Gorliwość Boga

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Gorliwość Boga

Postautor: mr.noname » 29 maja 2017, 11:14

Źródło: http://www.arka-tv.com/pdf/gorliwosc-boga/

I rzeczywiście: Bóg jest Bogiem zazdrosnym. Myśli te sprawiają pewnym ludziom duże problemy. Niedawno miałem rozmowę z rzemieślnikiem o wierze. Czytał trochę Biblię, zupełnie z ciekawości. Przy tym potknął się na stwierdzeniu, że Bóg jest zazdrosny. Opowiedział mi o swoich małżeńskich problemach i osobistych powodach, które ma, aby być zazdrosnym. Ale zwalczał swoją zazdrość i myślał, że będzie miał dobrą postawę, aby kontynuować małżeństwo. Dlatego nie mógł w ogóle zrozumieć, dlaczego Bóg może mieć ze swego widocznego poglądu, taką „niedobrą” cechę i nawet jeszcze o tym zapewnia, podczas gdy on musiał podjąć działania, przeciwko „złej” zazdrości wobec ludzi. Więc nie mógł się z tym pogodzić.

Wielu chrześcijanom również trudno pogodzić się z myślami, że mają zazdrosnego Boga. Ale Biblia jest pod tym względem jasna i wyraźna. Oto kilka przykładów: „Nie będziesz się kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój jestem Bogiem zazdrosnym” (2 Mojżeszowa 4, 24).

„I rzekł Jozue do ludu: Nie możecie służyć Panu, gdyż jest: On Bogiem Świętym, bogiem zazdrosnym, nie odpuści wam przewinień i grzechów waszych” (Izajasza 24, 19).

„Mściwy jest Pan i pełen gniewu. Mści się Pan na swoich wrogach” (Nahuma 1, 2).

„Rozgniewali go swoim bałwochwalstwem na wzgórzach, a bałwanami swymi wzbudzili jego zazdrość” (Psalm 78, 38).


mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Gorliwość Boga

Postautor: mr.noname » 30 maja 2017, 09:31




Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości