Kto przeżyje?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kto przeżyje?

Postautor: agent terenowy » 27 maja 2009, 13:49

ave. mam takie pytanie. Podczas rozmowy z jednym świadkiem on zadał ni pytanie, kto będzie na ziemi skoro chrześcijanie pójdą do nieba, a nieposłuszni ewangelii zginą. powołał się na 2 Tes 1,6-10.
chodzi mi o 1000 lat, bo potem i tak niebo zejdzie na ziemię. Jeśli ktoś przeżyje to na jakiej podstawie? czy na podstawie wiary w Jezusa czy jakiś innych kryteriów? Co myślicie?

Przeniosłem temat do działu Eschatologia.
~Kamil M.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, 13:54 przez agent terenowy, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 27 maja 2009, 14:02

Będzie kilka grup ludzi w 1000-letnim Królestwie. Ze zmartwychwstałych są to: Kościół, który przyjdzie z Jezusem z nieba [Obj. 19], męczennicy Wielkiego Ucisku [Obj. 20], święci Starego Testamentu [Mat. 8:11]. Z żyjących w czasach przyjścia w Królestwie będą mieszkać nawróceni Izraelici [Rz. 11:25-27, Zach. 12-14 i wiele innych proroctw ST], a także nawróceni z pogan [Mat. 25:31-46] - oni zaludnią wtedy ziemię.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 27 maja 2009, 14:50

Oj, Kamil, skoro tak wszystko znasz jak to będzie i kto to będzie, to mam pytanie:

Ap 2:25-29 Bw „trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.(26) Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,(27) i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane;(28) taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.(29) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.”

O jakiej tu władzy chodzi, kogo i nad kim... no i kiedy... :roll:


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 27 maja 2009, 15:03

Chodzi o władzę dosłowną [tak, jak Pan obiecał Apostołom, że będą sądzić 12 pokoleń Izraela - sądzić, czyli zarządzać nimi] zmartwychwstałego Kościoła nad poganami w Erze Mesjańskiej, która to władzę będzie on sprawował w imieniu Jezusa [Ps. 2:8-9], który będzie panował z Jerozolimy nad światem. Przynajmniej takie jest moje rozumienie.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 maja 2009, 16:56

Kamil M. pisze:Będzie kilka grup ludzi w 1000-letnim Królestwie. Ze zmartwychwstałych są to: Kościół, który przyjdzie z Jezusem z nieba [Obj. 19], męczennicy Wielkiego Ucisku [Obj. 20], święci Starego Testamentu [Mat. 8:11]. Z żyjących w czasach przyjścia w Królestwie będą mieszkać nawróceni Izraelici [Rz. 11:25-27, Zach. 12-14 i wiele innych proroctw ST], a także nawróceni z pogan [Mat. 25:31-46] - oni zaludnią wtedy ziemię.

+ "narody", ktore sie zbuntuja pod koniec tysiaclecia. Zwykli ludzie, nie wierzacy, grzeszacy (ciezki grzesznik przezyje tylko 100 lat). Beda obserwowac sprawiedliwe rzady Chrystusa ze swietymi, porzadek w naturze i we wszystkich sferach. Jednak w koncu tysiaclecia - szatan "zbuntuje narody". To jest jeszcze jeden przyklad na to, ze cialo jest cialem i "pokaz nam Ojca..." nie wystarczy, zeby uwierzyc. Potrzebna jest Łaska.
Te narody, to pozostalosc z globalnej rzezi, dokonanej w szalenstwie antychrysta.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto przeżyje?

Postautor: fantomik » 27 maja 2009, 21:48

agent terenowy pisze:ave. mam takie pytanie. [...]

Nie wiem czemu tak wiele wątków i dyskusji toczy się o to co każdy z nas (w tym i niewierzący!) zobaczą na własne oczy, a kompletnie nie ma dyskusji ani rozmów ani wątków odnośnie np. uświęcenia (bez którego NIKT nie ujrzy Pana) albo nawrócenia się, a o Świętości czy Sprawiedliwości Boga już w ogóle nie wspomnę :(. Ale to taka moja prywatna obserwacja :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 27 maja 2009, 23:09

jj pisze:
Kamil M. pisze:Będzie kilka grup ludzi w 1000-letnim Królestwie. Ze zmartwychwstałych są to: Kościół, który przyjdzie z Jezusem z nieba [Obj. 19], męczennicy Wielkiego Ucisku [Obj. 20], święci Starego Testamentu [Mat. 8:11]. Z żyjących w czasach przyjścia w Królestwie będą mieszkać nawróceni Izraelici [Rz. 11:25-27, Zach. 12-14 i wiele innych proroctw ST], a także nawróceni z pogan [Mat. 25:31-46] - oni zaludnią wtedy ziemię.

+ "narody", ktore sie zbuntuja pod koniec tysiaclecia. Zwykli ludzie, nie wierzacy, grzeszacy (ciezki grzesznik przezyje tylko 100 lat). Beda obserwowac sprawiedliwe rzady Chrystusa ze swietymi, porzadek w naturze i we wszystkich sferach. Jednak w koncu tysiaclecia - szatan "zbuntuje narody". To jest jeszcze jeden przyklad na to, ze cialo jest cialem i "pokaz nam Ojca..." nie wystarczy, zeby uwierzyc. Potrzebna jest Łaska.
Te narody, to pozostalosc z globalnej rzezi, dokonanej w szalenstwie antychrysta.

Słusznie. Po prostu skupiłem się na stanie zaraz po inauguracji Ery Mesjańskiej - niezbawieni pojawią się potem, jako potomstwo zbawionych ludzi u początku Ery.

Fantomik: to załóż :) Chociaż nie wiem co mogłoby tutaj być przedmiotem dyskusji. Czy ktoś ma wątpliwości co do uświęcenia? Świętości Boga? Ale może ty masz coś w głowie - chętnie poczytam i pogadam :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto przeżyje?

Postautor: jj » 28 maja 2009, 06:49

fantomik pisze:
agent terenowy pisze:ave. mam takie pytanie. [...]

Nie wiem czemu tak wiele wątków i dyskusji toczy się o to co każdy z nas (w tym i niewierzący!) zobaczą na własne oczy, a kompletnie nie ma dyskusji ani rozmów ani wątków odnośnie np. uświęcenia (bez którego NIKT nie ujrzy Pana) albo nawrócenia się, a o Świętości czy Sprawiedliwości Boga już w ogóle nie wspomnę :(. Ale to taka moja prywatna obserwacja :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)

Nie wiesz dlaczego? To ci powiem: bo w tematach, w ktorych "nie ma zbawienia", szatan nie miesza. Panuje blogi spokoj. :)


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 maja 2009, 16:05

jj pisze:(ciezki grzesznik przezyje tylko 100 lat
codziennie bede tepil wystepnych w kraju - to zapowiedz skracania zycia ciezkim grzesznikom w wieku okolo 100 lat - czy owe 100 lat bedzie osiagalne na zasadzie biologicznego prawie naturalnego zejscia?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 31 maja 2009, 18:02

JJ odwoływał się zapewne do tego:

Izaj. 65:20
20. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
(BW)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 maja 2009, 18:45

Kamil M. pisze: Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
tak wiem, ze do tego, stad moje pytanie


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości