Kiedy przyjdzie Antychryst?

Jak się to wszystko skończy ....
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 06 mar 2013, 19:03

"Puritan"
Na pewno nie starożytny Rzym, bo on już przeminął,

czyżby przeminął- posąg z proroctwa Daniela którego nogi są z żelaza a stopy z gliny zmieszanej z żelazem daje obraz czasów końca, żelazo- Rzym pogański będzie sprawował władzę do czasu powstania dziesięciu królów których jak na razie nie widać albo przynajmniej ja ich nie dostrzegam.Jeśli nawet przyjąć że papież zastąpił cesarza to i tak dalej jest to Rzym a czy bardziej czy mniej pogański to już nie ma wielkiego znaczenia.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 mar 2013, 16:00

Przenoszę dyskusję z wątku o Obamie: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c&start=30

Lash pisze:
Puritan pisze:
Lash pisze:Rozumiem że Np wielu w 19 wieku nie typowało konkretnych osób.
Obecnie jednak jest odmiennie :/

Bardzo przewrotne jest twoje rozumowanie.
Gdyby w 19 wieku typowano rychłe nadejście Milenium, miałbyś argument, że się mylili, więc współcześni dyspensacjonaliści niczego się nie nauczyli i nadal powielają ich błędy.
A jeśli głosili, że milenium raczej nie nadejdzie w ich stuleciu, to masz argument, że współcześni dyspensacjonaliści to "nowinkarze".

Otóż 19-wieczny Jonathan Edwards typował rozpoczęcie Milenium na początek 21 wieku!


A czy podawał coś dokładniej?
A jak się to nie spełni to o czym to świadczy?
podesłałeś mi link do interpretacji Edwardsa... hm...

Puritan pisze:
Glenn R. Kreider pisze:Zatem, wzywając do modlitwy o królestwo, Edwards potwierdził swoje przekonanie, że Milenium rozpocznie się około 2000 r.

Jonathan Edwards' Interpretation of Revelation 4:1-8:1: 1-8:1
http://books.google.pl/books?id=QpYPUzl ... 00&f=false



Edwards próbował odgadnąć kiedy rozpocznie się Milenium. Stwierdził, że nie nastąpi ono wcześniej niż w r. 2000, ale też raczej nie nastąpi ono wiele później:

Glenn R. Kreider pisze:Edwards twierdził, że 42 miesiące panowania Antychrysta (Ap. 13,5) zaczęły się w roku 606, „kiedy papież po raz pierwszy zasiadł na swoim tronie i stał się ogólnoświatowym biskupem. Dlatego [zdaniem Edwardsa] panowanie Antychrysta


Jonathan Edwards pisze:zakończy się ok. roku 1855, chociaż nie przeczę, że to, czego naucza wielu, to jest, że królestwo Szatana na świecie nie będzie zupełnie obalone, jego pozostałości nie otrzymają śmiertelnego ciosu przed rokiem 2000; bo to wydaje się mi najbardziej prawdopodobny czas, gdyż starożytne świadectwa, jak również pewne figury w Piśmie, zdają się to oznajmiać.


Jonathan Edwards' Interpretation of Revelation 4:1-8:1: 1-8:1
http://books.google.pl/books?id=QpYPUzl ... nd&f=false

A jak się to nie spełni to o czym to świadczy?

To świadczy, że próbował ustalić przybliżoną datę nadejścia Milenium. Mylił się, że upadek Antychrysta nastąpi w roku 1855. Gdyby Edwards żył dzisiaj, zapewne napisałby to samo, co napisałem w pierwszym poście w tym wątku.

Więc twoja wypowiedź:
Lash pisze:On uznaje że Antychryst jest i nie przewiduje nic z przyszłości .... :/

Była błędna.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2013, 16:06

Puritan pisze: Przenoszę dyskusję z wątku o Obamie: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c&start=30

Lash pisze:
Puritan pisze:
Lash pisze:Rozumiem że Np wielu w 19 wieku nie typowało konkretnych osób.
Obecnie jednak jest odmiennie :/

Bardzo przewrotne jest twoje rozumowanie.
Gdyby w 19 wieku typowano rychłe nadejście Milenium, miałbyś argument, że się mylili, więc współcześni dyspensacjonaliści niczego się nie nauczyli i nadal powielają ich błędy.
A jeśli głosili, że milenium raczej nie nadejdzie w ich stuleciu, to masz argument, że współcześni dyspensacjonaliści to "nowinkarze".

Otóż 19-wieczny Jonathan Edwards typował rozpoczęcie Milenium na początek 21 wieku!


A czy podawał coś dokładniej?
A jak się to nie spełni to o czym to świadczy?
podesłałeś mi link do interpretacji Edwardsa... hm...

Puritan pisze:
Glenn R. Kreider pisze:Zatem, wzywając do modlitwy o królestwo, Edwards potwierdził swoje przekonanie, że Milenium rozpocznie się około 2000 r.

Jonathan Edwards' Interpretation of Revelation 4:1-8:1: 1-8:1
http://books.google.pl/books?id=QpYPUzl ... 00&f=false



Edwards próbował odgadnąć kiedy rozpocznie się Milenium. Stwierdził, że nie nastąpi ono wcześniej niż w r. 2000, ale też raczej nie nastąpi ono wiele później:

Glenn R. Kreider pisze:Edwards twierdził, że 42 miesiące panowania Antychrysta (Ap. 13,5) zaczęły się w roku 606, „kiedy papież po raz pierwszy zasiadł na swoim tronie i stał się ogólnoświatowym biskupem. Dlatego [zdaniem Edwardsa] panowanie Antychrysta


Jonathan Edwards pisze:zakończy się ok. roku 1855, chociaż nie przeczę, że to, czego naucza wielu, to jest, że królestwo Szatana na świecie nie będzie zupełnie obalone, jego pozostałości nie otrzymają śmiertelnego ciosu przed rokiem 2000; bo to wydaje się mi najbardziej prawdopodobny czas, gdyż starożytne świadectwa, jak również pewne figury w Piśmie, zdają się to oznajmiać.


Jonathan Edwards' Interpretation of Revelation 4:1-8:1: 1-8:1
http://books.google.pl/books?id=QpYPUzl ... nd&f=false

A jak się to nie spełni to o czym to świadczy?

To świadczy, że próbował ustalić przybliżoną datę nadejścia Milenium. Mylił się, że upadek Antychrysta nastąpi w roku 1855. Gdyby Edwards żył dzisiaj, zapewne napisałby to samo, co napisałem w pierwszym poście w tym wątku.

Więc twoja wypowiedź:
Lash pisze:On uznaje że Antychryst jest i nie przewiduje nic z przyszłości .... :/

Była błędna.


Jonathan Edwards uznaje Papiestwo za ISTNIEJACEGO ANTYCHRYSTA.

Daleki jestem od udawania, że znam datę, w której zaczęło się panowanie Antychrysta [papiestwa – przyp. tłum.], to temat bardzo kontrowersyjny dla uczonych i teologów. Pewne jest, że 1260 dni lub lata, które tak często w Piśmie oznaczają czas trwania panowania Antychrysta, nie zaczęły się przed rokiem 479, ponieważ już by się skończyły, a czas Antychrysta dobiegłby już końca. Ale nie będę udawał, że wiem dokładnie kiedy ten okres [1260 lat – przyp. tłum.] zaczął się. Powstanie Antychrysta było stopniowe. Chrześcijański kościół uległ zepsuciu przez wiele rzeczy od czasów Konstantyna, stawał się coraz bardziej zabobonny w sposobie wielbienia, stopniowo wprowadzał wiele obrzędów do wielbienia Boga, aż w końcu wprowadzono kult świętych, wprowadzono obrazy w swoich kościołach, a ogół kleru, zwłaszcza biskup Rzymu, przywłaszczał sobie coraz więcej władzy. Pierwotnie był on tylko sługą kongregacji; następnie stał się przewodzącym prezbiterów; następnie biskupem diecezjalnym; następnie metropolitą, co jest ekwiwalentem arcybiskupa; następnie był patriarchą; aż w końcu przyjął tytuł ogólnoświatowego biskupa całego chrześcijańskiego kościoła. Przez chwilę sprzeciwiano się temu, ale w końcu został w tym utwierdzony przez świecką władzę Cesarza w roku 606. Następnie rościł sobie tytuł ziemskiego księcia i miał w zwyczaju nosić dwa miecze, które oznaczały, że zarówno ziemski jak i duchowy miecz należą do niego. Rościł sobie coraz więcej władzy, aż w końcu, jako namiestnik Chrystusa na ziemi, rościł sobie tę samą władzę, jaką miałby Chrystus, gdyby był na ziemi, panował więc na jego


Przewidywania niespełnione to niezbyt przekonujące do chrześcijaństwa zachowania co nie bracie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 mar 2013, 16:27

Lash pisze:Jonathan Edwards uznaje Papiestwo za ISTNIEJACEGO ANTYCHRYSTA.

Mam wątpliwości, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Napisałeś:
nie przewiduje nic z przyszłości .... :/

Co jest nieprawdą.
Lash pisze:Przewidywania niespełnione to niezbyt przekonujące do chrześcijaństwa zachowania co nie bracie?

Już ci to wyjaśniłem w wątku: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... sc&start=0

Po wielu miesiącach prób skonstruowania opłacalnej w użyciu żarówki Thomas Edison został zapytany przez dziennikarza, czy jego poszukiwań nie powinien uznać za niepowodzenie i czy nie powinien się poddać. Zdumiony Edison odparł: „Młodzieńcze, dlaczego miałbym uznać to za niepowodzenie? Dlaczego kiedykolwiek miałbym się poddać? Znam 9 000 sposobów, w które żarówka na pewno nie zadziała. Sukces jest prawie w zasięgu ręki”. Wkrótce, po 10 000 prób, Edison wynalazł żarówkę.

I ta zasada nie dotyczy tylko fizyki. Jednym z najlepszych i najbardziej pokornych teologów wszech czasów był Jonathan Edwards, który próbował obliczyć szacunkowy czas pojawienia się Antychrysta:


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2013, 16:57

Puritan pisze:
Lash pisze:Jonathan Edwards uznaje Papiestwo za ISTNIEJACEGO ANTYCHRYSTA.

Mam wątpliwości, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Napisałeś:
nie przewiduje nic z przyszłości .... :/

Co jest nieprawdą.
Lash pisze:Przewidywania niespełnione to niezbyt przekonujące do chrześcijaństwa zachowania co nie bracie?

Już ci to wyjaśniłem w wątku: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... sc&start=0

Po wielu miesiącach prób skonstruowania opłacalnej w użyciu żarówki Thomas Edison został zapytany przez dziennikarza, czy jego poszukiwań nie powinien uznać za niepowodzenie i czy nie powinien się poddać. Zdumiony Edison odparł: „Młodzieńcze, dlaczego miałbym uznać to za niepowodzenie? Dlaczego kiedykolwiek miałbym się poddać? Znam 9 000 sposobów, w które żarówka na pewno nie zadziała. Sukces jest prawie w zasięgu ręki”. Wkrótce, po 10 000 prób, Edison wynalazł żarówkę.

I ta zasada nie dotyczy tylko fizyki. Jednym z najlepszych i najbardziej pokornych teologów wszech czasów był Jonathan Edwards, który próbował obliczyć szacunkowy czas pojawienia się Antychrysta:


Jak widać musisz wprowadzić obra EDISONA jako argument poza Biblijny :/
całkowcie niestosowny.

Dla mnie tego typu "przewidywanie" nie rózni sie niczym od prorkowania niektórych charyzmaniaków ...
Trafiajmy aż sie trafi.

Bo jaki jest inny sens twojej opowiastki o Edisonie?
Czy na tym polega SZUKANIE Antychrysta :O ? i rozpoznawanie znaków :O ?
Jak mam rozumieć twoją opowiastkę o Edisonie?
Może oskarżyć wszystkich ludzi i wtedy sukces murowany?

Wyjasnij mi to proszę ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 mar 2013, 17:58

Lash pisze:Dla mnie tego typu "przewidywanie" nie rózni sie niczym od prorkowania niektórych charyzmaniaków ...

To bardzo niedobry symptom. Porównując Jonathana Edwardsa (niecharyzmatyka) do charyzmaniaków jesteś nieuczciwy, bo nie mają oni ze sobą nic wspólnego. Charyzmaniacy twierdzą, że dostali "objawienie od Boga", podczas gdy Bóg wcale do nich nie przemówił, Jonathan Edwards próbował obliczyć kiedy nastąpi Milenium i nigdy nie twierdził on, że jego obliczenia są bezbłędne. Po prostu był posłuszny Biblii i próbował ją zrozumieć. Czy jego obliczenia były poprawne? Czas pokaże.
Lash pisze:Bo jaki jest inny sens twojej opowiastki o Edisonie?

Taki, że kto nie próbuje, niczego w życiu nie osiągnie. Gdyby Edison zrezygnował po swoich nieudanych próbach, nie okryłby żarówki. Gdyby teolodzy zrezygnowali z prób zrozumienia proroctw, byłyby one zakryte przed ludzkością.

Biblia pełna jest zaszyfrowanych proroctw:

Daniela 7
(24) A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów. (25) I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu. (26) Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić. (27) Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane. (28) Tu kończy się opowiadanie. A mnie, Daniela, bardzo zaniepokoiły moje myśli, barwa mojej twarzy zmieniła się; i zachowałem to słowo w mojej pamięci.

1 czas w proroctwach interpretowany jest jako 1 rok. 1 + 2 = 0,5 = 3,5
3,5 roku biblijnego to 1260 dni.
Edwards rozumiał, że 1260 dni w proroctwach oznacza 1260 lat, a więc Antychryst będzie panował przez taki okres czasu. Inna interpretacja eschatologii mówi, że będą to dosłowne 1260 dni, w których Antychryst będzie sprawował swoje rządy. Która interpretacja jest słuszna? Tego nie wiem. Ale wiem, że warto szukać odpowiedzi, bo Biblia mówi, że ten, kto ma rozum, niech liczy:

Ap. 13
(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2013, 11:36

Puritan pisze:
Lash pisze:Dla mnie tego typu "przewidywanie" nie rózni sie niczym od prorkowania niektórych charyzmaniaków ...

To bardzo niedobry symptom. Porównując Jonathana Edwardsa (niecharyzmatyka) do charyzmaniaków jesteś nieuczciwy, bo nie mają oni ze sobą nic wspólnego.


Nie do końca
jeśli Edwards źle prognozował przyszłość to czym sie różni od prognostyków od charyzmaniaków W TEJ SPRAWIE?


Puritan pisze: Charyzmaniacy twierdzą, że dostali "objawienie od Boga", podczas gdy Bóg wcale do nich nie przemówił, Jonathan Edwards próbował obliczyć kiedy nastąpi Milenium i nigdy nie twierdził on, że jego obliczenia są bezbłędne. Po prostu był posłuszny Biblii i próbował ją zrozumieć. Czy jego obliczenia były poprawne? Czas pokaże.


Raczej początek 21 wieku mamy za sobą :/

Puritan pisze:
Lash pisze:Bo jaki jest inny sens twojej opowiastki o Edisonie?

Taki, że kto nie próbuje, niczego w życiu nie osiągnie. Gdyby Edison zrezygnował po swoich nieudanych próbach, nie okryłby żarówki. Gdyby teolodzy zrezygnowali z prób zrozumienia proroctw, byłyby one zakryte przed ludzkością.


Ależ proroctwa nie sa do dowolnego wykładu czy do próbowania ich wyłozenia :/

Puritan pisze: Biblia pełna jest zaszyfrowanych proroctw:

Daniela 7
(24) A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów. (25) I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu. (26) Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić. (27) Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane. (28) Tu kończy się opowiadanie. A mnie, Daniela, bardzo zaniepokoiły moje myśli, barwa mojej twarzy zmieniła się; i zachowałem to słowo w mojej pamięci.


Nie widzę tu szyfru ale obrazowość .... ale może to specyfika języka ...

Puritan pisze:
1 czas w proroctwach interpretowany jest jako 1 rok. 1 + 2 = 0,5 = 3,5
3,5 roku biblijnego to 1260 dni.
Edwards rozumiał, że 1260 dni w proroctwach oznacza 1260 lat, a więc Antychryst będzie panował przez taki okres czasu. Inna interpretacja eschatologii mówi, że będą to dosłowne 1260 dni, w których Antychryst będzie sprawował swoje rządy. Która interpretacja jest słuszna? Tego nie wiem. Ale wiem, że warto szukać odpowiedzi, bo Biblia mówi, że ten, kto ma rozum, niech liczy:

Ap. 13
(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.


Wydaje się prawdopodobna.
z tym ze nadal nie widze zachęty aby obliczać czas pojawienia się tych wydarzeń.

Czym jest obliczenie liczby zwierzęcia? Czy to korzystanie z Hebrajkiego systemu liczb? a może nie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 mar 2013, 12:07

Lash pisze:jeśli Edwards źle prognozował przyszłość to czym sie różni od prognostyków od charyzmaniaków W TEJ SPRAWIE?

WSZYSTKIM. Edwards robił tylko to, do czego zachęca Biblia: próbował obliczyć kiedy może nadejść koniec obecnej epoki, i nigdy nie twierdził, że jego obliczenia są pozbawione błędów, jak twierdzą to charyzmatycy, którzy głoszą, że dostali "objawienie od Boga".
Lash pisze:Raczej początek 21 wieku mamy za sobą :/

Znowu mylny wniosek. Edwards pisał, że Milenium nadejdzie ok. roku 2000, a słowo "około" oznacza, że mogą to być np. lata dwudzieste lub trzydzieste. Przeczytaj mój pierwszy post w tym wątku, a zobaczysz, że Edwards wybierał punkty z historii, aby znaleźć przypuszczalny początek panowania Antychrysta. Mimo że wybrał rok 606, to stwierdził, że Milenium nie nastąpi przed rokiem 2000, co jest dobrym strzałem. Adwentyści np. typowali Przyjście Chrystusa na rok 1844, co zakończyło się Wielkim Rozczarowaniem. Edwards nigdy nie popełnił tego błędu i nigdy nie wyznaczył dokładnej daty.

Ależ proroctwa nie sa do dowolnego wykładu czy do próbowania ich wyłozenia :/

Tego stwierdzenia nie skomentuję, bo szkoda klawiatury.
Nie widzę tu szyfru ale obrazowość .... ale może to specyfika języka ...

Że ty go nie widzisz, to nie znaczy, że go tam nie ma. Jak wspomina Biblia, tu potrzeba mądrości i rozumu.
Lash pisze:z tym ze nadal nie widze zachęty aby obliczać czas pojawienia się tych wydarzeń.

Jak wyżej.
Lash pisze:Czym jest obliczenie liczby zwierzęcia? Czy to korzystanie z Hebrajkiego systemu liczb? a może nie?

A to już jest trochę inny temat i być może obliczanie liczby Antychrysta dotyczy tylko czasów kiedy on już nadejdzie.
Proponowałbym skupić się na tym, co głosił Edwards odnośnie czasów końca.

Edwards zakładał, że dotychczasowy świat będzie istniał przez 6000 lat, a następnie nadejdzie Tysiącletnie Królestwo (na wzór sześciu dni stworzenia).
Jonathan Edwards' Interpretation of Revelation 4:1-8:1: 1-8:1 str. 160 http://books.google.pl/books?id=QpYPUzl ... nd&f=false

Co ciekawe, Żydzi uważają, że Ziemia nie ma jeszcze 6000 lat (w kalendarzu żydowskim jest teraz rok 5773, a gdy nastąpi rok 6000, przyjdzie żydowski Mesjasz: http://wiki.answers.com/Q/If_world_is_6 ... ar_at_5700

Chrześcijańscy kreacjoniści wierzą, że Ziemia ma ok. 6000 lat:

„Biorąc pod uwagę czas, w którym żył Abraham i dodając lata podane w Księdze Rodzaju 5 i 11, staje się jasne, że Biblia naucza, iż Ziemia ma ok. 6000 lat (plus minus paręset lat)”.
http://www.gotquestions.org/earth-age.h ... z2NPnJXfVf

Nikt nie wie dokładnie który rok obecnie mamy (nie wiemy nawet kiedy dokładnie narodził się Chrystus). Dlatego nie możemy definitywnie stwierdzić jaki mamy obecnie rok, ale niewykluczone, że żyjemy przed 6000 r. Oznaczałoby to, że wg Edwardsa Tysiącletnie Królestwo może być naprawdę blisko.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2013, 12:48

Puritan pisze:
Lash pisze:jeśli Edwards źle prognozował przyszłość to czym sie różni od prognostyków od charyzmaniaków W TEJ SPRAWIE?

WSZYSTKIM. Edwards robił tylko to, do czego zachęca Biblia: próbował obliczyć kiedy może nadejść koniec obecnej epoki, i nigdy nie twierdził, że jego obliczenia są pozbawione błędów, jak twierdzą to charyzmatycy, którzy głoszą, że dostali "objawienie od Boga".


Czyli jak ktoś przwiduje z ciała to jest lepszy od tego kto przeiwduje z ciała :roll:

Puritan pisze:
Lash pisze:Raczej początek 21 wieku mamy za sobą :/

Znowu mylny wniosek. Edwards pisał, że Milenium nadejdzie ok. roku 2000, a słowo "około" oznacza, że mogą to być np. lata dwudzieste lub trzydzieste. Przeczytaj mój pierwszy post w tym wątku, a zobaczysz, że Edwards wybierał punkty z historii, aby znaleźć przypuszczalny początek panowania Antychrysta. Mimo że wybrał rok 606, to stwierdził, że Milenium nie nastąpi przed rokiem 2000, co jest dobrym strzałem. Adwentyści np. typowali Przyjście Chrystusa na rok 1844, co zakończyło się Wielkim Rozczarowaniem. Edwards nigdy nie popełnił tego błędu i nigdy nie wyznaczył dokładnej daty.


Zalezy jakie sie koło zatoczy .... :roll:

Puritan pisze:
Ależ proroctwa nie sa do dowolnego wykładu czy do próbowania ich wyłozenia :/

Tego stwierdzenia nie skomentuję, bo szkoda klawiatury.


Oczywiście że nie. Bowiem dowlny wykład proroctw to niedozwolona praktyka...

Puritan pisze:
Nie widzę tu szyfru ale obrazowość .... ale może to specyfika języka ...
Że ty go nie widzisz, to nie znaczy, że go tam nie ma. Jak wspomina Biblia, tu potrzeba mądrości i rozumu.


Czyli Ducha Św.
nie wiesz?
(1) I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni. (2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.

Puritan pisze:
Lash pisze:z tym ze nadal nie widze zachęty aby obliczać czas pojawienia się tych wydarzeń.

Jak wyżej.


Nigdzie nie opdałeś teksu zachęcającego do oblicznia daty końca epook etc.

Puritan pisze:
Lash pisze:Czym jest obliczenie liczby zwierzęcia? Czy to korzystanie z Hebrajkiego systemu liczb? a może nie?

A to już jest trochę inny temat i być może obliczanie liczby Antychrysta dotyczy tylko czasów kiedy on już nadejdzie.
Proponowałbym skupić się na tym, co głosił Edwards odnośnie czasów końca.


To jest ten temat
Pismo podaje tylko liczbę 666 do obliczenia - NIC WIĘCEJ.

Puritan pisze: Edwards zakładał, że dotychczasowy świat będzie istniał przez 6000 lat, a następnie nadejdzie Tysiącletnie Królestwo (na wzór sześciu dni stworzenia).
Jonathan Edwards' Interpretation of Revelation 4:1-8:1: 1-8:1 str. 160 http://books.google.pl/books?id=QpYPUzl ... nd&f=false

Co ciekawe, Żydzi uważają, że Ziemia nie ma jeszcze 6000 lat (w kalendarzu żydowskim jest teraz rok 5773, a gdy nastąpi rok 6000, przyjdzie żydowski Mesjasz: http://wiki.answers.com/Q/If_world_is_6 ... ar_at_5700

Chrześcijańscy kreacjoniści wierzą, że Ziemia ma ok. 6000 lat:

„Biorąc pod uwagę czas, w którym żył Abraham i dodając lata podane w Księdze Rodzaju 5 i 11, staje się jasne, że Biblia naucza, iż Ziemia ma ok. 6000 lat (plus minus paręset lat)”.
http://www.gotquestions.org/earth-age.h ... z2NPnJXfVf

Nikt nie wie dokładnie który rok obecnie mamy (nie wiemy nawet kiedy dokładnie narodził się Chrystus). Dlatego nie możemy definitywnie stwierdzić jaki mamy obecnie rok, ale niewykluczone, że żyjemy przed 6000 r. Oznaczałoby to, że wg Edwardsa Tysiącletnie Królestwo może być naprawdę blisko.


jw.
Nie zmiania to nic w tym, że nie mamy oblicza końców czasów ... a rok w którym będzie 6000 lat to 2239 ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 mar 2013, 14:03

Lash pisze:Czyli jak ktoś przwiduje z ciała to jest lepszy od tego kto przeiwduje z ciała :roll:

Nie z ciała, ale oblicza na podstawie liczb wymienionych w Biblii.
Z "ciała" prorokują charyzmatycy. Nie jestem przeciwny charyzmatyków, ale to jest fakt. Charyzmatyk Mark Driscoll (z twojego ruchu NewFrontiers) przyznaje, że jego "widzenia" sprawdzają się w 80%. Edwards nie prorokował, ani nie twierdził, że dostał objawienie od Boga, ale pokornie chciał zrozumieć liczby zapisane na kartach Biblii.

Biblia mówi, by liczyć oraz rozumieć proroctwa:

Daniela 9
(22) Przybył i rzekł do mnie: Danielu, oto wyszedłem, aby ci dać jasne zrozumienie. (23) Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia! (24) Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu miastu świętemu, aż dopełni się zbrodnia, przypieczętowany będzie grzech i zmazana wina, i przywrócona będzie wieczna sprawiedliwość, i potwierdzi się, widzenie i prorok i Najświętsze będzie namaszczone. (25) Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy. (26) A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie. (27) I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.

Po co liczby oraz okresy czasu w proroctwach?

Aby "Kto ma rozum, niech obliczy". Niestety nie wszyscy chcą mieć rozum i rozumieć proroctwa. Nie twierdzę, że ja rozumiem, ale chcę, tak jak Daniel, rozumieć proroctwa.
Lash pisze:Oczywiście że nie. Bowiem dowlny wykład proroctw to niedozwolona praktyka...

Kto mówi "dowolny"???
Lash pisze:Pismo podaje tylko liczbę 666 do obliczenia - NIC WIĘCEJ.

"Rozumienie", "wiedzenie" co oznaczają liczby oraz okresy polega m.in. na obliczaniu. Pismo podaje, by obliczyć liczbę Antychrysta - a więc masz dowód jak na dłoni, że obliczanie jest praktyką biblijną.
Lash pisze:jw.
Nie zmiania to nic w tym, że nie mamy oblicza końców czasów ... a rok w którym będzie 6000 lat to 2239 ;)

Twoje wywody niczego nie wnoszą, a wnosisz jedynie ironię. Zero merytoryki w twoich postach.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2013, 14:37

Puritan pisze:
Lash pisze:Czyli jak ktoś przwiduje z ciała to jest lepszy od tego kto przeiwduje z ciała :roll:

Nie z ciała, ale oblicza na podstawie liczb wymienionych w Biblii.


Gdzie biblia zachęca do czegoś takiego? i Czy to jest z ducha rozumu i mądrości skoro jest pomyłka ... ;)

Puritan pisze: Z "ciała" prorokują charyzmatycy.


Charyzmaniacy :)

Puritan pisze: Nie jestem przeciwny charyzmatyków, ale to jest fakt. Charyzmatyk Mark Driscoll (z twojego ruchu NewFrontiers) przyznaje, że jego "widzenia" sprawdzają się w 80%.


:O
Mark Driscoll nie jest z Ruchu New Frontiers ...
ale spoko każdy może się pomylić i nie znaczy to że ma problemy z czytaniem ....

Puritan pisze: Edwards nie prorokował, ani nie twierdził, że dostał objawienie od Boga, ale pokornie chciał zrozumieć liczby zapisane na kartach Biblii.


Gdzie biblia zachęca do czegoś takiego?

Puritan pisze:
Biblia mówi, by liczyć oraz rozumieć proroctwa:

Daniela 9
(22) Przybył i rzekł do mnie: Danielu, oto wyszedłem, aby ci dać jasne zrozumienie. (23) Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia! (24) Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu miastu świętemu, aż dopełni się zbrodnia, przypieczętowany będzie grzech i zmazana wina, i przywrócona będzie wieczna sprawiedliwość, i potwierdzi się, widzenie i prorok i Najświętsze będzie namaszczone. (25) Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy. (26) A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie. (27) I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.

Po co liczby oraz okresy czasu w proroctwach?


Gdzie podano, że Daniel miał wyliczyć!
Liczby i okresy moga być dla tych którzy wiedzą jak się proroctwo spełniło!
Nagle wskakuje to na miejsce ale wczeniej nikt tego nie rozumiał!

Puritan pisze:
Aby "Kto ma rozum, niech obliczy".


CO MASZ OBLICZYĆ
(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. (Apokalipsa (Objawienie) 13:18, Biblia Warszawska)

Wyrywanie zdania z kontesktu nie jest dobrym zrozumieniem Pisma bracie :/

Puritan pisze:
Niestety nie wszyscy chcą mieć rozum i rozumieć proroctwa. Nie twierdzę, że ja rozumiem, ale chcę, tak jak Daniel, rozumieć proroctwa.


I PROROCTWO zachęca tylko do liczenia JEDNEJ RZECZY.

liczby człowieka ... i konia z rzędem temu kto jest pewny co to znaczy :roll:
Nie mówi licz okresy!


Puritan pisze:
Lash pisze:Oczywiście że nie. Bowiem dowlny wykład proroctw to niedozwolona praktyka...

Kto mówi "dowolny"???


jesłi to jest metodą prób i błędów to znaczy ze dowolny.

Przypominam
Taki, że kto nie próbuje, niczego w życiu nie osiągnie. Gdyby Edison zrezygnował po swoich nieudanych próbach, nie okryłby żarówki. Gdyby teolodzy zrezygnowali z prób zrozumienia proroctw, byłyby one zakryte przed ludzkością.


Jak widać muszą to być nieudane próby ... bo gdyby były udane to była by sprawa zakończona ....

Puritan pisze:
Lash pisze:Pismo podaje tylko liczbę 666 do obliczenia - NIC WIĘCEJ.

"Rozumienie", "wiedzenie" co oznaczają liczby oraz okresy polega m.in. na obliczaniu. Pismo podaje, by obliczyć liczbę Antychrysta - a więc masz dowód jak na dłoni, że obliczanie jest praktyką biblijną.


TYLKO JEDNEJ LICZBY a nie tego co chcesz!
Pismo nie mówi licz okresy ale OBLICZ Liczbę Antychrysta!
KROPKA

Puritan pisze:
Lash pisze:jw.
Nie zmiania to nic w tym, że nie mamy oblicza końców czasów ... a rok w którym będzie 6000 lat to 2239 ;)
Twoje wywody niczego nie wnoszą, a wnosisz jedynie ironię. Zero merytoryki w twoich postach.


E tam pocieszaj się.
Podaj gdzie pismo mówi ze mamy obliczać okresy i dociekać kiedy liczbowo będzie koniec... albo blisko końca albo blisko millenium ...

Pismo mówi masz mądrośc i rozum mieć ( Duch Św ) do obliczenia Liczby 666 TYLE a nie licz co ci przyjdzie do głowy ...

Okresy w Pismie są podane po to aby gdy zacznie się wypełniac jawne było co jest!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 mar 2013, 15:11

2 Tesal 2:3 - Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,

DA 20:29 - Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,
20:30 - Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.

Kiedy miało mieć miejsce odstępstwo? Po odejściu apostołów. Jeżeli jest odstępstwo musi być też ktoś/urząd/król przez kogo to się dzieje.
Drugie zwierzę z ziemi musiało powstać w czasie panowania Cesarstwa Rzymskiego gdyż musiało być na jego usługach. (Obj 13:12) Jeżeli więc już nie ma Cesarstwa Rzymskiego to znaczy że drugie zwierzę już od dawna istnieje.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 mar 2013, 15:23

Lash pisze:Mark Driscoll nie jest z Ruchu New Frontiers ...

Ale był głównym gościem na waszej konferencji:
The main visiting speaker this year is Mark Driscoll.
http://www.patheos.com/blogs/adrianwarn ... frontiers/

Skoro jest głównym gościem, to widocznie ma waszą rekomendację, mimo że często prorokuje w ciele. Ale Driscoll to małe piwo w porównaniu do Virgo, który dokonuje cudu "wydłużania nóg"...
Lash pisze:Gdzie podano, że Daniel miał wyliczyć!

Miał zrozumieć proroctwo:
"uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!"

Zrozumienie proroctw o liczbach oznacza, że trzeba rozumieć co te liczby oznaczają.
Lash pisze:Liczby i okresy moga być dla tych którzy wiedzą jak się proroctwo spełniło!


Daniela 12
(9) Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego. (10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie. (11) Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. (12) Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni. (13) Lecz ty idź swoją drogą, aż przyjdzie koniec; i spoczniesz, i powstaniesz do swojego losu u kresu dni.

Wg teorii teorii Lasha proroctwa można rozumieć tylko jak się spełnią (czyli są de facto bezużyteczne dla wierzących). Jednak Biblia mówi, że błogosławieni są ci, którzy słuchają proroctw, a więc ci, którzy je rozumieją.

Liczby nie są podane tylko po to, aby zobaczyć "po fakcie", że Biblia jest prawdziwa (czyli nie są tylko dla ateistów), są głównie po to, aby rozpoznać, w jakich czasach jesteśmy, i tylko roztropni będą mogli zrozumieć te proroctwa.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2013, 15:31

Puritan pisze:
Lash pisze:Mark Driscoll nie jest z Ruchu New Frontiers ...

Ale był głównym gościem na waszej konferencji:
The main visiting speaker this year is Mark Driscoll.
http://www.patheos.com/blogs/adrianwarn ... frontiers/

Skoro jest głównym gościem, to widocznie ma waszą rekomendację, mimo że często prorokuje w ciele. Ale Driscoll to małe piwo w porównaniu do Virgo, który dokonuje cudu "wydłużania nóg"...


I dobrze że był zaproszony co nie znaczy że jest członkiem choć lubią sie z terrym.
Virgo nie dokonuje cudu ale Pan Jezus Dokonuje.
Ty nie byłeś przy tym ja byłem
ale ty wiesz lepiej bowiem .... wieszi koniec ;)

Widocznie Pan Jezus Uzdrawiajac ludzi źle czynił :/

Puritan pisze:
Lash pisze:Gdzie podano, że Daniel miał wyliczyć!

Miał zrozumieć proroctwo:
"uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!"
Zrozumienie proroctw o liczbach oznacza, że trzeba rozumieć co te liczby oznaczają.


I gdzie jest napisane ze daniel zrozumiał :) albo liczył :) albo że ty masz liczyć :)

Puritan pisze:
Lash pisze:Liczby i okresy moga być dla tych którzy wiedzą jak się proroctwo spełniło!


Daniela 12
(9) Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego. (10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie. (11) Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. (12) Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni. (13) Lecz ty idź swoją drogą, aż przyjdzie koniec; i spoczniesz, i powstaniesz do swojego losu u kresu dni.

Wg teorii teorii Lasha proroctwa można rozumieć tylko jak się spełnią (czyli są de facto bezużyteczne dla wierzących). Jednak Biblia mówi, że błogosławieni są ci, którzy słuchają proroctw, a więc ci, którzy je rozumieją.


Sa uzyteczne Bowiem ukazują że Bóg jest wierny - po fakcie.
Dlatego i Pan Jezus wyjaśniał Proroctwa o sobie GŁÓWNIE PO FAKCIE.


Puritan pisze: Liczby nie są podane tylko po to, aby zobaczyć "po fakcie", że Biblia jest prawdziwa (czyli nie są tylko dla ateistów), są głównie po to, aby rozpoznać, w jakich czasach jesteśmy, i tylko roztropni będą mogli zrozumieć te proroctwa.


GDZIE masz takie wyjąsnienie proroctw W pimie podaj mi .


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 mar 2013, 15:50

Lash pisze:Widocznie Pan Jezus Uzdrawiajac ludzi źle czynił :/

Pan Jezus dokonywał cudów, których nie dało się podrobić.
Terry Virgo rzekomo dokonywał cudu wydłużania nóg, który może podrobić każdy szarlatan.
Lash pisze:GDZIE masz takie wyjąsnienie proroctw W pimie podaj mi .

Mat. 24
(15) Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa - (16) wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry; (17) kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego; (18) a kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz. (19) Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach. (20) Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat. (21) Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. (22) A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.

Proroctwo, że "będzie ohyda spustoszenia" ma sprawić, że wierzący będą uciekać i ukrywać się w bezpiecznych miejscach. Czyli proroctwa nie są tylko po to, by powiedzieć:
"Bóg miał znowu rację, rzeczywiście tak się wydarzyło!", ale by powiedzieć: "Bóg powiedział, że jak będzie X, to trzeba robić Y" - w proroctwach są zawarte praktyczne wskazówki jak zachowywać się w trakcie wydarzeń zapowiedzianych przez proroków / Jezusa.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości