Kiedy powróci Jezus?

Jak się to wszystko skończy ....
Crussing
Gender: None specified

Kiedy powróci Jezus?

Postautor: Crussing » 19 sie 2013, 23:59

Mateusza 24
(42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. (43) A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby, i nie pozwoliłby podkopać domu swego. (44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.

Ale czy aby na pewno nie wiemy? Oczywiście dokładnego czasu nie możemy wiedzieć, ale Biblia mówi, że przed powrotem Jezusa ma nadejść antychryst i zwieść tych, których imion nie ma zapisanych w księdze żywota. Jego panowanie ma trwać 3,5 roku. Czy uważacie, że może podrobić powtórne przyjścia Jezusa? Jeśli tak, proszę o biblijne dowody potwierdzające to.

Osobiście twierdzę, że Jezus nie powróci ani za tydzień, ani za rok, ani za 3 lata. Dlaczego? Napisałem to wyżej - najpierw antychryst musi przybyć i panować przez 3,5 roku.


2 Tesaloniczan 2
(1) Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, (2) Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. (3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi, bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia. (4) Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. (5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? (6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. (7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. (8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. (9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

Widzimy tutaj, że przed powrotem Jezusa za sprawą szatana ma przybyć niegodziwiec, wśród cudów, znaków. Czym będą te znaki i jak będą wyglądać?

Większość ludzi szuka przywódcy, który zaprowadzi pokój na świecie i zażegna wielki kryzys, który ogarnął cały glob. Czy tym ''zbawcą'' będzie antychryst?

Jak będzie wyglądał powrót Jezusa? Co w ogóle sądzicie na ten temat?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 20 sie 2013, 00:31

Crussing pisze:Jak będzie wyglądał powrót Jezusa? Co w ogóle sądzicie na ten temat?


Jezus wroci. Pisalem wczesniej na forum o progressive paralellism jako alternatywie dla doszukiwania sie znakow i kryzysow w Biblii.

Obrazek

Dla znajacych ang: http://www.youtube.com/watch?v=76LNGs0CY4Q


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 sie 2013, 02:02

Słowo mówi że mamy być zawsze gotowi niezależnie od pory i czasu.

Łuk 12:35 - Niechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone.
12:36 - Wy zaś bądźcie podobni do ludzi oczekujących pana swego, aby mu zaraz otworzyć, kiedy powróci z wesela, przyjdzie i zapuka.
12:37 - Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę, powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał.

Tak naprawdę liczy się czy my teraz jesteśmy w Chrystusie. Proroctwa? Ktoś może nam błędnie wyłożyć lub wprowadzić w błąd. A kiedy nie ma światła łatwo można pomylić drogę.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 20 sie 2013, 08:28

Chcę wierzyć pisze:Tak naprawdę liczy się czy my teraz jesteśmy w Chrystusie. Proroctwa? Ktoś może nam błędnie wyłożyć lub wprowadzić w błąd. A kiedy nie ma światła łatwo można pomylić drogę.

Zgadzam się, ale osoba choć trochę ogarnięta w Biblii zna kolejność zdarzeń, prawda? 2 list do Tesaloniczan rozdział drugi daje do zrozumienia poniższą kolejność:

Nadejście antychrysta ---> powrót Jezusa

I dlatego jak wspomniałem na samym początku tego tematu - powrotu Jezusa nie ma co oczekiwać za te choćby 3 lata, ponieważ mają je poprzedzić 3,5 letnie rządy antychrysta.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 sie 2013, 11:25

Crussing pisze:
Chcę wierzyć pisze:Tak naprawdę liczy się czy my teraz jesteśmy w Chrystusie. Proroctwa? Ktoś może nam błędnie wyłożyć lub wprowadzić w błąd. A kiedy nie ma światła łatwo można pomylić drogę.

Zgadzam się, ale osoba choć trochę ogarnięta w Biblii zna kolejność zdarzeń, prawda? 2 list do Tesaloniczan rozdział drugi daje do zrozumienia poniższą kolejność:

Nadejście antychrysta ---> powrót Jezusa

I dlatego jak wspomniałem na samym początku tego tematu - powrotu Jezusa nie ma co oczekiwać za te choćby 3 lata, ponieważ mają je poprzedzić 3,5 letnie rządy antychrysta.


Spójrz na te dwa fragmenty

2 Tesal 2:9 - A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
2:10 - i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
2:11 - I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,

Obj 13:3 - A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.


Myślisz, że ci którzy idą za zwierzęciem to nigdy nie czytali Biblii albo mają wytatuowany znak 666 na czole? W kościele to Bóg rozdaje miejsca i ustala porządek a antychryst to człowiek stojący na czele ludu bożego nie z urzędu Boga ale z urzędu przeciwnika. Aby stanąć na czele musi natomiast przekonać wiele ludzi po drodze, popierać tych którzy go popierają i usuwać tych, którzy nie uznają jego władzy, oszukać nie tylko wiernych ale także królów. Po prostu jego władza bez całej rzeszy ludzi go wspierających nie miała by sensu. Dąży do władzy ponieważ nie przyjął miłości prawdy i duch antychrysta może przez niego realizować swoje cele, działać przeciwko tym którzy służą Jezusowi Chrystusowi.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 20 sie 2013, 11:29

Kiedy powróci Jezus?


Nie wiem. Wierzę, że może przyjść już nawet dziś.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 sie 2013, 11:40

Mamy czkać,być gotowi a nie bawić się się" gdybologie". ;-)


Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 20 sie 2013, 13:24

Chcę wierzyć pisze:2:10 - i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
2:11 - I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,

Osoby idące za zwierzęciem dadzą się zwieść szatanowi, ponieważ ostatecznie odrzucili Boga i dlatego zsyłane są na nich kłamstwa, aby im wierzyli.

Chcę wierzyć pisze:Obj 13:3 - A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.

Ludzie, których imion nie ma zapisanych w księdze żywota, pójdą w podziwie za zwierzęciem. Prawdopodobnie chodzi o odrodzenie się na krótko jakiegoś mocarstwa/imperium/królestwa...

Mi jedynie chodzi o to, że Jezus nie może powrócić na razie, bo pewne wydarzenia jeszcze nie nastąpiły. Może być tak, że szatan poprzez swoje oszustwa będzie starał się pokazać ludzkości, że proroctwa się rzekomo wypełniły, aczkolwiek zobaczymy jak będzie. Wiemy, że ojciec kłamstwa swoim duchem może podburzać całe armie, więc nie będzie miał z tym większego problemu.

Obj. Jana 16
(12) A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca. (13) I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka; (14) A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

Tutaj mamy przepowiednie mówiącą, że narody pójdą na Izrael, ale najpierw musi Eufrat wyschnąć, a z tego co mi wiadomo jeszcze nie wyschła.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 sie 2013, 16:05

Crussing pisze:
Chcę wierzyć pisze:2:10 - i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
2:11 - I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,

Osoby idące za zwierzęciem dadzą się zwieść szatanowi, ponieważ ostatecznie odrzucili Boga i dlatego zsyłane są na nich kłamstwa, aby im wierzyli.

Chcę wierzyć pisze:Obj 13:3 - A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.

Ludzie, których imion nie ma zapisanych w księdze żywota, pójdą w podziwie za zwierzęciem. Prawdopodobnie chodzi o odrodzenie się na krótko jakiegoś mocarstwa/imperium/królestwa...


Dan 7:7 - Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.

Tutaj przynajmniej cześć jest zgodna. Tym zwierzęciem było Cesarstwo Rzymskie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości