Pochwycenie

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pochwycenie

Postautor: Soul Winner » 14 lut 2008, 17:22

Podzielę się jak ja "widzę" biblijne pochwycenie zbawionych chrześcijan.

Po zakończeniu globalizacji świata nastąpi nagłe zniknięcie wszystkich zbawionych chrześcijan. Media ogłoszą, że miliony ludzi zostały porwane przez UFO, część im uwierzy, a część zorientuje się, że to kłamstwo. W odbudowanej świątyni w Jerozolimie zasiądzie Antychryst i ogłosi sie "Bogiem". Nastąpi siedmioletni okres wielkiego ucisku (Neron, Hitler i Stalin wymiękają). Antychryst będzie zmuszał wszystkich ludzi do przyjęcia znamienia bestii. Ci którzy odmówią, będą zabijani. Nastąpi wielki głód Słowa Bożego, ludzie będą rozpaczliwie szukać sposobu w jaki mogą być zbawieni, ale będzie to trudne, gdyż wszyscy zbawieni zostali pochwyceni do nieba. Po siedmiu latach wielkiego ucisku Antychryst zostanie wrzucony do piekła, zbawieni chrześcijanie powrócą z nieba i rozpocznie się tysiącletnie panowanie Chrystusa.

Po wielogodzinnym studiowaniu proroctw biblijnych, doszedłem do powyższego wyjaśnienia pojęcia "pochwycenie".
Zapraszam do dzielenia się swoimi "wizjami" pochwycenia


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 14 lut 2008, 18:52

soul winner pisze:ludzie będą rozpaczliwie szukać sposobu w jaki mogą być zbawieni, ale będzie to trudne, gdyż wszyscy zbawieni zostali pochwyceni do nieba.

czyli jak się nie załapiesz z pierwszym transportem, to (prawie) pozamiatane?
dlaczego w nawróceniu się miałby przeszkadzać fakt, że poprzednich nawróconych już nie ma? siedem lat to kupa czasu...


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 lut 2008, 19:02

A ja myślę, że "poczekamy - zobaczymy" :-D

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 14 lut 2008, 21:27

julaine pisze:
soul winner pisze:ludzie będą rozpaczliwie szukać sposobu w jaki mogą być zbawieni, ale będzie to trudne, gdyż wszyscy zbawieni zostali pochwyceni do nieba.

czyli jak się nie załapiesz z pierwszym transportem, to (prawie) pozamiatane?
dlaczego w nawróceniu się miałby przeszkadzać fakt, że poprzednich nawróconych już nie ma? siedem lat to kupa czasu...

Ludziom będzie bardzo trudno odnaleźć Słowo Boże. Świadczy o tym fragment z księgi Amosa:
"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana.[shadow=red] I wlec się będą od morza do morza, i tułać się z północy na wschód, szukając słowa Pana, lecz nie znajdą[/shadow]." (Am 8:11-12)

Przez okres siedmiu lat Antychryst będzie zmuszał ludzi do oddawania pokłonu obrazowi Bestii i otrzymania znamienia Bestii, a każdy kto nie otrzyma tego znamienia nie będzie mógł nic kupić, ani sprzedać.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 14 lut 2008, 22:21

A skąd pomysł, że pochwycenie nastąpi przed nadejściem antychrysta?


Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 15 lut 2008, 09:31

Axanna pisze:A skąd pomysł, że pochwycenie nastąpi przed nadejściem antychrysta?
"Kościół" katolicki naucza, że pochwycenia nie będzie, chrześcijanie nauczają, ze pochwycenie nastąpi przed objęciem władzy przez Antychrysta. Stąd ten pomysł. By the way, czy ma ktoś pomysł kim będzie Antychryst? Słowo Antychryst oznacza "stawiający się w miejscu Chrystusa". Papieże twierdzą, że zajmują miejsce Chrystusa na ziemi, więc chyba nikt z tu obecnych nie ma wątpliwości, że Antychrystem będzie któryś z papieży. Na szczęście nie będzie mi dane słuchać tego tyrana, bo będę pochwycony do nieba ^^"


Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 15 lut 2008, 09:58

Przez okres siedmioletniego "Wielkiego Ucisku" głosicielami Słowa Bożego będą zbawieni Zbawieni Żydzi. Liczba tych głosicieli będzie wynosiła 144 000. 2/3 Żydów zostanie zabitych. Ludzie, którzy przetrwają siedmioletni okres "Wielkiego Ucisku" wejdą do tysiącletniego Królestwa Chrystusa w starych (śmiertelnych) ciałach. Natomiast "błogosławieni którzy wezmą udział w pierwszym zmartwychwstaniu" (czyli pochwyceni chrześcijanie) powrócą na ziemię w odnowionych, niebiańskich ciałach (nieśmiertelnych).


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 15 lut 2008, 09:58

Soul Winner pisze:
Axanna pisze:A skąd pomysł, że pochwycenie nastąpi przed nadejściem antychrysta?
"Kościół" katolicki naucza, że pochwycenia nie będzie, chrześcijanie nauczają, ze pochwycenie nastąpi przed objęciem władzy przez Antychrysta. Stąd ten pomysł.
Zaraz, chwileczkę. Jakie "chrześcijanie" nauczają"? A tę co tak nie nauczają to już nie są "chrześcijanie"? Ja słyszałam naukę, że pochwycenie nastąpi po przyjściu antychrysta i po 7 latach jego panowania - to więc to nie chrześcijanie?
Poza tym nie pytałam "kto tak naucza", tylko "skąd pomysł, że pochwycenie nastąpi przed przyjściem antychrysta" - chyba że Ty czerpiesz pomysły nie ze Słowa Bożego, tylko z czyjegoś nauczania - w twoich oczach "chrześcijan"...

P.S. proszę pokazać mi wersety, z których wynikałoby, że pochwycenie nastąpi przed przyjściem antychrysta, chyba, że "chrześcijanie" budują swoje nauki na czymś innym niż Biblia. Wtedy przepraszam...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 lut 2008, 10:02

A ja poproszę Soul Winnera i Axannę o cytaty z Pisma Świętego :-)
Bo dyskusja zaczyna się oddalać od Pisma i iść w kierunku "obrzucania się kamieniami".


Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 15 lut 2008, 10:11

W czasach siedmioletniego ucisku na ziemię spadną plagi. Zbawieni chrześcijanie nie będą cierpieli tych plag. Skoro plagi nie będą dotykał chrześcijan oznacza to, że ich nie będzie na ziemi :)

"I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego [Babilonu] grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające" Ap 18:4


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lut 2008, 10:21

Soul Winner pisze:W czasach siedmioletniego ucisku na ziemię spadną plagi. Zbawieni chrześcijanie nie będą cierpieli tych plag. Skoro plagi nie będą dotykał chrześcijan oznacza to, że ich nie będzie na ziemi :)
"I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego [Babilonu] grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające" Ap 18:4

Z eschatologii jestem cienki barszcz ale z checia sie wlacze. !!!!
Wyjscie to nie pochwycenie!.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 15 lut 2008, 10:26

Soul Winner, Obyś się nie zdziwił jeśli Antychryst będzie stał tam gdzie najmniej się tego spodziewamy ;-)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 lut 2008, 10:26

Jakby wyjście = pochwycenie, to w dodatku musielibyśmy się sami "pochwycić" :-)

Pozdrawiam,
f. (też cieńki barsz)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 15 lut 2008, 10:29

Soul Winner pisze:W czasach siedmioletniego ucisku na ziemię spadną plagi. Zbawieni chrześcijanie nie będą cierpieli tych plag. Skoro plagi nie będą dotykał chrześcijan oznacza to, że ich nie będzie na ziemi :)

"I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego [Babilonu] grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające" Ap 18:4

Ale tu nie ma nic o pochwyceniu przecież. "Wyjdźcie z niego" nie można tłumaczyć, jako "będziecie pochwyceni" - przecież to w ogóle nierzetelne. Mam werset, tłumaczący schronienie chrześcijan od plag, ale bynajmniej nie jest to pochwycenie:

Ps 91:7 Bw "Chociaż padnie u boku twego tysiąc,A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie."

Poza tym są wersety, mówiące, że pochwycenie się odbędzie przy powtórnym przyjściu Jezusa, a nie, że wszyscy będą myśleli o jakimś ufo czy coś...

Lk 21:25-28 Bw „I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale.(26) Ludzie omdlewać będą z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, które przyjdą na świat, bo moce niebios poruszą się.(27) I wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą.(28) A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze.”

A tu wychodzi, że Jezus najpierw przyjdzie po pochwycenie, a po 7 latach przyjdzie po raz trzeci, czy jak?

1Tes 4:16-17 Bw „Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

Poza tym, gdy już rozpocznie się okres prześladowań przez antychrysta, Biblia wyraźnie mówi o prześladowaniu świętych tak, że nie da się tego zakwestionować, to skąd oni będą na ziemi, skoro powinni być porwani?

Ap 13:10 Bw "Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych."

Ap 14:12 Bw "Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."


Fantomik, teraz dobrze? ... zaraz "obrzucanie kamieniami"... :-?


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 15 lut 2008, 11:17

Hallers pisze:Soul Winner, Obyś się nie zdziwił jeśli Antychryst będzie stał tam gdzie najmniej się tego spodziewamy ;-)

np. będzie jakimś protestanckim pastorem ? :rotfl:
Kochani a odnośnie słów jakich sie czepili wszyscy zacytowanych przez Saula to jemu chyba chodzi o to że Bóg chce aby ludzie wyszli (nie pisał że chodzi o pochwycenie w tym słowie) z Babilonu po to aby być ocaleni właśnie w ten sposób że Bóg wcześniej ich zabierze do siebie zanim nastąpi zagłada Babilonu. Czyli zanim się to wszystko stanie i objawienie Antychrysta :D Saul widzisz ja chyba skumałem o co Ci chodziło :P ale może jakiś inny fragment bardziej konkretny ? :?



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość