Antychryst - jak go rozpoznać?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 sty 2014, 22:39

Ale antychrystow ma byc wielu. Owszem jeden glowny ale ta wojna ostateczna to jeszcze nie teraz.wyglada na to ze na razie go nie ma a jest wielu innych. Mnie to najbardziej interesuje w ktorym punkcie apokalipsy teraz jestesmy. Co juz sie dokonalo a co jeszcze przed nami. Nad tym rozmyslam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 27 sty 2014, 22:58

magda - ten główny antychryst niewykluczone, że już jest, ale może jeszcze działać zakulisowo. W którym punkcie apokalipsy jesteśmy? Ja powiem, a właściwie napiszę to tak: dwa wydarzenia mające zapoczątkować czasy ostateczne już się wydarzyły.

Jakie i kiedy?

Pierwotnie w 1917 roku Brytyjczycy przejęli kontrolę nad Palestyną: w Deklaracji Balfoura zaprosili Żydów z całego świata do Izraela. W 1948 roku powstało państwo Izrael - Żydzi wrócili do swojej ziemi.

Drugie: podczas wojny w 1967 roku Izrael pokonuje 3 arabskie kraje w czasie wojny 6-dniowej i odzyskuje Jerozolimę.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 sty 2014, 23:08

Utworzenie państwa Izrael, to już znak.

Według mnie antychryst będzie politykiem (albo już jest), który zażegna kryzys gospodarczy lub wojskowy i doprowadzi do pojednania Izraelitów z Palestyńczykami. I będzie miał zdolności do wpływania na ludzi.

Z 5-6 lat temu czytałem książkę (nie pamiętam autora), który pisał, że "zostanie tchnięty duch w posąg zwierzęcia" o którym mowa w apokalipsie zostało użyte w sensie, że antychryst będzie miał moc wpływania na ludzie przez środki masowego przekazu, a posąg i obraz o, którym mowa, to telewizja i transmisje, które widział Jan, ale opisał je tak jak umiał.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 28 sty 2014, 01:11

Antychryst będzie pozornie czynił pokój, a w rzeczywistości podporządkuje sobie ludzi dla swoich celów. W tym procederze pomagać mu będzie fałszywy prorok. Spotkałam się z hipotezą, że będzie udawał Mesjasza przed Żydami. Bedzie czynił rzeczy niezwykłe moca złego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdobędzie władzę polityczną, bo tak najłatwiej będzie mu przeciągać na swoją stronę ludzi. Może stwarzać pozory dobroci, ale to wszystko gra. Cel będzie podły. Podejrzewam, że diabeł będzie miał swoich ludzi wśród polityków i finansistów. Te dwie dziedziny są niezwykle istotne w podporządkowaniu sobie ludzi. Jak dobierze się do polityki i kasy, media ma w swoich łapskach. No i wszystko układa się w logiczną całość.
Często taktyką diabła jest wplatanie między kłamstwa jakichś prawdziwych faktów, aby wszystko wyglądało na prawdziwe. I podejrzewam, że taką strategię będzie stosował fałszywy prorok i antychryst. Poza tym to ohydne bazowanie na pragnieniach i słabościach ludzi... Dobierze się do pięt Achillesowych wielu osobom, rzuci ochłap podany w eleganckim opakowaniu, a potem będzie oczekiwał wdzięczności. Stary numer... Stare zbrodnie odziane w nowe szaty - jak pisał Słowacki.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 sty 2014, 09:46

Effata pisze:Z 5-6 lat temu czytałem książkę (nie pamiętam autora), który pisał, że "zostanie tchnięty duch w posąg zwierzęcia" o którym mowa w apokalipsie zostało użyte w sensie, że antychryst będzie miał moc wpływania na ludzie przez środki masowego przekazu, a posąg i obraz o, którym mowa, to telewizja i transmisje, które widział Jan, ale opisał je tak jak umiał.


Kiedyś czytałem podobne historie :-/ a dziś dziwię się jak można było tak opacznie zinterpretować proroctwa. Może to jest taka metoda aby nikt nic nie wiedział. Tylko jeżeli te proroctwa zostały odkryte kościołowi to jaki pożytek byłby wówczas dla kościoła.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 28 sty 2014, 16:16

Wielu księży katolickich jest zaślepionych. Toną w zbytku, w dążeniu do przyjemności i w bałwochwalstwie. Dopatrują się diabła tam, gdzie go nie ma. Ten wczorajszy post o papierze toaletowym mnie rozwala. Na mój rozum najlepiej zacząć od rzeczy małych. Trzeba zacząć od siebie i trwać w Bogu, rozwijać swoje dobre cechy i służyć Bogu i ludziom. W codziennej posłudze. Ja wykorzystuję internet dla Pana Jezusa. Czasem, kiedy jestem bardzo zmęczona włączam sobie Biblię online i słucham. Niedawno uświadomiłam sobie, ile dla mnie znaczy to forum. To wspólnota chrześcijan. Tu znajduję też wsparcie. W przyszłym tygodniu wygłaszam wykład dla użytkowników pewnego forum, które zrzesza wielu ludzi uzależnionych od internetu, którzy nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistym świecie. Wracam do pisania książki o nawróceniu. Może mi nie uwierzycie, ale wczoraj w bardzo dziwny sposób spadł mi laptop na podłogę. Dziwny, bo powinien upaść obok taboretu, a spadł wbrew sile grawitacji - odwrócił się, upadł jak książka grzbietem do góry i monitor przestał działać. Byłam zatroskana - tam mam swoją książkę, kazania od Magdy. Modliłam się, aby Pan Jezus mi pomógł. I dzisiaj po południu, poczułam, że muszę go dotknąć.I po chwili zaczął działać bez zarzutu. Skoro coś wykorzystuje się do celów złych, to czemu nie wykorzystać do dobrych? A antychryst? Jak przyjdzie, to i tak oberwie mu się od Pana Jezusa i wiem, że Pan Jezus mnie nie opuści. Ja już wygrałam. Szukałam całe życie i znalazłam. Obojętnie jakiej będzie rasy, w jakim wieku, politykiem, finansistą.... i tak dostanie łupnia. Co mi może zrobić wysłannik diabła, skoro jestem przy Panu Jezusie? Więc o to, co będzie się dziać nie będę się troskać. Trzeba tylko przylgnąć mocno do Pana Jezusa. I w razie czego, gdybym tego dożyła, omijać antychrysta szerokim łukiem. I ocalić innych, jak trzeba będzie przed jego łapskami. A będzie, jak Bóg da.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 28 sty 2014, 17:36

Grażyna pisze:Spotkałam się z hipotezą, że będzie udawał Mesjasza przed Żydami.


Tylko Mesjasz będzie mógł zasiąść w Świątyni i nazwać siebie Bogiem. Żeby Żydzi w niego uwierzyli będzie musiał spełniać szereg proroctw dotyczących Mesjasza, więc i będzie miał pochodzenie żydowskie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 28 sty 2014, 20:20

Effata pisze:Tylko Mesjasz będzie mógł zasiąść w Świątyni i nazwać siebie Bogiem.

Nie zapominaj o tym, że Biblia Świątynią nazywa też ludzi - wspólnotę. Jerozolima jako Ziemia Święta idealnie spełnia kryteria. Antychryst zasiadając w świątyni Bożej może po prostu rządzić Jerozolimą lub jakąś grupą, wspólnotą.

Effata pisze:Żeby Żydzi w niego uwierzyli będzie musiał spełniać szereg proroctw dotyczących Mesjasza, więc i będzie miał pochodzenie żydowskie.

Niekoniecznie. Pochodzenie żydowskie może być w papierach, a tak naprawdę niewykluczone, że okaże się np. muzułmaninem. Pamiętaj także o tych Żydach, którzy nawrócą się do Jezusa, więc w antychrysta nie uwierzą.


Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 28 sty 2014, 21:55

Klangman pisze:1. Człowiek jest stworzony na obraz Boga przez Boga (przy wykorzystaniu mądrości Boga)

Czy tutaj masz na myśli fakt, że w kwestii obrazu bestii szatan owy obraz obdarzy swoją mocą i ten przemówi?

Klangman pisze:2. Człowiek tworzy obraz człowieka (Bestią jest zbiorowość ludzka odcinająca się od Boga) jako sztuczną inteligencję. Jest to wyraz ludzkiej mądrości. Tworząc sztuczną inteligencję stawiamy się niemal w pozycji Stwórcy.

Bestia to zbiorowość ludzka? Skąd taka interpretacja?

Klangman pisze:3. Sztuczna inteligencja przejmuje władzę (dosłownie lub w "przenośni" - jako uzależnienie od technologii)

Sztuczna inteligencja będąca głosem bestii? Bardziej przekonuje mnie, że szatan użyje swojej mocy w tym celu, co już napisałem wyżej.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 sty 2014, 10:07

magda pisze:Ale antychrystow ma byc wielu. Owszem jeden glowny ale ta wojna ostateczna to jeszcze nie teraz.wyglada na to ze na razie go nie ma a jest wielu innych. Mnie to najbardziej interesuje w ktorym punkcie apokalipsy teraz jestesmy. Co juz sie dokonalo a co jeszcze przed nami. Nad tym rozmyslam.


Bo na końcu miało być wielu innych

Obj 16:13 - I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
16:14 - a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

Jeszcze jeden fragment który mówi i wielu narodach.

Obj 11:18 - i popadły w gniew narody, lecz i twój gniew rozgorzał, i nastał czas sądu nad umarłymi, i oddawanie zapłaty sługom twoim prorokom i świętym, i tym, którzy się boją imienia twego, małym i wielkim, oraz wytracenia tych, którzy niszczą ziemię.

Podobnie w Ks. Daniela stopy posągu były po części z żelaza a po części z gliny. Mowa więc jest o wielu narodach. Wynika z tego, że do końca nie dojdzie do zjednoczenia Unii Europejskiej a Europa będzie podzielona do końca.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 sty 2014, 11:18

Klangman pisze:Sprawienie, że obraz Bestii przemówi można też interpretować inaczej (np. futurologicznie).

Przedstawię w etapach:

1. Człowiek jest stworzony na obraz Boga przez Boga (przy wykorzystaniu mądrości Boga)
2. Człowiek tworzy obraz człowieka (Bestią jest zbiorowość ludzka odcinająca się od Boga) jako sztuczną inteligencję. Jest to wyraz ludzkiej mądrości. Tworząc sztuczną inteligencję stawiamy się niemal w pozycji Stwórcy.
3. Sztuczna inteligencja przejmuje władzę (dosłownie lub w "przenośni" - jako uzależnienie od technologii)


Obraz miał przemówić tak jak Bestia

Obj 13:6 - I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.

Bestią było Cesarstwo Rzymskie = 6 (Rzym)

Ludzie już wówczas przyjmowali znamię Bestii.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 29 sty 2014, 21:49

Nostradamus także pisał o antychryście. Oto jego słowa:

''Ten, któremu piekielni bogowie Hannibala każą się odrodzić, groza całej ludzkości. Nigdy większego przerażenia. Nawet pisma nie mówią o gorszym w przeszłości niż ten, który przyjdzie do Rzymian przez Babel.''

Babel to starożytna nazwa Iraku. Irak do Mezopotamia, gdzie wojująca armia przegrywa wojnę. Kogo czcił Hannibal? Fenicjan. Gdzie ich czczono? W Afryce Północnej i na dzisiejszym Bliskim Wschodzie aż po Persję, czyli w Libanie, Izraelu, Syrii, Iraku.

Nie przypadkowo poszukiwania antychrysta skupiają się głównie na Bliskim Wschodzie - w końcu to najniebezpieczniejszy rejon na świecie. Ja jednak staram się patrzeć na cały świat, bo równie dobrze może z innego zakątka globu pochodzić.

Aha, jeszcze coś - darujcie sobie wpisy typu ''Lol, Nostradamus. Po co tego syfu słuchać?'' itp, itd. Wiem, że nie należy uważać go za Bożego proroka. On ma po prostu ciekawe przesłania. Można się nimi kierować chociażby przy zastanawianiu się, jak rozpoznać antychrysta etc. Doskonale wiem również, że on oczywiście nie jest nieomylny jak Biblia, ale jak już wspomniałem wcześniej - nie uważam go za proroka Bożego, a jedynie czasem spoglądam na jego słowa i staram się je porównywać z Biblią.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 lut 2014, 17:19

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:Sprawienie, że obraz Bestii przemówi można też interpretować inaczej (np. futurologicznie).

Przedstawię w etapach:

1. Człowiek jest stworzony na obraz Boga przez Boga (przy wykorzystaniu mądrości Boga)
2. Człowiek tworzy obraz człowieka (Bestią jest zbiorowość ludzka odcinająca się od Boga) jako sztuczną inteligencję. Jest to wyraz ludzkiej mądrości. Tworząc sztuczną inteligencję stawiamy się niemal w pozycji Stwórcy.
3. Sztuczna inteligencja przejmuje władzę (dosłownie lub w "przenośni" - jako uzależnienie od technologii)


Obraz miał przemówić tak jak Bestia

Obj 13:6 - I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.

Bestią było Cesarstwo Rzymskie = 6 (Rzym)

Ludzie już wówczas przyjmowali znamię Bestii.


Powstaje pytanie co jest bluźnieniem przeciw przybytkowi Boga? Czy przybytkiem Boga nie są serca Chrześcijan? Zagadnienie 6 ciekawi mnie w kontekście 7. 6 - człowieczość (ludzka mądrość); 7 - pełnia (mądrość Boga)?


W Biblii 7 i 6 jest symbolem więcej rzeczy. Siódmego dnia Bóg odpoczął a w sześć dni wszystko stworzył i wszystko było dobre.

Gdzie jeszcze występuje liczba 6 i 7? W Objawieniu?
Jest sześć wieków kościoła tak jak sześć trąb, czy sześć pieczęci a kiedy odezwie się siódmy anioł Bóg obejmie panowanie i to będzie oznaczało wejście do odpoczynku dla ludu Bożego, zmartwychwstanie i położenie kresu wszelkiej ludzkiej władzy/bezprawia. Czyli tu sześć oznacza tą dobrą liczbę. Jest to nawiązanie jak widzisz do aktu stworzenia. Tak jak szabat.
Jeżeli chodzi o liczbę bestii/człowieka to 6 oznaczało 6 króla czyli Cesarstwo Rzymskie (Obj 17:10). Według proroctwa Daniela z Cesarstwa Rzymskiego miał po jego rozpadzie wyjść mały róg który w Objawieniu został opisany jako Obraz Bestii Dan 7:8. Nie chodzi więc o odbudowane Cesarstwo rzymskie tylko coś co przypomina Rzym. Według proroctwa Daniela bowiem nigdy nie dojdzie do połączenia krajów Europejskich w jeden organizm. Dan 2:41. Miały być natomiast połączone co Daniel opisał jako glinę.

Dan 2:41 - A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z ziemią gliniastą.

Czy Cesarstwo Rzymskie zostało podzielone? Tak. A czy po jego podziale coś je spaja?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 lut 2014, 17:32

Klangman pisze:Powstaje pytanie co jest bluźnieniem przeciw przybytkowi Boga? Czy przybytkiem Boga nie są serca Chrześcijan?


Cesarstwo Rzymskie podobnie jak Babilon, Medo-Persja czy Grecja byli najeźdźcami na Izrael. Z ramienia Cesarstwa zostaje ukrzyżowany Jezus a później prześladuje on chrześcijan.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 lut 2014, 10:38

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:Sprawienie, że obraz Bestii przemówi można też interpretować inaczej (np. futurologicznie).

Przedstawię w etapach:

1. Człowiek jest stworzony na obraz Boga przez Boga (przy wykorzystaniu mądrości Boga)
2. Człowiek tworzy obraz człowieka (Bestią jest zbiorowość ludzka odcinająca się od Boga) jako sztuczną inteligencję. Jest to wyraz ludzkiej mądrości. Tworząc sztuczną inteligencję stawiamy się niemal w pozycji Stwórcy.
3. Sztuczna inteligencja przejmuje władzę (dosłownie lub w "przenośni" - jako uzależnienie od technologii)


Obraz miał przemówić tak jak Bestia

Obj 13:6 - I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.

Bestią było Cesarstwo Rzymskie = 6 (Rzym)

Ludzie już wówczas przyjmowali znamię Bestii.


Powstaje pytanie co jest bluźnieniem przeciw przybytkowi Boga? Czy przybytkiem Boga nie są serca Chrześcijan? Zagadnienie 6 ciekawi mnie w kontekście 7. 6 - człowieczość (ludzka mądrość); 7 - pełnia (mądrość Boga)?


W Biblii 7 i 6 jest symbolem więcej rzeczy. Siódmego dnia Bóg odpoczął a w sześć dni wszystko stworzył i wszystko było dobre.

Gdzie jeszcze występuje liczba 6 i 7? W Objawieniu?
Jest sześć wieków kościoła tak jak sześć trąb, czy sześć pieczęci a kiedy odezwie się siódmy anioł Bóg obejmie panowanie i to będzie oznaczało wejście do odpoczynku dla ludu Bożego, zmartwychwstanie i położenie kresu wszelkiej ludzkiej władzy/bezprawia. Czyli tu sześć oznacza tą dobrą liczbę. Jest to nawiązanie jak widzisz do aktu stworzenia. Tak jak szabat.
Jeżeli chodzi o liczbę bestii/człowieka to 6 oznaczało 6 króla czyli Cesarstwo Rzymskie (Obj 17:10). Według proroctwa Daniela z Cesarstwa Rzymskiego miał po jego rozpadzie wyjść mały róg który w Objawieniu został opisany jako Obraz Bestii Dan 7:8. Nie chodzi więc o odbudowane Cesarstwo rzymskie tylko coś co przypomina Rzym. Według proroctwa Daniela bowiem nigdy nie dojdzie do połączenia krajów Europejskich w jeden organizm. Dan 2:41. Miały być natomiast połączone co Daniel opisał jako glinę.

Dan 2:41 - A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z ziemią gliniastą.

Czy Cesarstwo Rzymskie zostało podzielone? Tak. A czy po jego podziale coś je spaja?


Jest w tym logika (historyczno- polityczna) ale niekoniecznie musi to być jedyna interpretacja. Nie wiem czy słusznie ale mimo wszystko można tu się dopatrzyć podejrzliwości wobec KRK.

I owszem.


Skupmy się na glinie i żelazie. Pierwszy nasuwa się sen Nebukadnezara. Uznajmy, że wielki głaz niszczący stopy z gliny i żelaza to Jezus, który od 2000 lat napełnia całą Ziemię (oczywiście wzrost Królestwa nie musi być spektakularny. Raczej jest cichy i wzrasta obok kąkolu). Wówczas władza polityczno-religijna może być utożsamiona z KRK. Nie zapominajmy jednak, że to wspólny pień również dla innych denominacji, a ich zaangażowanie w politykę również miało i ma miejsce.

Prędzej wyobrażę sobie świat idący za postępem technicznym (może być on wówczas interpretowany jako realizowanie ludzkimi umysłami bożej woli). Łatwo mi wyobrazić sobie zbiorowość wierzącą w to, że technologia (przeniesienie świadomości do maszyny?) zapewni nam nieśmiertelność.


Zwróciłeś uwagę na to że żelazo przemieszane z gliną tworzą nadal pomnik Nabuhadbesara? Cesarstwo Rzymskie było by jego częścią Babilonu przed jego podziałem jak i po. Jest wprost powiedziane o podziale czwartego Imperium. Jeżeli wierzyć proroctwom tak właśnie jest. Gdzieś oczywiście w tym wszystkim jest chrześcijaństwo na przestrzenie wieków, także w kościele katolickim.
Protestantyzm też oczywiście nie był i nie jest doskonały ale wyszedł z nauczaniem do ludzi i nie zniewalał tak ludzi obarczając ich jedynie słuszną wiarą.

Kiedy uderzył ów kamień nogi posągu. Było to podczas przyjścia Jezusa czy może później? Może coś o tym jest.

Totalitarny KRK, który siłą nakazuje ludziom wyznawanie jedynie słusznej wiary? No sorry, ale to (póki co) jawi się jako absurd :)



Czy coś co było faktem przez wieki może się jawić jako absurd?

Słusznie zwracasz uwagę na siódemkę i szóstkę. Zauważ jeszcze jedno:
---> siedem głów, jedna śmiertelnie raniona ---> sześć ---> rana uzdrowiona więc znów siedem.


Całkiem możliwe. Dlaczego Imperium Rzymskie znów stało się mocne? Dzięki przymierzu z kościołem. Szósta głowa to pogańskie Cesarstwo a siódma to Rzym Papieski.

Może chodzi tutaj o zwrócenie uwagi na zagrożenie technologią przez co da się ją nieco "utemperować" (np. przywrócić wolność słowa, która powoli staje się zagrożona) Niestety w chwilę później nowe osiągnięcia wywołują podziw jeszcze większy i tym razem ubrany w otoczkę religijną (państwo czuwa nad technologią, a jednomyślność zapewnia ogólna, powszechna wiara)?

Chyba tutaj kryje się dopiero sedno dotyczące powiązania gliny i żelaza (jeśli odniesiemy je do przyszłości).


Coś w rodzaju nowego społeczeństwa? Tylko zdaje się antychryst miał być przywódcą religijnym. Zasiąść na tronie to nic innego jak objęcie władzy nad ludźmi. W dodatku większość miała iść za tym człowiekiem dobrowolnie widząc w nim przywódcę religijnego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości