Antychryst - jak go rozpoznać?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lut 2014, 00:12

A wiesz jakie jest znaczenie slowa hadithy jak to piszesz to znaczy bajki. Tym samym slowem sie nazywa bajki opowiadane dzieciom i wiekszosc to fikcje jak bajki z tysiaca i jednej nocy. Tylko ze arabowie bajki o tematyce religijnej traktuja jak by to nie byla fikcja. Maja jakis metlik.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Salomon1987
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Salomon1987 » 11 lut 2014, 09:51

Nie dalem sie przekonac ze Islam to religia pokoju. Ja poprostu was zachecam do studiowania pism,. a nie Google.pl - nic wiecej. : )


Niech wam wszytkim Pan Bog błogoslawi w swojej nieskonczonej łasce , w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
Salomon1987
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Salomon1987 » 11 lut 2014, 09:54

Nie zastanawiala waws nigdy taka dziwna sytuacja, ze Ci nowonardzeni zawsze czepiaja sie innych? Badzcie o wlasne zbawienie. Protesnantyzm polega na jechaniu po katolikach i innych religiach? O ile wiem Pan Moj Yeshua Ha-masuiah, Yeshula ben Yosef nie zakladal zadnych protestantow. Nawet zydow niektorych pochwalal za ich postawe. Nie tylko ich ganil. Nabierzcie pokory do serc(moze i mnie sie uda) Pozdrawiam - Salomon ben Lucjan.


ben- syn kogos.


Niech wam wszytkim Pan Bog błogoslawi w swojej nieskonczonej łasce , w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 11 lut 2014, 21:28

Salomon, moim zamiarem nie bylo sie ciebie czepiac i nawet nie chcialem cie poprawaic jezeli tak odebrales moje posty. Nie jestem nauczycielem. Informacje ktore ci podalem czerpie z telewizji abnsat.com (strona prowadzona jest przez arabskich i amerykanskich ewangelikow) i strony brata Sam'a Shamoun'a. Nie smiem nauczac, bo najsurowiej beda sadzeni wlasnie nauczyciele. Ja podaje ci tylko informacje, ktore z doswiadczenia wiem ze sa zgodne z rzeczywistoscia. Z reszta kazdy chrzescijanin mieszkajacy wsrod muzulmanow powie ci to samo bez wchodzenia na strone answering-islam.org. To sa fakty.

Tak, Pan Jezus nie zalozyl protestantyzmu, ani katolicyzmu. Kosciolem "katolickim" zaczeli nazywac sie prawowierni chrzescijanie ktorzy pragneli sie odzielic od heretykow ktorzy chrzescijanami tez sie nazywali a nimi nie byli. Luter tez nie wymyslil nowej religii; jak sadze zostal nazwany protestantem przez katolikow, lecz nie wiem jak to dokladnie bylo. Tak tylko sie domyslam. Dzisiaj protestantami nazywamy sie dobrowolnie w celu odzielenia nas od apostatow z KRK i Kosciola Prawoslawnego (kazdy kto czci kogos innego obok Boga Izraela jest apostata) i od heretykow. Salomon, nie chce ci robic przyrkosci, ale bylem mesjanskim "Zydem" przez chyba rok i nie sklamie gdy powiem ze mesjanski judaizm to zestaw odgrzewanych herezji z czasow apostola Pawla i jego poprzednikow. Co ciekawe kiedys podczas dyskusji z katolikiem wyklocalem sie ze mesjanscy Zydzi byli pierwszymi chrzescijanami na co on zachecil mnie zapoznania sie z historia kosciola, co zrobilem (Dziekuje Panu Bogu ze posluzyl sie tym czlowiekiem w celu ratowania mojej duszy).

Odkrylem wtedy ze Zydzi, ktorzy stanowia malutki procent w syangoach mesjanskich, oszukali mnie. To nie jest oczywiscie powod zeby byc antysemita i nienawidziec Zydow, ja jak najbardziej kocham Zydow nawet wiedzac ze oni nie kochaja mnie a wrecz mnie nienawidza (Mowie tu o judaistach, nie o grupie etnicznej). Zydzi wierzacy w Jezusa byli jak protestanci, nie jak mesjanscy Zydzi. Nie stosowali sie do Prawa, nie obchodzili nabozenstwa w sobote a w niedziele, jak apostol Pawel ktory szczegolnie przestrzegal przed "obrzezancami". W pismach Ireneusza rowniez jest mnostwo ostrzezen przed judaistami. Mesjanski judaizm to nic innego jak reakytywowane sekty (Tak, bo jest wiele odmian tego nurtu, wiem bo sie z nimi spotkalem) z przeszlosci takie jak ebionici, sekta Cerynta i nazarejczycy. Polowa z nie-Zydow wyznjacych te herezje trafia do synagogi i koncza jako antymisjonarze. Jak ten tutaj http://www.youtube.com/watch?v=fyqPKvve ... ri5Y52Ikea. Ja zapedzilem sie tak daleko w tej sekcie ze zaczalem czytac Talmud i sluchac ortodoksyjnych rabinow i chasydzkich talmudystow (na pewno mnie to wzbogacilo ale tez namieszalo w glowie) Zanim sie obejrzalem nie bylo juz w moim zyciu Pana Jezusa. Przestalem chodzic do kosciola bo nie chialem miec konatktu z "chrzescijanami- heretykami". Tak, ten "niewinny" synkretyzm lubi nastawiac przeciwko chrzescijanom, szczegolnie sprzeciwia sie biblijnej interpretacji o zamienieniu fizycznego Izraela na ten duchowy (Replacement-theology) ktora wyznawali ojcowie kosciola jak i ojcowie apostolscy. Natomiast interpretacja o tym ze obietnica dla fizycznego Izraela nadal obowiazuje jest czyms nowym w historii kosciola. I jest nakrecana przez Zydow udajacych chrzescijan.

Zatem bracie, ratuj sie poki mozesz. Co do hebrajskiej terminologi uzywanej przez ciebie. Wiem ze to fajnie brzmi, ale uwierz mi. Nazywam Jezusa "Jezusem" w modlitwach i zawsze mnie wysluchuje. Nigdy sie nie zdarzylo zeby mnie nie uslyszal bo nie powiedzialem "Yeshua". Poza tym rozmawiamy tutaj po polsku, po co te hebrajskie slowa ktorych wiekszosc tutaj nie rozumie? Po co mowisz ben a pozniej tlumaczysz ze chodzi o syna? To nie mozesz od razu do nas Polakow powiedziec "syn Lucjana"? Co z tego ze wierzysz w "Yeshua" jezeli nie uznajesz Jego boskosci. Praktycznie mozesz juz przejsc na judaizm bo i tak nie masz pozytku z Dobrej nowiny.


Salomon1987
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Salomon1987 » 12 lut 2014, 13:26

Sam sie ratuj- Napisane jest w jakim poznaniu jestes w taki badz.


Niech wam wszytkim Pan Bog błogoslawi w swojej nieskonczonej łasce , w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
Salomon1987
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Salomon1987 » 12 lut 2014, 13:29

Nie uznaje boskosci,bo zadne pisma zydowskie nie mowili nic o jakims bozym mesjaszu. Mesjasz - namaszczony przez Boga. Trojce stworzyliscie sobie na bazie tlumaczen na greke i lacine. No i to tylko dogmat. Nie interesuje mnie co mowi wasza Biblia. Mnie interesuje co moje pisma mowia o Mesjaszu. Bedzie Krolem krolow, ale nie zadnym bogiem. Bog jest jeden. A nie jakis trojjedyny- co to tryglow? -Jeden jest Bog, jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi CZLOWIEK Jezus Chrystus-.... Ide do Boga mego i Boga waszego,Ojca mego i Ojca waszego . - JEZUS MIAL BOGA? Nie chce sluchac o tym ze na ziemi byl mniejszym bogiem czy wogole nie byl ale byl ale nie byl:) Poprostu nie ma Boga poza Bogiem jedynym, Bogiem izraela! Bog Abrahama, Izaca i Jakuba. Jeden. Nie trzy. Dziekuje skonczylem.


Niech wam wszytkim Pan Bog błogoslawi w swojej nieskonczonej łasce , w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 lut 2014, 13:47

Apeluję o powrót do tematu wątku.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 lut 2014, 13:48

PanJestMocaMoja pisze:

Odkrylem wtedy ze Zydzi...


Jest bardzo duzo odlamow Zydow Mesjanskich i Zydow Mesjanistycznych. Duza czesc nie uznaje Jezusa i czeka na Mesjasza. Inni uwazaja Jezusa za Mesjasza, ale nie za Boga. Jest tez jakas mala grupa Zydow Mesjanistycznych, ktorzy maja teologie podobna do jednosciowej.
Inna grupa, okolo 120.000, to "Zydzi dla Jezusa" - trynitarni Chrzescijanie:

http://zydzidlajezusa.org/
http://zydzidlajezusa.org/w_co_wierzymy/wierzymy.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Jews_for_jesus
http://www.youtube.com/watch?v=rzoOunOgbVo


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 12 lut 2014, 13:55

Salomon1987, przypominam, że nie możesz wypowiadać się w tym temacie. Tych postów nie skasuję ze względu na czytelność dyskusji, ale następne będą usuwane i karane zgodnie z Regulaminem.

Proszę wrócić do tematu wątku.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 lut 2014, 13:55

Małgorzata pisze:Apeluję o powrót do tematu wątku.


Dyskusja jest jak najbardziej w temacie:

(22) Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. (23) Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.
(1 List Jana 2:22-23, Biblia Warszawska)


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 12 lut 2014, 15:38

Salomon1987 pisze:Nie uznaje boskosci,bo zadne pisma zydowskie nie mowili nic o jakims bozym mesjaszu. Mesjasz - namaszczony przez Boga. Trojce stworzyliscie sobie na bazie tlumaczen na greke i lacine. No i to tylko dogmat. Nie interesuje mnie co mowi wasza Biblia. Mnie interesuje co moje pisma mowia o Mesjaszu. Bedzie Krolem krolow, ale nie zadnym bogiem. Bog jest jeden. A nie jakis trojjedyny- co to tryglow? -Jeden jest Bog, jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi CZLOWIEK Jezus Chrystus-.... Ide do Boga mego i Boga waszego,Ojca mego i Ojca waszego . - JEZUS MIAL BOGA? Nie chce sluchac o tym ze na ziemi byl mniejszym bogiem czy wogole nie byl ale byl ale nie byl:) Poprostu nie ma Boga poza Bogiem jedynym, Bogiem izraela! Bog Abrahama, Izaca i Jakuba. Jeden. Nie trzy. Dziekuje skonczylem.


Problemy rozwiązuje czas :) Patrząc z perspektywy ponadczasowej Trójosobowość Boga jest koniecznością dla naszej wieczności.

Pozdrawiam :)


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 12 lut 2014, 19:05

Salomon1987 pisze:Nie uznaje boskosci,bo zadne pisma zydowskie nie mowili nic o jakims bozym mesjaszu. Mesjasz - namaszczony przez Boga. Trojce stworzyliscie sobie na bazie tlumaczen na greke i lacine. No i to tylko dogmat. Nie interesuje mnie co mowi wasza Biblia. Mnie interesuje co moje pisma mowia o Mesjaszu. Bedzie Krolem krolow, ale nie zadnym bogiem. Bog jest jeden. A nie jakis trojjedyny- co to tryglow? -Jeden jest Bog, jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi CZLOWIEK Jezus Chrystus-.... Ide do Boga mego i Boga waszego,Ojca mego i Ojca waszego . - JEZUS MIAL BOGA? Nie chce sluchac o tym ze na ziemi byl mniejszym bogiem czy wogole nie byl ale byl ale nie byl:) Poprostu nie ma Boga poza Bogiem jedynym, Bogiem izraela! Bog Abrahama, Izaca i Jakuba. Jeden. Nie trzy. Dziekuje skonczylem.


Salomon, ja nalezalem do trynitarnych "Zydow" mesjanistycznych. Problem w moim przypadku lezal gdzie indziej. Prawo i wplywy judaizmu. Niby mowili ze jestesmy zbawieni przez laske wylacznie ale jednak obchodzili szabat; niektorzy czytali Talmud wiec i ja zaczalem. Oczywiscie zaczalem tylko od introdukcji Adin'a Steinsaltz'a i przejrzenia pierwszego tomu Talmudu Babilonskiego (przeczytalem moze fragment). Dla chrzescijan tak silne wplywy judaizmu moga namieszac w glowie. Duzo z tak zwanych "Zydow" (nie-zydow) mesjanistycznych zaczyna coraz bardziej podwazac autorytet chrzescijan i oddalac sie od prawdziwej nauki. Spotkalem nie-Zydow mesjanistycznych ktorzy wyklocali sie ze mna ze chrzescijanie nie zrozumieli Biblii (bo taki syngal daja mesjanskie kongregacje- ze Zydzi maja autorytet w sprawach Pism, dlatego jezeli Zyd cos powie to jest to prawda objawiona) i ze trzeba przez to zachowywac Prawo. Nawet doszli do takich konkluzji ze poligamia jest dozwolona. Prosze cie zobacz gdzie zaczynal ten konwertyta z filmu na Youtube'ie. W synagodze mesjanistycznej. Krok po kroku czlowiek z synagogi mesjanskiej przechodzi do synagogi ortodoksyjnej. Ja zaczalem coraz bardziej stosowac sie do Prawa, przestrzegalem juz nawet ortodoksyjny szabat (przygotowanie jedzenia na szabat w czwartek, nie zapalanie swiatel, wylaczenie elektryki, telefonu, lampki w lodowce, komputera, nie oddalanie sie od domu i takie tam bzdury)

Wlasnie w tym okresie nauczylem sie najwiecej o boskosci Jezusa i o trojcy z ksiazek Zydowskich i od Zydow(!) Stad wiem ze jestes Polakiem Salomon, bo Zydzi wierza w boskosc Jezusa; czasami sa trynitarni, czasami sa modalistami ale wierza w boskosc Jezusa; nie wszyscy ale wiekszosc tak. Ci co nie wierza robia to ze strachu przed rodakami albo sa mesjanistycznymi nie-Zydami ktorzy chca byc zgodni z nauka judaizmu. Od Zydow wiem ze slowa ktore masz napisane pod nickiem w hebrajskim jak najbardziej potwierdzaja nauke o trojcy. W hebrajskim brzmia tak: "Shema Israel, Adonai, Eloheinu, Adonai ECHAD." Zauwaz ze slowo odnoszoce sie do Boga wystepuje trzy razy "Adonai, Eloheinu, Adonai". To piersze. Drugie to slowo "echad". W jezyku hebrajskim istnieja dwa odpowiedniki slowa "jeden", jest to "yahid" (numerycznie jeden, jeden w sensie absolutnie pojedynczy) i "echad" (jeden w sensie zjednoczony, jest jeden ale moze byc zlozony z wielu komponentow; slowo pochodzi od slowa achdut- JEDNOSC). Zatem juz samym opisem pod nickiem udowadniasz ze nie masz racji. Slowo "echad" wystepuje w Biblii zawsze gdy to co jest "jedno" skalda sie z wielu komponentow i tworza "jednosc" na przyklad w slynnym wersie ze "mezczyzna opusci matke i ojca i zlaczy sie z kobieta i razem beda, i tutaj slowo hebrajskie,"echad" (jednym, w sensie jednoscia)

Polecam midrash, komentarze zydowskie (zazwyczaj z Talmudu) do 1 ksiegi Mojzeszowej. Zydzi wierza ze podczas stworzenia Bog stworzyl swiat przez Tore(!) Halo, pamietasz? "na poczatk bylo slowoe i PRZEZ NIE WSZYSTKO SIE STALO", ze patrzyl na Tore i przez nia jakby stworzyl swiat. To to co my wierzymy ze Jezus jest wcielona Tora, wcieolnym slowem ktore cialem sie stalo. Jak to czytalem dziekowalem Bogu za to co mi objawil. Bylem w szoku, ze oni w to wierza a nadl odrzucaja Jezusa. Polecam "Return of the kosher pig" rabbiego Itzhak'a Shapira'y ktory z talmudu i mistycyzmu zydowksiego UDOWADNIA ze Jezus jest Mejsaszem i ze jest Bogiem (Prawdopodobnie jest modalista, ale to i tak lepsze niz zeby nie uznawal Jezusa za Boga) Co ciekawe antychrzescijanski rabin z Jerozolimy Yosef ben Mizrahi w jednym ze swoich wykladow powiedzial ze jak przyjdzie Mesjasz to zabije swoich wrogow oddechem z ust, skomentowal to tak: "Oczywiscie Bog da mu taka BOSKA sile, bo my wiemy ze ludzie nie robia takich rzeczy" Opadla mi wtedy kopara. Dlaczego zatem nie przyjimemy ze Mesjasz po prostu jest Bogiem ktory wszedl w cialo czlowieka? Potem jeszcze powiedzial z jak przyjdzie mesjasz to duza czesc Zydow Go nie przyjmie (!) i skomentowal to tak: "Niestety Zydzi, czesto sami sobie szkodza".

Wiesz, ja nie uwazam jest cos zlego w trynitarnym judaizmie mesjanistycznym, jezeli przynaleza do tego ruchu Zydzi WYLACZNIE, jezeli zaczynaja tam przychodzi chrzescijanie poganskiego pochodzenia dzieje sie tragedia. Judaizm mesjanistyczny dla Zydow, chrzescijanstwo dla narodow. Choc spotkalem Zydow na czacie PalTalk Messeneger ktorzy woleli byc chrzescijanami i zostac w kosciele. Co do moich spekulacji na temat zydowksiego antychrysta, to sa to wylacznie spekulacje. Nie chce zeby ktos przez moje gdybanie, nazywal Zydow lichwiarzami czy czul do nich niechec, bo jest to jednak narod wybrany przez samego Boga, jak nie narod wybrany to na pewno tacy sami ludzie jak my, po prostu w ogromnym bledzie tak jak muzulmanie.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 lut 2014, 20:34

PanJestMocaMoja pisze:

A wy co myslicie o mojej wersji wydarzen? :whistle:


http://forum.protestanci.info/viewtopic ... i&start=30


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 12 lut 2014, 23:19

JJ dzieki za link. Wlasnie szukalem podobnych tematow i chcialem dowiedziec sie wiecej ale nic nie znalazlem.

Czytam ten watek teraz i troche mnie to przeraza, bo nie rozumiem proroctw i boje sie ze zla interpretacja nie dosyc ze wprowadze innych w blad to jeszcze siebie samego, przez co postawie sie po "tej zlej stronie". Nie wiem, mam metlik w glowie bo prawie wszyscy amerykanscy ewangelicy wspieraja dzis panstwo Izrael i nawet chrzescijanie z Europy i Bliskiego Wschodu zaczeli to robic. Obawiam sie ze dali sie zwiesc. Sluchalem wyklad rabbiego Yosef'a Mizrahi'ego "Zionism and the history of Israel" i on tam duzo mowi o tym ze syjonisci to byla grupka antyreligijnych anty-judaistow ktorzy obrali sobie za cel stworzenia panstwa Izrael, podobno (Ten rabin mowi ze widzial to na filmach :wow: ) sprowadzali masowo Zydow ortodoksyjnych do Izraela i pierwsze co robili jak juz wyladowali w Izraelu to obcinali im pejsy i robili z nich nie-Zydow (oczywiscie chodzi mu bardziej o to ze robili z tych ludzi ateistow). Historia panstwa Izrael jest naprawde brudna, dlatego w Izraelu istnieja grupy ultraortodoksyjnych Zydow ktore protestuja przeciwko panstwu Izrael i czesto nawet po cichaczu wspolpracuja z muzulmanami. Co jesli panstwo to zostalo stworzone w celu przygotowania ludzi na anty-chrysta a ewanglicy stawiaja sie po jego stronie? :ehh: Nie wiem, jestem przerazony... :ehh: Sam wspieralem panstwo Izrael... Nie wiem po jakiej stronie mam sie postawic, bo proroctwa to ta jedyna czesc Biblii ktorej totalnie nie ogarniam :(


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 13 lut 2014, 07:23

A ja się nie martwię. Czekam. Pan Jezus wie o wszystkim i Jemu ufam. Modlę się czytam Biblię i zajęłam się chorym mężem, pracą i posługą. Umacnianie w wierze siebie i innych to też przygotowanie na złe czasy. Cóż z tego, że namierzy się antychrysta, skoro sił i wiary nie starczy, aby mu się oprzeć?


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości