Wydarzenia z Apokalipsy - czy już miały miejsce?

Jak się to wszystko skończy ....

Czy według Ciebie wydarzenia przedstawione w Apokalipsie św. Jana miały już miejsce?

Tak.
4
21%
Jeszcze nie.
13
68%
Nie wiem...
2
11%
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wydarzenia z Apokalipsy - czy już miały miejsce?

Postautor: Hardi » 27 sty 2012, 22:23

napiszę jak ja to widzę i co z czym utożsamiam:

Dragonar pisze:Antychryst utożsamiany jest z cesarzem Neronem

z papiestwem

Dragonar pisze:Wielka Nierządnica z Cesarstwem Rzymskim

z kościołem rzymsko-katolickim

Dragonar pisze:prześladowanie Kościoła - z prześladowaniem chrześcijan przez rzymian.

z tzw. świętą inkwizycją


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 12 maja 2012, 21:48

Czy amillenaryści wierzą w nadejście Antychrysta i ogólnoświatowej potęgi?

Staram się dokształcać, ale eschatologia idzie mi jak krew z nosa ze względu na symboliczność Apokalipsy oraz mnogość interpretacji... :-/


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 12 maja 2012, 23:34

Dragonar pisze:Staram się dokształcać, ale eschatologia idzie mi jak krew z nosa ze względu na symboliczność Apokalipsy oraz mnogość interpretacji... :-/

Mnogość interpretacji pojawia się tylko wtedy gdy doszukujemy się symboli w każdym zdaniu i traktujemy jako metaforę wszystko co nam się spodoba. Apokalipsa sama wyznacza co jest w niej symbolem, dla przykładu daje wyjaśnienie kim jest apokaliptyczny smok,

I zrzucony został wielki smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały zamieszkały świat

Wiemy od Autora, że za postaciami smoka, niewiasty, bestii, kryją się realne byty np. szatan, Izrael, antychryst. To są bardzo proste symbole. Nie potrzeba symbolizować nic więcej, poza tym na co pozwala nam sam natchniony autor, czyli Apostoł Jan. Jeżeli resztę tekstu potraktujesz na poważnie, okaże się, że treść Objawienia Jana jest łatwa do zrozumienia, otrzymasz oczekiwaną jedną interpretację, bez subiektywizmu "interpretatorów".

Postaraj się czytać tekst tak jak jest napisany, a wiele problemów samemu zniknie.

Pomoc, bardzo dobry i przydatny wykład o biblijnej eschatologii: Czasy Ostateczne (witryna Ku Zbawieniu)


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 13 maja 2012, 13:15

Dziękuję za radę... Takie Ap 8, 6-12 również należy traktować zupełnie dosłownie?

Pytam o amilenaryzm, ponieważ wśród katolików nikt mi nie mówił o nadejściu Antychrysta, dlatego zastanawiam się, czy w to wierzą...


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 13 maja 2012, 17:51

Dragonar pisze:Pytam o amilenaryzm, ponieważ wśród katolików nikt mi nie mówił o nadejściu Antychrysta, dlatego zastanawiam się, czy w to wierzą...


oczywiscie KK wierzy w nadejscie Antychrysta , nadejscie Henocha i Eliasza (dwoch prorokow), nawrocenie Izraela. Sa jednak amilenialistami i nie wyznaja tzw pretrybulacjionizmu
http://www.ultramontes.pl/pouget_o_koncu_swiata.htm
http://www.ultramontes.pl/skarga_kazania_xxiv_po_sw.htm
http://www.ultramontes.pl/idolum_pl.htm


"Dlaczego się dręczysz? Zrób
to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym
sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 15 maja 2012, 20:48

Dragonar pisze: Takie Ap 8, 6-12 również należy traktować zupełnie dosłownie?

Trąby i czy spadek gwiazd to może być profetyczny obraz, dźwięk trąby może być w ogóle niesłyszalny na ziemi, ale skutki każdej z plag wypełnią się dosłownie. Plaga zamiany wód w krew została zrzucona na starożytny Egipt, więc dlaczego opis "trzecia część morza stała się krwią" mielibyśmy traktować inaczej?

Jezus ostrzegał, że będą znaki na niebie i ziemi, że ludzi mdlęć będą z przerażenia, powstanie naród przeciwko narodowi. Objawienie Jana jest dokładniejszą rozpiską wydarzeń zapowiedzianych przez Pana, opisem skutków III wojny światowej i spadających na ziemię plag. Będzie ucisk jakiego nie było od stworzenia świata. Natomiast Kościół ma czuwać, "aby ujść temu wszystkiemu co nastanie".


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 16 maja 2012, 16:34

okidoki pisze:Plaga zamiany wód w krew została zrzucona na starożytny Egipt, więc dlaczego opis "trzecia część morza stała się krwią" mielibyśmy traktować inaczej?

Chodzi mi raczej o liczby. Dokładnie jedna trzecia wód? Co właściwie oznacza ta jedna trzecia? To jakiś symbol?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 maja 2012, 11:42

Dragonar Ojca objawia Syn ....
jak nie mas objawienia o Apokalipsie doradzam ci - módl sié i podchodż z dystansem do tego co ci mówią ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 27 cze 2012, 11:10

Wydarzenia opisane w Apokalipsie nie miały jeszcze miejsca.
Dziwię się księżom katolickim,że służą nierządnicy zamiast służyć Jezusowi.
Zastanówcie się komu służycie?Czy na pewno chcecie służyć dalej "kobiecie pijanej krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych" : ?

"A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.
I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. " Ap 17,4
"A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi." Ap 17,18

Na końcu waszej drogi chcecie być ze zwycięzcami czy z przegranymi? Zwycięzcami - Jezusem i jego ludem czy z przegranymi- kobietą opisaną w apokalipsie:

"Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające," Ap 18,1

Obrazek


"Watykan a Wielki Babilon
niedziela, 03 czerwca 2012 14:28
Email Drukuj PDF

Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu Kościół Rzymsko-Katolicki znajduje się "pod obstrzałem". Oszukany, atakowany, zniesławiany i niszczony na różne sposoby. Wierni zaś odwracają się od niego. Jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się, iż KRK stoi w opozycji do planów wprowadzenia Nowego Porządku Świata, a tym samym, aby globaliści mogli przystąpić do realizacji swych niecnych zamierzeń, wcześniej zmuszeni są do eliminacji przeszkody stojącej im na drodze.

Główną winą za działania antykatolickie obarcza się tajne organizacje masonów czy też illuminatów. Czy jednak możliwym jest, iż apokaliptyczna nierządnica to katolicyzm, a wspomniane organizacje są jedynie ślepymi narzędziami w rękach Boga nieświadomie wypełniającymi Jego zamysły? Ustalenie tego powinno być dla każdego z nas priorytetowe, gdyż jeśli istotnie św. Jan w swej Apokalipsie mianem Stolicy i Wielkiego Babilonu określa Watykan, to opowiadając się po stronie religii rzymsko-katolickiej, stajemy w opozycji do Boga; sprzeciwiamy się jego woli, która zawarta jest w poniższych słowach: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli". Przekaz jest jasny i zrozumiały - każdy, kto uważa Boga za swego Ojca, powinien natychmiast odrzucić fałszywą religię i jej kłamliwe doktryny.

Apokalipsa podaje tak dokładny i jednoznaczny opis Nierządnicy, iż nie może być mowy o pomyłce. Poniżej cechy szczególne:

Kardynałowie w szkarłacie[4] A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.
[6] I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem.
[9] Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta.
[18] A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi".

Która światowa organizacja po za Kościołem Rzymsko-Katolickim dopuściła się równie wielu zbrodni i masakr, ma ponadnarodową władzę, jej stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a głowy tej organizacji odziane są w purpurę i szkarłat, złoto, drogie kamienie i perły?

Obrazek

Mapa Rzymu

Mimo szczerych chęci nie zdołałem znaleźć takiej organizacji. Zwłaszcza takiej, która byłaby "pijana krwią świętych oraz świadków Jezusa". Która miała by więcej zbrodni, kłamstw intryg, oszustw i knowań. Bóg wydał wyrok, kimże jesteśmy, by mu się sprzeciwiać. Poniżej fragment z rozdziału 18 Apokalipsy. Wynika z niego, iż Nierządnica zostanie zniszczona w jednym dniu przez jakiś kataklizm lub wybuch:

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby", dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził."


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 cze 2012, 11:17

Dzik pisze:Wydarzenia opisane w Apokalipsie nie miały jeszcze miejsca.

Niektóre miały (narodziny Chrystusa), niektóre mają (tysiąc lat panowania Chrystusa), a inne będą miały (wrzucenie szatana do Jeziora Ognia). Taka jest natura tej księgi.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
tordar3
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2012, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tordar3 » 29 lip 2012, 13:51

A czytaliście może te wyjaśnienia Apokalipsy: http://ostrzezenie.wordpress.com/page/2/
To najsensowniejsze jakie dotąd znalazłam. Trzeba trochę poczytać, ale warto. Wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła.


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 29 lip 2012, 14:06

tordar3 pisze:A czytaliście może te wyjaśnienia Apokalipsy: http://ostrzezenie.wordpress.com/page/2/
To najsensowniejsze jakie dotąd znalazłam. Trzeba trochę poczytać, ale warto. Wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła.


Nic, co jest tam napisane, nie wyjaśnia ani trochę Apokalipsy św. Jana, tylko jest własną apokalipsą. Następna bzdura papistów, po futuryzmie. Czy Was naprawdę nie stać na coś sensownego, czym faktycznie moglibyście zwieść wszystkich protestantów? I nic w tej bajce nie jest sensowne, bo Biblia mówi co innego (np. w Apokalipsie).


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
tordar3
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2012, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tordar3 » 29 lip 2012, 23:27

Widać, że nie przeczytałeś wszystkiego. Jaka bzdura papistów, skoro tyle się mówi o obecnej schizmie w Kościele Katolickim i nie zauważyłeś też, że tekst jest adresowany do wszystkich wyznawców chrześcijaństwa. Przeczytaj jeszcze raz, tylko obiektywnie, to może zrozumiesz. Nienawiść zaślepia. Ja tu nie widzę indoktrynacji.



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości