Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 lis 2014, 10:12

Obecnie jest tylko jeden kościłół w którym jest wielu szczerych chrzescijan i niestety zwiedzionych , w tym kościele nazywającym siebie swiątynią jest ołtarz i składana jest ofiara eucharystii wszystko to fałszerstwo antychrysta fałszywa świątynia on ma wszystko fałszywe ,przygotowje djabeł drogę antychrystowi. Tylko zauważcie to nie bedzie zły pałający żądzą mordu islamista, ani żyd nieuznający Jezusa ,nic nie mający wspólnego z chrześcijaństwem i odcinający się od niego. To bedzie wśród chrześcijan , przedstawiający się jako anioł światłosci, podziwiany po to żeby zwieść nawet jeśli to mozliwe i wybranych. To bedzie w WATYKANIE i to będzie Ojciec święty na ziemi.Mamy nie miec i nie nazywać Ojca na ziemi bo jest tylko Ojciec w niebie, a to też jest fałsz towarzyszący djabelskim zwiedzeniom. Np w żydowskiej swiątyni nie ma mozliwosci żeby ktoś zasiadł bo świątynia jest do składania ofiar , tam nigdy nie było tronu i kapłan na nim nie zasiadał ale w Watykanie jest tron i papieze przyswyczajają już ludzi ze najważniejszy zwierzchnik na świecie siedzi na tym właśnie tronie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 12 lis 2014, 12:35

Antychryst (Vicarius Christi) JEST od początku tylko i wyłącznie katolicki :angel:


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 12 lis 2014, 16:30

Magdo dzieki za pomoc. Faktycznie ze nie ma w Biblii zapowiedzi budowy trzeciej Swiatyni w Jerozolimie, przynajmniej ja tego tam nie widze. Tez kiedys sie zastanawialam nad zapowiedzia Pana Jezusa ze Swiatynia zostanie zburzona i tez mi cos nie pasowalo. Tez zrozumialam to jako ze to juz sie stalo. Do tego twoj ostatni post mnie powalil bo tak dobrze sie zgadza z tym co pisze w Biblii.

Andevi, tobie tez dziekuje za pomoc i za cenne linki. No wlasnie wyklady Roger'a Oakland'a utwierdzily mnie w tym ze Antychryst wyjdzie z Kosciola ( a raczej juz tu jest) bo przeciez Duch Swiety ostrzegal przez apostola Pawla ze zwodziciele wyjda z nich (znaczy sie z chrzescijan, znaczy sie z Kosciola). To nie pasuje do islamu bo islam nie wyszedl z chrzescijanstwa, nawet jesli duzo czerpie z niego. Wczoraj ogladalam wyklad "Another Jesus" Roger'a Oakland'a i on przytoczyl wersy gdy Pan Jezus ostrzega przed innymi Jezusami a Duch Swiety przed innymi ewangeliami. Innych Jezusow mamy tylko w herezjach chrzescijanskich, no i w islamie, natomiast inne ewangelie sa tylko w herezjach chrzescijanskich bo islam w ogole odrzuca Ewangelie i zamienia ja na Koran.

To niesamowite bo tak pytalam sie w sercu Pana Boga, gdzie jest KRK w Biblii bo wiedzialam ze Pan nie mogl przemilczec drog krzyzowych, inkwizycji, szamanizmu, idolatrii i spirytyzmu i ogolem tych obrzydliwosci ktore sie dzieja w KRK i w Kosciele Prawoslawnym. Nawet islam mnie tak nie obrzydza jak KRK i KP, bo oni i tak dopuszczaja sie tego satanizmu w imie swojego balwana. Takze cale to zlo ktore czynia idzie na konto allaha, ale to co robi Watykan i liderzy Kosciola Prawoslawnego dopuszczajac sie rozpusty z wladcami tego swiata w imie naszego Boga, w imie Pana Jezusa, wola o pomste do Nieba. Ze wszystkich religii slowo "ladacznica" pasuje tylko do katolicyzmu i prawoslawia, bo islam czy judaizm nie mogl sie dopuscic rozpusty jesli oni nigdy nawet nie byli w malzenstwie z Jezusem. Oni Go nigdy nie przyjeli wiec nie mogli Go zdradzic jak ta ladacznica z Biblii. Najgorzej bedzie jak KRK i KP sie polacza i zaczna nas zazynac bo nie bedziemy chcieli oddac poklonu obrazowi Bestii Asharte ktora nazywaja Maryja i obrazaja tym matke Pana Jezusa a my wiemy ze to podobizna demona, bo katolicy i prawoslawni nawet nie maja pojecia jak Maryja wygladala.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 lis 2014, 18:38

PanJestMocaMoja pisze: ktora nazywaja Maryja i obrazaja tym matke Pana Jezusa a my wiemy ze to podobizna demona, bo katolicy i prawoslawni nawet nie maja pojecia jak Maryja wygladala.


Najgorsze że nazywają ją imieniem demona "królowa nieba" i przedstawiają się ludziom jako anioł światłosci aż mi się chce płakać te tłumy zwiedzionych z małymi dziećmi. Okropne. Dziękujmy Bogu bardzo że nie jestesmy slepi na poczynania demoniczne i nie dajemy się zwieść , Myślę że jak już bedzie tak coraz gorzej i ten ogromny ucisk przed armagedonem i antychryst zatriumfuje przed swoim upadkiem to nawet wielu protestantów da się zwieść.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 14 lis 2014, 13:49

PanJestMocaMoja pisze:Najgorzej bedzie jak KRK i KP sie polacza i zaczna nas zazynac bo nie bedziemy chcieli oddac poklonu obrazowi Bestii Asharte ktora nazywaja Maryja i obrazaja tym matke Pana Jezusa a my wiemy ze to podobizna demona, bo katolicy i prawoslawni nawet nie maja pojecia jak Maryja wygladala.


Zastanów się kto, lub co jest bestią w Objawieniu i wówczas będziesz widziała o co chodzi z tym obrazem.

Bestia ma siedem głów i dziesięć rogów. Czyli bestia jest królestwem, które miało się podzielić na dziesięć królestw. Po tym królestwie miał panować jeszcze jeden król ponieważ bestia miała tylko siedem głów. A ósma głowa to właśnie to królestwo, które w ks. Daniela nazwane jest małym rogiem a w Objawieniu obrazem bestii.

Gdyby bestią był demon to obraz mógłby przedstawiać demona. Ale wszystko wskazuje, że opisaną bestią było Cesarstwo Rzymskie a obrazem bestii coś na wzór Cesarstwa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 lis 2014, 19:14

Chcę wierzyć pisze:Gdyby bestią był demon to obraz mógłby przedstawiać demona. Ale wszystko wskazuje, że opisaną bestią było Cesarstwo Rzymskie a obrazem bestii coś na wzór Cesarstwa


Skcesję po starożytnym Rzymie przejęło papiestwo a papież przejął sukcesję po pontyfikusach najwyższych kapłanach pogańskiego Rzymu

Pontifex Maximus (łac. najwyższy kapłan; dosłownie: najwyższy budowniczy mostów) – najwyższy w hierarchii kapłan w starożytnym Rzymie, przełożony kolegium kapłańskiego, tzw. pontyfików.

To tytuł też papieza wiec jest kontynuacja tego krlestwa ,

1P 5:13 bw "Pozdrawia was zbór w Babilonie, wespół z wami wybrany, i Marek, syn mój."

Skoro starożytny Rzym był dla Piotra Babilonem to Papiestwo kontynuujące tradycje pogańskich religii z pogańskim kapłanem na czele pontifeksem Maximusem tez jest Babilonem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 lis 2014, 12:22

W kilka słowach 13 rozdział można by zapisać w ten sposób

Fałszywy prorok (bestia z dwoma rogami), który wyjdzie z Cesarstwa Rzymskiego (bestia) zwiedzie wierzących i namówi mieszkańców ziemi aby zbudowali obraz bestii (obraz Cesarstwa Rzymskiego).

Powstanie po rozpadzie Cesarstwa Rzymskiego (Księga Daniela)
Powstanie na miejsce 3 królestw (księga Daniela)
Będzie to królestwo inne niż pozostałe (księga Daniela)

To proroctwo zostało napisane na długo przed tym za nim te wydarzenia się wypełniły. To było więc skierowane głównie do chrześcijan żyjących w Cesarstwie Rzymskiem i o tym co się wydarzy niedługo po jego rozpadzie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 gru 2014, 14:21

Witam po przerwie. Nie chciałem nikomu psuć świąt więc ten temat poruszę teraz. Może w tą dyskusje zaangażuje się też Zbyszek. Mam nadzieję. Wiem, że adwentyści nauczają inaczej w tej kwestii ale trzeba to rozważyć. Dlaczego obrazem Bestii jest Państwo Papieskie?

Spójrzmy na układ opisany w Objawieniu. Ukazane są tam trzy bestie. Pierwsza bestia przedstawia Cesarstwo Rzymskie. Druga bestia wychodząca z ziemi podobna do baranka jest na usługach Cesarstwa Rzymskiego.

Obj 13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.

Pierwsza bestia i obraz bestii oznacza władzę polityczną. Więc trochę obrazowo wygląda to tak. Bestia z ziemi z dwoma rogami wychodzi z Cesarstwa Rzymskiego i namawia mieszkańców ziemi aby utworzyli obraz bestii.

Obj 13:14 - I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.

Bestia z morza i obraz bestii oznacza władzę polityczną a bestia z ziemi oznaczała by władzę religijną czyli Papiestwo. Mamy już kilka pasujących elementów.
Władza papieska sprawiała, że chrześcijanie uznawali Cesarstwo Rzymskie i Cesarzy jako wypełnienie proroctw o panowaniu kościoła na ziemi (Obj 13:12)
Po upadku zachodniego Cesarstwa Rzymskiego namawia mieszkańców ziemi aby utworzyli Państwo Papieskie (Obj 13:14)

Obraz oznacza podobieństwo do oryginału. Więc należało by wymienić cechy wspólne Cesarstwa Rzymskie i Państwa Papieskiego. W Cesarstwie Rzymskim najwyższą władzę sprawowała jedna osoba Cesarz którego jeden z tytułów brzmiał „Ojciec”. Cesarstwo Rzymskie powstało po przez tyranię. Cesarstwo Rzymskie przy pomocy miecza podporządkowywało sobie narody i przeciwników. Jeżeli ktoś zna historię powstania Państwa Papieskiego tytuły i władzę Papieską jak i późniejszą działalność inkwizycji powinien zauważyć te podobieństwa obrazu do oryginału. Nawet sama władza papieska przypomina bardziej władzę Cesarską niż władzę apostołów.

Kolejna rzecz to wygląd bestii z ziemi. Objawienie mówi że bestia ma dwa rogi. Rogi oznaczają przeważnie władzę lub późniejszy podział królestwa.

Obj 13:11 - I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.

Co oznaczało by, że władza papieska w późniejszym okresie podzieli się na dwa obszary władzy. Jak wiadomo kościół wschodni odłączył się od Kościoła Rzymskiego w X-XI w z powodu braku jedności w kwestiach teologicznych. Czy jednak ten rozdział nie nastąpił o kilka wieków za późno? Jeżeli już w czasach Cesarstwa Rzymskiego bestia z ziemi sprawiała, że mieszkańcy ziemi oddawali pokłon pierwszej bestii (otrzymywali znamię) to ci co podporządkowywali się tej władzy kilka wieków później nie mieli już sukcesji po apostołach. Dla ludzi w tych kościołach wygląda wszystko dobrze „kościół niepokonany itp” ale Babilon także miał przetrwać aż do Chrystusa. Nie chodzi mi o to aby komuś nawrzucać.


Weźmy pod uwagę władzę religijną w Judei za czasów Chrystusa. Ci co byli wówczas u władzy „faryzeusze, saduceusze” to nie byli jacyś ludzie nie znający Biblii. Większość tych społeczności uważało ich za nauczycieli Biblii i norm. To nie byli udzie nie gorliwi. Owszem byli gorliwi ale w złym znaczeniu. Ale kiedy zwykli ludzie oczekiwali Królestwa Bożego oni dalej sprawowali swoje obrządki i zupełnie nie widzieli co się w tym czasie dzieje. Mierząc normami społecznymi byli ludźmi których można by naśladować ale dla Boga to było za mało. Tak oni znali Biblii i Boga YHWH i Mojżesz i proroków i byli ludźmi religijnymi dbającymi o najmniejsze szczegóły wypełniania obrządków ale ich serce było dalekie od królestwa Bożego. Czyli można mieć te wszystkie rzeczy i cechy i jednocześnie nie wiedzieć co się czyni. Jest to więc możliwe.

Dbali o to aby ludzie nieczyści nie wchodzili do społeczności Mat 23:13
Odwiedzali wdowy w domach i modlili się nimi Mat 23:14
Byli gorliwi w głoszeniu i nauczaniu Mat 23:15
Dawali dziesięcinę Mat 23:23
Przestrzegali przepisów zakonu Mat 23:25
Podtrzymywali tradycję Ojców Mat 23:29
Pościli Mar 2:18
W końcu tępili herezje

Nie wielu ludzi wypełnia nawet kilka z tych rzeczy. Dlatego gdybym ja spotkał takiego człowieka to miałbym problem aby powiedzieć o takiej osobie coś złego. Ale nawet kiedy ktoś czyni te wszystkie rzeczy nie oznacza to, że służy Chrystusowi. Rozumiecie?

To nie ma znaczenia czy ktoś jest z kościoła protestanckiego czy katolickiego. Każdy musi przejść przez drzwi do kościoła. Inaczej i tak będzie rozpraszał.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 31 gru 2014, 14:13

Ja skłaniam się do zdania, ze wszetecznica jeżdżąca na bestii będzie czymś wiecej niż kościołem rzymskim, według mojego poglądu będzie to synkretyczna organizacja religijna, z pewnością mająca zasadnicze oparcie w Rzymskim systemie religijnym, jednak bardziej uniwersalna, dopuszczam możliwość pojednania się katolików i części świata muzułmańskiego. Papież już całował koran i mówił że muzułmanie wierzą w tego samego Boga tylko trochę inaczej. Antychryst moze pogodzić te dwie wielkie religie i może nawet dokooptować inne. Obie te religie mają wielki dorobek w prześladowaniu Kościoła, a w Rzymie jest jeden z największych meczetów w Europie.
Proroctwa Apokalipsy mówią intensywnie o Babilonie co może być wskazówką, że do antychrysta dołączy islam.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 gru 2014, 23:40

Ja już dawno myślałam ze tak się stanie i że po prostu kilka religii sie polączy tworząc taki konglomerat fałszywych wierzeń ale chyba z papieżem na czele o to on udaje Ojca i się wynosi ponad wszystko. To Kościól katolicki nazywany jest teraz światynią nie ma innej, i to w Watykanie jest tron i na nim siedzi fałszywy ojciec. i to on róbje połączyć siły z innymi religiami nawet woodu przyjmował więc co się dziwić ze i koran całuje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 sty 2015, 12:44

KAAN pisze:Ja skłaniam się do zdania, ze wszetecznica jeżdżąca na bestii będzie czymś wiecej niż kościołem rzymskim, według mojego poglądu będzie to synkretyczna organizacja religijna, z pewnością mająca zasadnicze oparcie w Rzymskim systemie religijnym, jednak bardziej uniwersalna, dopuszczam możliwość pojednania się katolików i części świata muzułmańskiego. Papież już całował koran i mówił że muzułmanie wierzą w tego samego Boga tylko trochę inaczej. Antychryst moze pogodzić te dwie wielkie religie i może nawet dokooptować inne. Obie te religie mają wielki dorobek w prześladowaniu Kościoła, a w Rzymie jest jeden z największych meczetów w Europie.
Proroctwa Apokalipsy mówią intensywnie o Babilonie co może być wskazówką, że do antychrysta dołączy islam.


Jeżeli nierządnica na bestii miała by być tym systemem religijnym zwodzącym ludzi w czasach antychrysta to co to oznaczało że ona miała być osądzona i ponownie wyjść z czeluści aby zwodzić ludzi?

Czyli nierządnica na bestii przedstawiała system który miał się ponownie pojawić.

Najpierw nierządnica na bestii przedstawiała kościół który był na usługach Cesarstwa Rzymskiego. Do poddania się temu systemowi namawiała bestia z ziemi które obrazowała papiestwo. Proroctwo mówiło że bestia znów się pojawi i tak się stało. Papiestwo namawia mieszkańców ziemi aby utworzyli obraz bestii czyli Państwo Papieskie. I w ten sposób wypełniły się słowa o ponownym pojawieniu się bestii.

Babilon (Cesarstwo Rzymskie) upadł ale anioł mówi „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów”. Dlaczego? Ponieważ miał się znowu odrodzić w postaci obrazu bestii (Państwa Papieskiego).

Konsekwentnie Papiestwo może odgrywać nie mniej znaczącą rolę w zwodzeniu ludzi w czasach końca. I to po części widać jak skłaniają się w tą stronę niektórzy zielonoświątkowcy i przedstawiciele innych kościołów. I dobre że niektórzy obserwują bacznie to co robi Rzym obecnie. Jednak to nie wszystko ponieważ większość kościołów obecnie odchodzi od wiary. Kościoły zezwalają na związki partnerskie i odchodzą w znacznym stopniu od prawdy Ewangelii. Widać więc, że u steru w wielu kościołach dochodzą do władzy ludzie nie mający żadnego powołania. Wykształcenie nie zastąpi powołania.
To co miało się dziać w czasach końca mówią te wiersze:

Obj 16:12 - A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.
16:13 - I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
16:14 - a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
16:15 - Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.

Błogosławiony ten kto czuwa i pilnuje swoich szat, Ciekawe słowa. Jestem ciekawy jak zinterpretujesz to pouczenie. Ale czy to nie jest dziwne że dokładnie to samo pouczenie pada w liście do Anioła kościoła w Laoyceii.

Obj 3:17 - Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
3:18 - radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.

Aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja. Pilnuj swoich szat aby nie wystąpiła na jaw nagość twoja (Obj 16:15). O co tu chodzi? O pożądliwość? Chodzi prawdopodobnie o uprawianie cudzołóstwa a cudzołóstwo ma nie tylko wymiar cielesny ale także duchowy. Dlatego anioł mówi „wyjdźcie z niego”. Ponieważ kościół musi uciekać przed wszeteczeństwem.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2015, 16:10

Chcę wierzyć pisze:16:13 - I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
16:14 - a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.


A tu np są trzy elementy zła które chcą prowadzić wojnę z Bogiem . Czym one są czy np fałszywy prorok nie symolizuje Islamu?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2015, 13:23

No właśnie to wszytko jest takie nie jasne. Zwierzę to powinno być to zwierzę które powstało po upadku Cesarstwa Rzymskiego czyli obraz bestii – Państwo Papieskie a obecnie Watykan. Smok może reprezentować wszystkie religie i wierzenia pogańskie będące po za chrześcijaństwem. Fałszywy prorok ma pewnie tą samą funkcję którą miało papiestwo – czyli aby poddać sobie resztę chrześcijan. Innymi słowy może to być fałszywe przywództwo w kościele. Innymi słowy szatan chce postawić wszystkie swoje siły przeciwko tym którzy mu służą.

Dzisiejsza ekumenia to falsyfikat na przykład. Nie mówi „miłujemy was jak braci” tylko mówi „ci co są w Ekumenii są kościołem a inni są po za nim”. Jak ktoś słuchał to pewnie to zauważył.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 05 sty 2015, 11:22

Zgadzam się z przedmówcą. Uważam, że fałszywy prorok to upadły protestantyzm. I nie chodzi tu tylko o kwestię ekumenizmu. Problem jest dużo głębszy.


Nowe promo książki.
https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE

A tu jeszcze nowsze, o Rosji.
http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sty 2015, 12:30

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Ja skłaniam się do zdania, ze wszetecznica jeżdżąca na bestii będzie czymś wiecej niż kościołem rzymskim, według mojego poglądu będzie to synkretyczna organizacja religijna, z pewnością mająca zasadnicze oparcie w Rzymskim systemie religijnym, jednak bardziej uniwersalna, dopuszczam możliwość pojednania się katolików i części świata muzułmańskiego. Papież już całował koran i mówił że muzułmanie wierzą w tego samego Boga tylko trochę inaczej. Antychryst moze pogodzić te dwie wielkie religie i może nawet dokooptować inne. Obie te religie mają wielki dorobek w prześladowaniu Kościoła, a w Rzymie jest jeden z największych meczetów w Europie.
Proroctwa Apokalipsy mówią intensywnie o Babilonie co może być wskazówką, że do antychrysta dołączy islam.
Jeżeli nierządnica na bestii miała by być tym systemem religijnym zwodzącym ludzi w czasach antychrysta to co to oznaczało że ona miała być osądzona i ponownie wyjść z czeluści aby zwodzić ludzi?
Ja pisłem o nierządnicy a nie o bestii tylko. Bestia funkcjonuje samodzielnie i jest szatańskim systemem światowym, a wszetecznica opiera się o ten system świata, jest ona obrazem upadłego, odstępczego chrześcijaństwa i może być według mojego zrozumienia dodatkowo skażone ekumeniczną łącznością z pogaństwem.

Czyli nierządnica na bestii przedstawiała system który miał się ponownie pojawić.
Nie, to są dwa odrębne obrazy, jeden to system światowy występujący dwa razy i raz występujący obraz odstępczego chrześcijaństwa wspartego (jeżdżącego na) tamtym systemie.

Najpierw nierządnica na bestii przedstawiała kościół który był na usługach Cesarstwa Rzymskiego. Do poddania się temu systemowi namawiała bestia z ziemi które obrazowała papiestwo. Proroctwo mówiło że bestia znów się pojawi i tak się stało. Papiestwo namawia mieszkańców ziemi aby utworzyli obraz bestii czyli Państwo Papieskie. I w ten sposób wypełniły się słowa o ponownym pojawieniu się bestii.
Nie widzę takiego przekazu w Ap.

Konsekwentnie Papiestwo może odgrywać nie mniej znaczącą rolę w zwodzeniu ludzi w czasach końca.
Papiestwo oczywiście jest główną siłą odstępczego chrześcijaństwa, ale jestem przekonany, że ekumenia będzie tym czynnikiem, który zjednoczy większą część chrześcijaństwa w jedną wszetecznicę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości