Dlaczego jestem postmillenistą?

Jak się to wszystko skończy ....
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 wrz 2011, 23:15

Kaan stajesz się żałosny.
Zastanów się co robisz.
Widzę już nie tylko ja, że pali ci się grunt pod nogami i nie umiesz obronić swoich twierdzeń więc atak i straszenie karniakami.
Co, dasz bana tym którzy stawiają ci trudne pytania tylko dlatego, że wymiękasz?
Jesteś ponoć nauczycielem Słowa więc zachowaj się jak mężczyzna i jak na nauczyciela przystało:
przyznaj się, że czegoś nie wiesz, nie umiesz obronić lub merytorycznie odpowiadaj!

KANN pisze:
Merytorycznie! Nie wystarczy Twoje twierdzenie "bo tak będzie", ale udowodnij opierając się na tekście Pisma swoje bajki o pochwyceniu i kilku powrotach Pana.
Znowu stosujesz sofistykę obecną w każdym z twoich postów do mnie. Pokazywałem ci wersety, całe rozdziały które móią o pewnych faktach, ale jesteś głuchy i ślepy na nie, i ciągle piszesz swoje bajki o kilu powrotach Pana.

Nie wykazałeś w Piśmie a jedynie powtarzasz jak mantrę nauczanie KWCH.

KANN pisze:
Nie odpowiedziałeś ani jednym słowem na mój post.
Innych podobnie spławiasz gdy brak Ci argumentów.
Odpowiadałem. poszukaj w historii, do tej pory nie padł ani jeden merytoryczny argument z twojej strony :)

Tak usiłujesz spławiać już od dłuższego czasu Hardiego i karzesz mu szukać postów z wersetami których nigdy nie napisałeś.
Skończ z tymi zagrywkami!

KAAN pisze:
Norbi pisze:
KAAN pisze:
Głosisz niebibliją doktrynę więc "obrywasz" Słowem Bożym i niech Ciebie to nie dziwi.
Przeciwnie, głoszę biblijną doktrynę dlatego obrywam nie ze Słowa Bozego, ale ze słowa liberalnego chrześcijaństwa, które za nic ma proroctwo ale głosi własne wyobrażenia. Szczególnie w tym celują charyzmatycy a jeszcze szczególnie ci z drugiej i trzeciej fali.

Skończ z personalnymi atakami.
Nie potrafisz obronić bajek które głosisz i jeszcze do tego śmiesz nazywać adwersarzy nominalnymi chrześcijanami.
Zacznij merytoryczną dyskusję bo kompromitujesz się tymi zagrywkami.
To nie jest personalny atak tylko stwierdzenie rzeczywistości, rozpocznij merytoryczna dyskusję, bo kompromitujesz się pisząc kolejny emocjonalny post z wieloma pomówieniami inieprawdą na mój temat :)

Za kogo ty się uważasz by oceniać innych i nazywać nominalnymi chrześcijanami?
Ktoś kto się nie zgadza z tobą i sobie nie radzisz w dyskusji ma się zamknąć bo jest tylko nominalny a jak nie to karniak?
Kaan ty uważasz się za pana tego forum!

KAAN pisze:
Wydajesz sądy nad charyzmatykami. Imputujesz im zwiedzeni i opętanie.
To jest Twoja stała postawa w rozmowie z nimi zamiast merytorycznej dyskusji z argumentami z tekstu Pisma
np:
"Jesteś w wielkim zwiedzeniu i piszesz nieprawdę pod wpływem złych emocji, które nie są z Ducha, potrzebujesz Hardi odrodzenia, tkwisz w duszewności, która prowadzi na manowce wiary "
To jest odpowiedź w kontekście twojego albo Hardiego ataku, manipulujesz wypowiedziami, jesteś niestety znany z tego, to twój problem :)

Przestań bo to jest żałosne.
Gdy brak ci argumentów lub rozmawiasz z charyzmatykiem to stosujesz podobne zagrywki.
niezgadzanie się z Kannem lub doktryna KWCh to nie zwiedzenie!



KANN pisze:
Takie sądy, np: "To co uzyskałeś przystępując do charyzmatyzmu, to dar oskarżania, dar agresji, braku pokory, dar kłamstwa i oczerniania. Według Biblii to nie są dary od Ducha Świętego, raczej od tego drugiego. Ale młody jeszcze jesteś moze się upamiętasz, choć czas jest krótki."
"Kolejny raz udowadniasz że masz ducha tyle że ducha kłamstwa i oczerniania"
To kolejna odpowiedź na atak Hardiego który sądził mnie i przypisywał szatańskie działanie

Będziesz szedł w zaparte?!
To ty mówisz że Hardi ma fałszywe dary np dar oskarżania, dar agresji, dar kłamstwa i oczerniania.
Oskarżasz, ba ty stwierdzasz że ma ducha kłamstwa i oczerniania więc jest opętany krótko mówiąc.
To twoje słowa więc nie kręć i zachowaj się jak mężczyzna przyznaj do tego to sam piszesz!

KAAN pisze:
Twój sztandarowy post, niby nauczycielski : "Istnienie darów na wzór NT dzisiaj jest charyzmatycznym dogmatem nieuzasadnionym w Biblii, dzisiaj tego nie ma. Wszystkie przejawy tzw języków, proroctw to zwykłe zwiedzenie. "
Tego typu perełek jest na forum cały worek. Zwłaszcza w tematach dotykających Ducha, darów itp.
I to jest stwierdzenie prawdziwe, Dary proroctwa, języków przeminęły, jełśi ktoś je praktykuje znaczy że ulega zwiedzeniu.
Skończ z tym oskarżaniem o zwiedzenie tych, którzy nie przyjmują nauk nauczycieli KWCH jako nieomylnych i jedynie prawdziwych.
Oczywiście, że nie skończę dopóki charyzmatycy różnej maści nie przestaną mnie oskarżać o brak duchowości i opętanie innym duchem.

Przestań kłamać!
Podałem ci TWOJE wypowiedzi gdzie oskarżasz o opętanie i fałszywe dary innych!
Ty jesteś oskarżycielem!


KAAN pisze:]
KAAN pisze:
Zauważ, że żaden charyzmatyk nie powiedział Ci jeszcze, ze jesteś opętany bo idziesz za wizjami szalonej piętnastolatki, a według TWOJEGO rozumowania byłoby to logiczne!
Ja też nie mówiłem charyzmatykom że są opętani.
Skończ się wybielać i kłamać!
A tu to niby posiadanie ducha kłamstwa i oczerniania to co?!
Masz czas do wieczora żeby swoje oszczerstwa zweryfikować. Skończ z tą metodą dyskusji.
"Kolejny raz udowadniasz że masz ducha tyle że ducha kłamstwa i oczerniania"
Znowu wyrywasz zdanie z kontekstu dyskusji, to jest twoja metoda.

Prosto w oczy patrząc potrafisz kłamać


KAAN pisze:]
KAAN pisze:. A może podasz werset w którym jest napisane że Kościół będzie w wielkim ucisku ? :)


Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.A gdzie w tym wersecie jest napisane że chodzi o Kościół :) ?

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.Wszytskie te wersety zaczerpnięte z Apokalipsy odnoszą się do nawróconych z wielkiego ucisku, nie do Kościoła, ponieważ Kościół jest w tym czasie z Panem w niebie, na weselu Baranka w r. 19, w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.

Pokaż gdzie masz napisane w Piśmie to, że te fragmenty nie odnoszą się do Kościoła?!
Pokaż gdzie jest napisane że wersety te dotyczą Kościoła ?

Zadane masz pytanie.
Odpowiedz merytorycznie a nie odbijaj piłeczki pytaniem.
Znowu nie potrafisz odpowiedzieć?
Powiedz, nie umie tego wykazać.



KAAN pisze:Pewne teksty mówią o zachowaniu wierzących od gniewu np.:

I List do Tesaloniczan 5:9 Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.
W obrazie eschatologicznym z Mat 25 (o dziesieciu pannach) jest wskazówka o zabraniu na wesele Baranka panien mądrych, podczas gdy głupie uczestniczą w sądzie i natrafiły na zamknięte drzwi.
1Tes 4 i 5 pokazuje kolejność wydarzeń, czyli najpierw porwanie Kościołą,a potem sąd.
Mowy eschatologiczne Pana Jezusa skierowane są do Żydów a nie do Kościoła.
I wiele innych tekstów, wystarczy te żeby nabrac przekonania co do kolejności wydarzeń, a jest ich znacznie więcej.
W żadnym miejscu księgi apokalipsy po listach do siedmiu zborów nie ma wymienionego Kościoła w kontekście wydarzeń wielkiego ucisku.


1Tes 5,7-9 "Albowiem ci, którzy śpią, w nocy śpią, a ci, którzy się upijają, w nocy się upijają. (8) My zaś, którzy należymy do dnia, bądźmy trzeźwi, przywdziawszy pancerz wiary i miłości oraz przyłbicę nadziei zbawienia. (9) Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, (10) który umarł za nas, abyśmy, czy czuwamy, czy śpimy, razem z nim żyli."
mowa tu o tym, że Bóg przeznaczył swoich ludzi ( ci którzy chodzą w świetle dnia) do zbawienia nie na gniew jak tych którzy chodzą w ciemności.
Gniew to ὀργή - zapalczywość, kara, zemsta
Prawdą jest, że ci których Chrystus nabył swoja krwią nie muszą sie bać sądu
O tym mówi ten werset.
Tu nic nie ma o pochwyceniu na chmurki, czy o tym, że wierzących nie dotną prześladowania i ciężkie czasy.

Rozdział 25 Mt nie jest o weselu Baranka.
Mamy głupie panny które wzięły lampy ale nie miały oliwy - oliwa w Piśmie często jest symbolem Ducha.

Czyżby wzięły lampy - wiedza, intelektualne poznanie ale nie miały oliwy - Ducha- więc gdy przyszedł Pan były w ciemności :oops:

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny, o której Syn Człowieczy przyjdzie."
Czuwać - γρηγορέω - być obudzonym, w pogotowiu.

Dalej mamy o sługach którym powierzono talenty a dalej mamy co i jak będzie się działo gdy Syn Boży powróci.
"A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały."
No z aniołami w chwale toż na pewno nie będzie to niewidoczne i w tajemnicy.

Teraz 1 Tes 4 i 5
Co my tu mamy:
by się uświęcać, nie oszukiwać brata, że Pan jest mścicielem, o miłości braterskiej, by być ucziwym wobec tych poza zborem, by pracować i nie byc zdanym na pomoc innych i wreszcie
"Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy. "
O czym tu mowa?
Zabrzmi trąba i oznajmi powrót Pana
Głośno będzie, nie będzie więc ukrytego powrotu.
Zmarli wierzący zmartwychwstaną i razem z żywymi wierzącymi będziemy na spotkanie Pana porwani. To spotkanie odbędzie się w powietrzu gdzieś.

Mamy więc powrót Pana, jawny i głośny - trąba- i wierzących żywych i zmartwychwstałych którzy idą na spotkanie Pana w obłoki.
nie jest to cicho i w tajemnicy
Porwany - ἁρπάζω- to słowo oznacza też gwałtowne wyrwanie się.
Wnioskuje (moje rozumienie), że wszystko będzie się działo szybko i będzie jednak zaskakujące.
Spotkanie- ἀπάντησις- akt spotkania (mamy więc ruch Pan ku nam, my ku Panu)
Odbędzie się w powietrzu, tym, którym oddychamy ἀέρα więc dość blisko powierzchni ziemi

Mamy więc spotkanie z Panem w powietrzu a powrót Pana obwieszcza trąba.
Nie ma więc mowy o skrytym powrocie i porwaniu w tajemnicy a następnie szybowaniu
Wychodzi sie na spotkanie by towarzyszyć przybyłemu w ostatnim fragmencie drogi. Nie po to by zatrzymać go i razem z nim stać bez dotarcia do celu jego podróży.
Rozdział 4 mówi więc inaczej niż nauczania KWCH i Kaana.


1Tes 5 o czym mówi:
że dzień Pański przyjdzie jak złodziej, że jesteśmy synami dnia, by czuwać, być trzeźwymi,
że jesteśmy zbawieni i wykupieni krwią Jezusa od gniewu, sądu; by napominać niesfornych, modlić się bez ustanku
"Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was. (19) Ducha nie gaście. (20) Proroctw nie lekceważcie."

Kaan gdzie tu argumenty na obronę twoich twierdzeń o dwóch powrotach, porwaniu by uniknąć ucisku i szybowaniu tak przez lata w atmosferze?????




KAAN pisze:
…..chyba, że kompletnie nie rozumiesz czym jest Kościół – ciało Chrystusa- społeczność wywołanych.
To wszyscy którzy są Jego
To ty nie rozumiesz czym jest Kościół. Kościół to społecznośc świętych w Panu Jezusie w okresie od pięćdziesiątnicy do porwania Koscioła. Przed i po tym okresie nie ma Kościoła.

Kaan podaj definicje Kościoła - Biblijna definicje!
Nie ma w Biblii porwania wierzących a świat lata jeszcze istnieje .
Jest Powrót Pana z mocą na sąd i wtedy zmartwychwstali i żywi wierzący są pochwyceni i spotykają się z nim w powietrzu
Podaj mi fragmenty z Pisma które mówią, że Kościół i Duch będą zabrane a na ziemi ludzie będą się mimo to nawracać i rodzic na nowo z Ducha?!!!

KAAN pisze:
AP12,11"A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. "
Ci ludzie wybrali śmierć. Zginęli, umarli – to nie przenośnia, to martwi fizycznie θάνατος . Oni nie są porwani na chmurki/obłoczki.
To nie są wierni Kościola, oni nawrócili się w wielkim ucisku, porównaj z wersetem który zacytowaleś:

Ap 7,13-14"I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli? (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka. "


Kaan czy mam powtarzać to co napisałem już raz bo ty robisz unik i nie odpowiadasz merytorycznie?
Więc powtórzę:
"AP12,11"A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. "

Ci ludzie wybrali śmierć. Zginęli, umarli – to nie przenośnia, to martwi fizycznie θάνατος . Oni nie są porwani na chmurki/obłoczki.

Ap 7,13-14"I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli? (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka. "

Mowa tu o o wierzących (wyprali szaty w krwi baranka), którzy przeszli przez ucisk.To że oni nie są częścią społeczności wywołanych (Kościoła) to Twoja fantazja.
O tych ludziach czytamy tez tu:
Mt24,21-30
"Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. (22) A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni. (23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25) Oto przepowiedziałem wam. (26) Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. (27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,(28) bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, "

Będzie ucisk. Zakończy go przyjście Pana.
To przyjście będzie widoczne!
Mamy błyskawice - ἀστραπή – jasność, blask, promień.
No po prostu pełny efekt świetlny.
Mamy znak -σημεῖον .
Coś cudownego, niedającego się przegapić.

No i warto zwrócić uwagę na owo "ukaże się" - φαίνω
Inne znaczenie i użycie tego słowa : pojawił się, stało się oczywiste, zauważył, widziałem, połysk, świeci, lśniące, pokazany, widoczne.
Skoro biadać będą wszystkie plemiona ziemi to znaczy, że nikt tego nie przegapi.
Z mocą- pisałem już o słowie które dało dynamit.
No i to jest przyjście na obłokach, to, które Ty i fantazje nauczycieli KWCH nazywają sekretnym przyjściem. "

Pokaż mi czarno na białym gdzie tu jest napisane, że tu molwa o ludziach którzy nawrócili się w wielkim ucisku i jak twierdzisz nie było wtedy kościoła i ducha na ziemi.

KAAN pisze:
Mowa tu o o wierzących (wyprali szaty w krwi baranka), którzy przeszli przez ucisk.To że oni nie są częścią społeczności wywołanych (Kościoła) to Twoja fantazja.
To ze ich zaliczasz do Kościoła to twoja fantazja, nie ma w Biblii takiego wskazania do tych wierzących, oni są zbawionymi w wielkim ucisku.


KAAN pokaż mi czarno na białym gdzie tu jest napisane, że tu mowa o ludziach, którzy nawrócili się w wielkim ucisku i jak twierdzisz nie było wtedy kościoła i ducha na ziemi.


Kaan pisze:
Norbi pisze:Wróćmy do Pisma
Więc będzie wojna przeciw świętym i ulegną wszyscy, których imię nie jest zapisane w księdze życia.
By uprzedzić twierdzenia, że dotyczy to Żydów, którzy jedyni będą się wtedy nawracać, powiem tylko tyle- tu nic na ten temat nie ma.
Przeciwnie, jest wcześniej o wszystkich plemionach, narodach, a ocaleje każdy czyje imię jest zapisane.
Można wyciągnąć wniosek- że " każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota" dotyczy ludzi z wszystkich ludów i języków.
Wierzący również nie znikną porwani na chmurkę nim stanie się im jakaś krzywda, bo mamy tu νικάω – pokona.
Znowu ładnie to koreluje z Mt24,21-30
Znowu dyskutujesz z własnymi fantazjami, gdzie napisałem ze tylko Żydzi będa mogli się nawracać? I oczywiście tekst apokalipsy doskonale koreluje z Mat 24 bo tu i tam mowa o wierzących wielkiego ucisku.

Nie to twoje fantazje bo jak napisałeś antychryst bedzie wlaczył z Izraelem. Nie z kościołem, nie z wierzącymi ale z Izraelem
Norbi pisze:
KAAN pisze:
Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
Mowa o Antychryście i działaniach przeciwko Izraelowi.



Gdzie Ty tu widzisz Izrael????
Masz świętych Najwyższego קַדִּישׁ עֶלְיוֹנִין którzy będą wydani w Jego moc
( z tym porównaj Ap13,7-8"I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. ")

Kto jest świętym Najwyższego?
Według Ciebie jedynie Żyd, to bezpodstawne twierdzenie oparte jedynie na Twoim widzimisię. "



KAAN pisze:
Dan 7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
Mowa o Antychryście i działaniach przeciwko Izraelowi.
Gdzie Ty tu widzisz Izrael????
A czym jest zakon? Kogo dotyczy zakon?


O czym mowa w tym wersecie?

Masz świętych Najwyższego קַדִּישׁ עֶלְיוֹנִין którzy będą wydani w Jego moc
( z tym porównaj Ap13,7-8"I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. ")

Kto jest świętym Najwyższego?

Antychryst będzie zmieniać czas זְמָן więc można pokusić się o jakieś majstrowanie przy kalendarzu i דָּת- prawo, dekret.
Nie masz tu słowa o tym że będzie mieniał Prawo Mojżeszowe które dotyczy jedynie nienarodzonych na nowo Żydów

Masz świętych Najwyższego קַדִּישׁ עֶלְיוֹנִין którzy będą wydani w Jego moc
( z tym porównaj Ap13,7-8"I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. ")

Kto jest świętym Najwyższego?
Według Ciebie jedynie Żyd, to bezpodstawne twierdzenie oparte jedynie na Twoim widzimisię.
I już widzę ze zaczynasz mieć poruszone sumienie, bo rozumiesz różnicę pomiędzy świętymi najwyższego i świętymi Baranka. Tu masz początek myśli o powrocie Izraela na główną scenę wydarzeń w wielkim ucisku. To nie moje widzimisię, ale zauważone przez ciebie rozróznienie :)

Kaan, nie manipuluj i nie wkładaj w moje usta słów których nie mówię!
To ty rozróżnisz świętych najwyższego i świętych Baranka???
Wskaż mi w Piśmie gdzie takie rozróżnienie jest i i czym się owi święci różnią?!!!
Czyli święty baranka, wierzący będący częścią Jego ciała Kościoła jest kimś innym niż święty Boga??!!!!!!
Dowód w Piśmie nie twoje fantazje nauczyciela KWCH!
KAAN pisze:
Norbi pisze:
KAAN pisze:.
Nie święci, ale Kościół. Zbawieni ludzie są nie tylko Kościołem. Są zbawieni ST, są zbawieni okresu łaski - Kościoła, i są zbawieni wielkiego ucisku, ale tylko jedna grupa jest Kościołem. W żadnym z tych fragmentów nie możesz wskazać na Kościół.

To Kościół składa się z kogo skoro nie są to świeci ???
Bezsensowną tezę stawiasz, Kościół to święci, ale nie wszyscy święci to Kościół.


Kościól to swięci Najwyzszego czy Baranka?
Kto jest bardziej świętym świętym ten Najwyższego czy Baranka?

Wykaż w tekście Pisma:
1 gdzie ucisk dzieli się na ćwiartki, połówki itp.

Nigdzie nie pisałem o ćwiartkach, jeśłi zadajesz pytania to bez sofistycznych wstawek. O dzieleniu na części wielkiego ucisku mówi np Dan 9:27 i r.12.


Dn 9,27"I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia."
To dość luźna twoja interpretacja by tu się dopatrzeć ucisku podzielonego na dwie części
Jest o ofiarach krwaych i z pokarmów które zostaną zniesione w połowie tygodnia.
nic tu o ucisku.

Dn 12 mamy o tym, że będzie ucisk jakiego wcześniej nie było, o zmartwychwstaniu.
"Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni. (8) Wprawdzie słyszałem to, lecz tego nie rozumiałem, i rzekłem: Panie mój! Jakiż jest koniec tych rzeczy? (9) [b]Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego"

Daniel nie rozumiał, słowa zapieczętowane do czasu ostatecznego.
Kaan rozgryzł je jednak :lol:
2 gdzie mowa o tym, że kościół składa się z nieświętych
Bajkami się nie zajmuję.

Gdzie jest mowa, że Kościół składa się z ludzi którzy nie są świętymi Boga?

3 gdzie świeci Najwyższego z Dan 7,25 to jedynie Żydzi
To nie jedynie Żydzi ale Irzael. O tym mówi najbliższy kontekst wspominający zakon, a także dalszy kontekst traktujący o odrodzeniu królestwa Izraelowi

"I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu" - tu nie ma słowa o Izraelu czy Żydach.
Nie ma mowy o Prawie Mojżeszowym które pewnie chcesz wstawic w "zakon"
W Gdańskiej ten werset brzmi tak:
"A słowa przeciw Najwyższemu mówić będzie, i święte najwyższych miejsc zetrze; nadto będzie zamyślał, aby odmienił czasy i prawa, gdyż wydane będą w ręce jego aż do czasu i czasów, i pół czasu."
O znaczeniu słowa jako dekret, prawa pisałem wyżej.
Naginasz interpretacje tak by pasowała ci do doktryny.

4 odpowiedz wreszcie Hardiemu i przestań go spławiać, ja również czekam na te wersety[/b]
Nie karmić trola.

Przetan kłamać!
Nie ma postów z tymi wersetami. Jeżeli są podaj linki!


Cała ta nauka jest tak naciągana, że naprawdę dziwię się jakim cudem ludzie łapią się na te niebiblijne bajki.
Cała nauka jest prawdą wynikającą ze Słowa Bożego, jednie jest problem ze zrozumieniem tej nauki przez niektórych. Są jednak ludzie roztropni, którzy potrafią zrozumieć to co mówi Słowo Boże i ci mają pełnię radości z obietnic Pańskich i wiedzą dokąd idą.

Masz najwyraźniej problem z czytaniem tekstu Pisma ze zrozumieniem bo widzisz tam rzeczy których nie ma.
Mylisz swoje fantazje i interpretacje z nauką wynikającą z Biblii


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 wrz 2011, 09:24

KAAN pisze:
Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.

Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
Wszytskie te wersety zaczerpnięte z Apokalipsy odnoszą się do nawróconych z wielkiego ucisku, nie do Kościoła, ponieważ Kościół jest w tym czasie z Panem w niebie, na weselu Baranka w r. 19, w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.


W wierszu 12:11 jest wyraźnie napisane „A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego”. Z całą pewnością chodzi tu o kościół ponieważ oni zwyciężyli przez krew Baranka.

Podobnie następny fragment mówi o tym że Ci co przychodzą z wielkiego ucisku są odziani w białe szaty gdyś wybielili je we krwi Baranka. Dzieje się to nie w innym okresie ale w okresie łaski gdzie czynna jest ofiara Chrystusowa. To jest tłum z każdego narodu i języka, nie chodzi więc o Izrael.

Całe Objawienie prawdopodobnie jest skierowane do kościoła.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 wrz 2011, 10:12

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.

Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
Wszytskie te wersety zaczerpnięte z Apokalipsy odnoszą się do nawróconych z wielkiego ucisku, nie do Kościoła, ponieważ Kościół jest w tym czasie z Panem w niebie, na weselu Baranka w r. 19, w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.
W wierszu 12:11 jest wyraźnie napisane „A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego”. Z całą pewnością chodzi tu o kościół ponieważ oni zwyciężyli przez krew Baranka..
Także zwyciężyli ci, którzy nawrócą się w wielkim ucisku, każdy człowiek nawrócony zwycięża przez krew Baranka. Na tej podstawie nie można kategorucznie twierdzić że zbawieni z 12:11 są z Kościoła.
Chcę wierzyć pisze:Podobnie następny fragment mówi o tym że Ci co przychodzą z wielkiego ucisku są odziani w białe szaty gdyś wybielili je we krwi Baranka. Dzieje się to nie w innym okresie ale w okresie łaski gdzie czynna jest ofiara Chrystusowa. To jest tłum z każdego narodu i języka, nie chodzi więc o Izrael.

Całe Objawienie prawdopodobnie jest skierowane do kościoła.
Nie jest, wynika to z kontekstu mówiącego o kolejności wydarzeń.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 wrz 2011, 15:29

KAAN pisze:
Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Obj Obj 12:11 - A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.

Obj 7:13 - I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14 - I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

Obj 13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
13:8 - I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
Wszytskie te wersety zaczerpnięte z Apokalipsy odnoszą się do nawróconych z wielkiego ucisku, nie do Kościoła, ponieważ Kościół jest w tym czasie z Panem w niebie, na weselu Baranka w r. 19, w tym samym rozdziale pokazane jest przyjście Pana ze świętymi na sąd nad ziemią.
W wierszu 12:11 jest wyraźnie napisane „A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego”. Z całą pewnością chodzi tu o kościół ponieważ oni zwyciężyli przez krew Baranka..
Także zwyciężyli ci, którzy nawrócą się w wielkim ucisku, każdy człowiek nawrócony zwycięża przez krew Baranka. Na tej podstawie nie można kategorucznie twierdzić że zbawieni z 12:11 są z Kościoła.
Chcę wierzyć pisze:Podobnie następny fragment mówi o tym że Ci co przychodzą z wielkiego ucisku są odziani w białe szaty gdyś wybielili je we krwi Baranka. Dzieje się to nie w innym okresie ale w okresie łaski gdzie czynna jest ofiara Chrystusowa. To jest tłum z każdego narodu i języka, nie chodzi więc o Izrael.

Całe Objawienie prawdopodobnie jest skierowane do kościoła.
Nie jest, wynika to z kontekstu mówiącego o kolejności wydarzeń.


Nie wykazałeś jak to wynika z kontekstu a polemizować z książką do której ciągle odsyłasz nie mam zamiaru. Ciągle powtarzasz że ktoś nie zna kolejności wydarzeń, jest nie douczony ale właściwe rozumienie trzymasz tylko dla siebie. Nie ujawnisz nawet rąbka tajemnicy aby kogoś oświecić.

Skoro powołanie się na krew Barnaka nie stanowi tu żadnego dowodu, że chodzi o ludzi z kościoła to ja nie mam więcej pytań.
Kto po za kościołem ma dostęp do przymierza zawartego przez krew Chrystusa? Moim zdaniem tylko kościół.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 06 wrz 2011, 19:33

Przeczytałem ten 15-sto stronicowy temat i oto co zauważyłem i przedsięwziąłem:

- destrukcyjne pyskówki zaczęły się od 12 strony. Posty te wyrzuciłem do kubła, większość z nich nie zawiera wartości merytorycznej, a te które posiadają niestety są zakwaszone jadem ad personam więc również musiały znaleźć się w koszu
- przyznałem ostrzeżenie dla Zbyszka za pisanie w niedozwolonym dziale (połączonego z trollingiem) mimo wcześniejszego ostrzeżenia, które otrzymał od KAANa. Po punkcie karnym otrzymali również Hardi i Norbi, powody są napisane w profilach.
- temat pozostaje zamknięty, chyba że ktoś chce dodać coś nowego w związku z tematem (ale już bez osobistych wycieczek) to proszę o PW.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości