Żydowskie zaślubiny, a zabranie Oblubienicy do domu Ojca.

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 sie 2013, 09:44

Klangman pisze: Problem w tym, że "niekoniecznie" nie oznacza "na pewno nie". Obraz ten jest na tyle wymowny i niepokojący, że pewność braku odniesienia byłaby wielce kojąca :)


A dlaczego WSZYSTKO musi by OSTRO POSTAWIONE jak na ostrzu brzytwy?

Klangman pisze: Werset 7:14 może wskazywać na to, że wielka rzesza wybieliła swe szaty w krwi baranka podczas wielkiego ucisku.


Uhm - i teraz jak dugo trwa wielki ucisk?

Klangman pisze: Należy zauważyć, że to Ci, którzy nie zostali pochwyceni (oczywiście mam świadomość, że nie każdy wierzy w pochwycenie). Bóg nie zabrał ich aby uniknęli męczeństwa. Jeśli należeli do niewierzących to znaczyłoby, że nawrócili się po pochwyceniu (trudno by to zjawisko nie wpłynęło na światopogląd wielu ludzi). Jeśli byli wierzący (nie wiem czy można to wykluczyć) to musieli nie być do końca czyści w oczach Boga i stąd zostali poddani próbie wiary.


Albo nie ma pochwycenia przed uciskiem a myz zyjemny w czasie ucisku :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 28 sie 2013, 19:08

Lash pisze:
Klangman pisze: Problem w tym, że "niekoniecznie" nie oznacza "na pewno nie". Obraz ten jest na tyle wymowny i niepokojący, że pewność braku odniesienia byłaby wielce kojąca :)


A dlaczego WSZYSTKO musi by OSTRO POSTAWIONE jak na ostrzu brzytwy?

Klangman pisze: Werset 7:14 może wskazywać na to, że wielka rzesza wybieliła swe szaty w krwi baranka podczas wielkiego ucisku.


Uhm - i teraz jak dugo trwa wielki ucisk?

Klangman pisze: Należy zauważyć, że to Ci, którzy nie zostali pochwyceni (oczywiście mam świadomość, że nie każdy wierzy w pochwycenie). Bóg nie zabrał ich aby uniknęli męczeństwa. Jeśli należeli do niewierzących to znaczyłoby, że nawrócili się po pochwyceniu (trudno by to zjawisko nie wpłynęło na światopogląd wielu ludzi). Jeśli byli wierzący (nie wiem czy można to wykluczyć) to musieli nie być do końca czyści w oczach Boga i stąd zostali poddani próbie wiary.


Albo nie ma pochwycenia przed uciskiem a myz zyjemny w czasie ucisku :D


Nie wszystko musi być postawione ostro jak na ostrzu brzytwy. W mojej wypowiedzi podkreśliłem tylko niepokój wynikający z tego, że pewne wersety wskazują na to (mam nadzieję, że źle je interpretuję), że Bóg osądzi Chrześcijan.

Myślę, że wielki ucisk będzie trwał 3.5 roku i zacznie się, gdy Oblubienica zostanie zabrana (ja wierzę w Pochwycenie), a Smok wyruszy by walczyć z resztą jej potomstwa. Będzie to 3.5 roku absolutnych rządów Antychrysta.

Myślę, że nie żyjemy jeszcze w czasach ucisku. Mam jednak świadomość, że gdybym teraz mieszkał w Egipcie to mógłbym mieć zupełnie inne spojrzenie.



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości