Bitwa w Objawieniu Jana.

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Bitwa w Objawieniu Jana.

Postautor: fantomik » 26 lis 2009, 22:18

Bitwa w Objawieniu Jana.

poniżej cytacje zaczerpnięte z http://www.greekbible.com/

16:14
εἰσὶν γὰρ πνεύματα δαιμονίων ποιοῦντα σημεῖα, ἃ ἐκπορεύεται ἐπὶ τοὺς βασιλεῖς τῆς οἰκουμένης ὅλης, συναγαγεῖν αὐτοὺς εἰς τὸν πόλεμον τῆς ἡμέρας τῆς μεγάλης τοῦ θεοῦ τοῦ παντοκράτορος.

(16:16
καὶ συνήγαγεν αὐτοὺς εἰς τὸν τόπον τὸν καλούμενον Ἑβραϊστὶ Ἁρμαγεδών)

19:19
Καὶ εἶδον τὸ θηρίον καὶ τοὺς βασιλεῖς τῆς γῆς καὶ τὰ στρατεύματα αὐτῶν συνηγμένα ποιῆσαι τὸν πόλεμον μετὰ τοῦ καθημένου ἐπὶ τοῦ ἵππου καὶ μετὰ τοῦ στρατεύματος αὐτοῦ.

20:8
καὶ ἐξελεύσεται πλανῆσαι τὰ ἔθνη τὰ ἐν ταῖς τέσσαρσιν γωνίαις τῆς γῆς, τὸν Γὼγ καὶ Μαγώγ, συναγαγεῖν αὐτοὺς εἰς τὸν πόλεμον, ὧν ὁ ἀριθμὸς αὐτῶν ὡς ἡ ἄμμος τῆς θαλάσσης.

ὁ,ra {ho}
1) the 2) this, that, these, etc.


Czyli w ang. "the war" (ho polemos), jest to odniesienie do jednej konkretnej bitwy.
Obj 16:16, 19:11-21, 20:8-9 to opis tej samej bitwy i wyraźna aluzja do Ezekiela 38-39. Jan ukazuje dwie perspektywy tej samej bitwy -- pierwsze (19:11-21) to walka Jeźdzca na Białym Koniu (i jego armii) z bestią (i jego armią); druga (20:8-9) to walka kościoła ze "światem".

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 lis 2010, 18:02

Nie znam tak greki jak Ty. Mam natomiast podobne spostrzeżenia. Zauważyłem natomiast pewną ciekawą rzecz w Objawieniu wojny w rozumieniu konflikty zbrojne opisane są przy pomocy koni.

Największa wojna Armagedonu jak zwykło się mówić, opisana jest w kilku miejscach.
Obj 16:12-16; 20:7-9. Myślę że tylko w tych dwóch miejscach jest opisany ostateczny konflikt.


[shadow=yellow]16:12 - A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.
16:13 - I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
[/shadow]
16:14 - [shadow=cyan]a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.[/shadow]
16:15 - Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.
16:16 - I zgromadził ich na miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon.

20:7 - A gdy się dopełni tysiąc lat, [shadow=yellow]wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego[/shadow]
20:8 - [shadow=cyan]i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.[/shadow]
20:9 - I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.

W tych dwóch miejscach Objawienie nie wspomina o koniach co może wskazywać, że ostateczna bitwa nie będzie jednak konfliktem zbrojnym. Jan używa też takich słów „ aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca”. Co oznacza określenie „królowie ze wschodu słońca”? Wschód słońca nie oznacza tu kierunku ziemskiego ale Biblijny. Chodzi o fałszywego proroka. Prawdziwym zagrożeniem w ostatecznych czasach będą zgubne nauki i proroctwa.
Jeżeli jest napisane „wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego” to oznacza, że prawdopodobnie powtórzy się historia początku chrześcijaństwa i tylko wybrani pozostaną wierni ewangelii.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości