mówię, nie Chrystus.

Jest jeszcze coś. Powinienem, chyba potwierdzić naukę znakami i cudami. A jak mam to zrobić skoro tego nie umiem?
Lee pisze:To już zależy od ucznia, czy przekazane przez nauczyciela słowa będzie wdrażał w czyn.

Dobrze uczniu, pokaż mi czego się nauczyłeś. Nie mów mi o tym, tylko mi to pokaż.


Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: Lee » 06 gru 2015, 11:10

hmhmm pisze:Oczywiste, dla Ciebie. Co jeśli ja tego nie rozumiem?

Oczywiste dla odrodzonego Chrześcijanina.
hmhmm pisze:Poza tym jak ja mam nawracać ludzi, skoro sam się nie nawróciłem i tak naprawdę tylko szukam dzień w dzień wymówek, żeby tego nie zrobić?

Najpierw należałoby zacząć od siebie. Żeby szukać tego co pochodzi od Boga, czyli mieć pragnienie Jego woli, najpierw trzeba zaakceptować Jego panowanie.
hmhmm pisze: Jak niby mam się pozbyć grzechu skoro go lubię i pozbywając się go czuję jakbym miał sobie wyrwać kawał mięsa z ciała?

(15) Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. (1 List Jana 2:15)
No właśnie lubisz, bo żyjesz na wzór tego świata w starej naturze.
Kiedy człowiek się odradza, wtedy Bóg zmienia jego martwą istotę w żywą osobę i daje mu nową naturę, z nowymi pragnieniami.
Odtąd chce prowadzić życie, które jest miłe Bogu.

hmhmm pisze:Wklejanie filmów ewangelizacyjnych na forum chrześcijańskim, to głoszenie Ewangelii, jeśli w ogóle jest mowa o Ewangelii a nie o prywatnym zdaniu kaznodziei, osobom, które ją znają.

Biblia jest nieomylna w swej właściwej interpretacji. Aby poznać Biblijne fakty i wyjaśnić ich znaczenie należy ją w sposób właściwy interpretować. Również osoba która samodzielnie zgłębia Słowo będzie interpretować je na swój sposób.

hmhmm pisze:Czy jest w ogóle sens mówić o Jezusie skoro Jego historia i nauki są zawarte w nowym testamencie? Może najlepiej po prostu powiedzieć komuś żeby przeczytał NT i dodać jak "To" czytać?

Oczywiście. Ponieważ nie każdy posiada Biblię, a większość jej nie czyta, albo ma fałszywie przedstawiony obraz Boga. Ewangelizacja otwiera ludziom oczy i skłonia ich do szukania prawdy zawartej w Biblii.

hmhmm pisze:Możemy mówić o nim niewierzącym, ale wiara podobno bierze się ze słuchania słowa Chrystusa. A co to w ogóle jest? Jak ja mówię, to ja mówię, nie Chrystus.

Wiara bierze się ze słuchania Słowa zawartego w Piśmie Świętym, kiedy głosisz to Słowa, wtedy Bóg, jeśli jest to w Jego woli, odradza owego grzesznika któremu zwiastujesz.

hmhmm pisze:Dobrze uczniu, pokaż mi czego się nauczyłeś. Nie mów mi o tym, tylko mi to pokaż.

Chcesz żebym Ci sfotografował swoje życie?
Ludzie z mojego otoczenie to widzą.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: hmhmm » 12 gru 2015, 15:18

@Lee
Sam nie wierzysz w to, co mówisz, nie mnie chcesz przekonać tylko siebie. Dajesz odpowiedzi, które tworzą jeszcze więcej pytań, siebie traktujesz jako lepszego, mnie jako gorszego, zaciemniasz sprawę, zamiast ją rozjaśniać. Słowem robisz wszystko, żebym Cię znienawidził i nie chciał mieć z Tobą nic wspólnego.

Twoja denominacja tak Cię wytresowała, żebyś czasem nie dogadał się z kimkolwiek ze świata. A już na pewno nikogo nie nawrócił.


Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: Lee » 21 gru 2015, 22:49

hmhmm pisze:Sam nie wierzysz w to, co mówisz, nie mnie chcesz przekonać tylko siebie.

Pustosłowie oderwane od rzeczywistości.
Dajesz odpowiedzi, które tworzą jeszcze więcej pytań,

Na pytania są odpowiedzi.
siebie traktujesz jako lepszego, mnie jako gorszego, zaciemniasz sprawę, zamiast ją rozjaśniać.

Sam napisałeś że nie jesteś nawrócony, czyli innymi słowy nie jesteś odrodzonym chrześcijaninem, a to stawia Cię w opozycji do Boga (dopóki trwasz w tym stanie).
Czy bycie zbawionym z łaski, czyni mnie lepszego? Bynajmniej (jeżeli spojrzeć na to od strony moralnej), bo byłem grzesznikiem zasługującym na potępienie.
Słowem robisz wszystko, żebym Cię znienawidził i nie chciał mieć z Tobą nic wspólnego.

Słowem… głoszę Ewangelię, która zadaje śmiertelny cios ludzkiej dumie, osądza grzech i wzywa do upamiętnia.
Często ludzie nie chcą słuchać przesłania ewangelii, denerwują się gdy mają okazje je słyszeć, narasta w nich agresja i złość, bo nie chcą się upamiętać i porzucić własnych grzechów. Wprost przeciwnie, kochają swoje złe czyny i chcą się nimi rozkoszować. Przeciw ewangelii wynosi się ich własne ja, że muszą uznać Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela i podporządkować Mu własne życie.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: hmhmm » 21 gru 2015, 23:15

@Lee
Ty chcesz, żeby ludzie podporządkowali życie Chrystusowi, czy Tobie? Hmm?

A jeśli Chrystusowi, to jak by to miało wyglądać? Jak się odrodzić, czy narodzić na nowo?

Powinieneś wiedzieć, skoro sam się odrodziłeś.


Awatar użytkownika
Lii
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: Lii » 04 wrz 2019, 17:59

Ateistyczne urojenie / The Atheist Delusion - Ray Comfort.
Poprawiona jakość filmu - lepsza czytelność napisów.

https://www.youtube.com/watch?v=B19mCHY_G30&t=1954s


A Jezus zaraz wyciągnął rękę, uchwycił go i rzekł mu: O małowierny, czemu zwątpiłeś? Mt 14,31
Teraz ujrzysz, co Ja uczynię II Mojż. 6,1
Nie ma nic niemożliwego dla Boga w stosunku do tych, którzy Mu ufają.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: FILMY EWANGELIZACYJNE

Postautor: marioosh666 » 04 wrz 2019, 20:43



Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości