Posąg zwierzęcia

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Posąg zwierzęcia

Postautor: Chcę wierzyć » 19 wrz 2011, 21:17

Obj 13:14 - I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.
13:15 - I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.


Mamy bardzo mało informacji o posągu zwierzęcia. Pierwsze o czym nam mówi Objawienie jest to że jest to posąg zwierzęcia, które ma ranę od miecza a jednak pozostało przy życiu.
Które zwierzę otrzymało ranę od miecza?

Obj 13:3 - A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.

Jest to zatem posąg zwierzęcia z siedmioma głowami. Szóstą głową tego zwierzęcia było Imperium Rzymskie więc posąg jest kopią wielkiego mocarstwa. Czyli posąg bestii to ogólnoświatowe Imperium posiadające cechy Cesarstwa Rzymskiego. Druga cecha posągu mówi nam o tym że jest coś czemu ludzie będą oddawali boską cześć (okazywać posłuszeństwo). Słowo posąg kryje jeszcze jedną informację mianowicie taką, że jest to mocarstwo religijne które wymaga posłuszeństwa w sprawach religijnych. Okazywanie większego posłuszeństwa dziełu ludzkiemu niż samemu Bogu jest łamaniem drugiego przykazania.

5 Mojż 5:8 - Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.
5:9 - Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą,
5:10 - a okazuję łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.


Cały ten fragment o posągu zwierzęcia mówi nam że ludzie utworzą religijne mocarstwo, które będzie domagać się będzie od poddanych posłuszeństwa pod groźbą śmierci w sprawach religijnych.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości