144 000 z pokolenia Izraela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 20 kwie 2010, 07:44

Jeśli o mnie chodzi, to ja to rozumiem tak.
Jeśli to jest symbol, to oznacza cały kościół.
Jeśli jest to literalnie, to dzisiaj tylko jedna grupa pasuje do tego opisu. W Polsce też takich mamy.
Mówię o Żydach Mesjańskich.
Są z Izraela(Ob 7) i idą za Barankiem.(Ob 14)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 kwie 2010, 16:47

chrześcijanin pisze:[...]Owszem - jest możliwe, że przez 21 wieków gdzie nadal większość chrześcijan to nieczytaci i niepisaci prości ludzie - ktoś jedynie zna 4 prawa duchowego życia

Bracie mój drogi :) Twoje posty są tak ahistoryczne, że aż zacznę je drukować i wieszać w ramkę :P Jakbyś chociaż napisał zamist tych czterech praw np. apostolskie wyznanie wiary, to już by było o wiele lepiej ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 kwie 2010, 16:48

agent terenowy pisze:Jeśli o mnie chodzi, to ja to rozumiem tak.
Jeśli to jest symbol, to oznacza cały kościół.

Wszystkich zbawionych w Chrystusie (więc i wierzących w Niego) -- tak jest bardziej poprawnie według mnie (trzeba też brać pod uwagę ST) :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 20 kwie 2010, 22:38

fantomik pisze: apostolskie wyznanie wiary
a co to za jedno? wiara jest jedna - i czy ją nazwiemy 4pdż czy "rightly dividing the word of truth" czy też teraźniejszą prawdą czy orzeczeniem soboru Jerozolimskiego - to rzecz wtórna wobec tego czy jest to prawda czy nie, jeśli jest to prawda, to wystarczy nawet wwjd
agent terenowy pisze:dzisiaj tylko jedna grupa pasuje do tego opisu. W Polsce też takich mamy.
Mówię o Żydach Mesjańskich.
Są z Izraela(Ob 7) i idą za Barankiem.(Ob 14)
tyle, że nie chodzi o dzisiaj - bo to nie dzisiaj owe 144ooo mają być, a dopiero podczas wielkiego ucisku po zabraniu wierzących opisanym w Ew. Jana 14:1-3.
Poza tym, ruch mesjańskich Żydów (nie mylić z mesjańskimi żydami) jest niejednorodny i tych kilka grup jakie osobiście spotkałem a podawały się za Żydów, w rzeczywistości nie były żydowskie lecz kłamały - raczej były synagogą szatańską choć oczywiście powoływały się na swoją sympatię do Jezusa (niestety innego niż Ten znany z Pism), co nie znaczy, że gdzieś tam istnieją "właściwi" - może nawet w Polsce


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 kwie 2010, 22:45

chrześcijanin pisze:
fantomik pisze: apostolskie wyznanie wiary
[...] i czy ją nazwiemy 4pdż

Wolę ją nazywać Słowo Boże, a jeszcze lepiej -- Jezus Chrystus. A owe "cztery prawdy" są tak samo biblijne jak "modlitwa grzesznika" czy tak powszechnie stosowane "altar calls".

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 21 kwie 2010, 21:27

fantomik pisze:Wolę ją nazywać Słowo Boże, a jeszcze lepiej - Jezus Chrystus. A owe "cztery prawdy" są tak samo biblijne jak "modlitwa grzesznika" czy tak powszechnie stosowane "altar calls".
Słowo Boże bywa fałszowane: 2 Koryntian 4:2; i zapewne przez fałszerzy jest ono nadal nazywane Słowem Bożym. Jezus Chrystus bywa podrabiany : 2 Koryntian 11:4 i przez fałszerzy jest ów fałszywy Jezus nadal nazywany Jezusem Chrystusem.
Za mocne masz przywiązanie do naklejek. Wolę pradziwe 4pdż wręczone po/przed modlitwą grzesznika zmówioną w wyniku "altar calls"u - bo to znam i sam osobiście tak zostałem z wroga Bożego pozyskany dla Jezusa w 1990 roku w czerwcu i od tamtej pory posiadam bezwarunkowo nieutracalne zbawienie. Wcześniej przez 18 lat panowie w sukienkach z białym czymś pod szyją głosili mi co niedzielę ichnie "Słowo Boże" i ichniego "Jezusa" sfałszowanego według przepisu Augustyna "Ojca KK" i jego grupy - a doprowadzało to jedynie do coraz większego oddalenia od Boga.
Nie należy mylić etykietki z zawartością.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości