Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 13:05

pozytywista pisze:A czy Izrael nie jest już tak wymieszany, że nie można ustalić kto pochodzi od kogo? Jak można ustalić, że ktoś pochodzi z plemienia Dan? Chyba tylko Żydzi czyli Juda są wyodrębnioną grupą. Czy się mylę?


Mylisz sie bardzo żydzi nawet tu w Polsce bardzo dobrze każdy z nich wie jak się nazywa na prawdę i z jakiego plemienia pochodzi nie tylko ci co mają nazwiska polskie od plemion jak Lewicka, Gadowska itp ale wszyscy co do jednej osoby wiedza i są świetnie zorganizowani.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 10 lis 2014, 13:44

PanJestMocaMoja pisze:Zaczynam watpic w to ze Antychryst bedzie muzulmaninem. To by bylo zbyt oczywiste a to ma byc wielkie zwiedzenie


Nie wiem, do konca, czy dobrze pamietam z mojej lektury, wiec sprawdz zamiast mi uwiezyc :)

Wg islamskiej eschatologii ma przyjsc ich mesjasz- Mahdi. Mahdi ma byc jednooki (zauwaz, jak eksponowany jest symbol jednego oka z popkulturze napedzanej przez masonerie) Mahdiemu ma towarzyszyc falszywy prorok- Dzadzal (chyba tak sie nazywal)- ktos, podajacy sie za Chrystusa, ale... muzulmanin,,,

Dziwne, ale tak przepowiadaja muzulmanie i to sie jakos dziwnie pokrywa


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 10 lis 2014, 18:00

No, wlasnie wersja z islamskim mesjaszem jest jak dotad najbardziej prawodpodobna, pokrywa sie w kazdym detalu, ale to wlasnie mnie martwi. Jesli ta wersja jest tak oczywista to gdzie tu wielkie zwiedzenie? Wiem ze wiekszosc liberalow przyjmuje islam z otwartymi rekoma ale nie az tak chyba zeby przyjac muzulmanskiego mesjasza. Sama nie wiem. Ogolnie trudno jest zrozumiec przepowiednie w Biblii, i wiele osob zastanawia sie po co w ogole nad ytym gdybac, ale ja naprawde chcialabym wiedziec skad mam sie spodziewac Antychrysta zebym w tym czasie nie znalazla sie po zlej stronie. Mnie co przeraza to trzy zjawiska ktore uwidocznily sie dopiero w naszych czasach i moga byc powiazane z przyjsciem Antychrysta :

1. Ocieplone stosunki miedzy protestantami a KRK. Protestanci zaczeli nazywac katolikow swoimi bracmi i z nimi laczyc sily przeciw islamowi. To bylo nie do pomyslenia jeszcze kiedys. Do tego mamy mase kosciolow ekumenicznych. Wielu protestantow zaczyna nawet rozwazac wznowienie wypraw krzyzowych z KRK przeciw islamowi. Zadnemu ojcu reformacji nie przyszloby to do glowy bo ofiarami takich drog krzyzowych po zlikwidowaniu wspolnego wroga byliby potem chrzescijanie. Co widzielismy juz w przeszlosci. Zatem z KRK moglby wyjsc Antychryst.

2. Ekspansja islamu. Widzimy jak proroctwa o Asyrii i Babilonie wypelniaja sie na swiecie. Pojawil sie Islamski Kalifat oczekujacy mesjasza antychrysta (gdyz nie wierza w boskosc Jezusa). Wyglada na to ze Antychryst wyjdzie od nich. Mamy tysiace pokrywajacych sie proroctw.

3.Zaledwie kilkanascie lat temu nagle ni stad ni z owad pojawil sie mesjanski judaizm, na oko synkretyzm chrzescijanstwa i judaizmu. Ich liczby sie zwiekszaja, kongregacje rozrastaja sie po calym swiecie, takiego zjawiska nie widzielismy wczesniej, widzimy silne popracie dla Izreala a nawet chrzescijan Nie-Zydow wracjacych do Tory. Ten ruch ondosi niesamowite sukcesy. Gdy ja mialam z nim stycznosc ze trzy lata temu to jeszcze nikt o tym nie slyszal, nie mozna bylo nic znalezc na ich temat. Teraz jest to denominacja jak kazda inna. Jest tysiace synagog mesjanskich, tysiace nowych Nie-Zydow ktorzy przechodza do tej kongregacji. Czekaja na Jezusa ktory wroci zeby przywrocic Tore i rzadzic w panstwie Izrael, a co jesli zostaniemy oszukani a mesjanski judaizm okaze sie pulapka? Co jesli Antychryst bedzie Zydem ktory zyska poparcie ortodoksyjnych Zydow (przez przywrocenie Prawa Mojzeszowego) i przekonwertowanych na mesjanski judaizm chrzescijan? Bo wtedy bedzie latwo zydowskiemu Antychrystowi zasiasc w Swiatynii bo chrzescijanie pod wplywem judaizujacego ruchu hebrajskich korzeni beda mysleli ze to prawdziwy Jezus?

To mnie zastanawia. Te trzy jakby obozy z ktorych moze sie wysunac Antychryst. Nie wiem po prostu po jakiej stronie sie postawic :-? Co jesli wroce do mesjanskiej kongregacji ze strachu przed naukami KRK, a przyjme potem falszywego zydowskiego Antychrysta? A co jesli postawie sie nauce KRK a tu z islamu wyjdzie Mahdi? Znowu co jesli bede walczyc z islamem i a tu sie okaze ze z KRK przxyjdzie Antychryst a mesjanscy Zydzi maja racje ze trzymaja sie Tory? Nie wiem, straszne to :-?


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 10 lis 2014, 18:48

PanJestMocaMoja pisze:Co jesli wroce do mesjanskiej kongregacji ze strachu przed naukami KRK


Nie wracaj, mesjanska kongregacja to zwiedzenie i nie ma co nad tym rozmyslac. "Zmuszaja, by zyc po zydowsku", jak sie wyrazil apostoł. Trzeba sie trzymac biblii mocno. I modlitwy. I nie przedkladac ludzkiego ciepla (tu: stowarzyszania sie) nad Boga


Wiatr wieczorami niósłby po mieście

pieśni grane w dawnych wiekach.

Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,

za domem by szumiała rzeka.

Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,

mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.

Może i dobrze, że człowiek nie wie,

co go czeka.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 10 lis 2014, 20:07

Ligia pisze:Nie wracaj, mesjanska kongregacja to zwiedzenie i nie ma co nad tym rozmyslac.

Nie trzaskaj bezmyslnie w klawiature. Bylam w mesjanskiej kongregacji i sa bardzo dalecy od jakiegokolwiek zwiedzenia.Pomysl najpierw zanim znowu walniesz jakas bzdure.


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 10 lis 2014, 20:41

Znowu agresja?...


Wiatr wieczorami niósłby po mieście

pieśni grane w dawnych wiekach.

Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,

za domem by szumiała rzeka.

Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,

mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.

Może i dobrze, że człowiek nie wie,

co go czeka.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 10 lis 2014, 21:18

Ligia pisze:Znowu agresja?...
Jaka agresja?Zastanow sie co piszesz.....


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 22:11

PanJestMocaMoja pisze:Bo wtedy bedzie latwo zydowskiemu Antychrystowi zasiasc w Swiatynii


Jakiej świątyni, przecież jej nie ma ją , islam też świątyni nie ma tylko Watykan ma coś o nazywa swiątynią, kapłanami i tylko KK składa ofuarę w swiątyni na ołtarzu eucharystyczną . to w wATYKANIE SIEDZI ANTYCHRYST A żYDZI I iSLAM SIĘ Z NIM POŁĄCZA w przyszłości niedalekiej. Zdziwisz się ze koscioły protestanckie te letnie, te z fałszywymi darami ducha (śmiechy, padanie) , te z ekmenią tez pójdą za antychrystem. Reformatorzy przewracają się w grobie jż teraz.

mirka pisze:Nie trzaskaj bezmyslnie w klawiature. Bylam w mesjanskiej kongregacji i sa bardzo dalecy od jakiegokolwiek zwiedzenia.Pomysl najpierw zanim znowu walniesz jakas bzdure.


A ja pisałam na ich forum i wydawali mi sie rozsądni , gdyby ich forum nie yło takie koszmarne(czarne tło i żółte litery. murowany oczopląs po minucie) to bym u nich pisała dalej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 lis 2014, 22:25

Jakiej świątyni, przecież jej nie ma

Jest gotowa do postawienia.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 10 lis 2014, 22:26

magda pisze:A ja pisałam na ich forum i wydawali mi sie rozsądni , gdyby ich forum nie yło takie koszmarne(czarne tło i żółte litery. murowany oczopląs po minucie) to bym u nich pisała dalej.
Ja bylam u nich w synagodze.Chodzilam tam przez pewien czas i bylam bardzo tam blogoslawiona.Chwala Panu Bogu za Zydow, ktorzy sie nawrocili i uznali Mesjasza. :)


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 10 lis 2014, 22:29

A co z fragmentemi Pisma o falszywych braciach, ktorzy nakazuja zyc po zydowsku i zaganiaja pod niewole prawa?


Wiatr wieczorami niósłby po mieście

pieśni grane w dawnych wiekach.

Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,

za domem by szumiała rzeka.

Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,

mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.

Może i dobrze, że człowiek nie wie,

co go czeka.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 22:39

Małgorzata pisze:Jest gotowa do postawienia.


Tylko że nie postawią bo jest meczet a jak by go zbużyli to bedzie 3 qojna swiatowa nuklearna więc nie postawią

mirka pisze:Chwala Panu Bogu za Zydow, ktorzy sie nawrocili i uznali Mesjasza.
.A ja chodzę do zydów co mają tu misję pomagania bezdomnym i powiem ci są mądrzy jak gadamy to rożne rzeczy mówią czego sama nie zauważyłam

A co z fragmentemi Pisma o falszywych braciach, ktorzy nakazuja zyc po zydowsku i zaganiaja pod niewole prawa?
_________________


Nie o to chodzi ja tam chodze troche pomóc przy bezdomnych , ale oni nie namawiają mnie do niczgo.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 10 lis 2014, 22:39

Ligia pisze:A co z fragmentemi Pisma o falszywych braciach, ktorzy nakazuja zyc po zydowsku i zaganiaja pod niewole prawa?
Nigdy nie slyszalam kazania na temat tego ze powinnismy zyc po zydowsku.Ci ktorzy sie ponawracali sa prowadzeni przez Ducha Swietego wiec sama rozumiesz ze Duch Swiety zawsze prowadzi do Jezusa a nie do litery.No i sama piszesz ze byli to falszywi bracia tak wiec nie ma potrzeby sie nimi zajmowac.


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 10 lis 2014, 22:42

magda pisze:A ja chodzę do zydów co mają tu misję pomagania bezdomnym i powiem ci są mądrzy jak gadamy to rożne rzeczy mówią czego sama nie zauważyłam
mam dla nich szacunek, sa narodem wybranym.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 22:51

mirka pisze:mam dla nich szacunek, sa narodem wybranym.


A ja uważam ze Żydzi powinni być tacy zeby nam dawac przykład i takich właśnie zwykle szanję a jakis tam lichwiarzy to nie szanuje. Ci amerykanie z tej misji to protestanci ale Żydzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości