Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 27 paź 2016, 15:28

KAAN pisze:Znaczy ze stosujesz metodę gazety wyborczej obrzuć błotem a nuż się coś przyklei.

Nie, mowie o znikomej choc istniejacej grupie siejacej takie nauki która może wplywac na kompromisowe nauki ludzi poprawnie myslacych. Szczegolnie kiedy jest to Starszy czy Pastor i nie wypada komus w Zborze podwarzac "nauki" a żeby nie robic problemu to albo sie temat omija albo kompromisuje.
Mówisz o czymś czego nie znasz, sam źle myslisz i nie umiesz poprzeć swoich myśli Słowem. Niestety mniejszość ma racje nie większość.
KAAN pisze:No i co z tego? Czytałeś wersety które podałem? Tam napisano że "odwróci bezbożność od Jakuba" , czyli będzie to dzieło Boże nie ludzkie i niezależne od obecnych uczynków Izraela.
A wybrani we fragmencie Jana oznacza Nowo Narodzonych, jesli widzisz tam dodatkowo caly Izrael ktory sie odwroci od bezboznosci do tego czasu to super.
Nie dodatkowo, ale tylko, nie ma tam Kościoła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: Samolub » 27 paź 2016, 15:41

Mniejszość ma zawsze rację? Heh
Mowilem o Starszych czy Pastorach ktorzy nauczaja że Zydzi zbawiaja sie z zakonu bo ich inne zasady obowiazują

Czemu nie ma i skad informacja że chodzi tam o wyłącznie Izrael ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 27 paź 2016, 16:28

Samolub pisze:Mniejszość ma zawsze rację? Heh
Gdzie napisałem ze mniejszość ma zawsze rację? Napisałem że w sprawach zbawienia i wiary mniejszość ma rację. Większa część chrzescijaństwa to chrześcijaństwo nominalne i nie ma właściwej doktryny w wielu sprawach.
Mowilem o Starszych czy Pastorach ktorzy nauczaja że Zydzi zbawiaja sie z zakonu bo ich inne zasady obowiazują
No i co z tego że jakiś pastor sobie fantazjuje? To problem tego pastora, lepiej zajmij się sprawami merytorycznymi.
Czemu nie ma i skad informacja że chodzi tam o wyłącznie Izrael ?
Bo kontekst na to wskazuje, w Ap 7 wymieniono 12 pokoleń Izraela konkretnie z nazwy, a poza tym Mówi o tym Rz11.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 27 paź 2016, 16:28

To co mnie zaczyna niepokoić u KAANa to przeświadczenie że coś w NT jest dla Izraela, a całość może ale nie musi być dla chrześcijan.
Wszystko jest dla chrześcijan, inaczej moglibyśmy dowolnie ciachac Biblię jak nam się to podoba, a niektórym się podoba robić pochwycenie.
Ponadto podwazalibysmy Wszechwiedze Jezusa. Jeżeli to co na górze Oliwnej mówił o końcach czasu dla Zydow, to co miał do przekazania dla chrześcijan? Może nic nie miał nam do zakomunikowania? Może chrześcijanie nie są zatem do zbawienia?


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: kruszynka » 27 paź 2016, 18:03

2tm31617 pisze:To co mnie zaczyna niepokoić u KAANa to przeświadczenie że coś w NT jest dla Izraela, a całość może ale nie musi być dla chrześcijan.

Przeświadczenie Kaana, powiadasz.
A jakie jest Twoje kiedy studiujesz ten temat w biblii? Inne? Bo ten niepokój może wynikać tylko z tego, że Pismo zapewnia Cie inaczej tej sprawie.

Prosiłeś Kaana o jakieś materiały, wykłady .... Ja może nie Kaan, ale polecę ted24.pl
http://ted24.pl/index.php?option=com_jd ... Itemid=115
I na samym dole Zielfeld Horst "przyszłość Europy", "przuszłość Kościoła", :przyszłość Europy i Izraela", "przyszłość Izraela"
Jest tego trochę a ja Ci polecam prześledzić z pismem w ręku. Zapewniam że Cię wciągnie :)

Może wróci Ci pokój ;-)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 28 paź 2016, 12:34

2tm31617 pisze:To co mnie zaczyna niepokoić u KAANa to przeświadczenie że coś w NT jest dla Izraela, a całość może ale nie musi być dla chrześcijan.
Co rozumiesz "dla" Izraela albo "dla" Kościoła? Wszystko jest dla Kościoła, ale nie wszystkie proroctwa dotyczą Kościoła. Niektóre dotyczą tylko Izraela, niektóre Kościoła a niektóre łączą sprawy dotyczące Kościoła I Izraela. Twoje obawy, niepokoje wynikają ze spustoszenia umysłu chrześcijan przez ideologię zastąpienia będącą częścią ideologi Augustyna, to najbardziej bałamutna ideologia jaka miesza chrześcijanom w głowach tak, że nie potrafią zrozumieć eschatologii we właściwym kształcie.

Wszystko jest dla chrześcijan, inaczej moglibyśmy dowolnie ciachac Biblię jak nam się to podoba, a niektórym się podoba robić pochwycenie.
Nie rozumiesz czym jest Biblia - Słowo Boże. To nie jest chrześcijański katechizm i Kościół nie jest centralną postacią i grupą ludzi. Centrum Biblii to osoba Pana Jezusa, a centralną grupą ludzi to naród wybrany - Izrael. Dlatego Paweł napisał 11 rodział listu do Rzymian, koniecznie go przeczytaj. Cacytują ci tylko słowa abyś nie wynosił się nad Izrael:

17 Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
18 To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
19 Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
20 Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
21 Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędził też ciebie.

....
25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.

Potrzeba chrześcijanom skromności i pokory przed Bogiem, aby nie myśleć o sobie więcej niż jest napisane.

Ponadto podwazalibysmy Wszechwiedze Jezusa.
Jest dokładnie odwrotnie, teologia zastąpienia podważa majestat królewski Pana Jezusa i deprecjonuje jego prawdomówność.
Jeżeli to co na górze Oliwnej mówił o końcach czasu dla Zydow, to co miał do przekazania dla chrześcijan? Może nic nie miał nam do zakomunikowania? Może chrześcijanie nie są zatem do zbawienia?
Dokładnie odwrotnie, cała eschatologia pokazuje, jak wielką łaskę otrzymali poganie w Panu Jezusie, większą nawet niż Izrael, bo królowanie Kościoła jest ponad Izraelem, a nawet aniołami. Pokazuje jak wielka jest łaska Pańska, że Kościół zostanie ochroniony jak prawdziwa narzeczona od ataków diabelskich i czasów sądu. Widząc co będzie udziałem Izraela i niewierzących tym bardziej wychwalamy Boga za jego łaskę, ze uchronił nas od tych okropnych sądów jakie oni będą musieli przejść, bo odrzucili Zbawiciela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 28 paź 2016, 13:51

Dziękuję Kaan i kruszynka. Przemyślę raz jeszcze.

Ale mimo to będę zadawał po jednym pytaniu, o cały czas nie umiem tego sobie ułożyć jak Wy to postrzegacie.

Skąd zatem na pewno wiadomo, że gniew Boży = wielki ucisk? Jak dla mnie gniew Boży zaczyna się gdzieś w wielkim ucisku...
Mamy być, jako Kościół, Drogą awaryjną - pochwyceniem, przeprowadzeni przez gniew Boży. Rozmiem, ale nie widzę wprost, by zaczynał się z pochwyceniem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 28 paź 2016, 18:16

2tm31617 pisze:Skąd zatem na pewno wiadomo, że gniew Boży = wielki ucisk? Jak dla mnie gniew Boży zaczyna się gdzieś w wielkim ucisku...
Wynika to z opisów tego okresu we wszystkich proroctwach, np. w Mat 24.37-39 przyrównuje ten sąd do sądu potopu, i koresponduje z gwałtownością tego sądu w.22 "... nie ocalałaby żadna istota".
2tm31617 pisze:Mamy być, jako Kościół, Drogą awaryjną - pochwyceniem, przeprowadzeni przez gniew Boży. Rozmiem, ale nie widzę wprost, by zaczynał się z pochwyceniem.
To proces poszlakowy; to że będzie to przed pochwyceniem mówią poszlaki: nieobecność Kościoła w najtragiczniejszych wydarzeniach wielkiego ucisku, wyeksponowanie Izraela jako głównego"gracza" w tych wydarzeniach, nastawienie na przywrócenie królestwa Izraelowi i wypełnienie obietnic ST o królestwie, "zejście z pola" Tego który powstrzymuje antychrysta przed działaniem itd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 28 paź 2016, 21:30

nie wiem, nie czuję tego...
Turkanik nie pomógł, Ty mnie też nie przekonujesz. Zaczynam czytać ksiażkę Hendriksena "Więcej niż zwycięzcy", facet znający hebrajski i grekę i 20 innych języków, całe życie z Biblią, więc nie mniej mądry niż Turkanik, nie wiem czego się spodziewać, ale może rzuci jakieś nowe światło na wielki ucisk.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: christianinroman » 28 paź 2016, 22:32

Dziwni my jesteśmy chrześcijanie chlubiący się poznaniem. Dzięki niech będą Bogu za cząstkowe poznanie. Spieramy się kiedy będzie pochwycenie kościoła Pana Jezusa, czy przed, czy w czasie, czy po ucisku i jak stwierdziliśmy z jedną Siostrą, to najważniejsze być gotowym na spotkanie z Bogiem. Bo jak jesteś gotowy(a), to ta znajomość - poznanie tej prawdy o ucisku i pochwyceniu nic nie pomoże. Jak jesteś w Panu zakorzeniony i z NIM złączony to żadne utarczki - dyskusje kto ma rację nie osłabią twojej wiary.


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 29 paź 2016, 06:34

christianinroman pisze:Dziwni my jesteśmy chrześcijanie chlubiący się poznaniem. Dzięki niech będą Bogu za cząstkowe poznanie. Spieramy się kiedy będzie pochwycenie kościoła Pana Jezusa, czy przed, czy w czasie, czy po ucisku i jak stwierdziliśmy z jedną Siostrą, to najważniejsze być gotowym na spotkanie z Bogiem. Bo jak jesteś gotowy(a), to ta znajomość - poznanie tej prawdy o ucisku i pochwyceniu nic nie pomoże. Jak jesteś w Panu zakorzeniony i z NIM złączony to żadne utarczki - dyskusje kto ma rację nie osłabią twojej wiary.

Lepiej uważaj. Bo jak nie pojmiesz Słowa Bozego i pochwycenia to nie jesteś wierzący.
KAAN nadal nie odpowiedziałeś skąd wynika że gniew Boży trwa rowno 7 lat?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: jj » 29 paź 2016, 15:30

Trzeba wyjasnic kilka nieporozumien w tym temacie.

- Rozne obietnice dal Pan Bog Izraelowi/Zydom
- Rozne (inne) obietnice dal Pan Bog poganom
- Jeszcze inne (wspolne) obietnice dal Pan Bog Zydom i poganom, jako Kosciolowi,
jednak:
Wszystkie obietnice, jakie Pan Bog dal czlowiekowi, zostaly wykonane i potwierdzone wylacznie w Panu Jezusie!
Nic nie dokona sie, ani nie dokonalo sie poza Jego plecami. Nie ma odzielnych obietnic dla Izraela, ktorych potwierdzenie dokona sie przez uczynki Prawa, czy przez praktykowanie judaizmu.

(20) Bo obietnice Boże, ile ich było, w nim znalazły swoje "Tak"; dlatego też przez niego mówimy "Amen" ku chwale Bożej.
(2 list do Koryntian 1:20, Biblia Warszawska)


Przez swoich prorokow obiecal Pan Bog 1000-letni okres panowania Kosciola na ziemi, zanim jeszcze stworzy nowa ziemie i nowe niebo. Ta obietnica dotyczy oddzielnie Izraela, odzielnie pogan i oddzielnie Kosciola.
- Jesli chodzi o Kosciol, zlozony z wierzacych i zbawionych pogan i Zydow, beda oni rzadzic w przemienionym ciele, wraz z Chrystusem, narodami, ktore pozostana na ziemi po wielkim ucisku.
- Jesli chodzi o Izrael - Krolestwo zarzadzane bedzie z Jerozolimy. Bedzie to panowanie milosci z Chrystusem Krolem.
- Jesli chodzi o pogan - otrzymaja wyjatkowa mozliwosc uczestniczenia w 1000-letnim okresie historii bez smierci, bez cierpienia w pelnej harmonii z przyroda, ktora przemieniona zostanie pod wplywem obecnosci Chrystusa i nieobecnosci szatana.

Zanim to wszystko nastapi, musi objawic sie zapowiadany antychryst. Swiatu objawi sie jako zwycieski polityk. Izraelowi, jako mesjasz. Wierzacym, jako czlowiek niegodziwosci. Jednak najpierw musi nastapic opisywany w Mat. 24 "poczatek bolesci". Dalej nie widac juz Koscíola, ale Zydow, zgromadzonych w Izraelu z calego swiata i dokonujacy sie na nich ucisk.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: Torcik » 29 paź 2016, 20:14

- Jesli chodzi o Kosciol, zlozony z wierzacych i zbawionych pogan i Zydow, beda oni rzadzic w przemienionym ciele, wraz z Chrystusem, narodami, ktore pozostana na ziemi po wielkim ucisku.

Mam problem z zrozumieniem tego zdania. Czy oznacza to, że tu, na ziemi, będą w przemienionych ciałach rządzić chrześcijanie, a reszta ludności będzie w ciałach takich, jak mamy obecnie?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: 2tm31617 » 29 paź 2016, 20:27

jak Wy widzicie, które obietnice są dla Żydów, a które dla pogan/Kościoła?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: jj » 29 paź 2016, 21:13

Torcik pisze:
- Jesli chodzi o Kosciol, zlozony z wierzacych i zbawionych pogan i Zydow, beda oni rzadzic w przemienionym ciele, wraz z Chrystusem, narodami, ktore pozostana na ziemi po wielkim ucisku.

Mam problem z zrozumieniem tego zdania. Czy oznacza to, że tu, na ziemi, będą w przemienionych ciałach rządzić chrześcijanie, a reszta ludności będzie w ciałach takich, jak mamy obecnie?


Tak. Dobrze zrozumiales.
Wszyscy zbawieni otrzymaja takie ciala, jakie mial Pan Jezus po zmartwychwstaniu:

(20) Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa, (21) który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.
(List do Filipian 3:20-21, Biblia Warszawska)

(39) Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. (40) A gdy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. (41) Lecz gdy oni jeszcze nie wierzyli z radości i dziwili się, rzekł im: Macie tu co do jedzenia? (42) A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. (43) A On wziął i jadł przy nich.
(Ew. Łukasza 24:39-43, Biblia Warszawska)

(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.
(1 List do Tesaloniczan 4:16-18, Biblia Warszawska)

(51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni
(1 list do Koryntian 15:51-52, Biblia Warszawska)


...i beda panowali z Chrystusem na ziemi przez 1000 lat:

(4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(Apokalipsa (Objawienie) 20:4-6, Biblia Warszawska)


Inni zmarli nie ozyja az sie dopelni owe 1000 lat.
Natomiast narody, ktore przezyly wielki ucisk, beda zyc pod panowaniem Chrystusa i Swietych az do czasu buntu:

(7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego (8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich
(Apokalipsa (Objawienie) 20:7-9, Biblia Warszawska)



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości