Czym jest TAJEMNICZE POCHWYCENIE ?

Jak się to wszystko skończy ....
piter149
Posty: 156
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czym jest TAJEMNICZE POCHWYCENIE ?

Postautor: piter149 » 01 kwie 2012, 21:22

Zaciekawiło mnie ostatnio czym jest tak naprawde tajemnicze pochwycenie, o co chodzi z tą "tajemniczością"... przecież jak Jezus przyjdzie na ziemie to raczej wszyscy będą o tym wiedzieć bo będą znaki... o co chodzi ? Mógłby mi ktoś objaśnić ? :)



Pozdrawiam


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2012, 21:27

O to chodzi, że przed wielkim uciskiem Kościół będzie zabrany. A Jezus przyjdzie widocznie dopiero po ucisku, aby pokonać wojska złego w dolinie Jozafata.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
piter149
Posty: 156
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: piter149 » 01 kwie 2012, 21:31

Kod: Zaznacz cały

O to chodzi, że przed wielkim uciskiem Kościół będzie zabrany. A Jezus przyjdzie widocznie dopiero po ucisku
To kto weźmie tych ludzi... ? Nagle znikną?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2012, 21:33

No właśnie w okamgnieniu znikną ludzie. Na polecenie Boga.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
piter149
Posty: 156
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: piter149 » 01 kwie 2012, 21:42

A co z ludzmi którzy byli pojednali sięz Bogiem, ale umarli przed czasami ostatecznymi? :) Oni tez zostana pochwyceni ?


Awatar użytkownika
Werner
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2012, 13:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Werner » 01 kwie 2012, 22:04

A co z ludzmi którzy byli pojednali sięz Bogiem, ale umarli przed czasami ostatecznymi? :) Oni tez zostana pochwyceni ?


1 Tesaloniczan 4:15  A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16  Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17  potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

Pochwycenie kościoła zostało pokazane w trylogii "Left Behind" FilmWeb na podstawie serii książek autorstwa Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa Wikipedia


Jana 3:36  Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 01 kwie 2012, 22:41

A czy gdzieś jest napisane wprost, że znikną?
O przemienieniu jest, o porwaniu jest, ale o zniknięciu nie znalazłem.

Mi się przemienienie kojarzy bardziej z czymś widocznym typu przemienienie Jezusa na górze.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 kwie 2012, 13:09

Jezus został przemieniony i nie zniknął.
Inna analogia
Mojżesz i Eliasz ukazali się w chwale

Łuk 9,
30 Oto też rozmawiali z nim dwaj
mężczyźni, którymi byli Mojżesz i Eliasz. 31
Ukazali się w chwale i zaczęli mówić o jego
odejściu, którego miał dopełnić
w Jerozolimie.

porównajmy

Kol 3,
4 Kiedy
Chrystus, nasze życie, zostanie ujawniony,
wtedy również wy zostaniecie z nim
ujawnieni w chwale.

Jeżeli dobrze myślę, to przeniesienie świętych będzie podobne do przemienienia Jezusa na górze.
W każdym razie innej analogii w Biblii nie znalazłem.

Tym bardziej, że Jezus

'przekształci
nasze upokorzone ciało, żeby je
dostosować do swojego chwalebnego ciała
zgodnie z działaniem mocy, jaką też
wszystko może sobie podporządkować.'

Filipian 3


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 05 kwie 2012, 19:10

16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem


Przecież JEST napisane- będziemy pochwyceni w obłokach na powietrze i będziemy z Panem.

I mam nadzieję, że to będzie niedługo! :-) Czekam z utęsknieniem i bardzo, bardzo bym chciała już być z Panem!


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 kwie 2012, 19:14

Sara pisze:
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem


Przecież JEST napisane- będziemy pochwyceni w obłokach na powietrze i będziemy z Panem.

I mam nadzieję, że to będzie niedługo! :-) Czekam z utęsknieniem i bardzo, bardzo bym chciała już być z Panem!
pytanie kiedy..
dla mnie nie ważne kiedy ważne że Chrystus wróci :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 05 kwie 2012, 19:23

Lash pisze:
Sara pisze:
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem


Przecież JEST napisane- będziemy pochwyceni w obłokach na powietrze i będziemy z Panem.

I mam nadzieję, że to będzie niedługo! :-) Czekam z utęsknieniem i bardzo, bardzo bym chciała już być z Panem!
pytanie kiedy..
dla mnie nie ważne kiedy ważne że Chrystus wróci :D


a ja juz bym chcial. :)

... a po chwili namyslu, to jeszcze musza wejsc poganie w pelni. Wchodzic! :-D
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 19:25 przez jj, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 kwie 2012, 19:24

jj pisze:
Lash pisze:
Sara pisze:
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem


Przecież JEST napisane- będziemy pochwyceni w obłokach na powietrze i będziemy z Panem.

I mam nadzieję, że to będzie niedługo! :-) Czekam z utęsknieniem i bardzo, bardzo bym chciała już być z Panem!
pytanie kiedy..
dla mnie nie ważne kiedy ważne że Chrystus wróci :D


a ja juz bym chcial. :)

Starsi wiekiem tak mają :P :P :P ;)
wybacz ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 05 kwie 2012, 19:25

Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:
Sara pisze:
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem


Przecież JEST napisane- będziemy pochwyceni w obłokach na powietrze i będziemy z Panem.

I mam nadzieję, że to będzie niedługo! :-) Czekam z utęsknieniem i bardzo, bardzo bym chciała już być z Panem!
pytanie kiedy..
dla mnie nie ważne kiedy ważne że Chrystus wróci :D


a ja juz bym chcial. :)

Starsi wiekiem tak mają :P :P :P ;)
wybacz ;)


To ja bylem starszy wiekiem od dziesiatego roku zycia. :mrgreen:

Nie moglem sie doczekac... tyle sobie wymarzylem. :)


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 05 kwie 2012, 20:26

otóż nie wszyscy chrześcijanie wierzą w niewidzialne pochwycenie przed uciskiem, może to bardziej zaciemni niż wyjaśni ale tu jest 30 stron dyskusji na ten temat: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... sc&start=0


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czym jest TAJEMNICZE POCHWYCENIE ?

Postautor: Hardi » 05 kwie 2012, 20:36

piter149 pisze:Zaciekawiło mnie ostatnio czym jest tak naprawde tajemnicze pochwycenie, o co chodzi z tą "tajemniczością"... przecież jak Jezus przyjdzie na ziemie to raczej wszyscy będą o tym wiedzieć bo będą znaki... o co chodzi ? Mógłby mi ktoś objaśnić ? :)



Pozdrawiam

taki jeden jezuita sobie to wymyślił, aby odwrócić uwagę od tego, że proroctwa biblijne się wypełniają i aby przede wszystkim odwrócić uwagę od tego, że kościół rzymsko-katolicki jest częścią tych proroctw, ale tą złą częścią... niestety niektórzy kupili te brednie i je powielają, ale nie ma co się przejmować, trzeba czytać biblię a będzie jasne co i jak, w każdym razie widzę, że ty jesteś na dobrej drodze i czytasz biblię :)



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości