21 maja 2011?

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 maja 2011, 09:03

jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:Tak jest. Dokladnie tak samo jest z Chrystusem = Mesjaszem = Namaszczonym. Jest tylko jeden, chociaz wielu powstalo.


:?:



(24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
Ew. Mateusza 24:24


Dokładnie tak samo? Masz na myśli, że jeżeli ma być jeden prawdziwy antychryst to reszta jest fałszywych?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2011, 09:07

Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:Tak jest. Dokladnie tak samo jest z Chrystusem = Mesjaszem = Namaszczonym. Jest tylko jeden, chociaz wielu powstalo.


:?:



(24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
Ew. Mateusza 24:24


Dokładnie tak samo? Masz na myśli, że jeżeli ma być jeden prawdziwy antychryst to reszta jest fałszywych?


Antychryst - na którego wskzuj mniejsi prawdziw antchryści.
Chrystus ( namaszczony) na niego wskazywali mniejsci prawdziwi namaszczeni.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 maja 2011, 09:21

Lash pisze:Antychryst - na którego wskzuj mniejsi prawdziw antchryści.
Chrystus ( namaszczony) na niego wskazywali mniejsci prawdziwi namaszczeni.


Był jeden prawdziwy Mesjasz więc każdy inny musi być fałszywym. Jest więc wielu fałszywych mesjaszy. Czy jeden z tych fałszywych jest tym prawdziwym ????


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 maja 2011, 09:29

Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:Tak jest. Dokladnie tak samo jest z Chrystusem = Mesjaszem = Namaszczonym. Jest tylko jeden, chociaz wielu powstalo.


:?:



(24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
Ew. Mateusza 24:24


Dokładnie tak samo? Masz na myśli, że jeżeli ma być jeden prawdziwy antychryst to reszta jest fałszywych?


Nie. Chodzi mi o to, ze Chrystus (Namaszczony) jest jeden, ale rownoczesnie mowi sie o wielu namaszczonych. Podobnie jest z antychrystem. Jest jeden antychryst, ale jest takze mowa o wielu antychrystach. O takie, ilosciowe podobienstwo mi chodzi.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2011, 09:29

Alkhilion pisze::lol:
Obrazek

Właśnie się zastanawiałem czy wkleisz to Ty czy Imperator ;) Autor komisku jednak ewidentnie zakłada, że wszyscy rapoturowcy to jacyś ekstremalni utracalnicy ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2011, 10:10

Chcę wierzyć pisze:
Lash pisze:Antychryst - na którego wskzuj mniejsi prawdziw antchryści.
Chrystus ( namaszczony) na niego wskazywali mniejsci prawdziwi namaszczeni.


Był jeden prawdziwy Mesjasz więc każdy inny musi być fałszywym. Jest więc wielu fałszywych mesjaszy. Czy jeden z tych fałszywych jest tym prawdziwym ????
Mesjasz to namaszczony!
Kazdy król w Izraeleu był namaszczony
My też jesteśmy namaszczonymi

To że jest JEDEN SZCZEGÓLNY namaszczony nie przeczy tej idei.
Tak jak to ze ty jesteś człowiekiem nie powoduje, że jesteś Tak Jak Chrystus który tez był człowiekiem.
Wielu jest namaszczonych prawdziwych i fałszywych ale Jedne Jest Mesjasz Zbawiciel i Jedne będzie Zwodziciel świata - choc wielu zwodzicieli już jest!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2011, 12:09

Lash pisze:Wielu jest namaszczonych prawdziwych i fałszywych ale Jedne Jest Mesjasz Zbawiciel i Jedne będzie Zwodziciel świata - choc wielu zwodzicieli już jest!

Czy oby na pewno? Dlaczego rzutować jedyność i wyjątkowość Mesjasza (Boga) również i na zło (stworzenie). Czy oby nie jest to jednak jakiś bardziej deistyczny (nawiązując do innego wątku) zabieg i rozumowanie?

W tym fragmencie, w którym czytamy, że słyszeliśmy, że ma być antychryst dość jasno moim zdaniem jest wyrażone, że to już nastało i że objawia się to tym, że tych antychrystów jest więcej.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2011, 12:12

fantomik pisze:
Lash pisze:Wielu jest namaszczonych prawdziwych i fałszywych ale Jedne Jest Mesjasz Zbawiciel i Jedne będzie Zwodziciel świata - choc wielu zwodzicieli już jest!

Czy oby na pewno? Dlaczego rzutować jedyność i wyjątkowość Mesjasza (Boga) również i na zło (stworzenie). Czy oby nie jest to jednak jakiś bardziej deistyczny (nawiązując do innego wątku) zabieg i rozumowanie?

W tym fragmencie, w którym czytamy, że słyszeliśmy, że ma być antychryst dość jasno moim zdaniem jest wyrażone, że to już nastało i że objawia się to tym, że tych antychrystów jest więcej.
Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)
Nie rozumiem..... :/ tego co wyboldowane
wyjaśnj proszę :)

BTW wracam w piatek :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2011, 12:44

Lash pisze:
fantomik pisze:
Lash pisze:Wielu jest namaszczonych prawdziwych i fałszywych ale Jedne Jest Mesjasz Zbawiciel i Jedne będzie Zwodziciel świata - choc wielu zwodzicieli już jest!

Czy oby na pewno? Dlaczego rzutować jedyność i wyjątkowość Mesjasza (Boga) również i na zło (stworzenie). Czy oby nie jest to jednak jakiś bardziej deistyczny (nawiązując do innego wątku) zabieg i rozumowanie?

W tym fragmencie, w którym czytamy, że słyszeliśmy, że ma być antychryst dość jasno moim zdaniem jest wyrażone, że to już nastało i że objawia się to tym, że tych antychrystów jest więcej.
Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)
Nie rozumiem..... :/ tego co wyboldowane
wyjaśnj proszę :)

BTW wracam w piatek :)

Ad pierwszy fragment -- nieuprawnionym wydaje mi się rzutowanie wyjątkowości Mesjasza i tego, że jest też wielu innych namaszczonych na stronę "zła". Wygląda to tak jakby czynić założenie symetryczności w tym względzie pomiędzy Chrystusem, a antychrystem ale jeden z nich to Bóg, a drugi to jednak stworzenie. Nawet i w płaszczyźnie znaczeniowej słów antychryst, a namaszczony moim zdaniem takiej symetryczności w interpretacji założyć nie można.

Ad drugi fragment

I John 2:18: Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.

Jan ewidentnie odnosi się do tego co słyszeli adresaci i wnioskować można, że słyszeli, że w czasach ostatecznych (ostatnia godzina) pojawi się antychryst i może właśnie dlatego wielu oczekiwało jednego człowieka w ten sposób nie zauważając, że te czasy ostateczne już nastały i że ten antychryst objawił się tym, że jest ich już wielu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 23 maja 2011, 19:18

fantomik pisze:Autor komisku


Autor komiksu miał styczność z chrześcijaństwem najwyżej na szkółce niedzielnej i chyba nie specjalizuje się zawodowo w teologii :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2011, 22:22

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Autor komisku

Autor komiksu miał styczność z chrześcijaństwem najwyżej na szkółce niedzielnej i chyba nie specjalizuje się zawodowo w teologii :)

Taki to niestety obraz wiele osób otrzymuje ze szkółek niedzielnych jako dzieci, do tego jeszcze ich kościół jak i również ich Rodzicie przekazują im w wieku 3 lat alterantywę w postaci -- chcesz iść do Nieba i być ze swoimi Rodzicami czy wiecznie się smażyć w piekle? O! Wspaniale, powtarzaj za mną słowa tej modlitwy aby przyjąć Jezuska do swojego serca... później następuje kolejne dwanaście czy czternaście lat, w których Ewangelią nazywa się nie picie piwa i nie oglądanie filmów oznaczonych 18+ za wyjątkiem Pasji Mela Gibsona oczywiście, do tego uzupełnia się ją interpretowaniem wyrwanych fragmentów Pisma treściami wiadomości wieczornych z krajów około śródziemnomorskich i grzmi z abon, że w praktyce jak się nie śpiewa przynajmniej w grupie uwielbieniowej to co najwyżej od Boga można liczyć na nazwanie "Sługą złym i leniwym", a po tych wyczerpijących 12 czy 14 latach, zaplątanych w kręgu szaleństwa życia od jednego chrześcijańskiego obozu do kolejnego chrześcijańskiego obozu, od jednego wyjścia na środek, do kolejnego podniesienia ręki, ostatecznie przychodzi kres wytrzymałości fizycznej jak i psychicznej i takie dorosłe już dziecko nabawia się specyficznej alergii na chrześcijaństwo i chrześcijan w ogólności, którą właśnie widać w tym mało doinformowanym komiksie. Chociaż to oczywiście rzeczywistość głównie przeważająca w Stanach, niemniej jestem pewien, że i w polsce tego niektórzy doświadczyli czy doświadczą.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 24 maja 2011, 10:41

fantomik pisze:Taki to niestety obraz wiele osób otrzymuje ze szkółek niedzielnych jako dzieci, do tego jeszcze ich kościół jak i również ich Rodzicie przekazują im w wieku 3 lat alterantywę w postaci -- chcesz iść do Nieba i być ze swoimi Rodzicami czy wiecznie się smażyć w piekle? O! Wspaniale, powtarzaj za mną słowa tej modlitwy aby przyjąć Jezuska do swojego serca... [...].


Ale przy tej całej wypowiedz, trzeba dodać, że nie jest łatwo wychowywać dzieci będąc Chrześcijaninem. Nasza ludzka natura chciał by im pewnie wbić do głowy żywą wiarę, abyśmy mieli pewność o ich zbawieniu. I tak to pełni obaw chwytamy się wszelkich sposobów byle by jakoś wzniecić wiarę, by nie było to powierzchowne chrześcijaństwo bez przemienionego serca...
I chyba czynimy z siebie (tj. chcemy czynić) Ducha Świętego, a chyba wystarczyłoby ufać obietnicy jaką żeśmy otrzymali
(właśnie, to żeśmy otrzymali czy nie ? ).


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 maja 2011, 10:52

Iv pisze:Ale przy tej całej wypowiedz, trzeba dodać, że nie jest łatwo wychowywać dzieci będąc Chrześcijaninem. Nasza ludzka natura chciał by im pewnie wbić do głowy żywą wiarę, abyśmy mieli pewność o ich zbawieniu.

Nie pisałem o wbijaniu do głowy wiary (na wiarę wpływu nie mamy). Raczej o jasnym przedstawieniu Ewangelii (i słowem i czynem) ale aby do tego doszło trzeba by ją wpierw znać i rozumieć, a nie nauczać tak naprawdę zwykłego "deistycznego moralizmu" bo tak "łatwiej" i efekty są o wiele bardziej od nas zależne, a nie że musimy zaufać Duchowi Świetemu :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 24 maja 2011, 14:11

fantomik pisze:
Iv pisze:Ale przy tej całej wypowiedz, trzeba dodać, że nie jest łatwo wychowywać dzieci będąc Chrześcijaninem. Nasza ludzka natura chciał by im pewnie wbić do głowy żywą wiarę, abyśmy mieli pewność o ich zbawieniu.

Nie pisałem o wbijaniu do głowy wiary (na wiarę wpływu nie mamy). Raczej o jasnym przedstawieniu Ewangelii (i słowem i czynem) ale aby do tego doszło trzeba by ją wpierw znać i rozumieć, a nie nauczać tak naprawdę zwykłego "deistycznego moralizmu" bo tak "łatwiej" i efekty są o wiele bardziej od nas zależne, a nie że musimy zaufać Duchowi Świetemu :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


no ok, ale kiedy zaczynamy?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 maja 2011, 14:22

Iv pisze:no ok, ale kiedy zaczynamy?

Znaczy się wychowywanie dzieci? Jeszcze przed ich urodzeniem pracując nad własnym uświęceniem i zrozumieniem doktryny (to co zalecał Św. Paweł Tymoteuszowi aby dzięki temu zbawił i siebie i tych, którzy go słuchają). A następnie już od początkowych dni, a nawet i początku ciąży, modląć się za dziecko i prosząc Go aby przemieniał serca i chronił nasze pociechy przed naszym grzechem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości