Rewolucyjne odkrycia w proroctwach, czyli o mojej książce.

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 13:03

PROROCTWO O 2300 WIECZORACH I PORANKACH


Zamieszczam przepowiednię o roku 1844. Bardzo głóśną, bardzo kontrowersyjną, kojażoną niesłusznie jedynie z adwentyzmem, a zarazem niestety prezentowaną w sposób niepełny i wyrwany z kontekstu.




Obrazek



KSIĘGA DANIELA 9;24-27

24 Ustalono siedemdziesiąt tygodni nad twoim narodem i twoim świętym miastem, by położyć kres nieprawości, grzech obłożyć pieczęcią i odpokutować występek, a wprowadzić wieczną sprawiedliwość, przypieczętować widzenie i proroka i namaścić to, co najświętsze.
25 Ty zaś wiedz i rozumiej: Od chwili, kiedy wypowiedziano słowo, że nastąpi powrót i zostanie odbudowana Jerozolima, do Władcy-Pomazańca - siedem tygodni i sześćdziesiąt dwa tygodnie; zostaną odbudowane dziedziniec i wał, w czasach jednak pełnych ucisku.


W roku 457 p.n.e. król perski Artakserkses wydał dekret o odbudowie świątyni jerozolimskiej.

7 tygodni + 62 tygodnie = 69 tygodmi 69 tygodni = 483 dni
457 p.n.e. + 483 lata = 27 n.e.
W 27 roku naszej ery miał miejsce chrzest Jezusa i nastąpiło rozpoczęcie jego działalności.

70 tygodni = 490 dni
457 p.n.e. + 490 lat = 34 n.e.
W 34 roku naszej ery ukamionowano Szczepana, a Piotr został posłany do pogan.



26 A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec zostanie zgładzony i nie będzie dla niego... Miasto zaś i świątynia zginie wraz z wodzem, który nadejdzie. Koniec jego nastąpi wśród powodzi, i do końca wojny potrwają zamierzone spustoszenia.
27 Utrwali on przymierze dla wielu przez jeden tydzień. A około połowy tygodnia ustanie ofiara krwawa i ofiara z pokarmów. Na skrzydle zaś świątyni będzie ohyda ziejąca pustką i przetrwa aż do końca, do czasu ustalonego na spustoszenie.


Jeden tydzień to 7 lat - okres działalności chrześcijan wśród żydów.
Pół tygodnia to 3,5 roku - okres od rozpoczęcia działalności do śmierci, zmartwychwstania i ustanowienia nowej ofiary przez Jezusa.



KSIĘGA DANIELA 8;13-14

13 I usłyszałem, że gdy jeden ze świętych mówił, a drugi święty zapytał tego, który mówił: Jak długo potrwa widzenie: wieczna ofiara, zgubna nieprawość, przybytek i podeptane zastępy?
14 On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa.


457 p.n.e. + 2300 lat = 1844 rok
Według 11 rozdziału Apokalipsy, Swiątynia symbolizuje lud boży. Ci którzy opierają się na ludzkiej tradycji, przedstawieni są tam jako poganie i reprezentowani są przez dziedziniec zewnętrzny. Ofiara symbolizuje w biblii wypełnianie prawa. Odzyskanie przez świątynie praw jest więc przywróceniem ludowi bożemu prawdziwych, nie zmienionych przez katechizm, przykazań bożych.


Jest to fascynująca przepowiednia wskazująca dokładnie na okres działalności Pana Jezusa. Odkrycia tego dokonało wielu badaczy pracujących niezależnie od śiebie. Żydzi na przykład, zapisali w talmudzie przekleństwo dotyczące ludzi którzy przewracają kartki księgi Daniela w celu obliczenia roku przyjścia Mesjasza.
Autorstwa zaprezentowanej tutaj interpretacji nie można więc przypisać Williamowi Millerowi. Natomiast interpretacja znaczenia roku 1844, oparta jest na moich własnych odkryciach.



Pozdrawiam Wszystkich
Z Bogiem


Nowe promo książki.
https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE

A tu jeszcze nowsze, o Rosji.
http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 gru 2014, 14:14

Serafin, gdy pierwszy raz tu napisałem, to się Ci spytałem o stan Twojego zdrowia...
Po obejrzeniu tego: https://www.youtube.com/watch?v=SYlf6Wr375Y widzę, że jest on kiepski; wybacz szczerość, ale ktoś Ci to powinien napisać: brednie nad bredniami stworzyłeś i jeśli ktoś Ci wydaje taką książkę , to też warto spytać o stan zdrowia jego... (oczywiście umysłowego)!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 14:21

LISTY DO SIEDMIU KOŚCIOŁÓW

Apokalipsa Jana Rozdział 2 i 3





Obrazek


1 Aniołowi Kościoła w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma w prawej ręce siedem gwiazd, Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników:
2 Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i żeś ich znalazł kłamcami.
3 Ty masz wytrwałość: i zniosłeś cierpienie dla imienia mego - niezmordowany.
4 Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości.
5 Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij! Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie i ruszę świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie nawrócisz.
6 Ale masz tę [zaletę], że nienawidzisz czynów nikolaitów, których to czynów i Ja nienawidzę.


Jest to okres pierwotnego, apostolskiego kościoła.


8 Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył:
9 Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.
10 Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał. Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia, abyście próbie zostali poddani, a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.




Jest to kościół z okresu prześladowań. Dziesięć dni to okres zarządzonych przez cesarza prześladowań z lat 303-313.



12 Aniołowi Kościoła w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma miecz obosieczny, ostry.
13 Wiem, gdzie mieszkasz: tam, gdzie jest tron szatana, a trzymasz się mego imienia i wiary mojej się nie zaparłeś, nawet we dni Antypasa, wiernego świadka mojego, który został zabity u was, tam gdzie mieszka szatan.
14 Ale mam nieco przeciw tobie, bo masz tam takich, co się trzymają nauki Balaama, który pouczył Balaka, jak podsunąć synom Izraela sposobność do grzechu przez spożycie ofiar składanych bożkom i uprawianie rozpusty.
15 Tak i ty także masz takich, co się trzymają podobnie nauki nikolaitów.
16 Nawróć się zatem! Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie niebawem i będę z nimi walczył mieczem moich ust.


Jest to kościół rzymsko-katolicki. Pergamon to miejsce gdzie rezydował najwyższy Bela, Pontifex Maximus. Do Pergamonu przybył on z Babilonu. Po włączeniu azji mniejszej do imperium rzymskiego, tytuł ten przejął cesarz. W roku 538, Justynian przekazał go papieżowi. Rozpusta oznacza wcielenie pogańskich kultów do kościoła katolickiego.


18 Aniołowi Kościoła w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży: Ten, który ma oczy jak płomień ognia, a nogi Jego podobne są do drogocennego metalu.
19 Znam twoje czyny, miłość, wiarę, posługę i twoją wytrwałość, i czyny twoje ostatnie liczniejsze od pierwszych,
20 ale mam przeciw tobie to, że pozwalasz działać niewieście Jezabel, która nazywa siebie prorokinią, a naucza i zwodzi moje sługi, by uprawiali rozpustę i spożywali ofiary składane bożkom.
21 Dałem jej czas, by się mogła nawrócić, a ona nie chce się odwrócić od swojej rozpusty.
22 Oto rzucam ją na łoże boleści, a tych, co z nią cudzołożą - w wielkie utrapienie, jeśli od czynów jej się nie odwrócą;
23 i dzieci jej porażę śmiercią. A wszystkie Kościoły poznają, że Ja jestem Ten, co przenika nerki i serca; i dam każdemu z was według waszych czynów.
24 Wam, zaś, pozostałym w Tiatyrze, mówię, wszystkim, co tej nauki nie mają, tym, co - jak mówią - nie poznali głębin szatana: nie nakładam na was nowego brzemienia,
25 to jednak, co macie, zatrzymajcie, aż przyjdę.



Kościół w Tiatyrze to protestanci. Niewiasta Jezebel to Kościół Katolicki. Ofiary dla bożków to przestrzeganie katolickiej tradycji. Ci, co z nią cudzołożą to przedstawiciele odstępczego protestantyzmu. Łoże boleści to islamizacja. Brzemię to nauka.


1 Aniołowi Kościoła w Sardes napisz: To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd: Znam twoje czyny: masz imię, [które mówi], że żyjesz, a jesteś umarły.
2 Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga.
3 Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś, strzeż tego i nawróć się! Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę jak złodziej, i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie.
4 Lecz w Sardes masz kilka osób, co swoich szat nie splamiły; będą chodzić ze Mną w bieli, bo są godni.
5 Tak szaty białe przywdzieje zwycięzca, i z księgi życia imienia jego nie wymażę. I wyznam imię jego przed moim Ojcem i Jego aniołami.



Kościół w Sardes to Kościół adwentystów dnia siódmego. Siedem Duchów Boga to znak rozpoznawczy Nowego Kościoła (zob. Za 4;1-14). Trzymanie siedmiu gwiazd podkreśla władzę Boga nad postępowaniem Kościołów odrzucających adwentyzm. Imię, które mówi, że Kościół ten żyje, to imię święty, tzn. oddzielony. Czujność to gotowość na przyjęcie nauki Nowego Kościoła. Reszta to lud Boży trzymający się oryginalnego dekalogu. Potrzeba nawrócenia oznacza, że adwentyści zniekształcają naukę Bożą, zapominając jak wzięli i usłyszeli. Ci, co nie splamili swych szat to adwentyści zachowujący przykazania i dystans do błędnych nauk. Chodzenie w bieli z Jezusem oznacza, że ludzie ci staną sie wyznawcami Nowego Kościoła.


7 Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera.
8 Znam twoje czyny. Oto postawiłem jako dar przed tobą drzwi otwarte, których nikt nie może zamknąć, bo ty chociaż moc masz znikomą, zachowałeś moje słowo i nie zaparłeś się mego imienia.
9 Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem.
10 Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi.
11 Przyjdę niebawem: Trzymaj, co masz, by nikt twego wieńca nie zabrał!
12 Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię.


Kościół w Filadelfii to Nowy Kościół. Klucz Dawida to możliwość przywrócenia władzy ludowi Bożemu. Otworzenie drzwi oznacza wpuszczenie Zwycięzcy do domu Dawidowego, czyli powierzenie mu władzy nad teokratycznym królestwem Syjonu. Ludzie z synagogi Szatana to syjońscy katolicy. Ludzie, którzy kłamią, że są Żydami, to ludzie rzekomo przestrzegający przykazań. Próba to Dzień Pański. Wieniec to symbol zwycięstwa. Filar świątyni symbolizuje kluczową funkcję pełnioną wśród ludu Bożego. Nowe Jeruzalem to światowy system poddany Bogu.


14 Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego:
15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.
17 Ty bowiem mówisz: Jestem bogaty, i wzbogaciłem się, i niczego mi nie potrzeba, a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi.
18 Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział.
19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się!
20 Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.
21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.



Kościół w Laodycei to Nowe Jeruzalem. Letniość symbolizuje obojętność. Wzbogacenie to efekt wspaniałości nowych czasów. Złoto oczyszczone w ogniu to wypełnione Słowo Boże. Białe szaty to nieskalane życie. Balsam to nauka Nowego Kościoła (zob. Iz 8;22). Stanie u drzwi i kołatanie oznacza, że ewangelia będzie w tym czasie głoszona po całym świecie. Wieczerzanie to jedzenie chleba i picie win, czyli przyswajanie nauki i doktryn Nowego Kościoła. To, że Zwycięzca zasiądzie na tronie Jezusa oznacza, że zostanie on zwierzchnikiem Nowego Kościoła - por. Za 6;13.


Uwaga!
Interpretacja dotycząca kościołów w Efezie, Smyrnie i Pergamonie oparta jest na odkryciach adwentystów. Cała reszta to odkrycia których dokonałem osobiście. Te cztery kościoły powinienem był właściwie omówić po siedmiu pieczęciach, ale jak już wspomniałem do każdego proroctwa podchodzę całościowo.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 20 gru 2014, 14:27

Serafin pisze:457 p.n.e. + 2300 lat = 1844 rok
Według 11 rozdziału Apokalipsy, Swiątynia symbolizuje lud boży. Ci którzy opierają się na ludzkiej tradycji, przedstawieni są tam jako poganie i reprezentowani są przez dziedziniec zewnętrzny. Ofiara symbolizuje w biblii wypełnianie prawa. Odzyskanie przez świątynie praw jest więc przywróceniem ludowi bożemu prawdziwych, nie zmienionych przez katechizm, przykazań bożych.
Naciągane; a co niby się stało w 1844?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 gru 2014, 14:27

Dawno to wszystko już przerabialiśmy na forum.
Polecam na przykład: 27.09.2014 - pastor Michał Hydzik Seminarium "Co czeka ludzkość? Czasy ostateczne" Dzień 3, cz.3

27.09.2014 - pastor Michał Hydzik Seminarium "Co czeka ludzkość? Czasy ostateczne" Dzień 3, cz.2

27.09.2014 - pastor Michał Hydzik Seminarium "Co czeka ludzkość? Czasy ostateczne" Dzień 3, cz.1

26.09.2014 - pastor Michał Hydzik Seminarium "Co czeka ludzkość? Czasy ostateczne" Dzień 2, cz.2

26.09.2014 - pastor Michał Hydzik Seminarium "Co czeka ludzkość? Czasy ostateczne" Dzień 2, cz.1

25.09.2014 - pastor Michał Hydzik Seminarium "Co czeka ludzkość? Czasy ostateczne" Dzień 1, cz.2

25.09.2014 - pastor Michał Hydzik Seminarium "Co czeka ludzkość? Czasy ostateczne" Dzień 1, cz.1

Swego czasu też dokładną analizę czasów ostatecznych słuchałam z tej strony:
http://malinka.org.pl/archiwum-kazan/
Nie łudź się, nikt przy zdrowych zmysłach nie wyda ci tego. A i mnie też się już nie chce czekać na twoją interpretację w sprawie Polski.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 gru 2014, 14:29

kontousunięte1 pisze:A i mnie też się już nie chce czekać na twoją interpretację w sprawie Polski.

W stopce Serafina jest link do filmiku- tam coś o Polsce znajdziesz


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 gru 2014, 14:32

Zbyszekg4 pisze:W stopce Serafina jest link do filmiku- tam coś o Polsce znajdziesz

Nie zauważyłam. Posłucham i już nie będę się katować czytaniem ;-)


Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 14:35

Zbyszekg4 pisze:Serafin, gdy pierwszy raz tu napisałem, to się Ci spytałem o stan Twojego zdrowia...
Po obejrzeniu tego: https://www.youtube.com/watch?v=SYlf6Wr375Y widzę, że jest on kiepski; wybacz szczerość, ale ktoś Ci to powinien napisać: brednie nad bredniami stworzyłeś i jeśli ktoś Ci wydaje taką książkę , to też warto spytać o stan zdrowia jego... (oczywiście umysłowego)!



Panie Zbigniewie. Biorąc pod uwagę pańskie wyznanie, i to że uważa pan Ellen G. White za prorokinię, a jej pisma za boże objawienie, wcale mnie nie dziwi pańska reakcja.

I proszę o ponownie rozważenie tych słów:

Kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego" (Mat.5,22)


Aramejskie słowo raka -„ pusta głowo" to zniewaga podobna do nazwania kogoś gniewnie „głupcze".

Pozdrawiam


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 14:43

kontousunięte1 pisze:Dawno to wszystko już przerabialiśmy na forum.


Jeżeli tak to pisząc o kościołach z Tiatyry, Sardes, Filadelfii i Laodycei dopuściłem się plagiatu. A z tego co mi wiadomo nie zrobiłem tego. Proszę jeszcze raz sprawdzić czy interpretacje zawarte we wspomnianych wykładach, napewno pokrywają się z moimi. Pozdrawiam.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 gru 2014, 14:52

Serafin, nie nazwałem Cię słowem, jakie cytujesz. Tylko zastanawiam się głośno nad stanem Twojego zdrowia... Jeśli Ty tak samo zechcesz się zastanowić nad moim zdrowiem, tzn., że się o mnie troszczysz- za co będę wdzięczny, bo to dobry znak zainteresowania... (tyle dziś zobojętnienia)
Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 14:53

KAAN pisze:Naciągane; a co niby się stało w 1844?

Wiąże się to z działalnością millerytów. To oni w tym czasie postulować zaczęli zachowywanie oryginalnego, biblijnego dekalogu. Co do symboliki ofiary, to wiele fragmentów potwierdza fakt, że zachowywanioe przykazań jest antytypem codziennej ofiary. Jestem jednak otwarty na sugestie.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 gru 2014, 14:58

Zbyszekg4 pisze:Serafin, nie nazwałem Cię słowem, jakie cytujesz. Tylko zastanawiam się głośno nad stanem Twojego zdrowia... Jeśli Ty tak samo zechcesz się zastanowić nad moim zdrowiem, tzn., że się o mnie troszczysz- za co będę wdzięczny, bo to dobry znak zainteresowania... (tyle dziś zobojętnienia)
Pozdrawiam

Obłudniku, jeżeli myślisz że mnie w ten sposób sprowokujesz to się mylisz.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 gru 2014, 14:59

Serafin pisze:Obłudniku

Także Cię pozdrawiam! :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 20 gru 2014, 15:02

Serafin pisze:
KAAN pisze:Naciągane; a co niby się stało w 1844?

Wiąże się to z działalnością millerytów. To oni w tym czasie postulować zaczęli zachowywanie oryginalnego, biblijnego dekalogu. Co do symboliki ofiary, to wiele fragmentów potwierdza fakt, że zachowywanioe przykazań jest antytypem codziennej ofiary. Jestem jednak otwarty na sugestie.
Jestem bardzo tolerancyjny na różne rzeczy ale to jest głupota jakiej dawno nie czytałem. Zajmij ty się czymś pożytecznym, Słowo Boże nie jest od manipulowania i ośmieszania treści przez jakiś domorosłych proroków (fałszywych). Takie kombinacje są profanowaniem Słowa Bożego które jest święte i doskonałe a Piotr napisał:

2Ptr 3:15 A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;
16 Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.
17 Wy tedy, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście, zwiedzeni przez błędy ludzi nieprawych, nie dali się wyprzeć z mocnego swego stanowiska.
18 Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy.

Tyle już było zwodzicieli, którzy wykręcali Słowo Boże; po co jeszcze dokładać do tego następne porcje kłamstwa?

Dekalog nie jest do przestrzegania przez chrześcijan, była o tym obszerna dyskusja nie ma sensu powracać do fałszywych nauk.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 15:09

Zbyszekg4 pisze:Po obejrzeniu tego: https://www.youtube.com/watch?v=SYlf6Wr375Y widzę, że jest on kiepski; wybacz szczerość, ale ktoś Ci to powinien napisać: brednie nad bredniami stworzyłeś i jeśli ktoś Ci wydaje taką książkę , to też warto spytać o stan zdrowia jego... (oczywiście umysłowego)!


O co Ci chodzi, teraz fantastyka jest w modzie :D
Serafin, głosowałeś na PiS?



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości