Rewolucyjne odkrycia w proroctwach, czyli o mojej książce.

Jak się to wszystko skończy ....
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 21 gru 2014, 17:51

Serafin, dlaczego uważasz (?), że właśnie Twoja interpretacja biblijnych proroctw jest właściwa, a inne interpretacje są złe?
Czy uważasz, że należy ufać Twojej wykładni aby mieć prawdziwy obraz rzeczy?


Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 18:08

To co do tej pory zaprezentowałem nie było jeszcze interpretacją.To tylko małe poprawki w interpretacjach. Nie składam też sam o sobie świadectwa. Zaprezentuję swoje odkrycia i uzasadnię je, i niech każdy według własnego rozsądku oceni.
Faktem jest jednak, że jako pierwszy zinterpretowałem - "od deski do deski" - księgi prorockie Starego Testamentu.


Nowe promo książki.
https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE

A tu jeszcze nowsze, o Rosji.
http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 gru 2014, 18:17

Serafin pisze:Faktem jest jednak, że jako pierwszy zinterpretowałem - "od deski do deski" - księgi prorockie Starego Testamentu.

A skąd masz pewność, że zrobiłeś to dobrze? Podobnie pytanie o proroctwa NT... Skąd wiesz, że dobrze?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 18:29

@Zbyszek4g
Skąd pewność, że mam pewność. ;-) Uważam że moja wersja jest najbardziej prawdopodobna, ponieważ wszystkie elementy, a jest ich w mojej pracy bardzo dużo (230 stron surowej interpretacji bez zbędnego komentarza), pasują do siebie idealnie.
Wszystkie to może przesada, ale napewno zdecydowana większość.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 18:42 przez Serafin, łącznie zmieniany 2 razy.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 gru 2014, 18:38

Serafin pisze:@Zbyszek4g
Skąd pewność, że mam pewność. ;-) Uważam że moja wersja jest najbardziej prawdopodobna, ponieważ wszystkie elementy, a jest ich w mojej pracy bardzo dużo (230 stron surowej interpretacji bez zbędnego komentarza), pasują do siebie idealnie.

Niech to inni ocenią!
Jam niegodny tego!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 21 gru 2014, 18:55

SYMBOLIKA CHERUBÓW


Obrazek
Zasłona miejsca najświętszego


Aby zrozumieć symbolikę jeźdźców należy najpierw zrozumieć, jaką rolę w proroctwie pełnią Cheruby i kim one w ogóle są. Cheruby wywołują każdego jeźdźca z osobna, za każdym razem jeden z nich wywołuje jednego z jeźdźców. Hebrajskie słowo Cherubim znaczy silni, co wskazuje, że otrzymały one od Boga niemałą władzę. Zobaczmy więc, co biblia mówi na temat Cherubów:

O Panie Zastępów, Boże Izraela, który zasiadasz na cherubach, Ty sam jesteś Bogiem wszystkich królestw świata. [Iz 37;16] (Modlitwa Ezechiasza w obliczu zagrożenia asyryjskiego.)


Wtedy ci trzej jakby jednym głosem wysławiali, wychwalali i błogosławili
Boga, mówiąc w piecu:
Błogosławiony jesteś, Panie Boże naszych ojców - pełen chwały i wywyższony
na wieki. Błogosławione niech będzie Twoje imię pełne chwały i świętości -
chwalebne i wywyższone na wieki.
Błogosławiony jesteś w przybytku świętej Twojej chwały - chwalony, sławiony
przez wieki nade wszystko.
Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa - chwalony, sławiony przez
wieki nade wszystko.
Błogosławiony jesteś Ty, co spoglądasz w otchłanie, co na Cherubach zasiadasz
- pełen chwały i wywyższony na wieki.
[Dn 3;51-56]

(Widzimy tu cztery okresy: patriarchalny, przybytku, Królestwa niebieskiego i panowania nad narodami.)

Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej
Chadzałeś, pośród błyszczących kamieni.[...]
Pod wpływem rozkwitu twego handlu wnętrze twoje napełniło się uciskiem
i zgrzeszyłeś, wobec czego zrzuciłem cie z góry Bożej i jako cherub opiekun
zniknąłeś, spośród błyszczących kamieni. [Ez 28;14.16]
(Mowa przeciw królowi Tyru.)

Posłuchaj, Pasterzu Izraela, Ty, co jak trzodę wiedziesz ród Józefa. Ty, który
zasiadasz nad cherubami, zabłyśnij,
przed Efraimem, Beniaminem i Manassesem! Wzbudź Twą potęgę i przyjdź
nam na pomoc! [Ps 80;2-3]
(Wymienione plemiona stacjonowały po zachodniej stronie przybytku. Psalm ten dotyczy Stanów Zjednoczonych. Patrz dalej).

Pan króluje: drżą narody; zasiada na cherubach: a ziemia się trzęsie.
Wielki jest Pan na Syjonie i wyniesiony ponad wszystkie ludy. [Ps 99;1-2]



Widać więc wyraźnie, że zasiadanie na Cherubach oznacza władzę nad narodami, symbolizują one również cztery odziały Izraela, obozujące w czasie wędrówki na pustyni po czterech stronach namiotu przybytku. Oddział dowodzony przez pokolenie Judy znajdował się po stronie wschodniej, przez Rubena po stronie południowej, przez Efraima po stronie zachodniej a przez Dana po stronie północnej. Każdy kierunek posiada w biblii swoją symbolikę: północ i południe to kierunki wrogów Boga, bałwochwalców i ateistów, wschód i zachód symbolizują posłuszeństwo Bogu, przy czym wschód odnosi się także do zwycięstwa i początku.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 21 gru 2014, 19:02

Serafin pisze:To co do tej pory zaprezentowałem nie było jeszcze interpretacją.


No nie żartuj, przecież przedstawiłeś tutaj swoją, dość odważną z resztą, wizję :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 gru 2014, 08:15

Serafin pisze: Faktem jest jednak, że jako pierwszy zinterpretowałem - "od deski do deski" - księgi prorockie Starego Testamentu.
Nie jesteś pierwszy, byli fantaści piszący różne bajki o Biblii, tyle że nic z tego nie wynikło i z twoich fantazji tez nic nie wyniknie. Proroctwa mają swoje określone znaczenie w kontekście planu zbawienia, wszystkie twoje fantazje nie mają z tym planem spójności.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 22 gru 2014, 11:18

Jeżeli pan przejżał plan zbawienia i zna pan rolę proroctw, to proszę się podzielić swoją wiedzą. Bo jak narazie ucieka się pan tylko do znieważania, personalnych ataków i łapania za słówka.
Ja mówię o realnych problemach i realnych wydarzeniach. Nie o lataniu na chmurkach do nieba, jak to jest w przypadku nauki o "cudownym pochwyceniu".
Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami! [1Tes [416-18]

Absurd i brak logiki. Jak można nauczać że fragment ten mówi o pochwyceniu do nieba, skoro mówi on że Bóg zstąpi z nieba a wierni zostana porwani naprzeciw Niego. Inna sprawa że nia ma tu mowy o żadnym niebie. Jest za to mowa o powietrzu. Symbol powierza objaśnia inny fragment listu pawłowego.
I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. [Ef 2;1-2]

Widać na tym przykładzie wyraźnie, że powietrze to to samo co władze i zwierzchności. Jest to sfera polityczna, w której panuje obecnie książę tego świata - Szatan. Porwanie na obłoki symbolizuje więc objęcie przez lud boży władzy politycznej, co jest kolejnym dowodem na czekające nas przywrcenie Izraelowi królestwa.
Niestety wielu tak pociąga perspektywa latania na chmurkach, że nie dostrzegają sprzeczności w tej nauce. Innym problemem jest to, że nie każdemu jest dzisiaj na rękę nauczanie o przywróceniu królestwa.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 22 gru 2014, 11:48

SYMBOLIKA CZTERECH CHERUBÓW


Obrazek

Jedyne co w tej sytuacji pozostaje to ustalenie tożsamości owych jeźdźców, koni i cherubów, kluczem do tego jest wygląd cherubów. Cheruby posiadają postacie zwierząt, a zwierzęta jak wiadomo symbolizują królestwa. Pierwszy cherub podobny jest do Lwa - Lew to symbol Babilonu, kontynuatorem Babilonu w sensie politycznym jest południowo-zachodnia Europa (Dn 2;24-45), w sensie religijnym jest nim papieski Rzym (Obj 17;1-18). Drugi podobny jest do Wołu - Wół to sługa i zwierzę które ma dwa rogi, chodzi tu o zwierzę wychodzące z ziemi, które posiada dwa rogi podobne do rogów Baranka, i służy zwierzęciu, które wyszło z morza, Wół to Stany Zjednoczone Ameryki. Trzeci ma twarz jakby ludzką, czyli taką jaką ma szarańcza z Obj.9;1-11. Tożsamość szarańczy niepodważalnie ustalił Josiah Litch, kiedy to w 1839 roku dokładnie wyznaczył datę upadku imperium osmańskiego. Twarz jakby ludzka oznaczać może tylko i wyłącznie wyznawców Islamu. Cherub podobny do Orła w locie to ten na którym cwałować będzie Bóg, reprezentuje on górę Syjon (Obj.14;1), królestwo, które dzięki mocy Bożej wyłamie się z systemu europejskiego i zniszczy jego fundamenty, natomiast to co z tego systemu pozostanie zniszczy wojna. (Dn 2;34.35.44.45 / 7;27)
Po przeanalizowaniu rozdziału 49 Księgi Rodzaju oraz rozdziału 2 Księgi Liczb, zauważyć można, że każde królestwo posiada swój odpowiednik w konkretnych plemionach izraelskich (jest to niezwykle istotne w perspektywie dalszych odkryć), i tak oddział Judy stacjonujący z Zabulonem i Issacharem po wschodniej stronie Przybytku, odpowiada królestwu odnowionego chrześcijaństwa; oddział Rubena stacjonujący z Symeonem i Gadem po stronie południowej, odpowiada królestwu Islamu; oddział Efraima stacjonujący z Manassesem i Benjaminem po stronie zachodniej, odpowiada Stanom Zjednoczonym; oddział Dana stacjonujący z Aserem i Neftalim po stronie północnej, odpowiada królestwu rzymsko-katolickiemu.
Kiedy cheruby wywołują swoje konie i swoich jeźdźców, ich kolejność w porównaniu z Obj. 5;7 jest odwrócona, co wskazuje że ostatni staną się w tym czasie pierwszymi (Mt 19;28-30 / 20;1-16. Łk 13;29-30). Pierwszy z nich to teraz zwierze podobne do Orła w locie, które mówi jakby głosem gromu, następnie podobne do Wołu i do Człowieka, które mówią normalnie, na końcu jest podobne do Lwa, które mówi tak, że nie jest słyszane ono samo, a jedynie jego głos.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 gru 2014, 14:06

Serafin pisze:Jeżeli pan przejżał plan zbawienia i zna pan rolę proroctw, to proszę się podzielić swoją wiedzą. Bo jak narazie ucieka się pan tylko do znieważania, personalnych ataków i łapania za słówka.
Ja mówię o realnych problemach i realnych wydarzeniach. Nie o lataniu na chmurkach do nieba, jak to jest w przypadku nauki o "cudownym pochwyceniu".
Swoją wiedzą się dzieliłem wiele razy na tym forum, wystarczy poczytać wątki eschatologiczne i nie tylko, a moje opinie o pańskich wymysłach są reakcją na profanowanie świętego Słowa Bożego, które nie służy do tego żeby na nim budować biznes ze sprzedaży jakiejś książki i mieszanie w głowach ludziom. Działania takie jakie pan tu prezentuje są właściwe fałszywym prorokom, którzy zaciemniają przesłanie Słowa Bożego. Wymysły na temat poszczególnych obrazów w proroctwach są u pana próbą wzbudzenia sensacji a nie rzetelnym wyjaśnieniem proroctwa w kontekście i duchu całej Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 gru 2014, 14:10

Serafin, nie wiem, gdzie myślisz szukać kupców swej książki, ale na tym forum to kokosów nie zbijesz!... :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 gru 2014, 14:11

Serafin pisze:SYMBOLIKA CZTERECH CHERUBÓW...
Kompletnie fantastyczne opowieści, to wszystko nie jest prawda.
Po przeanalizowaniu rozdziału 49 Księgi Rodzaju oraz rozdziału 2 Księgi Liczb, zauważyć można, że każde królestwo posiada swój odpowiednik w konkretnych plemionach izraelskich (jest to niezwykle istotne w perspektywie dalszych odkryć)
Nie ma takiego związku, to fantazje religijne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 22 gru 2014, 14:31

@KAAN
Kompletnie fantastyczne opowieści, to wszystko nie jest prawda.

Znowu bezpodstawne oskarżenia i puste ogólniki. Uprzedzam że od tej pory nie będę na takie pustosłowie odpisywał. Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij co było złego.
@Zbyszekg4
Proszę nie szydzić i nie wypowiadać się w imieniu użytkowników foum. Ponieważ według regulaminu, osoby uważające pisma Ellen White za autorytatywne, nie powinny w ogóle wypowiadać się w tym temacie.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 22 gru 2014, 14:37

SYMBOLIKA KONI



Obrazek


Konie i rydwany dawniej kojarzone były z wojną. W biblii oznaczają systemy religijne dążące do dominacji. Jeździec jest królem, czy też przywódcą tego systemu. W Księdze Zachariasza widzimy np. że Jezus był Tym, Który zniszczył rydwany w Efraimie i konie w Jeruzalem - chodzi tu o odrębny kult w Samarii, oraz stronnictwa Saduceuszy i Faryzeuszy. (Za 9;9-10) Także nieposłuszne narody posiadają swoje rydwany i konie, będą one zniszczone w dniu sądu. (Mi 5;9-14) Prawdziwy Kościół będzie w tym czasie pędził jak burza (Iz 66;15) i stanie się narzędziem ręku Boga (Hb 3;8). Psalm 104 werset 3 mówi: "Za rydwan masz obłoki", tak więc doktryna za pomocą której Bóg będzie walczył z innymi systemami jest niepojęta, owiana mgłą tajemnicy. Obłok również pełni w biblii rolę symbolu, ponieważ hebrajskie słowo chanan oznaczające obłok lub chmurę znaczy także prorokować, jest to zatem typowa gra słów. Scena z Księgi Wyjścia, gdzie Bóg walczy z rydwanami Egipskimi, i spowalnia ich koła (rydwan Boży również ma swoje koła, patrz Ez. rozdz.1) spoglądając ze słupa obłoku, ma więc w świetle tego wymiar profetyczny (Wj 14;23-28).


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości