Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: Psrus » 01 gru 2014, 14:55

Jeśli nie będzie porwania na obłoki w ukryciu to jakie będzie porwanie? Ile będzie przyjść Pana?


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 01 gru 2014, 15:45

15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte* - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd* i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.
23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą*. 29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte*. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego*, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich* z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą* o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych* z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

Błyskawica, którą widać od jednego krańca ziemi po drugi, ukryta i niewidoczna będzie:) A zebranie wybranych i uniesienie ich na obłoki przed Baranka, to też porwanie w ukryciu, nie? ;-)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 gru 2014, 01:32

Nie chodzi o porwanie tylko o ty z czym to się je czyli właściwe całą otoczkę, która ma towarzyszyć porwaniu. Ok? ;)

- 70 tydzień Daniela wypełnia się w czasach Chrystusa
- ohyda spustoszenia odnosi się do wydarzeń 70 r

Jeżeli więc odejmiemy jeszcze bestię i obraz bestii to sam przyznasz, że nie wiele zostaje z sekretnego pochwycenia, 3.5 letniego panowania Antychrysta, znamienia Bestii itp..

Samo natomiast pochwycenie, zmartwychwstanie, głos trąby są to są rzeczy Biblijne i tu nic się nie zmienia. Biblia opisuje pochwycenie jako zmartwychwstanie i przemienienie żyjących w czasie jego przyjścia.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 gru 2014, 10:16

Zresztą. Co mówi Biblia o przyjściu Jezusa?

Hebr 9:27 - A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
9:28 - tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

2 Tesal 1:5 - jest to dowodem sprawiedliwego sądu Bożego i tego, że zostaliście uznani za godnych Królestwa Bożego, za które też cierpicie,
1:6 - gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,
1:7 - a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
1:8 - w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.


Tu jest dokładnie napisane z czym będzie się wiązało drugie przyjście Chrystusa. I widać z tego, że drugi raz Chrystus przyjdzie

- aby WAM uciskanym dać odpoczynek
- wymierzyć sprawiedliwość ludziom nie posłusznym

Podkreśliłem WAM ponieważ tu Paweł mówi o świętych czyli takich, którzy wierzą Ewangelii. Widać tu, że podczas tego przyjścia są wierzący na ziemi i to Pan wymierza sprawiedliwość. Ten fragment nie pasuje do 3,5 letniego ucisku itd.

Niemniej ucisk przed przyjściem Jezusa ma być ale wierzący będą w nim uczestniczyć tak jak uczestniczyli w nim przez wieki.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 gru 2014, 15:22

andevi pisze:15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte* - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd* i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.


Zacytowałeś spory fragment ale skąd wiadomo, że dotyczy on 3,5 letniego ucisku? Ewangelista Łukasz odniósł to wydarzenie do oblężenia Jerozolimy w 70 r.

Dlaczego ten fragment może odnosić się do tych wydarzeń? Nikt chyba nie ma wątpliwości że w tym czasie było ogromne prześladowanie uczniów Jezusa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 gru 2014, 08:50

Chcę wierzyć pisze:Nie chodzi o porwanie tylko o ty z czym to się je czyli właściwe całą otoczkę, która ma towarzyszyć porwaniu. Ok? ;)

- 70 tydzień Daniela wypełnia się w czasach Chrystusa
- ohyda spustoszenia odnosi się do wydarzeń 70 r

Jeżeli więc odejmiemy jeszcze bestię i obraz bestii to sam przyznasz, że nie wiele zostaje z sekretnego pochwycenia, 3.5 letniego panowania Antychrysta, znamienia Bestii itp..

Samo natomiast pochwycenie, zmartwychwstanie, głos trąby są to są rzeczy Biblijne i tu nic się nie zmienia. Biblia opisuje pochwycenie jako zmartwychwstanie i przemienienie żyjących w czasie jego przyjścia.

Wiele proroctw ma bliższe i dalsze wypełnienie. Reprezentujesz bardzo płytkie zrozumienie Pisma.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 gru 2014, 11:27

Argumenty poproszę a nie stwierdzenia "to są takie rzeczy co najstarszym góralom się nie śniły"
Stanowisko moje jest chyba bliższe temu co sądzili protestanci na przestrzeni wieków niż to czego się dziś naucza.

Zresztą. Jeżeli oczekujesz, że ludzie będą tylko przytakiwać to może nie zakładaj takiego wątku z pytaniem. ;)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 gru 2014, 12:46

Argumenty poproszę a nie stwierdzenia "to są takie rzeczy co najstarszym góralom się nie śniły"
Stanowisko moje jest chyba bliższe temu co sądzili protestanci na przestrzeni wieków niż to czego się dziś naucza.

Zresztą. Jeżeli oczekujesz, że ludzie będą tylko przytakiwać to może nie zakładaj takiego wątku z pytaniem.

Lol nie oczekuję.
Jakie argumenty?
Argumentem na to że proroctwa mają bliższe i dalsze wypełnienie jest np. proroctwo o upadku Babilonu. Babilon upadł według proroctwa Izajasza, ale jeszcze będzie Wielki Babilon, który upadnie.
Bardzo wiele proroctw ma jakieś odniesienie do innego "levelu" na którym mogą się wypełnić.
Ja nie mam problemu np. z tym, że Księge Objawienia można do pewnego stopnia interpretować w aspekcie historycznym, chociaż jestem futurystą. Dziwią mnie za to ludzie, którzy potrafią się wykłócać, że np. ohyda spustoszenia już była i na pewno nie można tego odnieść do niczego innego w przyszłości.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 gru 2014, 13:12

Wielki Babilon upadł czyli ten historyczny. Cesarstwo Rzymskie zostało nazwane w Objawieniu Babilonem i także to proroctwo się wypełniło ale później miał powstać pomnik Bestii. I dlatego proroctwo o upadku Babilonu wypełnia się kilka razy. Ale to wynika z tekstu. Podobnie jest z uciskiem.
Jeżeli chodzi natomiast chodzi o ohydę spustoszenia z Mat i Daniela to odnosi się do wydarzeń z 70 r. Gdzie zarówno z Daniela jak i w Mateusza zostało zapowiedziane zburzenie miasta i świątyni.

Mat 24:20 - Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.

Prosta wypowiedź skierowana do uczniów "Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat." Czy tak czynisz? Czy modlisz się aby twoja ucieczka nie wypadła w Szabat? Nie? Bo kościół będzie zabrany? To dlaczego Jezus mówi "módlcie się"?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 gru 2014, 18:12

Prosta wypowiedź skierowana do uczniów "Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat." Czy tak czynisz? Czy modlisz się aby twoja ucieczka nie wypadła w Szabat? Nie? Bo kościół będzie zabrany? To dlaczego Jezus mówi "módlcie się"?

A czy ja mieszkam w Jerozolimie?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jeśli nie sekretne porwanie to jakie porwanie?

Postautor: KAAN » 09 gru 2014, 18:23

pozytywista pisze:Jeśli nie będzie porwania na obłoki w ukryciu to jakie będzie porwanie? Ile będzie przyjść Pana?
Nie napisano w Biblii o ukryciu, Pan Jezus będzie widoczny dla wszystkich zbawionych i nie może zostać niezauważone zabranie wielu ludzi - zniknięcie Kościoła z ziemi, a i zmartwychwstanie może być wstrząsem dla wielu.
Przyjście Pana na ziemię jest jedno, innym wydarzeniem będzie zabranie Kościoła i spotkanie z Panem w obłokach w powietrzu (p. alegoria spotkania Izaaka i Rebeki).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 gru 2014, 18:33

Nie napisano w Biblii o ukryciu

Dlatego i ja nie wierzę już w sekretne porwanie przed uciskiem ale w przyjście Pana i spotkanie z nim po wielkim ucisku, a nie przed. Biblia wszędzie pokazuje, ze przyjście Pana będzie widoczne (nie tylko dla wierzących, tego w Biblii nie pisze, musicie to wczytywać w tekst z powodu swoich założeń) i że jak Pan odszedł tak wróci, i taki jest przekaz Biblii, tego mamy oczekiwać, nie zaś że my coś zobaczymy a reszta świata nie, przed tym ostrzega Pan Jezus w Mat 24 dlatego nie będę w to wierzył. Nikt komu by dano Biblię i powiedziano: przeczytaj ją i powiedz co tam pisze, nie wpadłby na całe to sekretne porwanie gdzie Jezus będzie widoczny dla wierzących, a potem kolejne przyjście za 7 lat i bycie znowu widocznym ale dla wszystkich. To jak z Gap Theory, nikt o zdrowym i uczciwym podejściu do tekstu by na to nie wpadł czytając Biblię, ale rozpleniło się to i ludzie w to wierzą. Dziś cały świecki świat wierzy że jeżeli chrześcijaństwo ma rację, to kościół zostanie porwany w ukryciu, są hollywoodzkie filmy o tym, czy naprawdę tak trudno zauważyć że jeżeli świat w coś wierzy to za każdym razem okazuje się to błędnym przekonaniem? Dziwię się tobie KAAN że przekonuje cię sekretne porwanie, bo mnie nie przekonuje, cudak z kategorii tej samej wiarygdoności co gap theory.

(p. alegoria spotkania Izaaka i Rebeki).

Aha, czyli porwanie po ucisku już nie jest tego alegorią, musi być rozpiętość 7 lat. Rzeczywiście to ma sens, taki, że hej.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 gru 2014, 11:24

pozytywista pisze:
Nie napisano w Biblii o ukryciu
Dlatego i ja nie wierzę już w sekretne porwanie przed uciskiem ale w przyjście Pana i spotkanie z nim po wielkim ucisku, a nie przed..
Nie uwzględniasz reszty tego co napisałem o przyjścia Pana po Kościół nie na ziemię, ale na obłoki w powietrze ponad ziemią.

Biblia wszędzie pokazuje, ze przyjście Pana będzie widoczne...
Oczywiście, chodzi o przyjście na ziemię w celu zwycięstwa nad narodami i zaprowadzeniem porządku w milenium.

Nikt komu by dano Biblię i powiedziano: przeczytaj ją i powiedz co tam pisze, nie wpadłby na całe to sekretne porwanie gdzie Jezus będzie widoczny dla wierzących, a potem kolejne przyjście za 7 lat i bycie znowu widocznym ale dla wszystkich.
Wpadłby, na to gdyby uważnie czytał i nie był pod wpływem tradycyjnych eschatologii opartych o augustiańskie teorie.
przeczytaj 1Tes 4:13-5:11.

To jak z Gap Theory, nikt o zdrowym i uczciwym podejściu do tekstu by na to nie wpadł czytając Biblię, ale rozpleniło się to i ludzie w to wierzą.
Chyba coraz mniej ludzi w to wierzy i dobrze.

Dziś cały świecki świat wierzy że jeżeli chrześcijaństwo ma rację, to kościół zostanie porwany w ukryciu, są hollywoodzkie filmy o tym, czy naprawdę tak trudno zauważyć że jeżeli świat w coś wierzy to za każdym razem okazuje się to błędnym przekonaniem?
Masz chyba trochę niewłaściwy przegląd sytuacji, akurat świat nie wierzy w porwanie Kościoła, nawet znakomita większość chrześcijaństwa w to nie wierzy, a filmy robione sa z chęci wywołania sensacji i zarobku. Niektóre filmy zawierają jednak elementy prawdy i właściwie układają wydarzenia. Tak się skłąda, że w USA jest (było) najwięcej wierzących we własćiwą eschatologię i dlatego tego typu filmy mogły tam powstać; jedne w dobrej a inne w niewłaściwej intencji.

Dziwię się tobie KAAN że przekonuje cię sekretne porwanie, bo mnie nie przekonuje, cudak z kategorii tej samej wiarygdoności co gap theory.
Mnie nie przekonuje, ja widzę tą prawdę w Biblii (gap theory to przeszłość).
(p. alegoria spotkania Izaaka i Rebeki).
Aha, czyli porwanie po ucisku już nie jest tego alegorią, musi być rozpiętość 7 lat. Rzeczywiście to ma sens, taki, że hej.
Nie rozumiesz co piszę, proszę abyś przeczytał cały fragment o poszukiwaniu żony dla Izaaka i potem spotkanie z Rebeką, a potem porównaj to z kolejnością i wymową duchową wydarzeń dotyczących Kościoła i spotkania z Panem w powietrzu. Postaraj się to zrobić bez zbędnych emocji i przychylnym nastawieniem do prawdy Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 gru 2014, 17:00

KAAN pisze:Nie napisano w Biblii o ukryciu, Pan Jezus będzie widoczny dla wszystkich zbawionych i nie może zostać niezauważone zabranie wielu ludzi - zniknięcie Kościoła z ziemi, a i zmartwychwstanie może być wstrząsem dla wielu.

Mam uwagę w związku z tym: Pochwycenie nastąpi w okamgnieniu, więc nawet Pana nie dostrzeżemy, a już będziemy z Nim :D
Świetnie "okamgnienie" tłumaczy Missler w tym kazaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=DASoBsJtyZ8


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 gru 2014, 09:21

Małgorzata pisze:Świetnie "okamgnienie" tłumaczy Missler w tym kazaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=DASoBsJtyZ8
Lubie faceta z kreacjonistycznych poglądów :)
Małgorzata masz u mnie wielki plus, Chuck mówi świetny wykład i poza eschatologią mówi niesamowicie ważną rzecz niektórzy powinni posłuchać, ważne stwierdzenie, czas wykładu 1:01:42 - 1:04:16 na temat eklezjologii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości