Rewolucyjne odkrycia w proroctwach, czyli o mojej książce.

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 15:16

„Gdy ktoś odpowiada w jakiejś sprawie, zanim jej wysłucha, jest to jego głupota i hańba” (Prz 18:13)

"Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania". (J 14;15)

"17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego." (Mt 5;17-20)


Nowe promo książki.
https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE

A tu jeszcze nowsze, o Rosji.
http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 15:22

SIEDEM CZASZ GNIEWU
Apokalipsa Rozdział 8-9





1 I piąty anioł zatrąbił: i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię, i dano jej klucz od studni Czeluści.
2 I otworzyła studnię Czeluści, a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca, i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze.
3 A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
4 I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
5 I dano jej nakaz, by ich nie zabijała, lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze. A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka.


W roku 1299 Osman I obejmuje władzę, zakłada sułtanat i rozpoczyna podbój Bizancjum.

5 miesięcy = 150 dni
1299 rok + 150 lat = 1449 rok
Szóstego stycznia 1449 roku, w obawie przed oblężeniem, Bizancjum mianuje sułtana Mehmeda II formalnym zwierzchnikiem csarstwa. Od tej pory cesarz koronowany jest tylko za zgodą sułtana. Cesarstwo traci swoją pozycje bezpowrotnie.


10 I mają ogony podobne do skorpionowych oraz żądła; a w ich ogonach jest ich moc szkodzenia ludziom przez pięć miesięcy.

Obrazek
Przez długie lata, Bizancjum dysponujące ogniem greckim, posiadało militarną przewagę nad turkami i arabami. Sytuacja zmieniła się gdy turcy zaczęli szeroko stosować broń palną i artylerię. W tym, przypominające ogony skorpionów modfy.

13 I szósty anioł zatrąbił: i usłyszałem jeden głos od czterech rogów złotego ołtarza, który jest przed Bogiem,
14 mówiący do szóstego anioła, który miał trąbę: Uwolnij czterech aniołów, związanych nad wielką rzeką, Eufratem!
15 I zostali uwolnieni czterej aniołowie, gotowi na godzinę, dzień, miesiąc i rok, by pozabijać trzecią część ludzi.


Czterej aniołowie reprezentują cztery sułtanaty: Aleppo, Ikonium, Damaszek i Bagdad.
Godzina odpowiada 15 dniom. Dzień, miesiąc i rok to razem 391 dni.

6 stycznia 1449 + 391 lat i 15 dni = 11 sierpnia 1840

W roku 1840 doszło do konfliktu paszy egipskiego z sułtanem. Do mediacji przystąpiły europejskie potęgi. Na mocy podpisanego 11 sierpnia traktatu, imperium osmańskie oddało się pod protekcję zachodnich mocarstw. Sułtan nigdy już nie odzyskał swojej pozycji.



17 I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli, mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki. A głowy koni jak głowy lwów, a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka.

Obrazek
Działa dardanelskie. Używano ich w Turcji przez ponad 350 lat.


Jest to interpretacja Jozjasza Litcha opublikowana w roku 1838! Wprowadzone przeze mnie zmiany były kosmetyczne. Uwaga dotycząca modfy była moim pomysłem.
łSam kościół Adwentystów Dnia Siódmego, jest w tej kwesti podzielony i nie zajmuje jednopznacznego stanowiska.



Pozdrawiam wszystkich którzy szukają prawdy.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 16:54

BESTIA Z 13 ROZDZIAŁU APOKALIPSY



Obrazek


1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze.

Bestia to papiestwo. Morze, czyli coś na czym nie można postawić stopy, symbolizuje krnąbrną Europę. Dziesięć rogów to dziesięć germańskich królestw:
Anglosasi (Anglia), Burgundowie (Szwajcaria), Longobardowie (Włochy), Swewowie (Portugalia), Wizygoci (Hiszpania), Alemanowie (Niemcy), Frankowie (Francja), Herulowie (wyginęli), Ostrogoci (wyginęli), Wandalowie (wyginęli). Siódemka sumbolizuje pełnię. Siedem głow to wszyscy papieże na przestrzni wieków.


2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.

Podobieństwo do pantery oznacza że Europa czerpie z dorobku Grecji. Chodzi głównie o sprzeczną z biblią filozofię i nauki przyrodnicze. Niedźwiedź symbolizuje Medo-Persję. Łapy niedźwiedzia to narzędzia ekonomiczne używane w celu wyzyskiwania innych narodów. Lew symbolizuje Babilon. Paszcza lwa oznacza, że papież głosi nauki pochodzące z Babilonu. Smok to pogaństwo. Przekazanie tronu to przekazanie tytułu Pontifex Maximus. Papież obejmując go, stał się defacto naczelnym kapłanem pogaństwa.
Obrazek

3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią;
4 i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?
5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.
6 Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba.
7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.
8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.


Raniona głowa to Pius VII który w roku 1798 stracił władzę sądowniczą. Uleczenie rany to utworzenie Szkarłatnej Bestii, czyli światowego systemu religijnego. Jest to prawdopodobnie postulowana przez ONZ Organizacja Religii Zjednoczonych.
42 miesiące = 1260 dni
Serafin pisze:Kiedy rozpoczęło się wydawanie świętych w ręce małego rogu czwartej bestii??
Był to rok 538 kiedy to cesarz Justynian na mocy edyktu przekazał papieżowi swój pogański tytuł Pontifex Maximus, czyli tytuł najwyższego kapłana Bela. Edykt mianował też papieża "karcicielem heretyków" i dał mu prawo sądzenia oraz zabijania chrześcijan negujących jego autorytet. Powstała w ten sposób religia totalitarna, tłumiąca wszelkie przejawy sprzeciwu.
Papież dzierżył tą władzę aż do roku 1798, w którym to Państwo Kościelne zostało podbite przez armię Napoleona.

1798 - 538 = 1260 lat!!!!!!!!

Obrazek

9 Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy!
10 Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych.


Niewola oznacza zwiedzenie. Miecz to Słowo Boże. Zabicie symbolizuje w biblii nawrócenie.


Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś, strzeż tego i nawróć się! [Ap 3;3]



Do osiągnięć Adwentystów należy tu jedynie interpretacja 1260-ciu lat. Moje są m.in. identyfikacja morza, głów, szkarłątnej Bestii, a także interpretacja wersu 9 i 10.



Pozdrawiam.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
czujny
Posty: 108
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czujny » 20 gru 2014, 17:01

Biblię studiuję od dziewięciu lat. Od kościoła katolickiego zacząłem się stopniowo oddalać cztery lata temu. Pomogły mi w tym bardzo protestanckie wykładnie biblijnych proroctw. Jest to temat który bardzo mnie pasjonuje, dlatego też rok temu napisałem książkę o proroctwach.(...)
Z tego powodu postanowiłem założyć konto na tym forum. Będzie to też dla mnie szansa na kontakt z wyznawcami zdrowego chrześcijaństwa, których, nie ukrywam, brak obecnie w moim otoczeniu.


Nie dziwię się zatem że zostałeś zwiedziony fałszywą nauką skoro brak wokół Ciebie zdrowego chrześcijaństwa przez które zapewne Bóg naprowadził by Cię na prawdziwą drogę która wiedzie za Jezusem, a nie za mądrością ludzką.

Nie chcę Cię obrażać ale musisz sobie uzmysłowić że jesteś jednym z tysięcy tłumaczy objawienia który jak inni wierzy ślepo że to właśnie Twoje tłumaczenie jest słuszne. Owszem, mamy czytać proroctwa i objawienie ale w kontekście wewnętrznego przygotowania na to co nadejdzie, a nie aby dochodzić co, gdzie i kiedy. Bo w niczym nam to nie pomoże. Co ma być i tak będzie.

Dla mnie jest to zwiedzenie, a wiesz dlaczego? Dlatego:
Dzieje 1:7-8
(7) Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił,
(8) Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.



Odpowiedz sobie samemu proszę ile poświęciłeś czasu na dochodzenie do tych prawd, a ile czasu na służbę dla Kościoła i bliźniego?
Niestety znam wiele osób zwiedzionych badaniem czasów i dat, chronologii i badaniem wieków. Wszyscy są tak zafascynowani szukaniem własnej mądrości że przez to rządzi nimi złość, gniew, nieprzebaczenie, a w ich naukach czasem trafi się odrobina tego czego uczył nas Jezus.

1 Koryntian 1:18-25
(18) Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.
(19) Napisano bowiem: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a roztropność roztropnych odrzucę.
(20) Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata?
(21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.
(22) Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują,
(23) My zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo,
(24) Natomiast dla powołanych i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.
(25) Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie, a słabość Boża mocniejsza niż ludzie.



Apeluję do Ciebie o opamiętanie bo zależy mi na Tobie, abyś nie przegapił całego życia na szukaniu mądrości która w żaden sposób nie może zbawić, ale abyś mógł poznać Jezusa i Jego prawdziwe Słowo.
Pamiętaj że szatan również posługuje się sprytnie Słowem Bożym aby odciągnąć ludzi od Boga. Pamiętaj co mówił Pan o uczonych w Piśmie. Proszę nie idź tą drogą co oni.

Pokój Ci! Niech Pan da się poznać Twemu sercu!


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 gru 2014, 17:29

czujny pisze:Pokój Ci! Niech Pan da się poznać Twemu sercu!

Dołączam się do tego życzenia,
a osobiście przepraszam za wycieczki na temat Twojego zdrowia Serafinie - pisałem tak bo przedziwne wnioski wyciągasz z proroctw, z rolą Polski na czele, co jest dla mnie - no nie gniewaj się - absurdem.
Dlatego przemyśl wpis czujnego, który dobrze Ci radzi, i dlatego podpisuję się pod tym - dla Twojego wiecznego dobra...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 18:05

@czujny
Nie wiem na jakiej podstawie uważa pan że zwiedzenie w większym udziale przypada wiernym niezrzeszonym, ale ja badając proroctwa stwierdzam że jest wręcz przeciwnie. Nie wiem czy jest pan świadom tego co pan zrobił, ale przytoczył pan właśnie fragment dotyczący światowej mądrości, i odniósł go p[an do zgłębiania Słowa bożego, co dla mnie było porównaniem kuriozalnym.
Mówi pan że proroctwa powinniśmy rozpatrywać w kontekście wewnętrznego oświecenia, spotkałem się już wcześniej z tym poglądem wśród protestantów, ale jak to ma się do tych słow Piotra apostoła:
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie. [2P 1;20-21]

Możemy się tu w nieskończoność przekrzykiwać który z nas jest zwiedzionu lub ma złą wolę, ale dopuki nie padną konkrety, są to tylko puste słowa i personalne ataki. Jeżeli uważa pan że moje interpretacje są chybione, to proszę podać własne, bo większość kościołów zajmuje w tej kwestii jakieś stanowisko.
Twierdzi pan też że nie znam prawdziwego słowa bożego. A czy słowa któregoś z pastorów, czy innych autorytetów, są prawdziwszym słowem bożym od słów pisma świętego??


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 18:12

Panie Zbigniewie, dla pana coś co pan napewno zna ;-)
W historii świata znajdziemy tylko jedeną instytucję odpowiadajcą wszystkim
wymienionym w Biblii cechom antychrysta. Chrześcijańscy interpretatorzy proroctw
od najwcześniejszych wieków identyfikowali ją z papieskim Rzymem.
Już w IX wieku Arnulf, arcybiskup Orleanu czy w XIII wieku Eberhard II,
arcybiskup Salzburga widzieli w nim papiestwo.
Bernard z Clairvaux w XII wieku,
Franciszek z Asyżu w XIII wieku, Dante w XIV wieku, dominikanin Girolamo
Savonarola w XV wieku wypowiadali się przeciw korupcji i zaangażowaniu
papiestwa w gromadzenie dóbr i politykę, zamiast w głoszenie Słowa Bożego i pomoc
potrzebującym.
Pogląd, że antychrystem jest średniowieczny system papieski utrzymywali najwybitniejsi
teolodzy na przestrzeni dziejów (np. Kalwin, Luter, Zwingli, Melanchton,
Cranmer, Tyndale, Knox, Bengel, Wesley, Whitefield, Spurgeon, Lloyd-
Jones). Takiego zdania był też Izaak Newton, który spędził kilkadziesiąt lat życia
badajc proroctwa biblijne.


Jonatan Dunkel, "Apokalipsa" str. 38


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 12:57

Nie nawidzę wzywania imienia Pana Boga do czczych rzeczy więc przejdę do konkretów.
@Zbyszek4g
Wysunął pan twierdzenie że moje utorzsamienie góry z wizji Daniela jest absurdalne. Jednakże z pańskich lakonicznych wypowiedzi ciężko wywniskować na czym pan je oparł. W grę wchodzą trzy możliwości. Umówmy się więc że ja je przedstawie, a pan wskaże o którą dokładnie panu chodziło.

Możliwość 1 - Za absurd uważa pan wszystko co niezgodne jest z nauką Adwentystów DS. Inaczej mówiąc uważa pan że w czasie panowania szkarłatnej bestii, lud boży zostanie pochwycony, a wszyscy pozostali padną w tym momencie trupem. I wszystko co się z tym nie zgadza uważa pan za absurd. Jakim jednak cudem królowie zwrócą się przeciw papiestwu - napisano bowiem że rogi zwrócą się przeciw nierządnicy i będą jeść jej ciało - skoro według waszej wersji, w czasie panowania papiestwa, wszyscy mają być zabici lub pochwyceni?

Możliwość 2 - Za absurd uważa pan możliwość przywrócenia ludowi bożemu królestwa. Co jednak w tym wypadku zrobić z licznymi zapowiedziami nawrócenia wszystkich narodów, z zapowiedziami okresu pokoju na ziemi, oraz z zapowiadaną rolą góry Syjon w tym czasie?

Możliwość 3 - Dopuszcza pan możliwość przywrócenia ludowi bożemu królestwa, ale za absurd uważa pan możliwość rozpoczęcia działalności tego królestwa w Polsce. Powodem tego byłyby zapewne słaba pozycja naszej ojczyzny i prym katolicyzmu. Historia uczy jednak, że wzrost potęgi i zmiana polityki wyznaniowej następować mogą bardzo szybko.

@czujny
Dzieje 1;6-8
(6) Gdy oni tedy się zeszli, pytali go, mówiąc: Panie, czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi? (7) Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił, (8) ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi."

Na podstawie tego fragmentu wywnioskował pan że zostałem zwiedziony. Wniosek ten jest zbyt daleko idący, ponieważ ze słów Jezusa ciężko określic czy chodzi mu wszystkich uczniów na przestrzeni wieków, czy tylko o uczniów żyjących w czasach apostołów. Światło na tą kwestię rzuca dopiero fragment księgi Daniela.
On zaś odpowiedział: "Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. [Dn 12;9]

A koniec czasu oznacza tu koniec 1260-ciu lat prześladowań papieskich, z czym zapewne zgodzi się pan Zbyszek. Wynika z tego jasno, że słowa Jezusa dotyczyły chrześcijan zyjących przed rokiem 1798.
A tu inny fragment księgi Daniela pdważający pańskie wnioski:
W pierwszym roku Dariusza z rodu Medów, syna Artakserksesa, sprawującego władzę nad królestwem chaldejskim, 2 w roku pierwszym jego panowania, ja, Daniel, dociekałem w Pismach liczby lat, które objawił Pan prorokowi Jeremiaszowi, że ma się dopełnić siedemdziesiąt lat spustoszenia Jerozolimy. [Dn 9;1-2]

Czy mamy przez to rozumieć że Daniel został zwiedziony?..
Krytykuje pan moją moją służbę nie mając pojęcia ile krwi, potu i łez mnie to wszystko kosztowało. I kiedy mówię o krwi, pocie i łzach to mówię dosłownie. Zatem jeszcze jeden cytat przeciwko pańskiej krytyce badaczy proroctw.
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa
i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych.
Wielu będzie dociekało,
by pomnożyła się wiedza".[Dn 12;4]

Prawda jest taka, że bez zrozumienia symboliki biblijnej, właściwe zrozumienie słowa bożego jest niemożliwe. Nic więc dziwnego, że dla wielu nadmuchanych autorytetów, proroctwa stały się solą w oku. Ale to tylko potwierdzenie tego co napisałem na temat kościoła w Tiatyrze, i niewiasty Jezebel.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 gru 2014, 13:28

Serafin pisze:za absurd uważa pan możliwość rozpoczęcia działalności tego królestwa w Polsce

O to mi głównie chodzi! Robienie z Polski realizatorki proroctw jest naciągnięte jak guma w majtkach :lol:
Już byli w przeszłości np. poeci, którzy Polskę widzieli jako mesjasza narodów- pletli 3 po 3
Dlatego mam uprzedzenie do kolejnych "proroków" o wyjątkowej roli Kraju na Wisłą!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 13:41

A skąd z nowu ta pewność, że jeżeli królestwo zostanie przywrócone to w każdym innym kraju tylko nie wPolsce??


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 13:49

BESTIA Z ZIEMI
Apokalipsa rozdział 13




Obrazek

11 Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok.

Pod koniec XVIII wieku, kiedy to upadła potęga papiestwa, na światowej scenie ukazała się nowa siła, były to Stany Zjednoczone Ameryki. Dwa rogi to USA i pozostająca z nimi w sojuszu Wielka Brytania. Podobieństwo do rogów baranka oznacza że są to narody protestanckie. Mowa Smoka to ideologia oparta na ateiźmie.


12 I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona.

Bestia której rana została uleczona to przywrócone do dawnej świetności papiestwo. Obejmie ono w tym czasie zwierzchnictwo nad światowym systemem religijnym.


13 I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi.
14 I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła.
15 I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.


Chodzi tu o wcielenie w życie projektu Blue Beam. Zakłada on między innymi: wyświetlanie na niebie hologramów, przesyłanie dźwięku bezpośrednio do mózgu i wywoływanie halucynacji.

Obrazek

16 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.


Adwentyści dnia siodmego zakładają że piczęcią bestii jest niedziela, analogicznie do pieczęci bożej, którą w biblii nazywa się Sabatem. Według mnie, może to być jednak czip RFID współpracujący z systemem Blue Beam. Takie czipy stosowane są już jako środki płatności.




Interpretacja ta, jak i wcześniejsze, została przeze mnie mocno zmodyfikowana i odbiega od adwentystycznego pierwowzoru.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 gru 2014, 13:57

Serafin pisze:A skąd z nowu ta pewność, że jeżeli królestwo zostanie przywrócone to w każdym innym kraju tylko nie wPolsce??

Chrystus mówi: KRÓLESTWO MOJE NIE JEST Z TEGO ŚWIATA (mam Ci podać, gdzie to zapisane?), a Ty chcesz je umieścić w jakimś kraju współczesnym...
NONSENS!!! :thumbdown:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 14:13

Królestwo Chrystusa a królestwo Izraela to mała różnica. :thumbdown: Przed chwilą odpowiadałem panu czujnemu odnośnie fragmentu, w którym apostołowie pytają o czas przywrócenia Izraelowi królestwa. Zresztą, panie Zbyszku, decyzja, albo możliwość nr 2, albo możliwość nr 3.
A fragmnt sam mogę przytoczyć:
Odpowiedział Jezus: "Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd". [18;36]

Odnośnie królestwa niebieskiego, mogę za chwilę przytoczyć jeszcze interpretację 12 rozdziału Apokalipsy.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 14:43 przez Serafin, łącznie zmieniany 2 razy.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 14:23

SYMBOLIKA NIEWIASTY, DZIECIĘCIA I WĘŻA
Na przykładzie 12 rozdziału Apokalipsy




Obrazek

1 Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
2 A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.


Niewiasta to lud boży. Słońce to nauka rażąca pogan. Księżyc to prawda umieszczona pośród kłamliwych kultów. Gwiazdy symbolizują 12 pokoleń Izraela. Wyznawcy poglądu zawanego dyspensacjonizmem twierdzą, że chodzi tu o literalny Izrael. Co jest nieprawdą ponieważ listy pawłowe jasno wykazują że duchowym Izraelem są chrześcijanie. Brzemienność oznacza gotowość do utworzenia Królestwa Bożego.


3 I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów -
4 i ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.
5 I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu.


Smok to symbol pogaństwa. Głowy to wszyscy jego zwierzchnicy na przestrzeni wieków, chodzi o Pontifexa Maximusa, najwyższego kapłana Bela. Rogi to królestwa. Dziecię płci męskiej symbolizuje Królestwo Boże. Porwanie do Boga oznacza że królestwo przez pewien okres nie będzie z tego świata, innymi słowy będzie Królestwem Niebieskim.

6 A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


Okres 1260-ciu dni to okres od roku 538 do 1798, kiedy to papiestwo mordować mogło nieposłusznych mu chrześcijan.

7 I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
9 I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.
10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.
11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci.


Niebo symbolizuje sferę religijną. Walka w niebie to dzieło Jezusa, mające na celu nawrócenie pogan. Strącenie Smoka na ziemię to zniszczenie potęgi pogaństwa, i zepchnięcie go do sfery politycznej.

12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu.
13 A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę.


Morze symbolizuje krnąbrną Europę. Ściganie Niewiasty to prześladowania innowierców.

14 I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i 2 czasy, i połowę czasu, z dala od Węża.
15 A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła.
16 Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił.


Skrzydła to symbol władzy religijnej. Danie ich Niewiaście oznacza utworzenie protestantyzmu. Miejsce Niewiasty to prawdopodobnie Ameryka północna. Woda symbolizuje wiarę. Woda z gardzieli węża to fałszywe wierzenia. Pomoc ziemi to zapewniona w Konstytucji Stanów Zjednoczonych tolerancja religijna.

17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.
18 I stanął na piasku [nad brzegiem] morza.


Reszta potomstwa to niezwiedzeni chrześcijanie. Świadectwem Jezusa jest jak mówi Apokalipsa - Duch Proroctwa. Walkan z tymi co strzegą przykazań i mają świadectwo Jezusa, to według mnie zwiedzenie millerytów. Piasek symbolizuje mnogi lud. Stanięcie na piasku to utworzenie Szkarłatnej Bestii.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 17:32

Dzisiaj zakończyłem pierwszy etap mojej prezentacji. Właściwie powinienem jeszcze przedstawić interpretację 17 rozdziału Apokalipsy, ale chyba każdy już wie, że szkarłatną bestią jest światowy system religijno-ekonomiczno-polityczny, a wielką nierządnicą papiestwo.
Od jutra przechodzę do części właściwej, czyli do prezentowania moich autorskich odkryć. Zacznę od siedmiu pieczęci, ponieważ odkrycie to było kluczowe do napisania mojej książki.

Pozdrawiam.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości