Dlaczego jestem postmillenistą?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 sie 2011, 14:47

jj pisze:Pan Jezus przyszedl po Apostolow potajemnie i zabral ich? :eek:
To ile tych przyjsc? :mrgreen:

Tekst oczywiście nie jest łatwy, jednakże mówi on o śmierci krzyżowej, więc idę przygotować wam miejsce należy rozumieć właśnie jako mowę o krzyżu, a przyjdę ponownie raczej o zmartwychwstaniu. To masz jakiś jasny tekst, który mówi o porwaniu wierzących Bracie? O sądzie ostatecznym jest ich w końcu tyle :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 29 sie 2011, 15:24

fantomik pisze:
To masz jakiś jasny tekst, który mówi o porwaniu wierzących Bracie?


Nie. Pozostale sa trudniejsze. :)

O sądzie ostatecznym jest ich w końcu tyle :)



A gdzie??? U mnie nie ma.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 sie 2011, 15:34

jj pisze:
fantomik pisze:To masz jakiś jasny tekst, który mówi o porwaniu wierzących Bracie?

Nie. Pozostale sa trudniejsze. :)

Czyli cała doktryna oparta na dwóch fragmentach, w których pierwszy mówi o wyjściu na przeciw odwiedzającego Króla, a drugi o śmierci krzyżowej i zmartwychwstaniu? Ciekawe :) Zaskakuje mnie tylko, że nic z Objawienia Jana nie zacytowaliście.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 29 sie 2011, 15:40

fantomik pisze:
jj pisze:
fantomik pisze:To masz jakiś jasny tekst, który mówi o porwaniu wierzących Bracie?

Nie. Pozostale sa trudniejsze. :)

Czyli cała doktryna oparta na dwóch fragmentach, w których pierwszy mówi o wyjściu na przeciw odwiedzającego Króla, a drugi o śmierci krzyżowej i zmartwychwstaniu? Ciekawe :) Zaskakuje mnie tylko, że nic z Objawienia Jana nie zacytowaliście.


...bo nie ma sensu. Jesli te fragmenty nie sa dla ciebie jasne, to pozostale nic nowego nie wniosa. Ale mniejsza o to.
Gdzie te fragmenty o "sadzie ostatecznym". Podaj przynajmniej jeden. :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 sie 2011, 15:47

jj pisze:...bo nie ma sensu. Jesli te fragmenty nie sa dla ciebie jasne, to pozostale nic nowego nie wniosa. Ale mniejsza o to.
Gdzie te fragmenty o "sadzie ostatecznym". Podaj przynajmniej jeden. :)

Revelation of John 20:11: I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
Revelation of John 20:12: I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
Revelation of John 20:13: I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Revelation of John 20:14: I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
Revelation of John 20:15: I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

Poproszę jeden o porwaniu kościoła z Księgi Objawienia, może być na wynos ;)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 29 sie 2011, 16:21

fantomik pisze:
jj pisze:...bo nie ma sensu. Jesli te fragmenty nie sa dla ciebie jasne, to pozostale nic nowego nie wniosa. Ale mniejsza o to.
Gdzie te fragmenty o "sadzie ostatecznym". Podaj przynajmniej jeden. :)

Revelation of John 20:11: I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
Revelation of John 20:12: I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
Revelation of John 20:13: I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Revelation of John 20:14: I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
Revelation of John 20:15: I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.


Cos ci sie chyba pomylilo. Mial byc fragment, ktory mowi o "sadzie ostatecznym". Ten fragment nie zawiera takiego terminu. Zawiera natomiast opis osadzenie umarlych.

Poproszę jeden o porwaniu kościoła z Księgi Objawienia, może być na wynos ;)



Prosze bardzo:

(7) Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się;
(8) i dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych.
(9) I rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I rzecze do mnie: To są prawdziwe Słowa Boże.
Objawienie 19:7-9


Kochasz kontekst, wiec zwroc uwage na fakt, ze kilka wersetow dalej jest opis pozostalych na ziemi ludzi, podczas gdy swieci juz sa na "weselu Baranka". :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 sie 2011, 17:16

jj pisze:Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka

i te słowa niby mają mówić o jakimś tajemnym porwaniu :eek:

może Ty zapraszałeś ludzi na swoje wesele potajemnie porywając ich, ja nie ;)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 29 sie 2011, 17:39

Hardi pisze:
jj pisze:Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka

i te słowa niby mają mówić o jakimś tajemnym porwaniu :eek:

może Ty zapraszałeś ludzi na swoje wesele potajemnie porywając ich, ja nie ;)


Chyba nie myslisz, ze weszli do nieba po drabinie? A moze myslisz...?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 sie 2011, 18:28

jj pisze:
Hardi pisze:
jj pisze:Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka

i te słowa niby mają mówić o jakimś tajemnym porwaniu :eek:

może Ty zapraszałeś ludzi na swoje wesele potajemnie porywając ich, ja nie ;)


Chyba nie myslisz, ze weszli do nieba po drabinie? A moze myslisz...?


Jakubowej :laie:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 29 sie 2011, 18:55

Małgorzata pisze:
jj pisze:
Hardi pisze:
jj pisze:Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka

i te słowa niby mają mówić o jakimś tajemnym porwaniu :eek:

może Ty zapraszałeś ludzi na swoje wesele potajemnie porywając ich, ja nie ;)


Chyba nie myslisz, ze weszli do nieba po drabinie? A moze myslisz...?


Jakubowej :laie:


Nie, Jasiowej. :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=OZkCZOEBTTU


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 sie 2011, 18:57

jj pisze:
Hardi pisze:
jj pisze:Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka

i te słowa niby mają mówić o jakimś tajemnym porwaniu :eek:

może Ty zapraszałeś ludzi na swoje wesele potajemnie porywając ich, ja nie ;)


Chyba nie myslisz, ze weszli do nieba po drabinie? A moze myslisz...?

do nieba to się lata promem kosmicznym... ;) i promy kosmiczne też nie porywają tajnie ludzi ;)

cały czas mylisz sprawy duchowe z ziemskimi, symbolikę z rzeczywistością, ale robisz to też baaaaardzo wybiórczo


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 29 sie 2011, 19:22

Hardi pisze:
jj pisze:
Hardi pisze:
jj pisze:Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka

i te słowa niby mają mówić o jakimś tajemnym porwaniu :eek:

może Ty zapraszałeś ludzi na swoje wesele potajemnie porywając ich, ja nie ;)


Chyba nie myslisz, ze weszli do nieba po drabinie? A moze myslisz...?

do nieba to się lata promem kosmicznym... ;)


Jest lepsza mozliwosc:

(16) że na dany znak, na głos archanioła i dźwięk trąby Bożej, sam Pan zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
(17) Następnie my, pozostawieni wśród żyjących, razem z nimi zostaniemy uniesieni w przestworza, na obłoki naprzeciwko Pana, i tak już na zawsze z Panem pozostaniemy.
(18) Tą więc nauką pocieszajcie się wzajemnie.
(1 List do Tesaloniczan 4:16-18, Biblia Poznańska)


i promy kosmiczne też nie porywają tajnie ludzi ;)


Pan Jezus porywa:

(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(1 List do Tesaloniczan 4:17, Biblia Warszawska)


... jawnie, wcale nie potajemnie. Tak bedzie, jak za dni Noego:

(38) Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki,
(39) i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.
(40) Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony.
(41) Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.
(Ew. Mateusza 24:38-41, Biblia Warszawska)


To bedzie przyjscie Pana w przestrzeni kosmicznej. :)

Natomiast przyjscie na ziemie, na Gore Oliwna ze wszystkimi swietymi, bedzie zupelnie inne od porwania Kosciola:


(3) Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy.
(4) Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe.
(5) Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci.
(Ks. Zachariasza 14:3-5, Biblia Warszawska)


cały czas mylisz sprawy duchowe z ziemskimi, symbolikę z rzeczywistością, ale robisz to też baaaaardzo wybiórczo


Gora Oliwna rozpadnie sie duchowo?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 sie 2011, 23:33

a na tych obłokach zostanie wybudowane Nowe Jeruzalem i mieszkania, i tak jj będzie sobie mieszkać w chmurkach i chodzić po chmurkach... czyli wiele się nie zmieni, bo już buja w obłokach ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 sie 2011, 09:59

Hardi pisze:a na tych obłokach zostanie wybudowane Nowe Jeruzalem i mieszkania, i tak jj będzie sobie mieszkać w chmurkach i chodzić po chmurkach... czyli wiele się nie zmieni, bo już buja w obłokach ;)
A gdzie napisano w Słowie Bożym, że na chmurkach jest Nowe Jeruzalem? I gdzie jest napisane że po spotkaniu z Panem na obłokach pozostaniemy? Fantazjujesz, lepiej zacznij studiować Słowo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 sie 2011, 12:49

to co, spotkacie się na chmurkach, pogadacie sobie i już pomorem kosmicznym dalej w kosmos :?: ;) bez sensu... na chmurki tylko na chwilkę, ale po co :?:

u ciebie też się wiele nie zmieni bo też bujasz w obłokach 8-)



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości