Dlatego nie poddajemy się zwątpieniu

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
mr.noname
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dlatego nie poddajemy się zwątpieniu

Postautor: mr.noname » 12 lut 2017, 12:52

Żródło: http://www.arka-tv.com/pdf/dlatego-nie- ... watpieniu/

Drodzy widzowie, witam serdecznie w kolejnej edycji programu Arki! Dzisiaj chcielibyśmy rozmawiać w studiu na temat „Dlaczego nie poddajemy się zwątpieniu”. W naszej rozmowie, zaznaczam, bardzo mile są widziani Pastor Frank i również Pastor Wolfgang Wegert.

Myślę, że przeczytajmy przede wszystkim tekst ,który jest podstawą naszej rozmowy. Znajdujemy go w 2 Liście do Koryntian, rozdział 4, od wersetu 16 do 18. Tutaj Apostoł Paweł pisze do Koryntian te słowa: „Dlatego to nie poddajemy się zwątpieniu, chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień. Niewielkie bowiem utrapienie nasze obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne trwa wiecznie.”

Wiemy, że chrześcijanie przeżywają również uciski i cierpienia. Niektórzy są przygnębieni i zniechęceni. A Apostoł Paweł przychodzi tutaj z tym tekstem i mówi: „Nie zniechęcajcie się”. Daje nam trzy powody, dla których mamy to zrobić.

Pierwszy powód, który wymienił, znajdujemy w wersecie 16. Mówi: „Chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten ,który jest wewnątrz odnawia się z dnia na dzień”.


Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości