Znaki czasów ostatecznych

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Znaki czasów ostatecznych

Postautor: Dragonar » 13 paź 2012, 23:48

Czy uważacie, że powinniśmy śledzić wydarzenia dziejące się na świecie, by rozpoznać, kiedy może nastąpić koniec świata, który znamy i powtórne przyjście Pana?

Jeśli tak, to jakie są w Biblii opisane znaki czasów ostatecznych? Bardzo prosiłbym o wymienienie ich.

Uważa się, że jednym ze znaków jest powstanie państwa Izrael w roku 1948, ponieważ Biblia mówi, że Żydzi powrócą do swojej ziemi, którą podarował im Bóg na własność. Mógłby ktoś wskazać mi fragment proroctwa, w którym jest o tym mowa?

Słyszałem także o budowie III Świątyni Jerozolimskiej oraz o wojnie Izraela z jakimiś państwami i traktacie pokojowym z Antychrystem. Potrafiłby ktoś objaśnić to dokładniej?

Przeczytałem dziś ten artykuł: http://www.timesofisrael.com/holy-jihad ... ood-chief/
Bardzo intrygują mnie słowa: "The time has come for the Islamic nation to unite around one man for the sake of Jerusalem and Palestine.". Moje, amatorskie tłumaczenie: "Nadszedł czas dla islamskiego narodu, by zjednoczyć się wokół jednego człowieka dla dobra Jerozolimy i Palestyny.". Czyżby chodziło o... Antychrysta?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Znaki czasów ostatecznych

Postautor: Hardi » 14 paź 2012, 00:57

Dragonar pisze:Słyszałem także o budowie III Świątyni Jerozolimskiej oraz o wojnie Izraela z jakimiś państwami i traktacie pokojowym z Antychrystem. Potrafiłby ktoś objaśnić to dokładniej?

tutaj nie ma co objaśniać, Biblia o niczym takim nie mówi więc są to niebiblijne wymysły


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 14 paź 2012, 01:00

Hardi pisze:tutaj nie ma co objaśniać, Biblia o niczym takim nie mówi więc są to niebiblijne wymysły

A o czym Biblia mówi w takim razie? :-)
Czyżby to był fałsz?: http://www.gotquestions.org/Polski/pror ... znych.html


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Znaki czasów ostatecznych

Postautor: jj » 14 paź 2012, 08:40

Dragonar pisze:Czy uważacie, że powinniśmy śledzić wydarzenia dziejące się na świecie, by rozpoznać, kiedy może nastąpić koniec świata, który znamy i powtórne przyjście Pana?

Jeśli tak, to jakie są w Biblii opisane znaki czasów ostatecznych? Bardzo prosiłbym o wymienienie ich.

Uważa się, że jednym ze znaków jest powstanie państwa Izrael w roku 1948, ponieważ Biblia mówi, że Żydzi powrócą do swojej ziemi, którą podarował im Bóg na własność. Mógłby ktoś wskazać mi fragment proroctwa, w którym jest o tym mowa?

Słyszałem także o budowie III Świątyni Jerozolimskiej oraz o wojnie Izraela z jakimiś państwami i traktacie pokojowym z Antychrystem. Potrafiłby ktoś objaśnić to dokładniej?

Przeczytałem dziś ten artykuł: http://www.timesofisrael.com/holy-jihad ... ood-chief/
Bardzo intrygują mnie słowa: "The time has come for the Islamic nation to unite around one man for the sake of Jerusalem and Palestine.". Moje, amatorskie tłumaczenie: "Nadszedł czas dla islamskiego narodu, by zjednoczyć się wokół jednego człowieka dla dobra Jerozolimy i Palestyny.". Czyżby chodziło o... Antychrysta?


Jesli sledzisz to forum, a wiem, ze tak, to znajdziesz odpowiedz na twoje pytania.
Wiecej w tym temacie powiedziec sie nie da, bo opor na tym forum jest zbyt duzy. Sam widzisz...


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 14 paź 2012, 09:29

Dragonar pisze:Czyżby to był fałsz?: http://www.gotquestions.org/Polski/pror ... znych.html

Jest to prawda. Do fragmentów biblijnych o wydarzeniach związanych ze światynią w Jerozolimie i poczynaniach Antychrysta, podanych przez Autora strony, można dodać jeszcze cytat z ostatniego rozdziału księgi Daniela:

" To wszystko dokona się, kiedy dobiegnie końca moc niszczyciela świętego narodu. (...) A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejąca pustką, upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. Szczęśliwy ten, który wytrwa i doczeka tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni."

Jest to "ohyda spustoszenia" w miejscu świętym, czyli w świątyni, o której Jezus zapowiedział, że będzie znakiem do ucieczki w czasach ucisku tak wielkiego, że gdyby Bóg go nie skrócił nikt by nie ocalał.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Znaki czasów ostatecznych

Postautor: okidoki » 14 paź 2012, 10:03

Dragonar pisze:Czy uważacie, że powinniśmy śledzić wydarzenia dziejące się na świecie, by rozpoznać, kiedy może nastąpić koniec świata, który znamy i powtórne przyjście Pana?

Przyjście Syna Bożego po Kościół będzie niespodziewane i nie będzie poprzedzone bezpośrednimi znakami, dlatego Jezus nawoływał "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie" oraz "To, co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!".

Jeśli tak, to jakie są w Biblii opisane znaki czasów ostatecznych?

Nieposłuszenstwo rodzicom charakterystyczne dopiero dla współczesności, pycha ludzka, umiłowanie przyjemności bardziej niż Boga w którego mało kto prawdziwie wierzy.

Uważa się, że jednym ze znaków jest powstanie państwa Izrael w roku 1948, ponieważ Biblia mówi, że Żydzi powrócą do swojej ziemi, którą podarował im Bóg na własność. Mógłby ktoś wskazać mi fragment proroctwa, w którym jest o tym mowa?

Żydzi są świeckim narodem grzeszników, tak jak każdy inny naród, ale mimo to mają specjalne miejsce w Bożych planach, ponieważ powołanie Boże jest nieodwołalne (Rz 11:29). Bóg zgromadził potomków Abrahama z rozproszenia dokładnie tak jak obiecał w swoim Słowie. Żydzi powrócili z wszystkich narodów po odrodzeniu Państwa Izrael, a później upadek systemu komunistycznego zapewnił powrót Żydów ze Związku Radzieckiego, czyli z "ziemi północnej."

" Dlatego oto nadejdą dni - wyrocznia Pana - kiedy nie będą już mówić: Na Pana żyjącego, który wyprowadził synów Izraela z ziemi egipskiej, lecz raczej na Pana żyjącego, który wyprowadził synów Izraela z ziemi północnej i ze wszystkich ziem, po których ich rozproszył. I sprowadzę ich znów do ziemi, którą dałem ich przodkom. " [Jeremiasza 16,23]

Państwo Izrael będzie miało coraz większe znaczenie aż do końca, prorokował o tym Prorok Ezechiel (rozdziały 38 i 39) oraz Prorok Izajasz, który głosił, że nastąpi druga część powrotu Żydów z rozproszenia z wielu narodów tuż przed czasami ostatecznymi ("Pan wyciągnie rękę po raz drugi" Iz 11,11). Wydarzy się to po tym jak Armia Goga z krajami sprzymierzonymi,o których dzisiaj wiemy, że są muzułmańskie i antysemickie, zaatakuje kraj Izraela:

" [do Goga] Po wielu dniach otrzymasz rozkaz, przy końcu lat przybędziesz do kraju, który ocalał od miecza. Jego lud zebrany jest spośród wielu narodów na góry Izraela, długo leżące odłogiem. Sprowadzony on jest z powrotem spośród wielu narodów i mieszkają oni wszyscy bezpiecznie. Ty jednak zbliżysz się jak burza i przyjdziesz jak chmura po to, by nakryć kraj: będziesz tam ty i całe twoje wojsko, i rozliczne narody z tobą. (...)
I nadciągniesz przeciwko memu ludowi Izraelowi, jak chmura, by pokryć kraj. Przy końcu dni to się stanie, wtedy sprowadzę ciebie do kraju mojego po to, by poznały Mnie pogańskie ludy, gdy na twoim przykładzie, Gogu, okażę moją świętość przed ich oczami. (...) I powołam przeciwko niemu wszelki strach - wyrocznia Pana Boga - miecz każdego zwróci się przeciwko bratu. I wymierzę im karę przez zarazę i krew, i ulewę, i grad jakby kamieni. Ogień i siarkę ześlę jak deszcz na niego i na jego wojsko, i na rozliczne ludy, które są z nim. Tak okażę się wielkim i świętym, tak ukażę się oczom wielu narodów: wtedy poznają, że Ja jestem Pan."


W pierwszej kolejności powinno wypełnić się jeszcze proroctwo z Księgi Izajasza, ponieważ Żydzi jako naród wciąż nie wierzą w Pana Jezusa Chrystusa:

" Oto Damaszek przestanie być miastem, stanie się stosem gruzów. Odbiorą warownię Efraimowi, a królestwo Damaszkowi. Z resztą zaś Aramu [dzisiejsza Syria] stanie się tak, jak z chlubą synów Izraela. W owym dniu chwała Jakuba zmaleje, i tłuste jego ciało wychudnie (..) bo zapomniałeś Boga, twego Zbawiciela" (Iz 17,1-10)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aram-Naharaim

Państwo Izrael schudnie zanim Pan Bóg odmieni losy potomków Jakuba, którzy nawrócą się do Niego po wejściu pełni pogan (Rz 11:25-29; Oz 3:5). I tak cały Izrael będzie zbawiony.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 14 paź 2012, 10:52

Dragonar pisze:Czyżby to był fałsz?: http://www.gotquestions.org/Polski/pror ... znych.html

Tak, na tamtej stronie jest sporo fałszu i nadinterpretacji Biblii, często ludzie swoje, a Biblia swoje, nawet na tym forum można takie coś spotkać ;)

jj pisze:Wiecej w tym temacie powiedziec sie nie da, bo opor na tym forum jest zbyt duzy.

No tak, bo ludzie chcą wersetów z Biblii na poparcie proroctw które wygłaszasz (ale ich nie ma w Biblii), i widocznie dla ciebie chęć skonfrontowania twoich proroctw z Biblią jest oporem :-?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 14 paź 2012, 15:24

jj pisze:Jesli sledzisz to forum, a wiem, ze tak, to znajdziesz odpowiedz na twoje pytania.
Wiecej w tym temacie powiedziec sie nie da, bo opor na tym forum jest zbyt duzy. Sam widzisz...

Wiesz, jj, śledzę to forum, bywam na nim praktycznie codziennie ale przyznam się, że często trudno wydobyć mi jakieś rozsądne informacje z forumowych wątków. Dzieje się tak między innymi dlatego, że zazwyczaj większość wątku to kłótnie oraz przepychanki czyja doktryna lepsza, natomiast merytorycznej dyskusji jest niewiele. Ponadto, jestem początkującym chrześcijaninem - minął dopiero pełny rok od mojego narodzenia na nowo, dlatego eschatologia jest na razie dla mnie dosyć trudnym tematem. Zwłaszcza, że mamy tutaj różne interpretacje. Znam: preteryzm, futuryzm i historyzm. To wszystkie istniejące, tak?

okidoki pisze:Jest to prawda.

Hardi pisze:Tak, na tamtej stronie jest sporo fałszu i nadinterpretacji Biblii, często ludzie swoje, a Biblia swoje, nawet na tym forum można takie coś spotkać ;)

Sola Scriptura. :lol:
Domyślam się, że okidoki jest przedstawicielem futuryzmu, natomiast Hardi wierzy w historyzm. Tak?

okidoki pisze:Przyjście Syna Bożego po Kościół będzie niespodziewane i nie będzie poprzedzone bezpośrednimi znakami, dlatego Jezus nawoływał "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie" oraz "To, co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!".

Rozumiem, że chodzi o porwanie Kościoła przed Wielkim Uciskiem - premillenaryzm dyspensacjonalistyczny?

okidoki pisze:Nieposłuszenstwo rodzicom charakterystyczne dopiero dla współczesności, pycha ludzka, umiłowanie przyjemności bardziej niż Boga w którego mało kto prawdziwie wierzy.

To są dosyć uniwersalne znaki, możne je przypisać wieku epokom. Chodzi mi natomiast o takie wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenia poprzedzające koniec świata, np. to przywrócenie państwa Izrael w 1948 roku.

Poza tym, okidoki - dziękuję Ci za Twoją wersję przyszłych wydarzeń, zwłaszcza, że poparłeś to wszystko fragmentami Biblii.

Hardi pisze:No tak, bo ludzie chcą wersetów z Biblii na poparcie proroctw które wygłaszasz (ale ich nie ma w Biblii), i widocznie dla ciebie chęć skonfrontowania twoich proroctw z Biblią jest oporem :-?

Spróbuj może przedstawić swój pogląd, Hardi. Jestem otwarty na biblijne argumenty. Po prostu z otwartym umysłem chciałbym poznać prawdę o czasach ostatecznych i nie odrzucam żadnej interpretacji, o ile ma podstawy biblijne.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 14 paź 2012, 16:29

okidoki pisze:Przyjście Syna Bożego po Kościół będzie niespodziewane i nie będzie poprzedzone bezpośrednimi znakami

zacznij czytać Biblię: "Powiedz nam, kiedy to się stanie oraz co będzie znakiem twojego przyjścia i zakończenia epoki?" Mateusza 24.3
a dalej Pan Jezus opowiada i podaje te znaki.

Dragonar, w wolnej chwili przepiszę Ci z Biblii ten znaki, bo w końcu są one zawarte właśnie w Biblii ;)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 14 paź 2012, 17:12

Hardi pisze:Dragonar, w wolnej chwili przepiszę Ci z Biblii ten znaki, bo w końcu są one zawarte właśnie w Biblii ;)

Właściwie, to nie chodzi mi aż tak o znaki, ale zarysowanie całego Twojego poglądu na czasy ostateczne, jak to mniej więcej zrobił okidoki. Czy wierzysz w historyzm? Z Twoich postów na forum wnioskuję, że właśnie tak...


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Znaki czasów ostatecznych

Postautor: Kitka » 14 paź 2012, 19:01

Dragonar pisze:Uważa się, że jednym ze znaków jest powstanie państwa Izrael w roku 1948, ponieważ Biblia mówi, że Żydzi powrócą do swojej ziemi, którą podarował im Bóg na własność. Mógłby ktoś wskazać mi fragment proroctwa, w którym jest o tym mowa?

Powrót Izraela:
Iz.10,20-23
Iz.11,11-16 z czterech stron świata
Iz.43,1-7 ze wschodu, zachodu, pn i pd
Jr.23,-3-4 reszta z wszystkich krajów
Jr.29,14 z wszystkich narodów i miejsc
Jr.30,3 do ziemi którą dał Bóg
Jr.32,37-42 - odbudowa Jerozolimy
Ez.34,11-16
Ez.39,25-29
Za.10,6-12
Za.1,16 - odbudowa świątyni w Jerozolimie
Za.6,15 - obce narody odbudują świątynię
Za.8,7-8 powrót do Jerozolimy


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 14 paź 2012, 19:59

Dragonar pisze:Właściwie, to nie chodzi mi aż tak o znaki, ale zarysowanie całego Twojego poglądu na czasy ostateczne, jak to mniej więcej zrobił okidoki. Czy wierzysz w historyzm? Z Twoich postów na forum wnioskuję, że właśnie tak...

To nie jest kwestia wiary, ja po prostu widze, ze to o czym mowi Biblia o czasach konca wypelnilo sie w wiekszosci przez ostatnie 20000 lat. Musialbym byc ignorantem i przymykac oko na historie lub oklamywac sam siebie aby twierdzic, ze jest inaczej. Proste porownanie historii i Biblii pokazuje to bardzo wyraznie, nie da sie temu zaprzeczyc, widac to jak na dloni.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 paź 2012, 21:59

Hardi pisze:
Dragonar pisze:Właściwie, to nie chodzi mi aż tak o znaki, ale zarysowanie całego Twojego poglądu na czasy ostateczne, jak to mniej więcej zrobił okidoki. Czy wierzysz w historyzm? Z Twoich postów na forum wnioskuję, że właśnie tak...

To nie jest kwestia wiary, ja po prostu widze, ze to o czym mowi Biblia o czasach konca wypelnilo sie w wiekszosci przez ostatnie 20000 lat. Musialbym byc ignorantem i przymykac oko na historie lub oklamywac sam siebie aby twierdzic, ze jest inaczej. Proste porownanie historii i Biblii pokazuje to bardzo wyraznie, nie da sie temu zaprzeczyc, widac to jak na dloni.
Odwotnie Hardi, historia pokazuje że nie było jeszcze wydarzeń opisanych w proroctwach eschatologicznych.
Ale zeby nie mówić ogólnie pokaż mi w historii następujące proroctwo:

Mat 24:15 Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa -
16 Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry;
17 Kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego;
18 A kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz.
19 Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach.
20 Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.
21 Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24 Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
25 Oto powiedziałem wam.
26 Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
27 Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,
28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
29 A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone.
30 I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą.
31 I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 14 paź 2012, 22:36

KAAN pisze:
Hardi pisze:
Dragonar pisze:Właściwie, to nie chodzi mi aż tak o znaki, ale zarysowanie całego Twojego poglądu na czasy ostateczne, jak to mniej więcej zrobił okidoki. Czy wierzysz w historyzm? Z Twoich postów na forum wnioskuję, że właśnie tak...

To nie jest kwestia wiary, ja po prostu widze, ze to o czym mowi Biblia o czasach konca wypelnilo sie w wiekszosci przez ostatnie 20000 lat. Musialbym byc ignorantem i przymykac oko na historie lub oklamywac sam siebie aby twierdzic, ze jest inaczej. Proste porownanie historii i Biblii pokazuje to bardzo wyraznie, nie da sie temu zaprzeczyc, widac to jak na dloni.
Odwotnie Hardi, historia pokazuje że nie było jeszcze wydarzeń opisanych w proroctwach eschatologicznych.

wybacz KAAN, ale nie mam zamiaru z tobą rozmawiać na te tematy, bo było to już wałkowane setki razy, ale ty i tak swoje, odrzucasz wszystkie fakty historyczne, nawet gdy ci się je poda na tacy, odrzucasz to co nauczali chrześcijanie przez pierwsze kilkanaście wieków, z reformatorami na czele, a przyjmujesz wymysły katolickiego księdza, jezuity... nie mam sensu, abyśmy nadal się spierali i toczyli boje, a ja dodatkowo nie ma zamiaru rzucać grochem o ścianę...


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 17 paź 2012, 20:23

Lelek dnia 25 lipca pisze:Jeśli twierdzisz, że to wszystko, o czym pisze Mateusz, już się wypełniło w przeszłości, to podstaw do moich pytać moment, w którym rzekomo już się wypełniło, i odpowiedz na nie. Wykorzystując podręcznik historii.
Hardi pisze: DO DZISIAJ BEZ ODPOWIEDZI

Minęło trochę czasu, historia powtarza się:

Hardi pisze:to o czym mowi Biblia o czasach konca wypelnilo sie w wiekszosci przez ostatnie 20000 lat. Musialbym byc ignorantem i przymykac oko na historie lub oklamywac sam siebie aby twierdzic, ze jest inaczej.
KAAN pisze:Odwotnie Hardi, historia pokazuje że nie było jeszcze wydarzeń opisanych w proroctwach eschatologicznych. Ale zeby nie mówić ogólnie pokaż mi w historii następujące proroctwo:
Mat 24:15 ...
Hardi pisze:wybacz KAAN, ale nie mam zamiaru z tobą rozmawiać na te tematy, bo było to już wałkowane setki razy, ...

Przepraszam, ale czy mógłbyś Hardi wskazać miejsce, gdzie chociaż raz udzieliłeś odpowiedzi na pytanie? Jeżeli prawie wszystko co mówi Biblia o czasach ostatecznych już zdążyło wypełnić się to chętnie ujrzę jeden konkretny przykład spektakularnego wydarzenia z Apokalipsy wypełnionego w historii świata. Przecież "nie jesteś ignorantem", więc podanie jednego przykładu nie powinno dla Ciebie stanowić problemu.

Na razie, rzekłbym, tylko przechwalasz się jaki z historii mocny jesteś.

Staram się nie utrudniać. Nie pytam kimedług ciebie byli dwaj świadkowie z Objawienia Jana, nie pytam czy potrafisz odnieść się do fragmentów biblijnych podanych przez Kitkę. Lecz pytam Cię o rzecz najprostszą z możliwych: jeden namacalny przykład wypełniony historycznie.

Hardi pisze:odrzucasz to co nauczali chrześcijanie przez pierwsze kilkanaście wieków,

Nie wiesz w co wierzyły pierwsze pokolenia chrześcijan, bo się na tym najzwyczajniej w świecie nie znasz. We wczesnym chrześcijaństwie powszechnie wierzono zarówno w nadejście człowieka Antychrysta, czyli "syna zatracenia" (który będzie konkretną osobą, podobnie jak "Syn Człowieczy" jest konkretną Osobą), jak i w nadejście 1000 letniego Królestwa. Apostolska nauka nie tak łatwo dała się wykorzenić, potrzeba było do tego wiele wieków dominacji katolicyzmu.

Teraz trzeba to odkręcać.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości