Wielki Babilon

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wielki Babilon

Postautor: Chcę wierzyć » 05 sty 2011, 09:29

17:7 - I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów.
17:8 - Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

Proroctwo które się wypełniło, wypełnia i wypełni.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 mar 2011, 08:39

Wizja Jana z 17 r. Objawienie opisuje wydarzenia które miały wydarzyć się wkrótce. Jan widział takie wydarzenia jak:

odstępstwo „kościoła” od Słowa Bożego

17:4 - A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
17:5 - A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.
17:6 - I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.


władzę jaką będzie miał przyszły „kościół”

17:1 - I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami,
17:2 - z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi.


zniszczenie Wielkiego Babilonu czyli chrześcijańskiego Cesarstwa Rzymskiego

17:16 - A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.

Dziesięć rogów to narody/plemiona będące pod władzami Rzymu które doprowadziły do zniszczenia Cesrastwa Rzymskiego.

i odbudowanie władzy jaką mieli biskupi Rzymscy nad chrześcijaństwem w czasach istnienia Cesarstwa Rzymskiego.

17:8 - Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

Zniszczenie Wielkiego Babilonu/Cesarstwa Rzymskiego opisuje (18) osiemnasty rozdział Objawienia.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 mar 2011, 13:15

Chcę wierzyć pisze:17:16 - A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
Dziesięć rogów to narody/plemiona będące pod władzami Rzymu które doprowadziły do zniszczenia Cesrastwa Rzymskiego.
Niekoniecznie plemiona, niektórzy komentatorzy widzą tu dzisięciu władców - pomagierów antychrysta. Rogi w symbolice biblijnej dotyczą raczej konkretnych ludzi - władców, wodzów, którzy podbijali i rządzili narodami, imperiami na przestrzeni wieków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 kwie 2011, 14:19

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:17:16 - A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
Dziesięć rogów to narody/plemiona będące pod władzami Rzymu które doprowadziły do zniszczenia Cesrastwa Rzymskiego.
Niekoniecznie plemiona, niektórzy komentatorzy widzą tu dzisięciu władców - pomagierów antychrysta. Rogi w symbolice biblijnej dotyczą raczej konkretnych ludzi - władców, wodzów, którzy podbijali i rządzili narodami, imperiami na przestrzeni wieków.


Rogi to królowie/mocarstwa. Kiedy jednak te wydarzenia miały miejsce?

Dan 7:7 - Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.

Czwarte zwierzę w widzeniu Daniela przedstawiało czwarte imperium od czasu Babilonu powstające na ziemi. Pierwszym był Babilon, później Medo-Persja, Grecja a tym czwartym imperium było Cesarstwo Rzymskie. Podobnie jak w Objawieniu zwierzę ma dziesięć rogów co oznacza że z tego imperium miało powstać dziesięciu króli.

Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.

Takie wydarzenie mogło mieć miejsce tylko w czasie upadku Cesarstwa Rzymskiego ponieważ te królestwa miały narodzić się z tego imperium. Dodatkowo Objawienie podaje nam jeszcze jeden szczegół. Dziesięć rogów miało doprowadzić do zniszczenia wszetecznicy.

Obj 17:16 - A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.

Ile było podobnych wydarzeń w czasie trwania Cesarstwa Rzymskiego?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 kwie 2011, 15:35

17:1 - I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami,

Przyszedł jeden z siedmiu aniołów. O którym aniele jest tu mowa? Tu jest mowa o pierwszym aniele. Ten fragment siedemnastego rozdziału mówi początkowym okresie kiedy spowszedniałe „chrześcijaństwo” doszło do władzy w Cesarstwie Rzymskim.

17:2 - z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi.

Tak właśnie Objawienie opisuje to co niektórzy mogą nazywać rozkwitem „chrześcijaństwa”. Władza jaką dzielili niektórzy biskupi i uznanie wśród władców świata została nazwana nierządem.

Osiemnasty rozdział opisuje zniszczenie Wielkiego Babilonu. To jest czas w którym zostaje zniszczone Zachodnie Cesarstwo Rzymskie.

18:21 - I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.

Podobne słowa znajdziemy podczas trąbienia drugiego anioła.

8:8 - I zatrąbił drugi anioł; i coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; a jedna trzecia morza zamieniła się w krew,.

16:3 - A drugi wylał czaszę swoją na morze; i przemieniło się w krew jakby z umarłego, i wszelkie stworzenie, żyjące w morzu, zginęło.


Morze to wielkie skupisko wód a wody z Objawieniu to narody i języki. Morze więc symbolizuje mocarstwo jakim było Cesarstwo Rzymskie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 kwie 2011, 18:31

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:17:16 - A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
Dziesięć rogów to narody/plemiona będące pod władzami Rzymu które doprowadziły do zniszczenia Cesrastwa Rzymskiego.
Niekoniecznie plemiona, niektórzy komentatorzy widzą tu dzisięciu władców - pomagierów antychrysta. Rogi w symbolice biblijnej dotyczą raczej konkretnych ludzi - władców, wodzów, którzy podbijali i rządzili narodami, imperiami na przestrzeni wieków.


Rogi to królowie/mocarstwa. Kiedy jednak te wydarzenia miały miejsce?

Dan 7:7 - Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.

Czwarte zwierzę w widzeniu Daniela przedstawiało czwarte imperium od czasu Babilonu powstające na ziemi. Pierwszym był Babilon, później Medo-Persja, Grecja a tym czwartym imperium było Cesarstwo Rzymskie. Podobnie jak w Objawieniu zwierzę ma dziesięć rogów co oznacza że z tego imperium miało powstać dziesięciu króli.
To przyszłość o której objawił Pan w Ap 17 :

12 A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
13 Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.
14 Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.

To czas wielkiego ucisku.

Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.

Takie wydarzenie mogło mieć miejsce tylko w czasie upadku Cesarstwa Rzymskiego ponieważ te królestwa miały narodzić się z tego imperium. Dodatkowo Objawienie podaje nam jeszcze jeden szczegół. Dziesięć rogów miało doprowadzić do zniszczenia wszetecznicy.
Inaczej, to wskazuje że imperium rzymskie zostanie odrestaurowane, a księga apokalipsy wskazuje na czasy końca w których działać będzie mały róg.

Obj 17:16 - A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
Ile było podobnych wydarzeń w czasie trwania Cesarstwa Rzymskiego?
Nie było.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 kwie 2011, 19:23

(Obj 17:18) (...) A niewiasta, którą ujrzałeś, oznacza wielką metropolię mającą królestwo nad królami ziemi”.

Wielka metropolia, miasto, mająca królestwo nad królami ziemi w czasach Jana to był Rzym. I mimo, że zmieniła się forma władzy z cesarskiej na kościelną, dalej był (np. średniowiecze) i dalej jest to Rzym. Tak więc odstępczy kościół jest tylko jednym z przejawów tej Wielkiej Prostytutki.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 kwie 2011, 20:21

Tak, to jest to, najpierw zostało ukazane w widzeniu Daniela czwarte mocarstwo (Cesarstwo Rzymskie) a później mały róg który wyszedł z tego królestwa. Na małym rogu kończy się opowiadanie Daniela. Najpierw było Cesarstwo Rzymskie a później z tego cesarstwa powstało państwo Papieskie. Dokładnie na małym rogu kończy się historia Daniela.
W Objawieniu nie ma małego rogu ale jest ósma głowa bestii na której kończy się władza przeciwnika.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lu-Ke
Posty: 116
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wielki Babilon

Postautor: Lu-Ke » 15 maja 2012, 18:48

Chcę wierzyć pisze:17:7 - I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów.
17:8 - Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

Proroctwo które się wypełniło, wypełnia i wypełni.


Katolicyzm to Babilon i sie sypnie jak woz z sianem...a my bedziem tancowac! :)


Lu
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 27 cze 2012, 11:18

Obrazek


"Watykan a Wielki Babilon
niedziela, 03 czerwca 2012 14:28
Email Drukuj PDF

Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu Kościół Rzymsko-Katolicki znajduje się "pod obstrzałem". Oszukany, atakowany, zniesławiany i niszczony na różne sposoby. Wierni zaś odwracają się od niego. Jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się, iż KRK stoi w opozycji do planów wprowadzenia Nowego Porządku Świata, a tym samym, aby globaliści mogli przystąpić do realizacji swych niecnych zamierzeń, wcześniej zmuszeni są do eliminacji przeszkody stojącej im na drodze.

Główną winą za działania antykatolickie obarcza się tajne organizacje masonów czy też illuminatów. Czy jednak możliwym jest, iż apokaliptyczna nierządnica to katolicyzm, a wspomniane organizacje są jedynie ślepymi narzędziami w rękach Boga nieświadomie wypełniającymi Jego zamysły? Ustalenie tego powinno być dla każdego z nas priorytetowe, gdyż jeśli istotnie św. Jan w swej Apokalipsie mianem Stolicy i Wielkiego Babilonu określa Watykan, to opowiadając się po stronie religii rzymsko-katolickiej, stajemy w opozycji do Boga; sprzeciwiamy się jego woli, która zawarta jest w poniższych słowach: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli". Przekaz jest jasny i zrozumiały - każdy, kto uważa Boga za swego Ojca, powinien natychmiast odrzucić fałszywą religię i jej kłamliwe doktryny.

Apokalipsa podaje tak dokładny i jednoznaczny opis Nierządnicy, iż nie może być mowy o pomyłce. Poniżej cechy szczególne:

Kardynałowie w szkarłacie[4] A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.
[6] I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem.
[9] Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta.
[18] A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi".

Która światowa organizacja po za Kościołem Rzymsko-Katolickim dopuściła się równie wielu zbrodni i masakr, ma ponadnarodową władzę, jej stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a głowy tej organizacji odziane są w purpurę i szkarłat, złoto, drogie kamienie i perły?

Obrazek

Mapa Rzymu

Mimo szczerych chęci nie zdołałem znaleźć takiej organizacji. Zwłaszcza takiej, która byłaby "pijana krwią świętych oraz świadków Jezusa". Która miała by więcej zbrodni, kłamstw intryg, oszustw i knowań. Bóg wydał wyrok, kimże jesteśmy, by mu się sprzeciwiać. Poniżej fragment z rozdziału 18 Apokalipsy. Wynika z niego, iż Nierządnica zostanie zniszczona w jednym dniu przez jakiś kataklizm lub wybuch:

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby", dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził."



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości