21 maja 2011?

Jak się to wszystko skończy ....
mokuyou
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kraków
Gender: None specified
Kontaktowanie:

21 maja 2011?

Postautor: mokuyou » 06 kwie 2011, 18:04

Dział wydał mi się najbardziej odpowiedni.

Nieopodal krakowskiej Kapelanki znajduje się banner "reklamujący" stronę http://www.familyradio.com . Na owej stronie znajdują się m.in informacje o tym, że koniec świata ma rzekomo nastąpić 21 maja tego roku.
Autor pracy argumentuje to następująco:
W Księdze Rodzaju 7:4 w Świętej Biblii Bóg napisał:
Albowiem jeszcze po siedmiu dniach spuszczę deszcz na ziemię, przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i wygładzę wszystko stworzenie, którem uczynił, z oblicza ziemi.
A w Księdze Rodzaju 7:10-11 dodał:
I stało się po siedmiu dniach, iż wody potopu przyszły na ziemię. Roku sześćsetnego wieku Noego, miesiąca wtórego, siedemnastego dnia tegoż miesiąca, w tenże dzień przerwały się wszystkie źródła przepaści wielkiej, i okna niebieskie otworzyły się.
Arka, którą wybudował Noe była jedynym bezpiecznym miejscem, chroniącym przed
niszczycielskim potopem. Podobnie, łaskawe miłosierdzie boże jest jedynym bezpiecznym miejscem, chroniącym przed destrukcją, która nadejdzie w Dniu Sądu.
W 2 Liście Piotra 3:8, który zacytowaliśmy powyżej, Święty Bóg przypomina nam, że jeden dzień to 1000 lat. Dlatego, rozumiejąc poprawnie, że siedem dni, do których nawiązuje Księga Rodzaju 7:4 można zrozumieć jako 7000 lat, dowiadujemy się, że gdy Bóg powiedział Noemu, że jest siedem dni, aby uciec przed zniszczeniem świata, to mówił również światu, że będzie miał dokładnie 7000 lat (jeden dzień to 1000 lat) aby uciec przed bożym gniewem, który przejawi się, gdy Pan zniszczy świat w Dniu Sądu. Ponieważ Święty,
nieskończony Bóg jest wszechwiedzący, zna On koniec od samego początku. Wiedział, jak
bardzo grzeszny stanie się świat. Siedem tysięcy lat po roku 4990 p.n.e. (rok potopu) to rok 2011 n.e. (naszego kalendarza).
4990 + 2011 – 1 = 7000 [Jeden rok należy odjąć przy przejściu z daty kalendarza Starego Testamentu p.n.e. do daty kalendarza Nowego Testamentu n.e. ponieważ kalendarz nie ma roku zerowego.]
Zatem Święty Bóg pokazuje nam za pomocą słów 2 Listu Piotra 3:8, że pragnie, abyśmy wiedzieli, że dokładnie 7000 lat po tym, jak zniszczył świat wodą w czasach Noego, planuje zniszczyć cały świat na zawsze. Ponieważ rok 2011 n.e. nastąpi dokładnie 7000 lat po roku
4990 p.n.e., w którym rozpoczął się potop, Biblia podała nam absolutny dowód na to, że rok 2011 będzie końcem świata, który nadejdzie w ostatnim dniu Dnia Sądu.To niesamowite, że 21 maja 2011 roku jest 17-tym dniem 2-go miesiąca kalendarza Biblijnego
naszych czasów. Pamiętajmy, że wody potopu również wezbrały w 17-tym dniu 2-go miesiąca, w roku 4990 p.n.e. Święta Biblia podaje też kilka dodatkowych zdumiewających
dowodów na to, że 21 maja 2011 roku jest bardzo dokładną datą Dnia Sądu. Aby otrzymać więcej informacji na ten temat, można zwrócić się do nas z prośbą o egzemplarz To już prawie koniec, bezpłatnie dostępny w Family Radio. Bóg udowadnia nam, że
bardzo dokładnie poznaliśmy ze Świętej Biblii Jego plan czasu końca
świata.


Nie wiem co o tym myśleć. Jako, że jesteście jedyną społecznością wierzących, z jaką mam kontakt, chciałabym się was zapytać o zdanie. Co o tym sądzicie?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 06 kwie 2011, 20:01

ann_in_grace pisze:Omijac z daleka jak najgorsza zaraze.


Amen. [2Tm 2:15-20] "(15) Staraj się usilnie o to, abyś mógł stanąć przed Bogiem jako wypróbowany i nienaganny pracownik, który wykłada należycie słowo prawdy. (16) A pospolitej, pustej mowy unikaj, bo ci, którzy się nią posługują, będą się pogrążali w coraz większą bezbożność, (17) a nauka ich szerzyć się będzie jak zgorzel; do nich należy Hymeneusz i Filetos, (18) którzy z drogi prawdy zboczyli, powiadając, że zmartwychwstanie już się dokonało, przez co podważają wiarę niektórych. (19) Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego. (20) W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych."


mokuyou
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kraków
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mokuyou » 06 kwie 2011, 21:33

Dzięki wam. Oglądnęłam jakoś 30 min tego filmu, albo gość wyraźnie mówi, albo coraz lepiej idzie mi słuchanie :mrgreen:. Głupio mi, że niemal się na to nabrałam i przez chwilę naprawdę zaczęłam się bać końca świata(choć chrześcijanin nie powinien...). Wstyd. Zdarza się :P


"Spraw, Jezu, abym umiał:
Nie tyle szukać pociechy, co innych pocieszać.
Nie tyle szukać zrozumienia, co innych rozumieć.
Nie tyle szukać miłości, co innych miłować."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 kwie 2011, 08:50

Chrześcijanie czekają na przyjście Pana od I w. :)

Mat 24:42 - Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie.
24:43 - A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego.
24:44 - Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.

Co jakiś czas przy okrągłych datach lub jak są jakieś kataklizmy pojawiają się osoby przewidujące koniec czy to na podstawie obliczeń lub wydarzeń.

Mat 24:36 - A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.
24:37 - Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego.
24:38 - Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki,
24:39 - i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.

Wielu chrześcijan pamięta co Pan powiedział.

Łuk 21:7 - Zapytali go, mówiąc: Nauczycielu! Kiedy więc to będzie i jaki będzie znak, gdy to nastąpi?
21:8 - On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!


Mamy być każdego dnia gotowi. :)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 kwie 2011, 09:30

Tak samo myśle jak Ann, jak najdalej od proroków i wyliczania dat.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wibra
Posty: 129
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wibra » 07 kwie 2011, 09:46

gdyby wierzyć w te wszystkie prorocze daty to przeżylibyśmy już niejeden koniec świata!Zgadzam się z ann jak najdalej od proroków i tych dat


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 21 maja 2011?

Postautor: jj » 07 kwie 2011, 10:33

mokuyou pisze: Na owej stronie znajdują się m.in informacje o tym, że koniec świata ma rzekomo nastąpić 21 maja tego roku.


Oby! Ale ja w to nie wierze. Nie wierze w wyznaczanie daty, bo to jest bezposrednio sprzeczne z Bozym Slowem.
Nie zdziwie sie jednak, jesli nastapi wielkie trzesienie ziemi. Ci falszywi prorocy "konca czasow" beda przepowiadac prawdziwe zdarzenia i czynic beda peawdziwe cuda. To bedzie nawet ich argumentem obronnym na sądzie ostatecznym:

(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
Ew. Mateusza 7:22-23


... czynili, a jakze, ale bezprawnie. Bez danego im przez Boga prawa do proroctwa, czynienia cudow, wypedzania demonow...

... czy nie kojarzy sie to z wydarzeniami dzisiaj?


Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 21 maja 2011?

Postautor: Reformed_Pastor » 07 maja 2011, 18:58

mokuyou pisze:Dział wydał mi się najbardziej odpowiedni.

Nieopodal krakowskiej Kapelanki znajduje się banner "reklamujący" stronę http://www.familyradio.com . Na owej stronie znajdują się m.in informacje o tym, że koniec świata ma rzekomo nastąpić 21 maja tego roku.

Nie wiem co o tym myśleć. Jako, że jesteście jedyną społecznością wierzących, z jaką mam kontakt, chciałabym się was zapytać o zdanie. Co o tym sądzicie?


Ponoć gościa zapytali: czy 22 maja zwróci Pan majątek tych, którzy go panu oddali wierzącym tym "proroctwom".
Face odpowiedział: "Nie będzie 22 maja".

Konsekwentny, co? :-)


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 17 maja 2011, 21:03

Reformed_Pastor pisze:Ponoć gościa zapytali: czy 22 maja zwróci Pan majątek tych, którzy go panu oddali wierzącym tym "proroctwom".
Face odpowiedział: "Nie będzie 22 maja".


22 maja jest u mnie w zborze 20-te Doroczne Zebranie Czlonkow.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 maja 2011, 16:19

Chyba Harold Camping już został pochwycony, bo coś nie daje znaku życia.
A jego strona internetowa nie działa: http://www.familyradio.com/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 maja 2011, 16:29

Puritan pisze:Chyba Harold Camping już został pochwycony, bo coś nie daje znaku życia.
A jego strona internetowa nie działa: http://www.familyradio.com/

Zgarnął kasę i...w nogi. (przypomina mi sie film z Woody Allenem: "Bierz forsę i w nogi")


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 21 maja 2011, 17:27

Puritan pisze:Chyba Harold Camping już został pochwycony, bo coś nie daje znaku życia. A jego strona internetowa nie działa: http://www.familyradio.com/


Co ciekawe domene wykupili do 2012. :-)

Mi sie zaladowala ale - pewnie przezywa oblezenie wiernych i ciekawskich.

Szkoda ze nie bylo konca swiata. :/


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 21 maja 2011, 17:45

Imperator pisze:Szkoda ze nie bylo konca swiata.


W Juesej będzie dopiero za 5 godzin. Wszystko przed nami :-D


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 21 maja 2011, 19:35

Imperator pisze:Szkoda ze nie bylo konca swiata. :/


Przynajmniej se walkę Pudziana dzisiaj obejrzę :-P



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości