Antychryst - jak go rozpoznać?

Jak się to wszystko skończy ....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 lut 2014, 09:05

Grażyna pisze:A ja się nie martwię. Czekam. Pan Jezus wie o wszystkim i Jemu ufam. Modlę się czytam Biblię i zajęłam się chorym mężem, pracą i posługą. Umacnianie w wierze siebie i innych to też przygotowanie na złe czasy. Cóż z tego, że namierzy się antychrysta, skoro sił i wiary nie starczy, aby mu się oprzeć?


I bardzo dobrze czynisz, ale nie to martwi "PanJestMocaMoja", bo bylby wtedy przerazony proroctwem Pana Jezusa w Mat.24. Jego przeraza pewne odkrycie tego, ktory mowi, ze go nie ma.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 lut 2014, 10:16

Panjestmocamoja bardzo lubie twoje posty: ii :-D


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 lut 2014, 10:31

PanJestMocaMoja pisze:JJ dzieki za link. Wlasnie szukalem podobnych tematow i chcialem dowiedziec sie wiecej ale nic nie znalazlem.

Czytam ten watek teraz i troche mnie to przeraza, bo nie rozumiem proroctw i boje sie ze zla interpretacja nie dosyc ze wprowadze innych w blad to jeszcze siebie samego, przez co postawie sie po "tej zlej stronie". Nie wiem, mam metlik w glowie bo prawie wszyscy amerykanscy ewangelicy wspieraja dzis panstwo Izrael i nawet chrzescijanie z Europy i Bliskiego Wschodu zaczeli to robic. Obawiam sie ze dali sie zwiesc. Sluchalem wyklad rabbiego Yosef'a Mizrahi'ego "Zionism and the history of Israel" i on tam duzo mowi o tym ze syjonisci to byla grupka antyreligijnych anty-judaistow ktorzy obrali sobie za cel stworzenia panstwa Izrael, podobno (Ten rabin mowi ze widzial to na filmach :wow: ) sprowadzali masowo Zydow ortodoksyjnych do Izraela i pierwsze co robili jak juz wyladowali w Izraelu to obcinali im pejsy i robili z nich nie-Zydow (oczywiscie chodzi mu bardziej o to ze robili z tych ludzi ateistow). Historia panstwa Izrael jest naprawde brudna, dlatego w Izraelu istnieja grupy ultraortodoksyjnych Zydow ktore protestuja przeciwko panstwu Izrael i czesto nawet po cichaczu wspolpracuja z muzulmanami. Co jesli panstwo to zostalo stworzone w celu przygotowania ludzi na anty-chrysta a ewanglicy stawiaja sie po jego stronie? :ehh: Nie wiem, jestem przerazony... :ehh: Sam wspieralem panstwo Izrael... Nie wiem po jakiej stronie mam sie postawic, bo proroctwa to ta jedyna czesc Biblii ktorej totalnie nie ogarniam :(


Pawel poleca Chrzescijanom z pogan miec nastepujacy stosunek do Zydow:
- Pan Bog odlamal prawdziwe galezie, zeby was, obcych, wszczepic. Dlatego nie wywyzszajcie sie ponad prawdziwe galezie, bo chociaz czekaja na spalenie, to moga byc wszczepione ponownie.
Chwala jednak nalezy sie Bogu, a nie odcietym galeziom. To Zydzi sa naszymi nieprzyjaciolmi z powodu Ewangelii, a nie my jestesmy nieprzyjaciolmi Zydow. Ale Zydzi, jako narod, sa ciagle szczegolni dla Boga ze wzgledu na milosc Boza do ich ojcow:

(28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
(List do Rzymian 11:28, Biblia Warszawska)



Nigdzie Pawel nie zaleca, zeby chrzescijanie z pogan mieli wspolnote z odcietymi galeziami. Mamy byc swiadomi wyjatkowej roli Zydow, ale jednosc moze byc wylacznie w Chrystusie:

(14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni,
(15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka
(List do Efezjan 2:14-15, Biblia Warszawska)


Rola Zydow w historii jeszcze sie nie zakonczyla. Prawda jest, ze Krolestwo Boze zostalo im zabrane, a oddane innemu narodowi, to znaczy wierzacym zarowno z Zydow, jak i pogan:

(43) Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce.
(Ew. Mateusza 21:43, Biblia Warszawska)


Ale garstka Zydow (resztka) bedzie zbawiona w czasie ucisku.

Jednak jest jeszcze inna rola Zydow. Maja przyjac "innego" wedlug slow Jezusa:

(43) Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie.
(Ew. Jana 5:43, Biblia Warszawska)



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości